mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 07:29:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Igrače
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Igrače  (Prebrano 49370 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #30 : sobota, 10.05.2003 : 10:30:46 »

oj! zanima me, kako se igrati s psom s tako imenovano igračo "osmica"?
Logiran
kirka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75



« Odgovor #31 : torek, 13.05.2003 : 09:00:27 »

Popravek! Igrača kongo NI neuničljiva! Dokaz za to je na pol pregriznjen kongo, za katerega so mi v trgovini, potem ko sem jih opozorila, da je moja 'pošast' do sedaj uspela uničiti še čisto vsako igračo, sveto zatrdili, da konga kuža (no, sedaj že precej velik kuža) zagotovo ne bo mogel uničiti. Hja, očitno ne poznajo mojega Taja  Grin
Sedaj resno razmišljam, da bi ga ponudila kakemu izdelovalcu pasjih igrač in pripomočkov kot 'preiskuševalca' igrač.
Ok, to je bilo malo za šalo, zdaj pa zares. Zanima me, ali obstaja tudi za pasje igrače tako kot za otroške naziv 'varna igrača', s katero bi proizvajalec garantiral, da neka igrača testirana in da zadostuje pogojem za varno igro. Vsi namreč vemo, da so lahko požrti deli igrač smrtno nevarni našim psom. Jaz pa do sedaj še na nobeni pasji igrači nisem zasledila kakega opzorila ali garancije (samo ustnim zagotovilom prodajalca pa, kot dokazuje Tajev kongo, ne gre vedno verjeti).
Logiran
Tinka
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 65


« Odgovor #32 : torek, 13.05.2003 : 11:53:15 »

Kirka,

me veseli, da je tudi tvoj uničil "neuničljiv" kongo  Cool. Meni so se vsi režali, češ da je to nemogoče. Tako, da jaz tudi potrebujem, kakršnokoli  informacijo o varni in ne hitro uničljivi igrači  Grin.

Lp, Tina
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #33 : torek, 13.05.2003 : 12:31:47 »

Originalnega konga je mozno z vztrajnim grizenjem na dveh ozjih delih (v vdolbinah) dati na pol, nemogoce pa ga je "razcufati" ali raztrgati na manjse koscke, ki bi jih pes lahko pogoltnil. Zaradi tega mu recemo, da je prakticno "neunicljiv" in ga po svetu oglasujejo kot "varno igraco". Ponaredke kongov pa malo bolj vztrajni psi lahko tudi razkosajo na majhne koscke. V primerjavi z raznimi vinilnimi pajacki in zivalicami, ki so nevarne prav zaradi hitre unicljivosti, je originalni kong idealna igraca. Pri nas imamo vse variante, od najmanjsega do najvecjega, in nasa dva NO sta jih neumorno zvecila vec kot 10 let, pa so se danes "zivi". Le enega sta dala na pol. Edina napaka, ki jo kongi imajo, je, da se radi izgubijo Grin.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #34 : torek, 13.05.2003 : 12:33:44 »

SAMMY, osmico lahko meces kot zogico in ti jo pes prinasa. Lahko jo navezes na vrvico in vleces po tleh, pes pa jo lovi. Ko jo zgrabi, se z njo lahko vleceta. Vklopi malo domisljije in igra bo za oba zanimiva.
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #35 : torek, 13.05.2003 : 12:35:45 »

Živjo, Tinka & Kirka!

A sta imeli original KONGA ali ponaredek za nekaj 100 SIT?
Je bil GIANT ČRNE BARVE?  Ta "pošastna" igrača je neuničljiva!

Sama imam izkušnje s kongi že cca 10 let; majhnega normalne velikosti rdeče barve so mastini uničili en, dva, tri, za črnega so potrebovali nekaj mesecev, veliki GIANT ČRNI pa JE NEUNIČLJIV!
Nobena druga igrača se do sedaj ni obnesla tako dobro, je pa res da je tako težak, da ko ga zalučata v steklo....sem samo vesela, da imam steklo zavarovano Smiley, da ne govorim, kako je prijetno, ko ti ga kateri spusti na nogo Smiley Smiley
Logiran
Tinka
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 65


« Odgovor #36 : torek, 13.05.2003 : 12:42:12 »

Ojla, Mefisto,

najprej sem imela rdečega, pol pa črnega. Nikoli pa ne giant varianto. Za Giant se nisem odločila zaradi steklenih vrat v stanovanju ter nekoliko prevelik se mi je zdel za beagla. Prav tako se mi je zdel pretežak in s tem preropotajoč, potem bi pa sosedje verjetno do konca znoreli, zaradi hrupa. Tako, da Giant za mene odpade.

Me pa zanima, če Mozart požre malo nitk od špage, ne celo naenkrat, tako, da špaga počasi zgine, ali je nevarno za psa?

Aja, pa kakšno igračo za beagla priporočate, razen špag, pujsa in jež variant(teh ne mara)

Lp, Tina
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #37 : torek, 13.05.2003 : 13:28:34 »

Me pa zanima, če Mozart požre malo nitk od špage, ne celo naenkrat Grin Grin, tako, da špaga počasi zgine Grin Grin, ali je nevarno za psa?

Tudi pri nas se poje postopoma približno ena špaga na leto. Vsake toliko časa pa malo odrežem najbolj nacufane konce, jo operem v pralnem stroju.

Nevarno? Videti ni, pa saj je z bombaža, naravno. No edino kdaj "kuglice drekcov" visijo na nitki Grin Grin

Logiran
kirka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75



« Odgovor #38 : torek, 13.05.2003 : 13:28:52 »

Imela (brezpogojni preteklik Grin) sem oz. je imel Taj rdeč kongo. Ko sem ga kupovala, sem najprej razmišljala o nakupu črnega, pa me je prodajalec prepričeval, da moj weimaranec ne potrebuje črnega (ki je menda namenjen bolj kakim dogam ali rottweilerjem), ampak naj bi  zadostoval rdeči. No, drugič bom raje zaupala svojim izkušnjam glede moči Tajevega zobovja Roll Eyes
Glede na to, da se moji zverini med igro običajno do konca utrga, mislim da kakih pretežkih igrač (giant kongo) ne bom kupovala - so šipe predrage Wink Poskusim lahko sicer še s črnim kongom, ampak nekako dvomim, da bo imel prav dolgo življensko dobo :-/
Če pa kdo ve še za kako varno in primerno igračo, pa naj napiše za katero igračo gre in kje se jo da dobiti (mu bova s Tajem neizmerno hvaležna).
Lep pozdravček vsem skupaj
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #39 : torek, 13.05.2003 : 21:46:54 »

Se sramujem moji nevednosti sram, ampak ali mi lahko nekdo prosim razloži, opiše, ... kaj je to kongo??? In pove tudi kakšno besedo o ceni originalnega... hvala, LP
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #40 : torek, 13.05.2003 : 22:48:43 »

Moja Luna je pa totalno nora na kongo in ga kljub skoraj vsakodnevnemu grizenju ne more uničiti. Sem pa izvedela za en super in zelo preprost recept za vroče poletne dni! Najprej kongota zamašiš s sirčkom (mala luknjica), nato pa vanj zliješ jogurt (navaden ali sadni) in daš v zmrzovalnik za par urc ter ponudiš slinasti mrcini (no vsaj Luna je vsa slinasta, ko vidi kongo... Grin).



Kaj je kongo? Kongo je ena super igračka, ki se jo lahko nafila z raznimi priboljški in se kuža potem kar pošteno namatra, da jih dobi ven. Zanimiv je tudi brez hrane, ker se fino odbija in se ga da tako lepo glodat  Smiley Je pa precej draga zadeva, ampak meni ni žal za nakup, ker vidim kako uživa in še uničiti ga ne more. Seveda se da dobiti tudi ponaredke, ki so ravno tako v rdeči in črni barvi, ampak tisto ne vzdrži niti en dan...
Več si lahko prebereš na njihovi domači strani, kjer je tudi precej zanimivih receptov za filo:

http://www.kongcompany.com/


Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #41 : torek, 13.05.2003 : 22:58:13 »

Povsem verjamem, da je kong super in idealna igrača, ampak moja zmrda se ga je vedno od daleč izogibala, ker grozno smrdi po gumi. Vse sem poskusila, namazala sem ga s sirom, stopljeno čokolado, oprala v pralnem stroju, pustila v vreči z briketi 14 dni. Nič! Čokolado je narahlo polizala, potem pa se je vsedla 1m stran in žalostno gledala. Drugače pa je strastna prinašalka in obožuje igrače, samo kong ji ni bil všeč. Ni mi preostalo drugega kot, da sem ga podarila kužku, ki ga je takoj vzljubil. lp
Logiran

Floki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #42 : torek, 13.05.2003 : 23:11:47 »

Joj, vidim, da je moj pes pravi angelček, kar se uničevanja igrač tiče.   Smiley Po pasmi je sicer nemška doga, pa moram reči, da so do sedaj še vse igrače preživele, razen plišastega medveda, tega je res z veseljem razcefral na prafaktorje. Pa enemu ježu je smrček odgriznil, da ne piska več, to bi bilo pa bolj ali manj vse.  Cool Midva imava doma en kup igrač, samo najbolj mu je še vedno všeč navaden štrik, s katerim se vlečeva in ga prinaša. Konga še nisva preizkusila. Uporabljava plastične flaše, s katerih z veseljem odmontira zamašek, ko je pregrižena pa jo preprosto vržeš stran (pa še manj prostora v smetnjaku zavzame, ker je lepo sploščena  Tongue). A je kdo od vas poskusil s kokosovim orehom?  Cool Moj ga je obdeloval več kot 14 dni, da je počil in potem še 14, da ga je razstavil na majhne koščke. Pa se je zelo trudil, da mu je uspelo.  Grin
Logiran
mare
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #43 : torek, 13.05.2003 : 23:47:54 »

Grin Grin Grin Floki to s kokosovim orehom pa je res od sile! Sam se nikoli ne bi spomnil, se mi zdi ful simpatično!
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #44 : sreda, 14.05.2003 : 08:17:25 »

Floki, ja kakšen kokosov oreh pa si imela?
Naša Beyba ga je na mizi ogledovala in ogledovala, prepričana, da je žogica, pa sva ji ga dala. Počil ( ne razbil ) je v nekaj minutah, ko ga je iz gobca vrgla na tla, pa spet postopek ponovila. Bilo je pa zelo simpatično za videt!
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Igrače
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines