mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 24.09.2024 : 21:02:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA  (Prebrano 108915 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
oktalz
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #225 : petek, 16.01.2009 : 20:17:04 »

Ali mi lahko svetujete glede surove prehrane pri 4,5 mesecev stari kužiki? Jo lahko hranim na tak način? Lp
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #226 : petek, 16.01.2009 : 23:24:13 »


Kako hraniti, je večna dilema in polemika. Vsem psom vse ne ustreza in lastnik s preizkušanjem najbolje vidi, kaj njegovemu psu paše.

Jaz sem svojo začela hraniti s surovim mesom pri približno 4 mesecih. Jaz jo hranim z različnim mesom s kostmi zjutraj (piščančji vratovi, hrbti, perutnice, bedrce, goveji bočnik, srnina rebra...), zvečer pa dobi mešanico govedine in svinjine (ponavadi faširano) z zmiksano zelenjavo (sezonsko z vrta, ali pač kupim čimbolj raznoliko), ki ji dodam okoli 10% drobovine (jetra, srčki, želodčki, vranica...). Zraven dam še zmleto laneno seme, žlico olivnega ali sezamovega olja, včasih dodam mešanici še tuno, ribji file, jogurt, kakšne dodatke (kelp). Včasih ji dam za "malico" skuto s svežim sadjem. Dobi tudi goveje kosti za glodat (velike s hrustanci ali tiste z mozgom). Včasih ji dam tudi ribe (sardelice), ampak ima fajn zadah potem.

Vse hranim surovo, na začetku sem pazila, da je jedla počasi in je lepo vse zgrizla. Če ji meso narežem bi goltala, tako pa se lepo potrudi in zgrize. Sem pa vedno zraven, ko je, čeprav se je naučila jesti počasi. Odkar je na tej preharni nima nikakršnih prebavnih ali zdravstvenih težav in dokler ji bo ustrezalo bo jedla tako.

Ko je bila mlajša sem ji parkrat na teden zraven obroka še probiotične izdelke, kak actimel, skutico,ter veliko sadja in zelenjave.
Logiran
oktalz
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #227 : sobota, 17.01.2009 : 08:08:04 »

Tina.g hvala za odgovor. Potem piščančje kosti npr. pri bedrcah ne predstavljajo nobene nevarnosti, da bi se mlademu psu zataknile? Sem se namreč tem kosom mesa do sedaj iz tega razloga v prehrani psa izogibala.
Logiran
ifos
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #228 : sobota, 17.01.2009 : 10:34:39 »

jaz sem mnenja, da se je treba izogibat piščančjim kostem...najboljše je, če se posvetuješ z veterinarjem, pokličeš po telefonu in vprašaš, boš vidla kaj ti bo povedal....napr. koliko intervencij so imeli na to temo...
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #229 : sobota, 17.01.2009 : 21:30:49 »

Tematika s kostmi je problematična. Nekateri ne dajo nobenih, nekateri se izogibajo piščančjim. Zagovorniki surove prehrane svarijo pred kuhanimi, ker so le te bolj mehke in se rade cepijo. Moja jih lepo zgrize, ni problemov (surove seveda).  Se ji je pa že parkrat zataknila tista koža za žvečit in svinjsko uho tako, da se je kar fajn davila, pa jih več ne dobi. S kostmi nimamo težav.

Če pomisliš, se lako zgodi  marsikaj. Poznam primer, ko se je pes zadušil z briketom, ker jih je hlastal. Moja prejšnja psička je požrla zobotrebec, pa se ji je zapičil v črevo. Si nisem mislila, da se les ne bo prebavil. Po mojem mnenju je zelo pomembno, da pes kosti zgrize, ker potem ne vidim nevarnosti, da bi se ji kaj zataknilo.

Če te je strah, ke je pes mlad (nisi napisal(a) kako velik je) mu prični hraniti kurje vratove in perutničke prerezane na polovico. Drži mu jih z roko, da bo dobro prežvečil. Treba ga je naučiti, da je počasi.

Se spomnim pripetljaja, ko je moja menjavala zobke. Dala sem ji kurji vrat in ker je bila ob polovico zob, ga je jedla skoraj eno uro. Bilo jo je luštno opazovat, kako delo je imela z enim vratom!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #230 : nedelja, 18.01.2009 : 00:04:53 »

Ce te skrbijo kosti mu jih komot lahko zmeljes.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
oktalz
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #231 : nedelja, 18.01.2009 : 10:26:06 »

Moja  pupa je 4,5 mesečna kavkaška ovčarka s 31 kg.  Zelo rada ima surovo  meso in kosti, tako, da kurje vratove dobi večkrat in ji jih narežem. Zdaj po vaših odg. pa še bova začeli  prakticirat perutničke, no seveda se razume poleg druge hrane.
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #232 : nedelja, 18.01.2009 : 10:33:09 »

Tina.g, koliko tehtajo tvoji kužki in koliko hrane jim daješ dnevno? Predvsem me zanima količina surovega mesa. Zanima me tudi hranjenje s svinjino: jim daješ surovo? katere dele svinjine? jim daješ tudi surove svinjske kosti in kako jih prenašajo/prebavljajo? Upam, da ni preveč vprašanj  Wink

Nanook: s čim pa melješ kosti?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #233 : nedelja, 18.01.2009 : 10:48:03 »

Jaz moje hranim s kuhano hrano in ne dobijo nic kosti, prijateljica pa ma eno masino za mletje. Se dobi v nasih trgovinah, jo bom vprasala tocno katero masino ima.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #234 : nedelja, 18.01.2009 : 15:56:28 »

Moja tehta okoli 23 kg. Dobi 300g mesa s kostmi dopoldne in popoldne
250 g mesa in 100g mešanice (kot sem opisala v enem od prejšnjih postov). Dopoldan dobi ponavadi kurje meso, včasih še divjačino, govedino ali ribe, popoldne pa faširano meso (mešano, goveje+svinjsko). Svinjske in goveje kosti dam ponavadi za glodanje, da poje hrustance in mozeg. Sem ji včasih dala kako svinjsko nogico in rebrce. Fajn so tudi smrčki in repi, ampak jih težje dobiš.

Moja kosti dobro prenaša, tu in tam ima malo trše blato, kar pa ni problem. Ni se še zgodilo, da bi bila zaprta, ali da bi težko šla na blato, pa tudi driske ni imela že zeeelooo dolgo.

Opozorila bi samo, da kadar prehajate na novo vrsto hrane, to storite postopoma, da se telo navadi.
Logiran
_Anais_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #235 : nedelja, 18.01.2009 : 16:16:45 »

Joj, ve ste čisto v tem. Jaz psu pripravim edinole zajtrk, zvečer dobi obvezno brikete. Za zajtrk mu ponavadi dam kakšno žlico polnomastne skute, dodam 1x na teden jajce, kakšno tuno, kosmiče, otrobe, kozje mleko, kruh.
Me pa zanima, kaj dejansko od teh sestavin, ki jim ponujate najbolje vpliva na kvaliteto in sijaj dlake?
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #236 : nedelja, 18.01.2009 : 16:33:27 »

tina.g a to pomeni 600g dnevno ali 300g dnevno? Smiley

Pa a mas zelo aktivnega psa ali ne?
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #237 : nedelja, 18.01.2009 : 18:19:38 »

Okoli 500 g mesa dnevno in 100 g zelenjave. Ni zelo aktiven pes. Ampak ribe, kurji hrbti, vratovi in podobno (kar dobi za zajtrk) niso nevemkako hranljivi. Popoldne pa dobi faširano. Jaz kupim pri mesarju meso in ga spakiram po porcijah. Nekje na 10 dni (ker nimam velike skrinje) naredim mešanico in tudi to sporcioniram, potem pa vsak dan odtalim in nimam nobenega dela. Moji ta način prehrane zelo ustreza. Dlaka se ji sveti, prebava je super. Sem mislila koliko dela bo stem, pa sploh ni. Prejšnji psici smo kuhali, pa je bilo veliko več dela s tem.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #238 : nedelja, 18.01.2009 : 18:40:40 »

Tina, a prav razumem - sveže meso zamrzneš in odtaljeno surovo daš psu? A tudi s kostmi delaš isto al kosti pa samo sveže?
Lp Tjasa
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #239 : nedelja, 18.01.2009 : 19:05:45 »

_Anais_ omega 3 mascobne kisline v obliki ribjega olja (lososovo recimo, nikakor ne iz jeter).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines