mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 24.09.2024 : 20:53:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA  (Prebrano 108913 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #210 : nedelja, 09.11.2008 : 22:14:50 »

Citat
Po tej prehrani je izredno malo kakca, po samih briketih pa 2-3 x več.

Zato pa jaz več ne hranim z briketi, ker so mi polkilski kakci in pogoste driske dale misliti. Hranim s surovim mesom in zelenjavo, psica se počuti super, kakci so minimalni, dlaka zdrava, sveti se kot spolirana.

Jajčna lupina je super, ker vsebuje veliko kalcija. Marsikdo se boji salmonele. Vendar pa, če jaz jem surov beljak (sneg), potem ga lahko tudi moj pes.
Tudi kosti so dober (naravni) vir kalcija.Pa še zobe si čistijo z glodanjem. Moja jih ima na dnevnem redu.

Ogljikovih hidratov jaz ne hranim, samo meso s kostmi, malo drobovine, svežo zelenjavo ( zmleto, ker drugače je psi ne morejo prebaviti), sadje, ribe, mlečne izdelke, pa izogibam se raznih žvečilk in posladkov. Raje ji dam sadje ali kost za žvečit. Pa sveže goveje kite so tudi fajn žvečilka.
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #211 : ponedeljek, 10.11.2008 : 08:03:51 »

Meni so tudi predlagali jajčne lupine za kalcij. V vreli vodi se naj bi lupina ali celo jajce kuhalo vsaj 10 minut (baj baj salmonela) ali pa se lupine spečejo v pečici. Nekje sem brala, da posušeno lupino potem zmeljemo v mlinčku za kavo, pred uporabo pa ga lahko pretresemo še skozi cedilo za čaj, če želimo res fin kalcijev prah  Roll Eyes.

Uf, kakšna znanost.
Haha, anede? Meni se je tudi vrtelo na začetku, ko sem gledala vse te številke, pa v resnici sploh ni tako zakomplicirano  Wink. Kakšne vitamine dodati, je pa najbrž odvisno predvsem od posameznega psa in od tega, s čim ga v osnovi hranimo. Bo Nanook kaj več dodala?

Vis in nox, čuvajeva mešanica moji starejši psici ni preveč odgovarjala. Če želiš, ti jo podarim (manjka nekaj žlic). Samo pusti naslov na ZS.

Lp.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #212 : ponedeljek, 10.11.2008 : 10:06:03 »

Heh heh heh, jaz pa moram povedat, da sva s Pego odkrile kakije  Grin
To je trenutno najboljšejši priboljšek, za katerega je pripravljena tačko dajat in milo gledat durh Tongue
Najprej je samo cuzala in izpljuvala lupinico, potem je pa zgleda pogruntala, da se da tut to pojest in je prežvekovala  Tongue

Aja, pa upam, da kakiji niso na seznami off-limits človeških živil.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #213 : ponedeljek, 10.11.2008 : 13:10:05 »

Ja, kakiji so zakon, boljši od čokolade. Včeraj zvečer smo si jih privoščili, upam, da ne bo posledic (kakanje). Miško in Aja sta bila čist nora nanje! Samo jaz jima dajem samo sredico, po malo direkt v gobček (jaz pa prste obliznem). Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #214 : ponedeljek, 10.11.2008 : 14:01:51 »

vis in nox, kaj dodajat in koliko je odvisno od tega kaj (in koliko) manjka. Od vitaminov se ponavadi dodaja, E, C in B. K samo pri dolgotrajni uporabi antibiotikov, A in D pa samo, ce jih res manjka, kar skoraj dvomim. Me je bolj strah, da bi jih bilo prevec kot pa premalo. D "naj bi" bili sposobni pridelati sami, A je pa v zelenjavi, jetrih. Boljsi je "privzem" tistega v jetrih (mislim da okrog 90, 95%) kot tistega v zelenjavi ( tm nekje 40-60%).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #215 : ponedeljek, 17.11.2008 : 22:49:02 »

Eno stvar bi vprašala pri kuhani hrani. In sicer, kako naj vem, koliko? Z briketi jaz, ki sem pasji začetnik, nimam težav. Dva lončka in vem, da je to dovolj.
Pega ima 36,6 kil, je kar primerne postave, torej je ne bi želela ne hujšat ne redit. Torej koliko kuhane hrane? Koliko mesa dnevno, koliko zelenjave, koliko riža/kaše/...
Oz. kako veste, koliko morate svojemu psu dati hrane? Jaz občutka pri tej hrani nimam.
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #216 : torek, 18.11.2008 : 11:01:55 »

Jaz sem najprej izračunala potrebe po kalorijah glede na težo psa (saj se je že pisalo o tem, če najdem, ti pripnem).
Nato sem za izbrana živila preverila, koliko kalorij vsebujejo.
Določila sem, da bo beljakovin živalskega izvora 1/4- 1/3 (pač upoštevaš potrebe psa) in izračunala, da zaenkrat moja 20 kg težka psica potrebuje 250 g (račjega) mesa in 590 g prosene kaše dnevno. Po izračunih glede vsebnosti vitaminov moram dodati še 1000 mg kalcija dnevno. Vse skupaj razdelim na 3 dnevne obroke, ker psice pač hranim 3x dnevno. Ko bom pripravljala obroke z drugimi sestavinami, bom spet računala...

Psica izgleda zelo zadovoljna, odkar ji kuham je ratala precej bolj živahna in tudi fehtari za obrok (prej je bilo treba aplavdirati vsakič, ko je blagovolila pregrizniti briket)  Grin.

Lp.
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #217 : torek, 18.11.2008 : 11:17:35 »

Za start bo mogoče spodnja tabelca prav prišla. Ne pozabit, kar Nanook vedno poudarja in ji dam popolnoma prav  Kiss, izhajajte iz posameznega psa (starost, kondicija, letni čas, zdravstveno stanje...)!

teža psa/ kcal (povp. potrebe)/ ''notranji'' pes/ ''zunanji'' pes/ delovni pes             

1kg             141                               130                     -                  -

2                 233                               211     

3                 305                               273

5                 451                               396                   561

10               784                                638                  968                   1078

20               1232                             1100               1627                   1892

ipd.

Eden izmed virov: http://www.phouka.com/dogs/dog_amount.html#cal_req

Tule lahko računate vrednosti živil: http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp/search/ Lepim namesto ''mentorice''  Wink.

Raziskovanje in kuhanje je lahko prav zabavno in ni tak bav bav, kot morda izgleda na prvi pogled.

Lp.







Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #218 : torek, 18.11.2008 : 11:22:19 »

Raziskovanje in kuhanje je lahko prav zabavno in ni tak bav bav, kot morda izgleda na prvi pogled.

Lp.


Ja... ko tole berem, se mi res bliska pred očmi  sram
Vsaj sešteti sem znala, koliko kalorij rabi. 1933  Tongue
Zdej moram samo še naštudirat, kolk je to v mesu in drugih živilih. Počasi pa bo.
Včeraj sem Pegi skuhala riž, korenček in govedino (ker je v nedeljo imela dan pregreh). Vsakokrat znova se čudim, kako počasi je kuhano hrano, medtem ko brikete pohlasta v največ 3 minutah. In ne vem, al je to dober znak al ne. Oblizuje se itak vedno  Grin
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #219 : torek, 18.11.2008 : 11:53:39 »

Pri nas je pa ravno obratno. Kuhana hrana je takoj v želodcu, skleda pomazana, seveda popacana vsa kuhinja (še stene). Briketi pa ostanejo, Aja da po enega v gobček, nato pa izpljune v dnevni sobi.

Glede na to, da sta se oba ful zredila, tudi jaz nimam pojma, koliko hrane mora kdo pojesti.

Logiran
urshaa
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #220 : nedelja, 11.01.2009 : 13:07:17 »

Jaz doma psici kuham vsaj 3 krat tedensko, kolikor imam časa.
Ima kdo še kakšen nov recept, da dobi še kaj novega?
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #221 : nedelja, 11.01.2009 : 21:19:45 »

jaz pa moja kužka hranim samo še s surovo hrano - cca. 70% mesa in kosti in cca. 30% v zelenjavi, semenih, olju..., kot sveže pripravljena sesekljana kaša. Občasno dajem tudi jajce in take priboljške.  Količinsko pa jima dajem  cca. 3% njune teže, kot predlaga Tom Lonsdale, dr.vet.med. v svoji knjigi, ki si jo lahko zastonj naložite ali pa preberete na ****
Sta živahna, zdrava, kakci pa majhni. Predvsem pa sta navdušena nad obroki.
Je pa vse skupaj tudi zelo enostavno zame, saj je priprava hitra in cenovno ugodno.
Tudi svinjata ne ob kakšni telečji goleni, saj jima njun prostor pregrnem z kosom blaga (kos stare bombažne rjuhe) in potem to blago, ko ga je za poln stroj lepo operem pa je.
Jaz sem navdušena, saj mislim da ga ni briketa, ki bi presegel kvaliteto naravne prehrane!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #222 : ponedeljek, 12.01.2009 : 14:47:21 »

Urshaa, kaj ji pa kuhas?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
urshaa
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #223 : ponedeljek, 12.01.2009 : 19:28:18 »

Ah nič posebnega nisem kak kuharski mojster Grin

Velikokrat dobi riž, makarone, zelenjavo ( jo zmiksam, ker drugače ne je), piščančje meso. Vedno ji zraven kuhane hrane dodajam zelenjavo, tudi kakšno govejo juho, neslano ima rada...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #224 : ponedeljek, 12.01.2009 : 20:25:50 »

Miksanje je super, ni nic narobe s tem. Smiley Kaj pa ji dajes od piscanca? Mlincke, jetra, srce, misice?
Jaz bi pogledala se kaj je v briketih, ki jih dobiva. Ne bi prevec novega uvajala. Ce je recimo tudi purana, lahko kombiniras, das bedra ali drobovino. Meso iste vrste, sam razlicnih delov.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines