mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 08:28:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 183759 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #795 : torek, 26.12.2006 : 00:05:17 »

Jaz vzamem takoj psa kot darilo. S tem, da si sama izberem psarno in si sama izberem mladička.  Grin Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #796 : torek, 26.12.2006 : 00:30:30 »

O psih za darilo nadaljujemo v temi Praznični pasji mladički.
Logiran

Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #797 : ponedeljek, 02.04.2007 : 19:08:32 »

Mene pa nekaj zanima (Jana, če sem falila temo, prosim prestavi).

Danes sem naletela na oglas za čistokrvno - nerodovniško - leglo rodovniških staršev. Če sta navedena psa res ata in mama, potem resno imata rodovnike (pravi stric google).

Moje vprašanje torej je, kako to, da to leglo ne bo imelo papirjev? Predno pišete, da takih mladičev ne kupit - ne kupujem psa. Samo zanima me, kako lahko nastane taka situacija.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #798 : ponedeljek, 02.04.2007 : 19:11:24 »

Mogoce zato, ker starsa nimata vzrejnega dovoljenja. Pri nekaterih pasmah je ta proces bolj zahteven kot samo slikanje kolkov.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #799 : ponedeljek, 02.04.2007 : 19:12:36 »

- ni se jim sploh dalo delat zdravstvenih pregledov in vzrejnega dovoljenja,
- psi majo nekaj zaradi katerega ne dobijo vzrejnega dovoljenja ali zdravstveno ali po izgledu,
- nevednost?
- egoističnost?
- lenoba?
- drugi razlogi, ki mi trenutno ne padejo na pamet...
Logiran
Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #800 : ponedeljek, 02.04.2007 : 19:48:01 »

OK, hvala. Se mi je zdelo, da bo kaj z vzrejnim. Še ena stvar, pa res neham. Ali so za take starše potem kakšne posledice - če bi recimo zdaj (oz. pred naslednjim leglom) hoteli pridobiti vzrejno dovoljenje?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #801 : torek, 03.04.2007 : 08:47:17 »

Kolikor jaz vem nikakršne!  Angry

Baje se dogaja celo to, da majo eno leglo rodovniško, eno pa nerodovniško!

Sicer so to samo govorice, ne poznam direktno nobenega primera... Če se to res dogaja je pa po moje nezaslišano, da ostaja nekaznovano. Če pa ni res pa toliko bolje.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #802 : torek, 03.04.2007 : 11:57:56 »

Ja, res se dogaja to, kar pravi AngSeter. Je pa tako: po pravilniku KZS, vzreditelja, ki ima prijavljeno psarno in ima nerodovniška legla mora na KZS prijaviti vzrejna komisija za dotično pasmo. Svojo prijavo mora podkrepiti z dokazi, na primer izjavo potencialnega kupca, ki se je zanimal za nakup psa pri tem vzreditelju, pa mu je ta ponudil nerodovniškega mladička. KZS potem to obravnava in najhujša kazen, ki lahko takšnega vzreditelja doleti je vzrejna prepoved za pasmo, pri kateri je prodajal nerodovniške mladiče. Druge pasme lahko mirno vzreja naprej. Potem pa pride catch: pravilnik pravi, da vzreditelj, ki se ne strinja s prijavo, vse skupaj potem rešuje na sodišču. Se pravi štepar prijavi vzrejno komisijo zaradi blatenja ugleda. Vzrejna komisija pa mora dokazovati, da je res vzrejal nerodovniške mladiče. KZS se je s tem otresla vsakršne odogovrnosti, vse preložila na vzrejne komisije posameznih pasemskih klubov. Ker je prodajo nerodovniških mladičev težko dokazati (niso dovolj govorice ali oglasi, temveč izjave, pričevanja konkretnih kupcev, ki pa ponavadi nočejo nič imeti s tem) in ker zato vzrejni komisiji grozi tožarjenje na sodišču, nihče noče ukrepat. KZS po pravilnikih itd. ni pristojna, nategnjeni kupci po slovensko stisnejo rep med noge, vzrejne komisije pa praktično ostanejo brez dokazov.

lp
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #803 : torek, 03.04.2007 : 12:14:27 »

Bina, imaš prav.
Pri nekaterih pasmah je za vzrejno dovoljenje res potrebno več kot slikanje kolkov, moja je že ena takih. Pri nas je potrebno opraviti ispit A in BBH, Slikanje kolkov, in potem še vzrejni pregled, ki pa ni mačji kašelj. Tam ne pregledajo samo višine in zobe... temveč še karakter psa, navezanost na lasnika, preizkus strelnega orožja, igra s tujcem, samoobramba psa.....so stvari, ki se nam zdijo bedaste vendar tako je in če pes ne naredi tega potem po njihovo ni primeren za vzrejo. V sloveniji sicer ne komplicirajo tako, v tujini pa.

Pa še če ima psica več kot 7 mladičev v leglu mora 2 gonitvi počivati, šele potem ima lahko spet mladiče, nasploh v celem pasjem življenju ima mlade lahko samo 4x.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #804 : torek, 03.04.2007 : 12:18:56 »

alessa06, res je, kar praviš. Ljudje so preprosto leni, pa se jim ne da po reglcih delat.

Tako leni, da celo pri pasmah, kjer ni tako visokih zahtev za vzrejno dovoljenje, štepajo nerodovniške mladiče. Lep primer je moja pasma. Zanjo ni nobenih posebnih zahtev, samo opraviti je treba telesno oceno, dat pregledat oči in opravit vzrejni pregled. Telesna ocena in vzrejni pregled sta zelo podobna ocenjevanju na razstavah, samo da sta bolj podrobna in ocenjevanje strožje. To je vse. Nobenih zahtev glede šolanja, strelnega preizkusa, pregledov kolkov... pa so vseeno šicuji med najbolj štepanimi pasmami pri nas.

lp
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #805 : torek, 03.04.2007 : 12:25:57 »

Ja, kar je dodobra občutila moja znanka, ki je za rojstni dan dobila šicuja. V želji po uresničitvi njene dolgoletne želje je pač njen partner na ........ izkoristil prvo priliko za nabavo te pasme. Toliko denarja, kot je do danes namenila zdravljenju psičke, pa jo ima komaj od lanskega septembra,  (težave so se začele po sterilizaciji, psička pa je kupljena pri koroškem KD - vemo, katerega mislim), bi zadostovalo za nakup najmanj dveh rodovniških psičev.
Ampak, kar je, je. Znanka se je na psičko navezala, zanjo bi naredila vse (no, vsaj sterilizacijo je opravila), zdaj pa se najmanj dvakrat mesečno vozi na veterinarsko postajo v Celje, da ji jo sproti "rihtajo". Največji problem pa pri njej pomeni krvni obtok oziroma ožilje.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #806 : torek, 03.04.2007 : 12:27:06 »

alessa06: a to je dosti? Wink Sala!

No pri nas je treba opravit telesno oceno, vzrejno preizkusnjo(prinasanje voda-kopno in strelomirnost), slikat kolke, komolce in oci. Oci niso pogoj za pridobitev vzrejnega, so pa nuja za vzrejo.
+ tega, da ce zelis doseci prvi nagradni razred potrebujes se PNZ. Tako, da se kr nabere, ampak kaj, ko je prevec fajn. hehe Wink

Lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #807 : torek, 03.04.2007 : 12:33:08 »

No, pa imamo novo bolezen na seznamu tegob, ki pestijo nerodovniške šicuje... Težko je ljudem karkoli dopovedat. Med rodovniškimi, ki jih poznam ni niti ene bolezni, za katere vem, da pestijo nerodovniške. Pravzaprav je naša populacija rodovniških šicujev zelo zdrava. Najhujša zadeva, za katero vem je povečana občutljivost v smislu alergijskih reakcij.

Najhuje pri vsem skupaj pa je to, da veterinarji že govorijo, kako so na primer šicuji nezdrava pasma. Ampak seveda ne ločujejo rodovniških od nerodovniških. Potem pa pasma prihaja na slab glas popolnoma po nepotrebnem... In koliko pasmam se je to že zgodilo...

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #808 : torek, 03.04.2007 : 12:34:26 »

alessa06, ja, že tisto malo, kar se zahteva pri šicujih, je za lenobe čisto tu mač

Pa da bi se v Ljubljano vozili za to? Kdo je pa še to slišal...

Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #809 : torek, 03.04.2007 : 12:41:54 »

alessa06: a to je dosti? Wink Sala!

No pri nas je treba opravit telesno oceno, vzrejno preizkusnjo(prinasanje voda-kopno in strelomirnost), slikat kolke, komolce in oci. Oci niso pogoj za pridobitev vzrejnega, so pa nuja za vzrejo.
+ tega, da ce zelis doseci prvi nagradni razred potrebujes se PNZ. Tako, da se kr nabere, ampak kaj, ko je prevec fajn. hehe Wink

Lp

Pa še to ni dovolj... more imet še zadovoljive rezultate, ker če jih nima lahko vse to narediš, pa še ne boš paril... a ne?  hehehe Wink

Čeprav... eni pa kljub temu....samo, da se nekej dogaja Grin Grin Grin

Tudi med  vzreditelji najdeš šteparijo... ni vse zlato kar se sveti. Je pa žal tako, da z leti ( in skozi stroške)  in s spoznavanjem psov tudi med vzreditelji se bomo pa mogoče še kdaj-kaj naučili.
Logiran
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines