mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 31.08.2024 : 22:14:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 181929 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #660 : ponedeljek, 09.01.2006 : 12:37:09 »

Se strinjam z Damijano.
Spet je odvisno koliko je močna alergija. Moja kolegica ima alergijo na psa in mačko pa ima oboje doma. Pač čopa tablete in je. Moj fant je postal alergičen na mačko po petih letih, ko je pri meni srečeval mojo muco.
Ugotovil je tako da je šel na pregled ker ko je bil pri meni je kihal in se mu je zamašil nos. Samo če ljudje niso osveščeni o alergijah je pač tako.
Lahko da so res alergični ampak že način kako se ga je hotel znebit in ostalo kako je zgledalo se mi je zdelo ful sumljivo.

Ma glavno da ima zdaj novega lastnika ki bo, upam, bolje skrbeu zanj.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #661 : ponedeljek, 09.01.2006 : 15:24:56 »

Meni se je pa to vse skupaj mal zaigran zdel. Ne bom trdila, da je bilo, sam zdel se mi je pac tak.
Logiran
roknik
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #662 : ponedeljek, 09.01.2006 : 23:45:05 »

LuncaPunca
Vsak pameten (poudarek na pameten) človek si vzame žival zaradi ljubezni do njih. zgleda da sem jaz imela srečo s svojima mešančkama, da sta bili zdravi. hvala bogu. pa če bi bila operacija milijon bi dala zanjo, a ti nebi? kako lahko sploh kdo vpaša tako neumnost. mislim, da se vsi strinjate, da so nam psi kot otroci. tudi če vam otrok resno zboli (bog ne daj) bi zanjega našli denar. isto pa je za hišne ljubljenčke. če je treba se denar najde!!!
pa čisto tako izven konteksta-z možem sva se odločila, da vzameva cavalirja (nerodovniškega čeprav sta starša oba z rodovnikom. samica je namreč skotila pri 12 mesecih namesto pri 18 in mladički nimajo pravice do rodovnika) NIMAJO PRAVICE!!! ja no kaj čmo
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #663 : ponedeljek, 09.01.2006 : 23:50:43 »

roknik, če so vzreditelji tako vesti, kako to, da so parili psičko pri desetih mesecih? Takrat psička sploh še ni psihično odrasla žival!
Verjetno bodo rekli, da se je zgodil ups in mastno pokasirali za mladičke...

lp
Logiran
roknik
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #664 : torek, 10.01.2006 : 00:03:30 »

več ali manj gre vsem za denar. to je pač njihov kruh.
pa še malo strokovnega vprašanja. kaj bi bilo lahko narobe z mladički pri takem primeru (da sta oba starša z rodovnikom le da samica skoti toliko prej)
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #665 : torek, 10.01.2006 : 00:09:04 »

Problem je predvsem v tem, da si taki zaslužkarji take zgodbice izmislijo, da lahko nategujejo kupce. Mislim, da z mladiči ne more biti nič narobe, razen, če jiih psica ne zna vzgajati, ne vem, bi moral kdo drug povedati. Sigurna pa to ni dobro za mamo mladičev.

Samo, a se ti ne zdi brezveze podpirati take zaslužkarje, ki kvarijo pasmo, med tem ko se resni vzreditelji trudijo in izbirajo primerne samce, opravljajo zdravstvene preglede, opravijo vzrejni pregled in skrbijo za dobro prihodnost pasme ter so hkrati mnogokrat zaničevani in označeni kot zaslužkarji.

lp
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #666 : torek, 10.01.2006 : 00:13:05 »

Ma saj nima smisla. Pa kaj tupim tu o šteparjih?? Ravno to!!!

Seveda nimajo pravice do rodovnika. To, da ima samica leglo lahko šele pri 18 mesecih je v vzrejnem pravilniku z nekim razlogom in ne kar tako!

Bi se pa jaz na tvojem mestu pozanimala, kdaj bo naslednje leglo te psičke in če bo to z rodovnikom. Malo dvomim, da ta zgodba drži. Možno je tudi, da starša nista ali ne bi (če je samica zares stara 12 mesecev) naredila vzrejnega.

Pa še odgovor na tvoje strokovno vpršanje; v najslabšem slučaju bi se lahko zgodilo, da bi samica in mladički poginili-ker je samica premlada, je riziko toliko večji. Večje posledice kot mladički nosi samica, saj sta zanjo porod in brejost rizična, mladički so pa pač taki, kot bi bili 6 mesecev kasneje. Genetski material staršev se v tem času ni mogel spremeniti.

Smo pa tudi mi imeli prvo gonitev-seveda brez UPSa. Vsak vesten lastnik bi pazil na samico, ki se goni!
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #667 : torek, 10.01.2006 : 00:15:38 »

več ali manj gre vsem za denar. to je pač njihov kruh.
pa še malo strokovnega vprašanja. kaj bi bilo lahko narobe z mladički pri takem primeru (da sta oba starša z rodovnikom le da samica skoti toliko prej)

Kaj je narobe?? Kaj je narobe??  Mogoče to, da psička še ni primerna za brejost? To ni dovolj velik razlog? Mogoče to, da psočka in/ali pes ne ustrezata standardu in vseeno ne bi dobila vzrejnega, pa tega sedaj pač ne veste? Mogoče to, da vam je prodajalec naložil in je pravi odgovor popolnoma nekaj drugega? Morda to, da je vprašanje kaj je res in kaj ni? Morda to, da je zelo zanimivo, da zaupate osebi po 15min poznanstva za živo bitje, ki vas bo spremljalo naslednjih 15 let?

Morda to, da bi ves ta trud okoli prepričevanja nas porabili za koristne informacije o vestnih vzrediteljih, kjer bi podprli vzrejanje pasme, v pravilni smeri?

Morda to, da imajo kavalirji dandanes RESNE težve s srčkom, samo in izključno zaradi nevestnih vzrediteljev, ki so zdravo pasmo pripeljali v tak ekstrem, da je obolevanje za srčkom izredno huda in resna zadeva, ki zadeva pasmo?!

Je bilo dovolj razlogov, ali naj nadaljujem?

Pa prihrani tvoje mnenje o mojem raburjanju, ker me prav malo briga!

LP,
Diana
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #668 : torek, 10.01.2006 : 00:16:27 »

Jaz sem tudi že mislil en strupen in dolg odgovor napisat z argumenti, ampak mislim da nima smisla, pomojem pa se tale roknik celo zafrkava, ker ve da bomo kar eksplodirali , glede na to kakšno kost nam je danes vrgla.
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #669 : torek, 10.01.2006 : 00:21:52 »

pa še malo strokovnega vprašanja. kaj bi bilo lahko narobe z mladički pri takem primeru (da sta oba starša z rodovnikom le da samica skoti toliko prej)
Odgovorili ste si sami:
mislim, da se vsi strinjate, da so nam psi kot otroci.

samica je namreč skotila pri 12 mesecih namesto pri 18

Torej podpirate nosečnost dvanajstletnic?

(Tongue nisem se mogla upreti)
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #670 : torek, 10.01.2006 : 00:22:03 »

Beri, beri...bolezen se imenuje odpoved mitralne zaklopke srca, sum na srcu. Če ti že vse na pladnju prinesemo, ti bomo pa še to ne  Roll Eyes: www.cavalierhealth.org

Čestitke ob podpiranju uničevanja te čudovite pasme! Angry

LP,
Diana
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #671 : torek, 10.01.2006 : 00:29:57 »

Iskreno vam želim veliko sreče s kužkom.
Vem, kako izgleda rizičen nakup; vsako minuto me je skrbelo, vsakič ko je kihnil, sem ga peljala k (bivšem) veterinarju-precej nesposobnem in zato me je še bolj skrbelo. Tako da zaradi skrbi nisem mogla uživati z njim, kljub temu, da je zdrav in živahen kuža.

Torej podpirate nosečnost dvanajstletnic?

(Tongue nisem se mogla upreti)

Sta pa zares vsaka nosečnost in porod pri mladostnicah zelo rizična za mati in otroka!
Logiran
roknik
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #672 : torek, 10.01.2006 : 00:50:03 »

hudo! mel ti si prava. zakaj bi vas jaz zafrkavala robin. vedno ene te iste/isti ¨tumbate¨ eno in isto non stop. če ne znate pomagati drugače, kot da se ponavljate je najbolj da ste tiho. v teh 45straneh ste milijonkrat povedali vse pluse oz. največkrat minuse in tudi mi smo jih že prebrali. ni potrebno, da se ponavljate. in zakaj bi jaz uničevala to pasmino (seveda Mel). a jih jaz parim? za info je oče iz priznane vzreje iz CRO (mislim, da si oni nebi dovolili takega spodrsljaja, da bi svojega psa parili z neko ¨brezvezno¨ psico). pa še jaz sem kontaktirala z gospo iz Zagreba tako da je vse v redu.
če nočete ljudem pomagati povejte pa ne bom več sodelovala pri tem vprašanju ali pa še najbolje, da urednica zapre ta pogovor.
mogoče ste pa vesele, da vsake toliko časa vpade ena taka ¨čudakinja¨ z ¨nesmiselnimi¨¨ vprašanji, da kar vse naenkrat explodirate.
gremo naprej če se da kulturno. če niste ve preveč jezne name jaz tudi na vas nisem.
kdaj se da napraviti prvi pregled za srce mladička?  
Logiran
roknik
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #673 : torek, 10.01.2006 : 00:52:04 »

maja hvala ti. končno malo prijaznosti. jaz bom opravila ta pregled srca takoj ko bo možen, da bo mir.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #674 : torek, 10.01.2006 : 01:00:08 »

in zakaj bi jaz uničevala to pasmino (seveda Mel). a jih jaz parim?

Ne, ne pariš ti, ampak podpiraš pa tako parjenje z nakupom. Povpraševanje rodi ponudbo. Torej sodeluješ.

vedno ene te iste/isti ¨tumbate¨ eno in isto non stop. če ne znate pomagati drugače, kot da se ponavljate je najbolj da ste tiho.

Torej zate je to le to: TUBANJE. Tudi prav. Jaz v tem vidim veliko več. Me je prekleto preveč bolelo, ko mi je 3 mesečni psiček v bolečinah na rokah umrl, da bi to imenovala zgolj tumbanje. Hvala ti!

za info je oče iz priznane vzreje iz CRO (mislim, da si oni nebi dovolili takega spodrsljaja, da bi svojega psa parili z neko ¨brezvezno¨ psico). pa še jaz sem kontaktirala z gospo iz Zagreba tako da je vse v redu.
 

Vem, kdo je oče ja...sem prebrala. Očitno so parili z VELIKO premlado psico, ne vem zakaj ne bi tudi z po tvoje, citiram: "brezvezno"?

jaz bom opravila ta pregled srca takoj ko bo možen, da bo mir.

Žalostno. Ti ga boš opravila da bo mir...jaz bi ga zato, da bi vedela, kako je s kužkom in da bi mu lahko še pravočasno pomagala...

LP,
Diana
Logiran
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines