mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 01.09.2024 : 00:23:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 182027 krat)
0 članov in 37 gostov pregleduje to temo.
Ajdita
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


WWW
« Odgovor #645 : nedelja, 08.01.2006 : 12:56:57 »

Ok, priznam da sem malce ostro nastopila in se vam vsem opravicujem! Povedala sem, da sem prebirala, preletela teme, tako da sem videla vecino zalitev, ki so napadale oxy zaradi paritve itd. ocem vam povedati samo to, da sem imela 3 nerodoviske pse: nemsko ovcarko, chow-cowa in poljskega spanjela, vsi so docakali zelo visoko starost (oz pasmi primerno) in je bilo z njimi vse v redu. Ze ko sem jih dobila jih je pregledal veterinar in preveril, da je vse v redu. Zal si tezko privoscim naenkrat 200 000 sit, ki bi jih placala za rodovniskega psa... nisem mislila tako hudo, kot ste razumeli, ampak malce sem bila pa le uzaljena, ker moji kuzk so bili najboljsi kuzki na svetu in sem ji imela rada ne glede na rodovnik in kuza, ki ga bom kupila naslednjega, bo verjetno (ali pa tudi ne) brez rodovnika... lp, a
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #646 : nedelja, 08.01.2006 : 13:34:45 »

Zal si tezko privoscim naenkrat 200 000 sit, ki bi jih placala za rodovniskega psa...

Saj ne rabiš naenkrat zbrat Wink Počasi daješ nastran.

... ker moji kuzk so bili najboljsi kuzki na svetu in sem ji imela rada ne glede na rodovnik ...

In edino pravilno je tako.

LP,
Diana
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #647 : nedelja, 08.01.2006 : 14:03:30 »

Povedala sem, da sem prebirala, preletela teme, tako da sem videla vecino zalitev, ki so napadale oxy zaradi paritve itd.

Poglej na nerodovniška legla malo s strani vzrediteljev. Vzreditelj je človek, ki poskrbi za vse papirje, preglede...česar od šteparjev ne moreš pričakovati.

Če je pes čistokrven brez rodovnika-resnično me zanima, zakaj nima rodovnika, če je čistokrven.
Ponavadi ga nima zato, ker starši niso dobili vzrejnega dovoljenja ali pa štepar ni poskrbel za vzrejno dovoljenje, saj je tako število kotitev/leto omejeno. Če pa imaš itak nerodovniška legla, pa je lahko psica breja ob vsaki gonitvi. Če potem izračunaš, kdo zasluži več-šteparji:
1. imajo več legel, s tem posledično več mladičev in več zaslužka (kljub temu, da jih prodajajo ceneje)
2. več zaslužka imajo tudi zato, ker ne poskrbijo za vse papirje, čipiranja, tetoviranja, cepljenja...ki nekaj stanejo
3. manj stroškov s hrano mladičev, saj jih navadno ne odstavljajo, dohranjujejo...

Sedaj pa pretehtaj, pri komu bi rajši kupila psa-pri človeku, ki pravilno skrbi za psico, ki ima mladiče, ali pri človeku, ki mu je važen le zaslužek in ne psica, ki mu služi le kot vir dohodkov.

Pa o dednih boleznih, ki jih imajo lahko nerodovniši mladički sploh še nisem začela.

Pa še en ogromen plus za psa, kupljenega pri vzreditelju-dober vzreditelj ti stoji ob strani, pokličeš ga lahko kadarkoli, znal ti bo svetovati...
Jaz sem prvega psa kupila pri preprodajacu in sem vse to pogrešala, pri veterinarjih sem pustila tudi ogrooomno denarja, da smo na koncu pristali pri 1 ampuli Strongholda in naše težave so bile rešene.
Pri drugem psu, kupljenem pri vzreditelju, teh težav nisem imela, saj se za vsako prasko lahko obrnem nanj, tudi kar se tiče prvega psa.

Pa ne mi sedaj pridigat, da si imela že veliko psov in da vse te izkušnje imaš. Moja mama je bila vzrediteljica afganistanskih hrtov, ko se s hrti ni več ukvarjala, smo imeli še 2 mešanki-azilantki, tako da izkušnje s psi vsekakor imam. Vendar je vsaka pasma, še posebno pa vsak pes, razred zase. Izkušnje, ki si jih imela z zdravimi psi, ti pa pri bolnem ne pomagajo veliko.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #648 : nedelja, 08.01.2006 : 15:44:10 »

Citat
Ze ko sem jih dobila jih je pregledal veterinar in preveril, da je vse v redu. Zal si tezko privoscim naenkrat 200 000 sit, ki bi jih placala za rodovniskega psa... nisem mislila tako hudo, kot ste razumeli, ampak malce sem bila pa le uzaljena, ker moji kuzk so bili najboljsi kuzki na svetu in sem ji imela rada ne glede na rodovnik in kuza, ki ga bom kupila naslednjega, bo verjetno (ali pa tudi ne) brez rodovnika... lp, a
Če si ne moreš privoščiti toliko denarja in ne nameravaš vzrejati pa pojdi v zavetišče po psa, sploh veš koliko psov nima doma? Je mogoče ponaredek boljši kot mešanček?

Naslednji pes bo tudi brez rodovnika? S tem boš samo podprla šteparje, da bodo ko bo prišla naslednja gonitev spet imeli leglo (neglede na to da ga bi morala imeti samo enkrat na leto oz. manjkrat). Seveda se lahko vzreditelj tudi pozanima o prednikih, vendar dosti težje gre brez rodovnika, poleg tega pa starši mladička nimajo opravljenih obveznih zdravstvenih pregledov. Poglej temo o kolkih, kjer imajo težave s kolki samo nerodovniški kužki.

 Je možno celo, da bi bilo s kolki dveh nerodovniških psov celo življenje vse uredu, vendar bi prenesli displazijo na potomce (kljub temu da starši ne kažejo nikakeršnih bolezenskih znakov)?

V primeru, da kupiš rodovniškega psa in ta kasneje dobi displazijo kolkov, kako ti lahko pomaga vzreditelj?
Logiran
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #649 : nedelja, 08.01.2006 : 17:33:23 »

Je možno celo, da bi bilo s kolki dveh nerodovniških psov celo življenje vse uredu, vendar bi prenesli displazijo na potomce (kljub temu da starši ne kažejo nikakeršnih bolezenskih znakov)?

Odvisno kako se deduje displazija-če je ro recesivno dedovanje, je povsem mogoče, da starši znakov ne kažejo, mladiči pa imajo displazijo.

Naslednji pes bo tudi brez rodovnika? S tem boš samo podprla šteparje, da bodo ko bo prišla naslednja gonitev spet imeli leglo (neglede na to da ga bi morala imeti samo enkrat na leto oz. manjkrat). Seveda se lahko vzreditelj tudi pozanima o prednikih, vendar dosti težje gre brez rodovnika, poleg tega pa starši mladička nimajo opravljenih obveznih zdravstvenih pregledov. Poglej temo o kolkih, kjer imajo težave s kolki samo nerodovniški kužki.

Točno to je napisala že Maja. v postu pred tvojim.

Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #650 : nedelja, 08.01.2006 : 17:49:12 »

citat: zagovornikov neustreznega razploda psov misli vec kot 4 mesece naprej? Dva meseca za brejost in dva meseca za oskrbo mladicev, potem pa je veseli placilni dan in misli odidejo drugam - kje denar zapraviti.

Sicer nisem ravno zagovornik parjenja mešančkov oz. nerodovniških psov. Vendar se na parjenje (1. in zadnje),mladičke pripravljam že dve leti in pol. Mladičke bom oddala tistim lastnikom ki jih ne bodo nameravali pariti. Ves čas od majhnih mladičkov in skozi vse njihovo življenje pa bom ohranjala z njimi in bodočimi lastniki stik. Lastnikom bom tudi dala kakšen nasvet, si izmenjala kakšne cute slikce...

Kar se pa tič tistega plačilneda dneva...koliko stroškov bodo z mladiči imeli šele kasneje, toliko kolikor plačajo zanj je še najmanjši strošek. Če pa ne nameravajo nič kako naj vem da mu ne bodo kasneje dajali ostankov od kosila,..in jim bo škoda vsakega stroška.

 citat:potem pa je veseli placilni dan in misli odidejo drugam - kje denar zapraviti.

Če odšteješ prevoz do samčka,kvalitetno hrano za psičko v brejosti,za mladičke, igračke,cepljenje,razglistenje,čas ki ga vložiš za mladičke-v učenje,igro...videvanje mladičkov pri bodočih lastnikih...ti na koncu ne ostane prav veliko.

Sploh pa mislim da dosti vzrediteljnov rodovniških psov niso tako dobri,vestni...in jim gre samo za denar.


Naš prinašalka je odličen predstavnik svoje pasme in bi tudi rada prišla do naknadnega rodovnika, če bi se to dalo. V glavnem je veliko lepša kot marsikateri rodovniški prinašalec. Ima zelo lepo nošen rep,..kar veliko rodovniških zp-jev sploh nima.Ima tudi odličen nagon za prinašanje,lovski nagon kar sem v preteklosti že pisala.Mogoče se to komu zdi smešno ampak tako je pač moje mnenje.

Za slikanje kolkov se pa tudi že pripravljamo, vendar to spada že v temo o kolkih.

citat:Tako vestni in dobri kot...ti? Tebi ne gre za denar, torej jih bos podarila?

Seveda jih ne bom kar podarila razlog sem napisala že v prejšnem postu. Rodovniške pse tudi ne podarjajo...rejci imajo od mladičkov tudi denar samo najmanj 300.000 gotovo, kar pa je seveda za njih maloin potem govorijo kakšen drobiž dobijo. Seveda je pa takih vzreditelje rodovniških psov ki gredo parit v drugo državo, se trudijo za izboljšanje pasme malo in samo ti štejejo k dobrobit pasme (ne pa vsi tisti ki parijo pse z rodovnikom).

Rodovnik ponekod tudi ponaredijo in ti lahko enakega psa prodajo z rodovnikom ali brez.

Večinarejcev rodovniškihi psov ne spremlja nadaljnih rodov.

Zgleda delam temo zelo vročo in upam da ne delam preveč preglavic.

citat:pa dejmo: za dobrobit pasme skrbijo vsi ki vzrejajo rodovniške, pa če to hočejo al pa ne, ker za to skrbi vzrejna komisija, ki psu odobri al pa zavrne vzrejno dovoljenje. Samo parjenje v tujini tud pod razno ne zagotavlja napredka v pasmi.


Ne čisto tako. Zlate prinašalce z rodovnikom in oceno kolkov C so tudi že parili. Nebi rekla da je to dobro za pasmo.


Kako se vsi spravljate na ta rep, Grin saj je tudi vse drugo popolno.



citat:Aha, torej ne poznas niti enega rodovniskega rejca, v redu. Se pravi si si tisto o ne-sledenju rodov in z rodovnikom ali brez izmislila. V redu, hvala za pojasnilo.

Ups..sva se napačno razumeli. Da v preteklosti sem poznala nekoga ki je ponarejal rodovnike in mastno služili..kasneje so za to drago plačali.


citat:Ma kaj res ne ves niti za en primer podarjenega rodovniskega psa?

Ne. Kaj so se naveličali psa je imel lepotno napako in so ga zato oddali?Že večkrat sem brala oglase da prodajajo psa zaradi lepotne napake, kje je pa tu ljubezen do psa? Huh

Hvala za šolo o citiranju mogoče jo bom pa naslednjič, ko bo napisana s spoštovanjem celo upoštevala. Wink

Poglejte, nekateri ste zelo nesramni oz. kar večina, to sem opazila tudi v drugih temah kjer je kdo omenjal da bo kupil nerodovniškega psa. Tako lajanje te enostavno odbije. Če bi tistim ki pridejo na forum in nameravajo kupiti psa brez rodovnikom...lepo razložili, ustvarili prijazno debato, se skušali lepo pogovoriti, razmišljali tudi o mnenju ki ni v skladu z vašim...bi lahko že kaj naredili proti nerodovniški vzreji. Tako pa vsakega grozno nehumano z žaljivkami...posmehovanjem napadete tako da jezen in to čimprej odide dol iz foruma in je nato še večji zagovornik svojega mnenja.

Mi je zelo žal da pogovor ne more steči normalno brez žalitev. Jaz nikogar ne žalim vi pa mene lahko? Od kod vam ta pravica? Zakaj sploh še odpisujem ko pa sprejemam takšne žaljivke.


To so tvoji posti mojčica, sedaj pa ti soliš pamet istomislečim?? Ali pa si spremenila mišljenje? Glede na to, da sprašuješ o dedovanju displazije, mislim, da še vedno upaš na leglo. Ali se motim?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.383


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #651 : nedelja, 08.01.2006 : 17:53:24 »

Povedala sem, da sem prebirala, preletela teme, tako da sem videla vecino zalitev, ki so napadale oxy zaradi paritve itd. ocem vam povedati samo to, da sem imela 3 nerodoviske pse: nemsko ovcarko, chow-cowa in poljskega spanjela, vsi so docakali zelo visoko starost (oz pasmi primerno) in je bilo z njimi vse v redu. Ze ko sem jih dobila jih je pregledal veterinar in preveril, da je vse v redu. Zal si tezko privoscim naenkrat 200 000 sit, ki bi jih placala za rodovniskega psa... nisem mislila tako hudo, kot ste razumeli, ampak malce sem bila pa le uzaljena, ker moji kuzk so bili najboljsi kuzki na svetu in sem ji imela rada ne glede na rodovnik in kuza, ki ga bom kupila naslednjega, bo verjetno (ali pa tudi ne) brez rodovnika... lp, a

Vsekakor so tvoji psi tebi najljubsi in moras zanje skrbeti tocno tako, kot si zasluzi vsak pes, ne glede na poreklo in izhodiscno ceno.
Torej, tukaj zakljucujemo debato o ljubljenih in neljubljenih psih glede na pasji izvor in vrednost. Upam, da je dovolj jasno napisano. Da se izognes kakrsnemukoli komentarju na tole, te vabim, da si preberes mojo predstavitev. Pred kritiziranjem mnenja kogarkoli tukaj, nas je treba najprej spoznati. Samo "skociti" na forum in za zacetek skritizirati vse po vrsti, je otrocje in nevljudno. Tvoje mnenje ni edino pravilno, tako kot moje ne. Torej, se pogovarjava in v skladu s tem tudi obnasava. Nic v resnici ne ves o tem, kako jaz ali kdo drug s foruma ravna s svojim rodovniskim ali nerodovniskim psom in ce ne razumes, da ne govorimo v tej temi o ljubezni do psov, oz. govorimo o njej zaradi drugih razlogov, se ne vkljucuj v debato.
Enako velja za roknika.

Verjamem, da so bili tvoji psi vsi v redu. Vendar je skrajno neprimerno in neodgovorno posplosevanje, kar veje iz sporocil. Tvoji trije psi ne pomenijo populacije cca 180.000 psov (po ocenah celo 240.000) v Sloveniji. Torej, ali bomo govorili izkljucno o tvojih psih in konkretnih primerih, ter pri tem pustili vse druge pse, ne glede na poreklo, ob strani, ali pa se bomo zaceli (tudi ti) pogovarjati sirse in argumentirali svoja razmisljanja in navedbe z izsledki raziskav. Imas kaksne konkretne stevilke (in od kod):

- Koliko je vseh skotenih psov v Sloveniji?
- Koliko od vseh skotenih psov v Sloveniji dozivi (je pripeljanih na) prvo cepljenje proti steklini?
- Koliksen odstotek vseh skotenih psov je rodovniskih in koliko nerodovniskih?
- Koliko rodovniskih psov (v odstotkih) ima odprto kartoteko pri kateri od veterinarskih ambulant ali klinik (ne samo vpis v register ob cepljenju proti steklini)?
- Koliko nerodovniskih psov (v odstotkih) ima odprto kartoteko pri kateri od veterinarskih ambulant ali klinik (ne samo vpis v register ob cepljenju proti steklini)?
- Koliko rodovniskih psov konca svoje zivljenje pod strelom soseda, v obtezeni vreci, na cesti... in v kaksni starosti ter zaradi kaksnih vzrokov jih lastniki odstranijo?
- Koliko nerodovniskih psov konca svoje zivljenje pod strelom soseda, v obtezeni vreci, na cesti... in v kaksni starosti ter zaradi kaksnih vzrokov jih lastniki odstranijo?
- Koliko rodovniskih psov je preiskanih za dedne bolezni?
- Koliko nerodovniskih psov je preiskanih za dedne bolezni?
- Koliko rodovniskih psov, ki ne ustrezajo pasemskim standardom, oz. so se pokazali kot potencialni prenasalci dednih bolezni, je sterilizirano/kastrirano?
- Koliko nerodovniskih psov je opravilo sploh kakrsnekoli tovrstne raziskave in koliko od teh je steriliziranih/kastriranih?

Kolikor je meni znano, taka raziskava v Sloveniji se nikoli ni bila narejena. Bi pa lahko izkljucno na podlagi rezultatov zelo siroke raziskave rekli, kdo je bolj in kdo manj zdrav, kako se godi enim ali drugim... Za laicne komentarje pa mislim, da bi morale stevilke 155.000 nerodovniskih in 25.000 rodovniskih povedati dovolj.
Tako bi morala imeti Ajdita najmanj 6 zdravih nerodovniskih psov, ki bi jih primerjala z eno mojo zdravo rodovnisko Bali - in na koncu bi prisli do sklepa, da so oboji enako zdravi Wink. Tako pa ima Ajdita za primerjavo samo tri zdrave nerodovniske pse, kar ni dovolj za kakrsnokoli primerjavo ali ustvarjanje zakljuckov.

Pa se nekaj dodatnih vprasanj za tvornejse nadaljevanje debate (lahko berete tudi: osnovno znanje, s katerim lahko vstopite v debato o ustreznosti produkcije rodovniskih/nerodovniskih psov, oz. komentirate mnenje kogarkoli na tem forumu):

- Kaj je to rodovnik?
- Kaksen je postopek pridobitve rodovnikov za leglo psov?
- Kako beremo rodovnik in kaksni podatki so v njem?
- Cemu sluzijo razstave psov?
- Kaj je to pasma in kaj posamezno pasmo opredeljuje?
- Kaj je to vzreditelj in po cem se vzreditelji razlikujejo?
- Kaj je to nakup zivali in v cem se razlikuje od nakupa avtomobila?
- Kaj je to posvojitev zivali in kako poteka?
- Kdo je resnicni ljubitelj zivali in kdo vse se v to kategorijo pristeva?
- Kaksna je razlika med rejcem in vzrediteljem zivali?
- Kdo je to "trgovec z zivalmi"?
- Kaksno je pravilno ravnanje s pasjo nosecnico?
- Kaksno je pravilno ravnanje s pasjimi mladici v starosti od 0 do 60 ali vec dni?
- Koliko je res na tem, da mora vsaka psica imeti vsaj eno leglo?
- Cemu sluzijo obvezni zdravstveni in drugi pregledi ter preizkusi samcev in samic pred paritvijo?
- Kaj je to dedna bolezen, kaj dedovanje in kako poteka?
- Cemu je namenjena vzrejna komisija in kaksno zvezo ima z rodovniki?
- Zakaj pasji mladici nekaterih rodovniskih starsev ne dobijo rodovnikov? (Za odgovore je pristojna KZS in nihce drug, se najmanj tisti, ki vam je prodal psa.)
- Koliko stane pasji rodovnik?
- Kdo rodovnike izdaja?
- Se enkrat, kaj rodovnik sploh je?
- Koliko psov je mesecno v slovenskih zavetiscih in pri aktivistih DPMZ?
- Koliko nerodovniskih psov je cepljenih proti kuznim boleznim? Koliko jih dozivi prvi rojstni dan? Koliksen je delez nerodovniskih zivali, ki ob resnejsih zdravstvenih zapletih koncajo pod strelom sosedovega lovca, v plasticni vreci, v smetnjaku ali za cesto, dalec od doma ali pa neznano kje izdahne v samoti zaradi garij, kuge ali ran, ki so mu jih zadali mocnejsi? Primerjajte procente z rodovnisko populacijo.
- Koliko so stari psi, ki prihajajo z juga in vzhoda cez nase meje v nase zivalske stacune? Koliko mladicev odpotuje od doma in koliko jih zivih prispe k nam? Koliko jih zboli ze v prvem tednu pri novem lastniku? Koliko jih docaka "visoko" starost?

- Kaj boste naredili, ce vas pasji prijatelj zboli za hudo dedno boleznijo, ki je posledica nemarne gonje rejca za zasluzkom?
- Kaj boste storili, ko bo vasega pasjega prijatelja potrebno se pred enim mesecem zivljenja z vami uspavati zaradi hudih bolecin in trpljenja, ker ni bil pravocasno cepljen proti kuznim boleznim ali ga bodo od znotraj razjedle gliste?
- Kaj boste storili, ko boste izvedeli, da vam je prodajalec en kup resnic o vasem ljubljencku zamolcal, ker mu je bil v interesu le vas denar?
- Kaj boste storili, ko vam bo prodajalec ponudil istega mladica z in brez rodovnika? Razlika bo samo v ceni. Kje mislite, da koncajo taki rodovniki?

Prepricana sem, da najbolj glasni zagovorniki produkcije nerodovniskih psov veste odgovore na vsa vprasanja. Ce jih ne veste, jih pred nadaljnim pisanjem poiscite na portalu mojpes.net ali na tem forumu.

Potem pa gremo naprej.

mojčica, vse zgoraj navedeno velja tudi (in predvsem) zate. Pricakujem, da prenehas s svetovanjem in komentiranjem, dokler ne bos sama imela razcisceno, kaj je kaj.

Vsem se enkrat: Na tem forumu je prepovedano kakrsnokoli oglasevanje nerodovniskih legel in paritev. Pod to prepoved je misljeno tudi propagiranje kakrsnekoli nerodovniske reje.
Logiran

LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #652 : nedelja, 08.01.2006 : 17:55:24 »

a še ena ki ne more spati. Teski čisto se strinjam s tabo. ampak a niso vedno govorili, da so z mešančki še najmanjši problemi-mislim zdravstveni.
Ok... tole je pa res neumnost, sej so ze drugi povedal, pa bom se jaz. Tudi jaz imam nerodovniskega, ki po vrhu niti cistokrven ni. Pravi mesanec. Zakaj sem se odlicila za njega in podobno bi drugic. Zdaj pa bi povedala samo to, da je moj kuza, pa ceprav mesanec, velikokrat bolan. Na zalost. Ze od majhnega imam probleme s prhljajem. Ima tudi obcutljiv zelodec. Ne sme jesti dolocene hrane. Ce jo ze kje kako dobi, sledi bruhanje in/ali vneta, boleca usesa, pa se tone prhljaja zraven. Kako je meni, ko to gledam, raje ne govorim. Kako pa se pocuti pes, pa lahko vidim in mi para srce, ker mu ne morem pomagat bolj, kot sem mu lahko.
Zato vem, da bo moj naslednji pes gotovo cistokrven z rodovnikom.  Ne zelim zopet imeti toliko vec moznosti dobiti bolanega/obcutljivega psa.
Pa se nekaj o tem, ko nekateri pravijo, da si ne morejo privoscit pse z rodovnikom in raje namesto 200 tisoc, dajo 50 tisoc in dobijo 'istega' psa, ki ga bodo imeli isto radi bla bla bla... Me pa zanima, da si vas pes, pa nima veze al je mesanc al cistokrven z rodovnikom ali brez, recimo zlomi nogo, ali ga zbije avto in bi operacija prisla recimo 1500 eur. Bi jo placali? Ce pravite, da si 200 tisoc za psa ne morete privoscit. Za operacijo bi denar bil?
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #653 : nedelja, 08.01.2006 : 18:52:15 »

Citat
Mislim, da gre tole v drugo rubriko.
Res sodi v drugo rubriko, hvala za opozorilo, sem že prestavila.

Citat
To so tvoji posti mojčica, sedaj pa ti soliš pamet istomislečim?? Ali pa si spremenila mišljenje? Glede na to, da sprašuješ o dedovanju displazije, mislim, da še vedno upaš na leglo. Ali se motim?
Motite se. Naša lubica ne bo imela mladičkov, ker je kužkov enostavno že preveč. Sploh teh zlatih prinašalcev brez rodovnika oz. mešančkov je ogromno, že samo če pogledaš na bolho. Kako bi sploh našla deset dobrih lastnikov, ki bi ohranjali z mano stike in bili prpravljeni skrbeti za psa ccc 15 let. Veliko ljudi se psa naveliča ali pa ga oddajo zaradi selitve, pes pa ob tem doživlja razne travme. V oddaji o živalih sem videla Labija, ki se ga je lastnik na vsak način hotel znebiti, to mi je dalo veliko za mislit. Pa tudi tema o kolkih kjer so ljudje žalostni, ker je njihov kuža bolan mi je dala za razmišljat. Veliko novega sem izvedela tudi na forumu, ki je res najboljši, vendar so nekateri vseeno preveč nevljudni.Naslednjo psičko bom kupila rodovniško in bom vzrejala, tako bom naredila nekaj dobrega tudi za pasmo.

Nikomur ne solim pameti, ampak povem samo svoje osebno mneje.

O dedovanju displazije sprašujem informativno in nima nobene povezave z leglom, ker legla ne bo.

Ajdita: Imaš tri nerodovniške pse, za tak denar bi si lahko kupila enega rodovniškega.

V bistvu je nerodovniški pes ponaredek originala? Vsi imamo radi nerodovniške, rodovniške,..v glavnem vse na štirih tačkah. Vendar ni pri nerodovniških igra na srečo? Lahko boš dobil dobrega predstavnika...lahko pa ne...lahko bo zbolel za dedno boleznijo...lahko pa ne...in ne navsezadnje lahko bo umrel v mukah...lahko pa ne - LOTO

Poleti sem kupila očala Versace (ponaredek seveda) po cca treh tednih so bila že pokvarjena. Verjetno se original nebi pokvaril tako hitro. Podobno je pri nerodovniških kužkih...vendar žalostno, ker so to inteligentna in visoko razvita živa bitja....
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #654 : nedelja, 08.01.2006 : 18:53:50 »

tisot z labijem sem tudi videla, žalostno. saj misliš črnega labradorca, ki bi ga v gozdu pustil ali se ga kako drugače znebil?
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #655 : nedelja, 08.01.2006 : 19:42:00 »

Ja mislim na tega Labija in na koncu ga je lastnik še prodal za 30.000 SIT!

Pred tem pa lastnik ni hotel plačat niti oglasa, da oddaja psa. Rajši bi ga spustil v gozd.

Na koncu je Labi dobil odlično lastnico...Le kaj bi se zgodilo, če nebi televizijska ekipa priskočila na pomoč?

Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #656 : nedelja, 08.01.2006 : 20:32:06 »

Meni se je pa zdel čuden izgovor tega lastnika, da je po dveh letih ugotovil, da so otroci alergični! Halo???!!!! To vidiš takoj ne pa po dveh letih!!
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #657 : nedelja, 08.01.2006 : 20:42:57 »

Sicer nikogar ne branim, ampak glede alergij je tako, da je vcasih tezko ugotoviti na kaj je nekdo alergicen, ker ni nujno, da ima tipicne znake alergije na doloceno stvar in pa se nekaj, alergija se lahko pojavi nenadoma.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #658 : nedelja, 08.01.2006 : 23:18:44 »

Se strinjam Drejči, vendar lastniku je bilo čisto vseeno za psa, niti ni dal nobenega oglasa, niti ni hotel dat denarja (cca 45.000sit) za bivanje v zavetišču...nič... hotel se ga je enostavno znebit in ga pustit nekje v "gmajni". Želel ga je celo uspavati.

Na koncu je pa še pokasiral 30.000sit ker je psa oddal oz. prodal novi lastnici.
Logiran
Damijana
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #659 : nedelja, 08.01.2006 : 23:24:06 »

Kako lepo, da je Labi dobil novo lastnico! To me pa res veseli! Smiley Smiley Smiley

Glede alergije pa mislim, da čez noč ne postaneš alergik!!!Sicer pa se mi to ne zdi dovolj velik razlog za oddajo živali!
Od prijateljice hči je alergik na mačjo dlako, pa še to ne pomeni, da bo po petih letih zabrisala perzijko iz devetega nadstropja! Oni so priredili življenje muci in alergiji!!!!!!!!

Lp
Logiran
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines