mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 16.08.2024 : 00:18:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 181165 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #30 : sobota, 23.07.2005 : 13:03:06 »

verjamem,da je tudi za vsaj 100.000 nerodovniških psov poskrbljeno v enaki meri kot za rodovniške.

Jaz pa v to ne morem verjeti. Dovolj je en sprehod cez povprecno naselje (ni treba da je prav vas), pa ugotovis, da je vecina psov zdolgocasenih v premajhnih pesjakih ali na verigah. Vcasih sem zivela v eni od takih sosesk in ugotovila, da po vecini teh priprtih revezev niti na sprehod ne vodijo.

Psi bi ziveli v boljsih razmerah, ce jih ne bi bilo tako preprosto dobiti. Biti bi jih moralo tako malo, da bi celo mesanec imel svojo ceno. Potem bi bilo ceneje pozdraviti psa, kot pa najti novega.
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #31 : nedelja, 24.07.2005 : 21:13:58 »

Pred leti, ko smo kupili hišo na vasi, sem bila najbolj presenečena nad naslednim dogodkom :
Dopoldan sem se odpravila peš  v trgovino, vzela psa  s sabo, da me spremlja ( 4 km peš je lep sprehod za psa) in potem, ko sva šla mimo kake hiše je kdo prišel na ograjo in me vprašal, če peljem psa cepit. To se mi je ponovilo to trgovine, kakšnih 40 x. Potem seveda vprašam trgovko na blagajni - če moboče danes cepijo pse v vasi, pa se je samo nasmejala. Gospa, pri nas ja nihče ne hodi s psom po vasi. Tega dogodka se bom vedno spominjala - smo pa bili mi z tistim "buldogom" (bokser) pravi čudaki tam dve leti, dokler se nismo preselili v mesto.
Dogodka ne bom komentirala, ker upam, da se je situacija izpred 15 let tudi na vasi že popravila in niso vsi tam samo na ketni.
lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #32 : nedelja, 24.07.2005 : 21:17:16 »

Osebno raje vidim psa na ketni kot pa spuscenega. Tako da...po eni strani, hvala bogu, da jih imajo na ketnah. Kaj bi sele bilo, ce bi bili vsi ti psi nonstop prosti.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #33 : nedelja, 24.07.2005 : 21:30:31 »


Ja, spuščeni nimajo šanse, saj so tam tudi lovci bolj aktivni, pa hitro kakega zmanjka.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #34 : nedelja, 24.07.2005 : 21:40:53 »

Uh, nisem mislila zaradi njihove-pasje varnosti, ampak svoje. Hvala lepa, ampak raje vidim, da so ti psi na ketnah oz. jim je kako drugace prepreceno, da napadejo mene ali mojega psa.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #35 : sreda, 27.07.2005 : 12:02:22 »

Si prepricana?
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #36 : sreda, 27.07.2005 : 13:38:08 »

Uh, nisem mislila zaradi njihove-pasje varnosti, ampak svoje. Hvala lepa, ampak raje vidim, da so ti psi na ketnah oz. jim je kako drugace prepreceno, da napadejo mene ali mojega psa.

a maš ti slučajno kakšno nezdravljeno paranojo??? Grin Grin Grin


(PS. Šala ne žalitev)  Wink
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #37 : sreda, 27.07.2005 : 14:12:49 »

Jaz psa raje vidim v ograjenem pesjaku kot na ketni, nikakor pa ne spuščenega. Nikoli ne veš kaj gre tujemu psu po glavi še posebaj tistim na kmetih. Lahko mu enostavno ni všeč tvoj pes in te napade (izkušeno).
MIslim da za rodovniške pse se bolje poskrbi tudi zato ker ga je treba mastno plačati, vsaj na začetku se lahko pojavi ta misel, še posebaj če imaš namen vzrejat in ti ni v prid da ne skbiš zanj in ti po dveh mesecih crkne.Seveda obstajajo tudi izjeme.
Nas so tudi hoteli nateg..., ko smo kupovali papillona. Ker do edinega legla pri nas je bilo še nekaj mesecev smo hoteli vzeti psa pri enemu, ki je imel v oglasniku oglas da jih prodaja. Tip bi psa uvozil iz nevem kje in nam se je to seveda zdelo sumljivo in smo mu rekli, da psa kupimo, če ga on pripelje k našemu veterinarju, da ga pregleda, na naše stroške. Potem pa tip in žena nas nadereta da kaj si mislimo, da oni ne guljufajo...itd. V glavnem je seveda nekaj smrdelo in smo počakali na slovensko leglo, rodovniško seveda. Smiley
Najbrž to ne spada v to temo ampak nisem vedela kam napisat. Tongue
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #38 : sreda, 27.07.2005 : 14:56:09 »

Ti jaz povem kateri tip je to bil... ? Undecided
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #39 : sreda, 27.07.2005 : 16:56:51 »

Si prepricana?

A jaz?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #40 : sreda, 27.07.2005 : 18:57:41 »

Punce-včasih bi bilo dobro dato rodovniške pse na ketno(da ne morejo do psic) Grin Grin
Mall


p.s.-me prav zanima kako se bosta zmenili nuk in yo Cool
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #41 : sreda, 27.07.2005 : 19:49:27 »

Nuk in Yo bosta obuli bulerje in se sli v blato tepst, ane Yo. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #42 : četrtek, 28.07.2005 : 08:22:58 »

No, tako hudo pa spet ni. Da, lahko prideš v minus če so med brejostjo, kotitvijo težave ali če kakšen mladič zboli, vendar sem prepričana, da velika večina vzrediteljev pride na kar pozitivno nulo, pa še kaj več.
Si prepricana?

Tole je bilo namenjeno Andi in njenemu razmišljanju, da prideš napozitivno nulo ali še kaj več.
Ko sešteješ vse stroške in izpad dohodka, ker te en mesec ni v službi ti ne ostane prav nič denarja ampak si v minusu.
Seveda če skrbiš za higieno - to pomeni najmanj en stoj na dan, posteljnje podloge, 3x temeljito pomivanje, raznovrstna hrana 5x na dan, razglistenje, ki ni samo enkrat, igračke,......
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #43 : četrtek, 28.07.2005 : 09:26:08 »

Simi, popolnoma odvisno od posameznika; nekateri vnovčijo dopust in so namesto na morju doma pri leglu( če si redno zaposlen dobiš regres Wink).
Zelo, zelo težko verjamem, da se ne pokriješ, odvisno pa kaj všteješ v same stroške. Vsak si to lahko interpretira drugače.  Sicer pa, bom imela možnost čez kakšno leto ali več sama izkusiti, šele takrat bom lahko natančno povedala svoje stroške.
Aja, podlage so pa zelo poceni, videla pri sirtaki. Pucanja, vstajanja ponoči in vlaganje v socializacijo psa pač ne moreš ovrednotiti.
Nataša je čisto lepo napisala v svojem izračunu:
"Zaslužek": 412.000,00 SIT brez upoštevanja dveh mesecev neprespanih noči, nege psice, mladičkov,� in v preteklosti vožnje psice na razstave (vsaka prijavnina na razstavo je cca. 7.000,00 SIT, denarnih nagrad, kakor marsikdo zmotno misli, na razstavah ni), hranjenja psice in nenazadnje stroškov nakupa kvalitetne psice."

Še enkrat ponavaljam, da v primeru, ko poteka vse gladko.
In zopet je stvar relativna; kakšno pasmo vzrejaš, kako si kot vzreditelj zapisan v svetu, kakšne pogoje imaš za pridobitev samega vzrejnega dovoljenja.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #44 : četrtek, 28.07.2005 : 09:29:19 »

Smo pa tudi tukaj debatirali o tem: http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=6854&highlight=stro%9Aki
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines