mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 01.09.2024 : 22:23:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Epilepsija
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: Epilepsija  (Prebrano 121388 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #180 : sreda, 05.07.2006 : 23:15:01 »

Borka, če ima tvoj kuža napade na en mesec bi jaz že razmišljala o tabletah, sploh pa zato ker napadi trajajo tako dolgo.Lahko pride do zastoja srca ali pa kaj drugega.Mogoče pa sploh ni epilepsija.
Logiran
borka
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #181 : četrtek, 06.07.2006 : 19:27:07 »

Močni krči, noge ga ne držijo, bruhanje, slina v potokih-mislim, da so to znaki epilepsije. Ne vem no, sedaj mi zdravnica predlagala še alternativo-akopunkturo. Bi naj zelo pomagala.
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #182 : petek, 07.07.2006 : 00:37:44 »

Ne vem mi smo se kaj kmalu odločili za tabletke. Po enem petem napadu.
Obnašanje je res spremenjeno. Sedaj ko je na zdravilih je  kuža bolj umirjen precej spi povečal se mu je apetit,
za našega je značilno, da zelo išče našo bližino.
Če se izgubimo iz njegovega vidnega polja pa čeprav smo v stanovanju ali hiši nas obupano kliče.
Ko je bil na prvih dozah je izgledalo kot da je zadrogiran tudi zadnji del telesa mu je odnašalo.
Kasneje ob rednem jemanju pa so se stvari znormalizirale.
Precej bolj pa je agresiven do ostalih samcev, za katere oceni, da so mu nevarni.
Kastracija pri psu epileptiku je priporočljiva.
Logiran
borka
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #183 : petek, 07.07.2006 : 10:59:46 »

Ja, bi se skoraj prej odločila za kastracijo, kot za zdravila. Čeprav še vedno močno upam, da bo napadov vedno manj in da se bo stanje vsaj malo normaliziralo.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #184 : petek, 07.07.2006 : 14:08:07 »

Mogoče bi bilo res dobro da ga kastrirajo, ker je še mlad.Mojemu so odsvetovali,ker je prestar.Če bi imela še enkrat psa ga dam takoj pod nož.
Logiran
borka
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #185 : petek, 07.07.2006 : 18:54:05 »

Koliko pa je star? Ne vem, kako pa sploh poteka operacija? DAnes je tako čudno vreme in kar čutim da bo spet nekaj-kar v hišo sili in niti koraka proč od mene. Smo imeli "fino" nevihto z grmenjem! Angry
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #186 : nedelja, 16.07.2006 : 16:20:45 »

Živjo! Oglašam se z zamudo,bili smo na morju.
Moj pes je star 13 in pol let.Kastracija pa je čisto rutinska ooperacija.Seveda pod narkozo.Za mojga je narkoza rizična ,zaradi slabega srčka. lp
Logiran
majc
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #187 : sreda, 19.07.2006 : 15:14:32 »

Kar se tiče kastracije je tako, da je problem v tem, da nekateri veterinarji narkozo epileptikom odsvetujejo, saj jo večina ne prenese dobro.

Mene pa zanima nekaj drugega. 8.8.2006 bo minilo eno leto, odkar je bil moj kuža zadnjič cepljen proti Leptospiri, Parvovirusu in ostalemu. Cepljenje stekline sva spustila in tudi zdaj sem v dvomih. Ali naj ga cepim ali ne? Ali se bodo potem spet pojavili napadi?
Razmišljam o tem, da bi ga peljala cepit, vendar tolikokrat, da bi vedno dobil samo eno cepivo. Npr. najprej steklina, čez 14 dni Leptospira in potem čez 14 dni še Parvovirus in ostalo.

Kakšno je vaše mnenje glede tega?
Logiran
borka
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #188 : četrtek, 20.07.2006 : 10:59:46 »

Torej lahko epileptične napade povzroči tudi cepljenje?
Logiran
majc
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #189 : petek, 04.08.2006 : 10:52:38 »

Se opravičujem, ker odgovarjam tako pozno. Govori se, da je pri epileptikih možno, da se potem pojavijo napadi, drugače pa ne vem.
Logiran
majc
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #190 : nedelja, 13.08.2006 : 10:22:05 »

Ker nisem dobila nobenga odgovora in ker je bil cas za cepljenje, sem psa kar cepila in zaenkrat ni nobenih posledic.

Logiran
borka
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #191 : četrtek, 17.08.2006 : 16:09:41 »

Majc,

jaz pri mojem kužotu po cepljenju nikoli nisem zasledila kakšnih posebnosti. Ga pa cepim vedno posebej proti steklini (vsako leto) in pribl. čez en mesec še proti vsem ostalim zadevam (kar skupaj).
Upam, da bo vse v redu s kužotom, naš je imel pred dvema dnevoma spet napad  Cry

LP
Logiran
majc
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #192 : torek, 22.08.2006 : 12:24:28 »

Borka jaz bi na tvojem mestu začela z zdravili. Zakaj bi psa metalo, če mu tega ni treba.
Logiran
borka
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #193 : četrtek, 24.08.2006 : 07:23:25 »

Saj je zdaj dobil apaurin, ampak mu ga moram dat (po veterinarjevih besedah) takoj na zacetku napada, da bi se le ta ublazil. Casovno ni bilo neke razlike, je pa res, da ni bruhal in tudi krci niso bili tako mocni. kaj pa vem, razmislajm, da bi mu tabl. zacela dajat tudi drugace, ko je ful razburjen. vceraj je sosed kosil svojo travco s 100 let staro kosilnico in nas revez je bil cisto adijo-se vecerje ni mogel pojest. najsrecnejsi je pac na svojih kocah v hisi, pa ceprav je zunaj ful lepo...
najnovejsa ugotovitev-boji se tudi vetra!!!!! Undecided

majc, upam da je tvoj kuza v redu

LP
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #194 : sobota, 26.08.2006 : 21:02:23 »

Borka
Vsak napad psa oslabi in tvegaš še druge komplikacije. Z apaurinom ne blažiš napadov vsaj pri meni ni bilo haska.
Poleg tega, kaj si ves čas doma ? Kaj pa takrat, ko te ne bo in bo pes dobil napad ?
Ne tvegaj in pojdi k vetu ter začnite s tabletami. V začetku ti bo sicer pes ves čuden ampak kasneje se navadi in postane skoraj normalen. Naš nima napadov odkar smo pričeli s phenobarbitonom. Le na začetku dokler  še ni bilo prave koncentracije je imel  en šibak napad pri zavesti. Potem pa nič več.
Paziti boš morala na povečan apetit psa, mu omogočiti prostor kjer bo v miru počival saj bo malce več spal in poskrbeti, da se bo izogibal vsem stresnim situacijam.
Naš peso ja na tabletah sedaj že 4 mesece. Prve tri je imel dozo eno tableto (100 mg.) na 12 ur, pred mesecem pa smo šli na zmanjšanje doze sedaj dobiva 3/4 na 12 ur.
Ugotovil sem tudi, da pes bolj jasno pokaže katere stresne situacije mu nikakor niso po godu.

Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Epilepsija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines