mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 02.09.2024 : 00:20:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Epilepsija
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: Epilepsija  (Prebrano 121416 krat)
0 članov in 18 gostov pregleduje to temo.
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #120 : ponedeljek, 11.07.2005 : 14:57:02 »

Hm...žal se ne strinjam povsem. Pol ure po prvem napadu je bil narejen nevrološki pregled, ki je bil b.p., odvzeta je bila tudi kri (krvna slika, jetrni testi)...vse ok...Nikoli ni bil poškodovan, 7 kolen nazaj, nihče ni imel epilepsije. 4 različni veterinarji so mi zatrdili, da je možnost nastanka tumorja pri tako mladem psu skoraj nična...Hm...je pa zanimivo, da nihče od vrlih veterinarskih strokovnjakov ni niti pomislil, da bi bil vzrok lahko v cepljenju (kar navaja večina tuje literature), dokler tega nisem omenila sama...in tudi homeopat, ki ga zdravi, se je strinjal, da je to vrjetno od tega. Začela sem ga voziti na akupunkturo, ki očitno pomaga...in ugotovila, da moje predpostavke le niso tako napačne, saj se nekateri veterinarji iz gorensjkega konca popolnoma strinjajo z zgoraj omenjenim...
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #121 : torek, 02.08.2005 : 17:22:37 »

Oks,

100% ti verjamem, da je Oks utrpel epileptične napade zaradi hude reakcije na cepivo. Na srečo je bil že odrasel in je lahko preživel hudo vacinozo.

Naša psička je žal umrla zaradi reakcije na cepivo po dolgih 6 tednih zdravljenja. Imela je tudi encefalitis in nekaj epi napadov. Če bi takrat vedela kaj lahko povzroči koktejl cepivo pri mladičkih je sploh ne bi cepila. Pa še naša je bila od rojstva naprej.

Žal je tako, da šele potem, ko na lastni koži občutimo posledice cepljenja zavemo, da cepiva le niso tako nevarna kot se zdi na prvi pogled. Po literaturi 7 od 100 mladičkov razvije določeno reakcijo na cepivo, kar pa ni tako zelo malo. Zato previdnost nikoli ni odveč.

Oksu želim veliko zdravja in še veliko dolgih srečnih let s teboj!

Nati
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #122 : torek, 02.08.2005 : 18:33:34 »

4 različni veterinarji so mi zatrdili, da je možnost nastanka tumorja pri tako mladem psu skoraj nična..

Kakšen tumor in pri kako mladem psu?

Naš Bero je operacijo tumorja pri treh (!) mesecih. S tem, da smo še kakšne 14 dni ga gledali, češ kako velik popek ima Lips Sealed

Lp Jana
Logiran
MojcaAja
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #123 : nedelja, 04.09.2005 : 13:50:54 »

Zdravo.
Prebrala sem celo temo in tudi linke, pa nikjer nisem zasledila simptomov,ki sem jih videla pri nekem psu, ki je star 13 mesecev.

"Napad" je trajal kakšni 2 minuti. Pes je le rahlo (dokaj počasi) stresal z glavo (levo-desno), nič trzanja ali mežikanja. Imel pa je zelo "prazne" oči. Takoj, ko se je napad začel, je prišel do svoje lastnice, kot bi ji hotel pokazati, da nekaj ni v redu. Po kakšni minuti napada je tudi pojedel piškot, potem pa še nekajkrat stresel z glavo in to je bilo vse. Sva mu pa dali mokro brisačo na tilnik-ne vem ali je bilo to dobro ali ne. Vem pa, da jesti vmes ne bi smel. Ampak sva mu dali piškot, da bi mu preusmerili pozornost in ga mogoče umirili... Saj se je umiril, vendar ne vem, če s pomočjo piškota.
Sva pa najprej mislili, da je pojedel kakšno oso ali kaj takega, saj se je to 1 teden nazaj naredilo moji psički, pa je tudi stresala z glavo, vendar je bilo vse skupaj malo drugačno, pa še potem je imela zelo zatečen gobček.

Kaj mislite?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #124 : nedelja, 04.09.2005 : 14:01:33 »

Hm, poglej se tole: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,3067.0.html
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
MojcaAja
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #125 : nedelja, 04.09.2005 : 14:15:46 »

Hvala, sem našla opisan točno ta problem. Se pravi, da to NISO znaki epilepsije  Cheesy
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #126 : četrtek, 13.10.2005 : 14:19:22 »

ne vem če moje vprašanje paše ravno pod epilepsijo, vendar ima moja psička težave z izgubo zavesti. Napad imenovan petit mal, ki traja le nekaj sekund v kateri psička izgubi stik z okolico. To se ponavadi zgodi, v dvigalu, če kdo kadi v njem ali v zadimljenih prostorih.
ne vem, če je to povezano z dihali, srcem,...s čim drugim. Tudi poleti če je prevroče pade skupaj. Ali ima kdo podobne težave?
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #127 : četrtek, 13.10.2005 : 15:18:29 »

Afi -
pa ste bili pri vet-u? Glede na napisano bi jaz predlagala obsežnejše preiskave srca...
Pa se to zgodi le v zadimljenih prostorih  Shocked, jaz bi se jih namreč na vašem mestu izogibala.
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #128 : petek, 14.10.2005 : 11:20:30 »

bila sem pri veterinarju. rekel je da ima šum na srcu. priporočil mi je tudi preiskave srca ki bi trajale tudi po več tednov, vendar sem odklonila, ker bi bila lahko nenehno pri veterinarju. Avin brat ima podobne težave. ne pade sicer skupaj pač pa ne prenaša hujših obremenitev. V zrelem obdobju je bila čisto živahna in polna energije. S časoma se je čisto umirila, kar ni značilno za bokserski temperament. Ali je možno da sta podedovala ''slabo srce''?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #129 : petek, 14.10.2005 : 11:24:18 »

Afi, bokserji so znani po problemih s srcem! Obrni se še na boksersko temo (ker se oni redko oglašajo v drugih temah Wink

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4797.from1129281829/topicseen.html#msg148227

Tam ti bodo lahko več povedali.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #130 : petek, 14.10.2005 : 12:17:23 »

Od kje pa potem diagnoza petit mal?
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #131 : petek, 14.10.2005 : 12:50:29 »

ni diagnoza, samo predpostavljam da je lahko to. prebrala iz knjige. a mogoče poznaš?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #132 : ponedeljek, 17.10.2005 : 10:32:01 »

svetujem, da se obrnes na kardiologinjo dr. Aleksandro Domanjko z Veterinarske fakultete (01/ 477 92 77)
m.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #133 : petek, 18.11.2005 : 18:11:37 »

En klik.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #134 : nedelja, 22.01.2006 : 15:14:56 »

Na žalost se pridružujem tistim, ki imajo kužka z epileptičnimi napadi.
Naš ga je doživel včeraj. Potekalo pa je tako.

Med spanjem (kar mi je najbolj čudno) je pes pričel tuliti kot utrgan.
Ker smo vsi trije spali sem najprej pomislil, da se je kako poškodoval.
Pa ni bilo to. Ko sem skočil k njemu, je že bil v krčih, tačke pa so trzale kot nore.
Vmes je še vedno tulil in tudi pena mu je prišla na gobec.
Pene je bilo vedno več in opazil sem tudi, da je zavijal z očmi.
Veliko srečo imamo, da je napad doživel v svoji postelji tako, da je bil ves čas
na mehkem in ga hudo premetavanje ni poškodovalo.
Tudi jaz sem opazil, da ima zadnji del nekako paraliziran(tako je zapisal nekdo pred menoj) saj je poskušal vstati pa ni mogel.
Kuža se med napadom ni polulal ali pokakal, je pa kar bruhala iz njega pena in mešanica žolča in pene.
Sam sem najprej pomislil na zastrupitev.
Ta del napada je trajal nekje 4-5 minut. Po tem času so krči ponehali kuža pa je pričel z grozečim
lajanjem pomešanim s peno saj me več kot očitno ni prpoznal.
Zato sva se oba umaknila toliko, da naju ni mogel videti. Lajanje in grgranje je trajalo še
kake 2-3 minute, vmes je poskušal s sprednjim delom vstati iz postelje vendar je bil zadnji del
še vedno paraliziran.
Nato po malo manj kot petih minutah se je umiril vstal iz postelje in ves omotičen pričel tavati okoli po prostoru.
Sploh naju ni slišal niti ni registriral dotikov, ko sva ga poskušala umiriti.
Ves mrzličen je pričel iskati hrano, in ker sva imela piškote na mizi jih je napadel in požrl skoraj vse.
Naj povem, da je kuža vzgojen in nikoli ne vzame hrane z mize.

Med napadom ki je trajal 10 minut sem poskušal priklicati vse možne vete, vendar se v Kopru ni nihče oglasil.
Dobil pa sem Simi in vzrediteljico, ki sta mi povedali, da je to to.
Kasneje sem dobil še veta iz viča, ki mi je po telefonu prav tako potrdil, da gre za tipičen epileptični napad.
No , ko sem dobil veta iz Kopra pa mi je omenil, da obstaja še možnost srčnega napada
predvsem zaradi iskanja hrane po napadu, saj naj bi mu po besedah veta padel sladkor
in ga je kuža nagonsko hotel nadomestiti.

Do danes se napad ni ponovil in srčno upam, da je bil edini.
Kužka smo cepili že novembra, hrano je dobil običajno, stresov nima (razen bojazni pred večjimi psmi)
So pa njegove sanje precej intenzivne. Pred kratkim sem ga tudi razglistal s pratelom (par dni nazaj)
ker veselo žre mačje dreke, ki kakajo na naš vrt.
Kužek ni kolerik je pravi veseljak, ni izbirčen pri hrani se dovolj giba, res pa je dopoldan
zaradi narave moje službe dosti sam doma, vendar do sedaj ni bilo opaziti znakov napadov ko me ni bilo.
Pri temu napadu je bilo stanovanje po tleh čisto penasto in v posteljici sem našel žolč.
Kuža je tudi po napadu imel neobičajen vonj po bolanem, vem še od prej, ko je bil operiran ker je požrl žogo,
in takrat, ko je požrl mačje dreke in je bil bogi skoraj ves teden.

Tako mi je že malce lažje, ko delim izkušnjo z vami obenem pa si želim, da bi bila edina.

Boštjan
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Epilepsija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines