mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 01:22:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Driska
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Driska  (Prebrano 68465 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
mrrrcina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #165 : torek, 02.10.2007 : 11:18:58 »

Točno to je blo, zvečer je jedel ko velik. Danes zjutraj pa je z mize sedvič z ogrsko sunil, Grin samo hrbet smo mu pokazali za moment, torej je zdrav. Wink
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #166 : ponedeljek, 08.10.2007 : 18:31:08 »

 Grin Grin si je kar sam postregel, a? Ah te naše barabinske zverke. Ne bi bilo dolgčas brez njih in njihovih lumparij?
Uživajte pa četudi ob ukradenih sendvičih.
lp
Logiran
barbara007
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #167 : torek, 04.12.2007 : 16:00:28 »

Ojla, naj še jaz dodam svojo težavo. Moj pes ima drisko in sicer enkrat je včasih bolj mehki, včasih pa čisto tekoče. To se dogaja že dva dni. Je krivo da je pojel kakšno rastlino, so krivi briketi, konzerve?
Prosim za nasvet.
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #168 : torek, 04.12.2007 : 16:18:49 »

Pojdi no k veterinarju. Mogoče ni nič, mogoče pa je kaj.
Logiran
venera
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #169 : torek, 11.03.2008 : 13:15:16 »

Zdravo, tudi jaz imam težavo. Moja psica ima večkrat drisko, ki običajno traja samo en dan. Poleg briketov običajno dobi zraven še kakšen košček mesa, riž, makarone, štruklje,...karkoli ostane od kosila samo da je boljši okus drugače sploh noče jesti briketov, saj vem preveč smo jo razvadili. Že dalj časa pa poskušam ugotoviti kaj ji ne ustreza, da potem dobi drisko pa mi ne uspe, ker enkrat dobi drisko po makaronih drugič ne Cheesy. Je možno, da je alergična na kakšno sestavino v hrani? Zamenjala sem tudi že brikete pa je še vedno isto.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #170 : torek, 11.03.2008 : 13:24:52 »

Ce ne morete ugotoviti vzroka za driske, je dobro, da imate doma vedno Darm gel (Canina), ki zelo hitro obnovi crevesno floro.
Mogoce ji pa tisti dodatki ne denejo dobro, probajte nekaj casa brez njih.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #171 : torek, 11.03.2008 : 15:15:38 »

Probajte biti nekaj časa samo na briketih. Tudi naš je imel podobne probleme(samo, da je imel drisko od briketov, ki se mu niso prilegali). Če res ne je briketkov samih, potem jih dajte npr. malo povaljati v mesu ali čim podobnim, da dobijo vonj.
Logiran
venera
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #172 : torek, 11.03.2008 : 16:03:12 »

Sem tudi že jaz razmišljala, da bi ji ukinila dodatke. Potem pa nastane nov problem, ker noče jesti samih briketov, ravno zato sem ji dajala dodatke, ker je zelo neješča.
Kje pa se da dobiti Darm gel?
Lp
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #173 : torek, 11.03.2008 : 19:55:03 »

Saj dodatki lahko, ampak zelo previdno. Ne dajat tistega, kar vam ostane od kosila. Mogoce je prevec zacinjeno, preslano ali pa je tam nekaj, kar pac sprozi negativen odziv prebavnega trakta. Lahko ji med brikete primesate malo vsebine iz kakovostne konzerve za pse, dodate nekaj zlic mlacne vode, dobro premesate in ji ponudite.
Ne vem, kje vse Darm gel prodajajo po Sloveniji, sigurno pa ga dobis v nasi trgovini Gali&Nika na Linhartovi 66 v Ljubljani (http://www.gali.si). Ce nisi iz Ljubljane, ga posljemo po posti. Dobi se ga tudi pri nekaterih veterinarjih.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #174 : torek, 11.03.2008 : 21:48:22 »

Tudi mi smo uporabljali Darm gel in je bil učinkovit, čeprav psička ni imela driske, le blato je imela bolj mehko kot ponavadi, nekaj dni zapored. Na navodilih piše, da se jemlje 12 dni. Nam je pomagal že po prvem dnevu uporabe. Mogoče je bilo zgolj naključje uglavnem hitro se je popravilo vse skupaj. Sicer smo ga kupili v eni drugi trgovini v Lj., kjer sem ga kupila bolj po naključju.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #175 : torek, 13.05.2008 : 09:30:50 »

Prosim za nasvet! Psička ima zelo mehko blato, kaka pa na dva dni. Zdravili smo drisko, vendar nam ne uspe, da bi bilo blato bolj čvrsto. K veterinarju je ne bi več vozila, ker smo ravno zaključili z antibiotiki, pa ni bistveno pomagalo. Jedla je tudi Darm gel in tablete ter gel za urejanje prebave, ki jih je predpisal veterinar, pa nič. Ima tudi vetrove.

Dala bi ji še kakšno stvar za urejanje črevesne flore, pa ne vem, kaj bi to bilo. Drugače je v redu, driska pa se je začela takoj, ko je prišel iz bolnice drugi kuža (je že mislila, da bo edinka), zato predvidevam, da je psihičnega izvora. Je Belcando brikete, pa hrenovke v katere dajemo zdravila, nič drugega, pa še to zelo zelo malo, zato tudi kakanje na dva dni.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #176 : torek, 13.05.2008 : 10:16:34 »

Zamenjajte brikete, dajajte ji čisto majhne obroke hrane po večkrat na dan in bi moralo bit boljše. Če se psička sicer dobro počuti jaz ne bi delala prevelike panike iz tega. Če pa je stvar bolj psihične narave kot ne, potem pa je najbolje njena prizadevanja sploh ignorirat.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #177 : torek, 13.05.2008 : 10:40:43 »

Kupite RC Intestinal brikete. Naš jih je imel po operaciji, ko je moralo biti blato ravno "ta pravo" in so super. Kadarkoli ima kakšne težave, ga dam na RC Intestinal in se prebava uredi.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #178 : torek, 13.05.2008 : 11:00:38 »

Hvala obema, bom upoštevala oboje!
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #179 : torek, 13.05.2008 : 11:04:24 »

Btw imaš tudi RC Intestinal konzervice, če jih raje je.
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Driska
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines