mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 17:33:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Driska
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Driska  (Prebrano 67950 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #105 : četrtek, 20.10.2005 : 09:48:05 »

Oj!

Z mojim malim imava en problemček...iz ponedeljka na torek zvečer, sva imela celo noč "veselico", saj je mali celo noč "driskal" in tudi bruhal (vso hrano, bruhec je bil rumenkast, tudi penast)  Sad Sad. V torek sem ga postila, pil je sicer bolj malo, edino kar sem mu dala za jest je bilo malo suhega kruha...Nato sem mu v sredo (včeraj) dala za jest (1. obrok piščanec, 2. obrok konzerva), vse je pojedel z užitkom, na blato pa ni šel cen dan (običajno gre VEDNO zjutraj in občasno še zvečer). Nato pa ga je ponoči zvilo..saj sva bila 5 x na blatu...pri prvem odvajanju je bilo blato še kar ok, morda malo premehko ampak vseeno ok...kasneje pa je bila prava driska Sad Sad Bruhal ni nič.

Upam, da gre res le za prebavne motnje? Klicala sem veterinarja in je rekel naj ga hranim zdaj izključno z Eukanubo Intestinal, lahko je tudi mačja konzerva...Kdo ve, kje se dobijo? Baje da gre lahko samo za prebavne motnje...samo jaz ne vem od česa?! saj ni zaužil nič drugačnega kot običajno (pljučka, piščanec, konzerva...). Edino kar je bilo drugega je bila kost za čiščenje zob (tista ki je v obliki zobne ščetke). Mislite da gre lahko še za kaj drugega?  Sad

Naj povem da je mali ok, živahen...edino spi veliko, ker sva ponoči pokonci Sad

LP,
Diana
Logiran
big guy
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 289


« Odgovor #106 : četrtek, 20.10.2005 : 09:56:49 »

Ojla!

Eukanuba Intestinal se dobi le pri veterinarjih. Drugače pa je v takih primerih psa dobro hraniti tudi s piščančjim mesom (nemastnim=suhim) in rižem. Pri nas to vedno pomaga pri bruhanju. Pri driski moraš pa paziti tudi na to, da ne pride do dehidracije, zato bodi pozorna, da pes pije večkrat na dan po malem.

Upam da boste kmalu zdravi in LP! Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #107 : četrtek, 20.10.2005 : 09:59:37 »

Ojla big guy..grem torej na veterino po konzervice... Wink

Pa saj to mi je čudno, da je včeraj dobil piščančje meso, pa je imel ponoči vseeno drisko..res pa je da je dobil v drugem obroku tudi konzervo Undecided.

Upam da bo vse ok, samo še iz službe moram dobit izhod, in grem po konzerve...

LP,
Diana
Logiran
big guy
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 289


« Odgovor #108 : četrtek, 20.10.2005 : 10:09:09 »

Aja še to: ta letni čas je s svojim temperaturami idealen za razvoj raznih bakterij, zato moraš paziti, da pes v okolici ali na sprehodu čim manj liže (kaj šele jé) razne svinjarije. Saj je tudi pri ljudeh to čas povečanja raznih črevesnih obolenj npr. razne trebušne gripe ipd. Tako da to ni nič nenavadnega, še manj pa alarmantnega. Tvoj mali bo kmalu zdrav in veselo skakal okoli. Cheesy

Mi smo kupili raje brikete, saj so bolj suhi in bi pri driski mogoče bolj pomagali. Drugače pa...daj mu dan dva, da se normalizira in pozdravi.

LP Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #109 : četrtek, 20.10.2005 : 10:14:57 »

Uh big guy, hvala...rabim malo spodbudnih besed, ker sem pravi panik, kar se malega tiče Wink sram

Glede briketov pa nimam šans..če mu jih ponudim me pogleda s tisim pogledom: "Amm, a ti resno misliš, da bom jaz to pojedel?!", zaviha smrček in odskaklja stran Grin Tongue sram

LP,
Diana

P.S. Aja, še to...veterinar mi je rekel, da mu lahko ponudim tudi mačjo konzervo intestinal Eaukanuba Huh Huh
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #110 : četrtek, 20.10.2005 : 10:17:22 »

Še odgovor na to:

Aja še to: ta letni čas je s svojim temperaturami idealen za razvoj raznih bakterij, zato moraš paziti, da pes v okolici ali na sprehodu čim manj liže (kaj šele jé) razne svinjarije. Saj je tudi pri ljudeh to čas povečanja raznih črevesnih obolenj npr. razne trebušne gripe ipd. Tako da to ni nič nenavadnega, še manj pa alarmantnega. Tvoj mali bo kmalu zdrav in veselo skakal okoli. Cheesy

Mali resnično zunaj nič ne poje...nikoli...tako da dvomim da bi bilo lahko to? Je pa res zadnje dni tudi travo pasel, tako da je lahko tam kaj pobral...

Upam, da ni nič in da bo kmalu vse ok!

LP,
Diana
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #111 : četrtek, 20.10.2005 : 10:23:02 »

Sem imela pred kakšnim tednom podoben problem. Najbolje je dan ali dva hraniti samo z rižem in šele potem dodati pust piščanec. Konzervam jaz ne bi preveč zaupala. Mogoče je ta Eukanubina v redu, pa vseeno nisem pristaš industrijske hrane..... vsej ne v takšnih dnevih, ko je črevesje občutljivo.
Logiran
big guy
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 289


« Odgovor #112 : četrtek, 20.10.2005 : 10:25:10 »

Z vetrinarji se ne bom ravno prerekal, tako da če on tako pravi, pol bo najbrž res tudi glede mačje konzerve. Mogoče le moj nasvet: pokliči še kakšno kliniko in to preveri, kajti moje mnenje je tako, da mačja hrana je za mačke, pasja pa za pse!

Seveda je to lahko tudi zaradi trave, samo mislim da če je pasel travo, je to znak, da se mu je že takrat nekaj kuhalo v želodcu in da je vse skupaj fasal že praj. Nam je vetrinar rekel, da se bolezenski znaki lahko pojavijo tudi 3-4 dni po okužbi, tako da...

Pa vidim, da je tvoj tud ful izbirčen...tako kot naš mali  Grin.

Da pa bo vse o.k. pa sploh ne dvomim... poročaj kako mu gre!

LP

P.S.: naše izkušnje z Eukanubo Intestinal so v podobnih primerih dobre, tako da...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #113 : četrtek, 20.10.2005 : 13:16:48 »

Zdajle mrgoli najrazličnejših črevesnih infekcij, večinoma niso pretirano hude, bruhanje hitro mine (1 dan) driska traja malo dlje, če pes nima vročine in je sicer živahen se lahko zdravi samo z dieto. Kakšna tableta oglja ali Linex tudi ne škodi. Kot dieta se obnese dobro prekuhan riž z malo pustega piščanca  in korenčka, vendar v zelo majhnih količinah večkrat na dan. Lahko tudi dietne konzerve ali briketi, vendar bi morali biti briketi zaradi dehidracije obvezno namočeni, dokler ima drisko. Navadnih konzerv pa mu v tem času ne bi dajala. mačje konzerve so verjetno svetovali, ker načeloma vsebujejo več mesa in so za psa zelo okusne, vendar bi jih jaz toliko časa dokler ima drisko ne dajala (razen mogoče v čisto majhnih količinah na razmočene brikete, da jih raje poje)
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #114 : četrtek, 20.10.2005 : 13:44:11 »

Oj!

Kupila sem konzerve Eukanuba Intestinal, vendar ne mačjih Wink Malemu sem doma ponudila, malo se je namrdnil, potem pa na silo, pojedel par koščkov in me zraven gledal, češ: poglej kako se matram s to neukusno zadevo  Grin Grin - tako da pri tej neješčnosti mislim da ni problem kakšna bolezen, ampak njegova razvajenost Wink

No ja, bo že moral zdržat...ponujen mu bo popoldne tudi piščanec...Ko sem prišla me je bil vesel, bil je razigran...

Na sosednjem forumu so me malo prestrašili zaradi dehidracije in obiska veterinarja - le temu sem se namreč želela izogniti, v kolikor malemu ne bo šlo na slabše... Undecided saj je za njega tak šok in strah obisk veterinarja, da na poti tja že mene zvija.. Sad sram

LP,
Diana
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #115 : četrtek, 20.10.2005 : 13:50:12 »

... večinoma niso pretirano hude, bruhanje hitro mine (1 dan) driska traja malo dlje...

Lanabela, mislim da je nekaj podobnega pri nas...upam da bo hitro mimo in da gre res le za prebavne motnje  sram Undecided Lineksa se mu ne upam dat, saj sem enkrat nardila večjo napako (sicer v obratni smeri, saj je šlo za odvajalo), in je revček celo noč driskal...po operaciji namreč ni šel na blato tri dni pa sem mu dala odvajalo in je bilo katastrofalno...tako da se zdaj v veliki meri raznim "pripomočkom" izogibam...


Pa vidim, da je tvoj tud ful izbirčen...tako kot naš mali  Grin.


Uf big guy, izbirčnež je njegovo drugo ime Grin Wink


LP,
Diana
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #116 : četrtek, 20.10.2005 : 14:10:40 »

Linex so samo simbiontske bakterije, nekaj takega kot če bi mu dala danone. Nič hujšega.  Oglje pa res zna naredit kakšno rahlo zaprtje za dan ali dva. Je pa dobro, ker veže razne strupe. Jaz dam mojim psicam (18 kg) samo enkrat po dve ali pa dvakrat po eno tableto, nič več.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #117 : četrtek, 20.10.2005 : 14:16:05 »

Ja, samo moj ima samo 4kg - pa še to nepolne Wink Takrat sem mu po nasvetu veterinarja dala 5ml Portalaka in je bila grooozaaa! Misliš da mu lahko dam vseeno kaj, če se driska ne ustavi?

LP,
Diana
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #118 : četrtek, 20.10.2005 : 14:21:43 »

saj se bo ustavila, samo pri dieti vztrajaj. Če se pa ne bo izboljšalo v nekaj dneh moraš pa itak k veterinarju.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #119 : četrtek, 20.10.2005 : 14:32:02 »

Ja, k veterinarju bom sigurno odšla, če se ne bo izboljšalo..zdaj bom vztrajala pri dieti, še probiotični jogurt mu bom ponudila, pa bomo videli!

LP,
Diana
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Driska
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines