mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.07.2024 : 01:32:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 150104 krat)
0 članov in 27 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #375 : petek, 01.04.2005 : 15:53:51 »

Tripkice, s "kavalirjem" sem mislila na Cavalier King Charles Spaniel-a.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #376 : petek, 01.04.2005 : 15:55:49 »

Drage forumke in forumci!

Svečano oznanjam, da grem jutri k vzreditelju kraševcev na prvi ogled kužkov. Grin Grin Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Grin Grin Grin Grin Cool Cool Eno dvomesečno kužiko ima še na prodaj. Moram imeti kakšen pomislek glede tega, da so že vse prodane razen te zadnje? Roll Eyes Smiley Cheesy

hehe, že vidim, da boste postali novi lastniki kraševke Grin Grin Grin Od kod pa je?

Lp Jana
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #377 : petek, 01.04.2005 : 17:01:28 »

Ooo super!
Se strinjam z Bino, da bo verjetno ostalo kar pri kraševki;)
Tudi mi smo šli 'samo pogledat', pa smo se čez dobro urico, ko smo vse nakupili, vrnili k vzrediteljici po psička:)
Iz katere kombinacije pa je psička? Mama in oče?
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #378 : petek, 01.04.2005 : 21:45:22 »

hehe, že vidim, da boste postali novi lastniki kraševke Grin Grin Grin Od kod pa je?

Lp Jana

Iz psarne Srednjedravska.

Ooo super!
Se strinjam z Bino, da bo verjetno ostalo kar pri kraševki;)
Tudi mi smo šli 'samo pogledat', pa smo se čez dobro urico, ko smo vse nakupili, vrnili k vzrediteljici po psička:)
Iz katere kombinacije pa je psička? Mama in oče?
[/quote


Saj mi je gospod po telefonu povedal, pa mi je srce tako udarjalo Cheesy Cheesy Cheesy, da sem pol preslišala. Grin Angry Sorry!  Smiley Nam bo pa jutri tam mamo pokazal, ata je nekje drugje doma, pa medalje, pa še ne vem kaj, v glavnem, zgleda, da bomo ves popoldan tam, ker nam ima veliko pokazati in povedati.

Me je vse skupaj malo prehitelo!  Undecided Roll Eyes Danes sem dobila na telefon (po elektronski pošti nisem dobila odgovorov) dva vzreditelja in vsak ima le po eno psičko na prodajo. In z legli je baje letos "švoh".  Upam, da bo vse vredu!  Huh   Se oglasim, baj! Wink
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #379 : petek, 01.04.2005 : 22:45:22 »

Aha, hvala!
Verjamem, tudi jaz sem si komaj zapomnila, da je mamici moje prve psičke ime Bela, ker sem bila tako polna pričakovanj.
Jaz se spomnim, da smo takrat klepetali celo popoldne in sem imela usta že čisto suha, ker sem toliko spraševala in kar naprej govorila, kako je lušna psička:D
Čimprej kake fotke pa novičke;)
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #380 : nedelja, 03.04.2005 : 21:10:26 »

Tripkice, kako je zdaj? Preveč dela z novo družinsko članico?
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #381 : ponedeljek, 04.04.2005 : 11:00:18 »

Tudi jaz z nestrpnostjo čakam kakšno poročilo!  Wink  Imate kraševko že doma?  Wink
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #382 : ponedeljek, 04.04.2005 : 13:14:30 »

mene tudi firbec matra če jo že imate doma, saj spremljam temo že od začetka... pa kakšne slikice me tudi zanimajo Smiley
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #383 : ponedeljek, 04.04.2005 : 14:18:31 »

Mene tudi zanima, kaj se dogaja pri vas. Wink tripikice: Kako ste se odločili?


Lp
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #384 : petek, 08.04.2005 : 17:36:51 »

Tudi jaz že od začetka spremljam to temo. Kako je zdaj? Ste se že odločili?

Mogoče imate pa kužka že doma in nimate časa odpisati??SmileySmileyWink

lp
Logiran
malina
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #385 : sobota, 09.04.2005 : 10:27:29 »

 pravzaprav sem to temo že napisala a so jo nekam premestili in zdaj je ne najdem  Cry . No  ,vprašala sem vas če bi bil pes primeren za našo družino , če bi mi mamo uspelo prepričati za psa. živimov mariboru ,v hiši z vrtom pribl.300 kvadratnih metrov ,smo štiri članska družina  in hiša ni ob prometni cesti...
ammm.....zdaj pa me zanima.....aja ,vaše mnenje! Grin

hvala
Logiran
malina
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #386 : sobota, 09.04.2005 : 10:34:51 »

ja ,pa še to! Cheesy nekateri pravite ,da so za začetnike bolj primerni psi ,ki niso iz azila ,ker so tisti iz azila že določene stvari pretrpeli in bi se lahko pokazale kakšne posledice....drugi pa pravite ,da je glavno da psiček iz azila dobi nov ,lep dom...toraj kaj?? mi še nismo imeli psa!! Roll Eyes
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #387 : sobota, 09.04.2005 : 11:17:30 »

malina...preberi si prvo kake stare poste, tam ze full dosti piše kaj vse razmisliti pred nakupom. Cool.sigurno ni dovolj da imas hiso, vrt,.. predvsem je pomembno da boš imela čas za psa, to ne mislim 2 uri na dan, ampak sploh v mladosti psa čimveč... saj mladiček ne more biti že ko pride k hiši pol dneva sam doma!.. pa posvetuj se z mamo in ostalimi družinskimi člani, če so pripravljeni v tvoji  odsotnosti, poskrbeti oz.si vzeti kaj časa za psa... če pa se boš na koncu odločila za nakup, pa boš prepričala mamo, probajte skupaj razmisliti, kateri pes bi po karakterju, velikosti, značilnostih,.. "pasal"k vaši družini Roll Eyes .. ko pa bo enkrat pes pri hiši,ne skrbi, da ga ne bodo vsi družinski člani  vzljubili, ker psi enostavno vsakemu sežejo do srcu Wink
Logiran
pet_ra
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #388 : sobota, 09.04.2005 : 14:00:58 »

Ja tako kot je napisala jasminaj psu ne pomeni veliko hiša in vrt, vednar pa mu ogromno pomeni tvoj čas ki ga preživiš z njim in tvoja ljubezen  Cheesy. Po mojih 12 letnih izkušnjah trdim, da za psa moraš imeti čas. Meni je v veliko pomoč družina, saj vsi skupaj skrbimo za našega prinašalčka.

Ko smo se mi prvič odločali za kužka smo tudi spaševali ali psa ali psičko. Pa je bilo tako, da tisti ki so imeli psa so hvalili psa tisti, ki pa so imeli psičko pa so hvalili psičko  Huh Tudi jaz sem hotela psičko, ker sem se bala da mi bo pes ušel.... in psičke se bolj držijo gospodarja. Smo že imeli zbrano psičko pol pa smo si premislil. Moj prvi kuža je bil samček zlati prinašalec. Nikoli nisem imela z njim težav, nikoli mi ni ušel, tudi ko so se psičke gonile, povsod nas je spremljal. Je bil res zlat in zelooo ga pogrešam Cry Cry.


Lažje je vzgojiti mladička, kot pa kužka, ki že ima izoblikovan karakter in verjetno tudi ne poznaš na začetku njegovih muh. Tudi v azilu imajo kdaj mladičke.  Wink
Pa še to je če vzameš rodovniškega psa, veš približno kakšen karakter pričakuješ, koliko bo zrasel, itd. Pri mešančkih je to težje. Vendar mislim, da če si velik ljubitelj psov in se boš pozanimala tudi o vzgoji mladiča boš tudi mešanka vzgojila v prečudovitega psa.  Smiley Smiley


Če bi se sedaj jaz odločala o psički ali psu bi bilo to tudi odvisno od pasme. Npr. če bi hotela imeti rotweilerja bi si izbrala psičko, kakšno drugo pasmo pa psa. Pa tudi nekatere pasme niso primerne za začetnike. Wink

... če pa se boš na koncu odločila za nakup, pa boš prepričala mamo, probajte skupaj razmisliti, kateri pes bi po karakterju, velikosti, značilnostih,.. "pasal"k vaši družini Roll Eyes .. ko pa bo enkrat pes pri hiši,ne skrbi, da ga ne bodo vsi družinski člani  vzljubili, ker psi enostavno vsakemu sežejo do srcu Wink

Tudi jaz se podpišem pod tvoj post (celoten) jasminaj Wink
Logiran
jjure
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #389 : nedelja, 10.04.2005 : 15:17:30 »

mene zanima-glede na to da imam trenutno doma bernskega planšarja,ki bo jeseni star 5 let,kako bi odreagiral če bi domov pripeljal mladega bernardinca oz kako bi se kasne je razumela!!
hvala
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines