mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.07.2024 : 01:31:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 150098 krat)
0 članov in 24 gostov pregleduje to temo.
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #360 : četrtek, 31.03.2005 : 10:00:09 »

Nekaj časa nazaj je bila omenjena pasja šola! Zakaj ga nebi peljala tja? Ko sem jaz s psico hodila na A izpit, je bil tam en gospod, ki je bil sigurno star med 50 in 60 let. Imel je pa setra. In mu je prav fajn šlo. Izpit je pa tudi naredil. Tako da ni pasja šola samo za mlade Wink Če ste se sposobni sprehajat s psom, potem ste ga sposobni tudi peljat v pasjo šolo Wink

Kraševc? Uf, moj stric ga ravno sedaj kupuje, pa ima kar malo problemov, ker ne dobi legla Wink Vem, da obstaja klub za kraševce. Tam imajo največ in najboljše informacije o pasmi Wink

Lp Jana

P.s. Ampak meni je njufko še vedno najbolj všeč (če vas ne moti dolga dlaka) Tongue


Saj nekaj bomo kužota že peljali v šolo, počasi mi je postalo jasno, da brez tega ne gre.  Smiley Smiley

Bila sem na spletni strani društva ljubiteljev kraševcev (ne vem točen naziv). Veliko imajo slik, veliko pišejo o zgodovini kraševcev itd., nisem pa našla podatka izpostavljenosti dednim boleznim. Tam sem našla tudi naslov vzreditelja iz Ptuja. Sem mu pisala in upam, da mi bo odgovoril.

Se opravičujem za mojo sklerozo - kdo je njufko?  Roll Eyes Bernardinci so krasni na celi črti  Smiley Cheesy Smiley, ampak pojejo pa ogroooomno Shocked.  Sicer pa ko ti kužo priraste k srcu...  To vidim po našem mačku, čisto navaden maček je, ampak zame nabolj bister, najlepši, najbolj lumpasti itd. na svetu. Grin Grin Grin

In nič se še ne ve, kakšen kužo se bo na koncu znašel v našem domu...  Wink Cool CoolŠe zbiram informacije in predloge. Smiley
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #361 : četrtek, 31.03.2005 : 10:24:52 »

Njufko je novofundlandec Grin Grin Je skrajšano, ker se mi ne da vedno pisat tako dooooolge besede sram Grin Grin Grin

Moja psica (bernardinka) poje poleti 15 kg hrane na mesec (ali pa mogoče malo manj), pozimi pa okoli 18 kg. Je pa samo brikete. Koliko je cena posameznih briketov, si pa lahko v trgovini lahko pogledate sami Wink

Za orientacijo: samec (švicar) ima 48 kg, pa pozimi in poleti poje 15 kg na mesec Wink Psica ima pa trenutno 68 kg Wink Tako da v primejavi s samcem niti ne poje tako zelo veliko.

Kakorkoli, izbira pasme ni enostavna (čeprav pri meni je bila Grin Grin jaz sem želela bernardinca ne glede na njegove slabe strani Tongue). Veliko branja, iskanja po netu, pogovarjanja in ne hitite v nakup Wink

Lp Jana

Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #362 : četrtek, 31.03.2005 : 11:51:38 »

Tripikice,
jaz bi pa vas opozorila samo še na težo velikih psov. Pri nas doma smo sicer vedno imeli same velike pse, tudi zdaj imam psico velike pasme (cane corso), ki ima 42 kg. Sem pa vedno bolj prepričana, da pes, ki ga lastnik sam fizično ni sposoben kontrolirati, ni primeren zanj. To pomeni na cesti zadržati psa ne glede na to kaj se zgodi (predstavljajte si, da nek mulec na cesti vrže petardo naravnost pred vas in vašega sicer odlično vzgojenega psa, v večini primerov, če ne boste mogli psa zadržati, boste samo poleteli za njim preko ceste in še kam...), poleg tega pa morate biti v vsakem primeru sposobni dvigniti vašega psa in ga nesti, v kolikor se mu kaj zgodi. Naj samo povem, da sem sama stara 30 let v zelo dobri fizični kondiciji pa mojo psico komaj komaj vzdignem, nesti pa jo skorajda ne morem. Potreba, da psa neseš, pa ni tako redka, kot si mogoče mislite. Npr, daste psu slikati kolke, za slikanje mu veterinar da pomirjevalo. Ko greste domov je pes sicer že prebujen, samo je še vedno zelo omotičen. Tako ga morate sami bolj ali ne spraviti do avta, v avto in potem doma iz njega. Ali pa, da dobi pes glivično vnetje ušes (to se je zgodilo moji psici pred kratkim), veterinar mu mora ušesa očistiti. To spet pomeni, da bo dal psu pomirjevala itd.
Moja mama, ki dopoldneve pazi na mojo psico, ko sem jaz v službi, je prav zaljubljena vanjo, ampak nekaj časa (veliki psi večinoma zelo hitro fizično zrastejo, psihično so pa še pravi otročaji) ni upala sama z njo na sprehod drugam kot v gozd, saj ko je psica preko ceste zagledala drugega psa, bi ga še v istem trenutku hotela iti pozdraviti... moja mama, pa je ni bi mogla zadržati.
Poleg tega, večji kot je pes, težje ga vzamete kamorkoli s seboj (npr. na morje itd). Moja psica gre sicer povsod z mano, samo moram pa delati precej kompromisov...
To, da večji pes več poje, je zadnje kar bi mene skrbelo v zvezi z velikimi psmi...

Sicer pa vam želim, da bi čimprej imeli malega nagajivčka doma, pa katerekoli pasme že bo.

Lp, Darja
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #363 : četrtek, 31.03.2005 : 14:07:40 »

Njufko je novofundlandec Grin Grin Je skrajšano, ker se mi ne da vedno pisat tako dooooolge besede sram Grin Grin Grin

Za orientacijo: samec (švicar) ima 48 kg, pa pozimi in poleti poje 15 kg na mesec Wink Psica ima pa trenutno 68 kg Wink Tako da v primejavi s samcem niti ne poje tako zelo veliko.

To pa ni od muh pri tako različni teži pb. enako hrane. Huh Roll Eyes Zgleda, da vaša bernardinka gleda na linijo, šminkerca. Grin Grin Grin


Tripikice,
jaz bi pa vas opozorila samo še na težo velikih psov. Pri nas doma smo sicer vedno imeli same velike pse, tudi zdaj imam psico velike pasme (cane corso), ki ima 42 kg. Sem pa vedno bolj prepričana, da pes, ki ga lastnik sam fizično ni sposoben kontrolirati, ni primeren zanj. To pomeni na cesti zadržati psa ne glede na to kaj se zgodi (predstavljajte si, da nek mulec na cesti vrže petardo naravnost pred vas in vašega sicer odlično vzgojenega psa, v večini primerov, če ne boste mogli psa zadržati, boste samo poleteli za njim preko ceste in še kam...), poleg tega pa morate biti v vsakem primeru sposobni dvigniti vašega psa in ga nesti, v kolikor se mu kaj zgodi. Naj samo povem, da sem sama stara 30 let v zelo dobri fizični kondiciji pa mojo psico komaj komaj vzdignem, nesti pa jo skorajda ne morem. Potreba, da psa neseš, pa ni tako redka, kot si mogoče mislite. Npr, daste psu slikati kolke, za slikanje mu veterinar da pomirjevalo. Ko greste domov je pes sicer že prebujen, samo je še vedno zelo omotičen. Tako ga morate sami bolj ali ne spraviti do avta, v avto in potem doma iz njega. Ali pa, da dobi pes glivično vnetje ušes (to se je zgodilo moji psici pred kratkim), veterinar mu mora ušesa očistiti. To spet pomeni, da bo dal psu pomirjevala itd.
Moja mama, ki dopoldneve pazi na mojo psico, ko sem jaz v službi, je prav zaljubljena vanjo, ampak nekaj časa (veliki psi večinoma zelo hitro fizično zrastejo, psihično so pa še pravi otročaji) ni upala sama z njo na sprehod drugam kot v gozd, saj ko je psica preko ceste zagledala drugega psa, bi ga še v istem trenutku hotela iti pozdraviti... moja mama, pa je ni bi mogla zadržati.
Poleg tega, večji kot je pes, težje ga vzamete kamorkoli s seboj (npr. na morje itd). Moja psica gre sicer povsod z mano, samo moram pa delati precej kompromisov...
To, da večji pes več poje, je zadnje kar bi mene skrbelo v zvezi z velikimi psmi...

Sicer pa vam želim, da bi čimprej imeli malega nagajivčka doma, pa katerekoli pasme že bo.

Lp, Darja


To sem napisala ravno zato, ker me nekateri opozarjajo na težo psov (ravno zaradi obvladovanja), malo pa tudi zaradi količine hrane. Saj skušam govoriti čimmanj neumno  sram  Grin Grin, ampak včasih pa glih skozi take neumnosti izvem kakšen pomemben podatek.  Wink

Vprašala bi še nekaj - do sedaj nisem razmišlala o pesjaku, pa zgleda, da je to vseeno pametna varianta.
A imate te velike kužote vsi v pesjaku? Ste ga kupili in kje?
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #364 : četrtek, 31.03.2005 : 15:02:21 »

Ravno včeraj sem bila na obisku, pri bivši sošolki, imajo ograjen vrt  in pasja vrata za v  hišo- garažo.   Super zadeva.    Pravi da se res dobro obnese, ker poleti ko je vročina njen kosmatinec zavije v garažo v hlad, kjer v miru počiva.

Pri nas si bomo tudi omislili tako zadevo (samo dinarčke je treba na kup  zmetat za ograjo in vrata na dvorišče). Cool

Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #365 : četrtek, 31.03.2005 : 15:44:03 »

Mi smo prej stanovali v naselju in smo imeli samo ograjo okoli hiše. Pes je imel svojo hiško na balkonu. Brez pesjaka. Ga nismo potrebovali zaradi ograje okoli hiše.

Smo se preselili bolj na samo in pes je stalno v hiši, psica pa ima zunaj ograjenih 60 kvadratov s svojo hiško. To ni pravi pesjak, ker je ograja visoka samo 120 cm, pa brez strehe. Ograja okoli hiše pride v naslednjih letih (nekoč bo Smiley).  Tako da mi pravega pesjaka nimamo.

Lp jana
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #366 : četrtek, 31.03.2005 : 19:09:05 »

Mojadva sta tudi nekaj časa sama, ampak veliko ne, ker imam srečo, da je skoraj vedno nekdo doma in če že ne drugega, vsake toliko časa vrže oko na njiju. Pesjak se mi zdi čisto v redu varianta, če se psa nanj navadi in da ni cele dneve v njem (kar pač predvidevam, da pri vas nebi bil). Če je golden sam na vrtu in ga nihče ne pazi, pa naredi kar veliko...Zelo radi vrtnarijo, 'obrezujejo' kakšne grme, trgajo rožice, tacajo po zemlji, odlično je tudi skakanje za metulji, kopanje lukenj itd itd. V pesjakpa se mu lahko da nekaj igračk, morda kakšen svinjski uhelj (ki običajno ne traja najdlje) in je problemov veliko manj. Jaz sem mojega navadila na kletko in je med moji odsotnosti v kletki v moji sobi, medtem ko je moja starejša damica brez kakršnihkoli problemov spuščena. Bi vsekakor bolj priporočala psičko za prvič;)
Če je potem popoldan in zvečer kuža z družino in se takrat veliko ukvarjate z njim, pa recimo še kakšen sprehod zjutraj, mislim, da nebi smelo biti problem. So goldni tudi včasih pravi 'lenivc', mojadva bi raje ležala na postelji kot pa se sprehajala v dežju. Vsaj običajno, vedno pa ne;)
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #367 : četrtek, 31.03.2005 : 19:23:27 »

Jaz pa imam za svoje tavelike psičke tudi ograjenega del vrta, cca 100 kvadratov, da so tam, ko mene ni doma. del dneva jih imam tudi pri sebi v hiši, sedaj pa ravno ograjujemo še cel vrt, , ker smo blizu prometne ceste, da bodo imele moje dame dovolj  prostora za čuvanje in poležavanje. Tibetansko španjelko imam pa itak v hiši oz. kakor se njej zazdi.
Pred leti sem imela nekaj časa pesjak, pa se za moje ni obneslo, ker ne trpijo prevelike omejenosti.
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #368 : petek, 01.04.2005 : 08:30:02 »

Moram si olajšati dušo. Včeraj sem pisala in poizvedovala "naokrog" za kraševcem. Na Društvo ljubiteljev... kraševcev, psarno Srednjedravsko, tu na forum pod kraševce, pa nobenega odziva.  Angry Angry Angry  Saj razumem, da ljudje ne berejo sproti svoje pošte, am prav nihče...  Sad Zdaj mi je jasno, da pri nas v Prekmurju ne vidiš kraševca. Če ne prideš do informacij, ne veš kje ga kupiti....  Undecided Undecided Undecided  A ni to žalostno, pa naša avtohtona pasma... Cry  Bom še počakala, če od koga dobim kakšen odgovor, potem vam javim, če mogoče še koga zanima. Smiley Wink
Uživajte s svojimi kužki, srečneži. Cheesy
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #369 : petek, 01.04.2005 : 08:44:39 »

Aha, to sem še pozabila vprašati. Zooja iz Jesenic prodaja zlate prinašalce z rodovnikom, in sicer za 90.000 SIT. Videla sem pa kdaj prej oglase, da so jih prodajali za 60.000, 40.000 SIT. To je precej velika razlika. Katera cena je nekje realna za goldne? In - psi so z rodovnikom. Če bom povprašala po e-mailu za starše, mi lahko povejo imena nekih drugih staršev? Se mi lahko zgodi, da mi pokažejo ponarejeno potrdilo o rodovniku? Se opravičujem, če s tem koga žalim, samo se želim zasigurati in izvedeti, če so tu kakšne "finte"? Roll Eyes
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #370 : petek, 01.04.2005 : 09:11:14 »

Ja ponavadi traja , da dobiš odgovor. Tudi jaz sem jim enkrat pisala pa so mi odgovorili po več dneh. Roll Eyes
Na forumu o kraševcih se pa najbrž zato ni nihče javil, ker je malo ljubiteljev te pasme, oz. malo lastnikov kraševcev je tu gor ,očitno. Tudi, če hočeš s kom podebatirat ne moreš, ker ni odziva. Undecided

Tisti goldni, ki so bili po 40 jurjev so po moje nerodovniški, zato je taka razlika v ceni Verjetno je Zooja kakšna trgovina!?? če je , kar daleč stran od nje.

Drugače pa rodovnik ponavadi dobite že , ko mladiča prevzamete , mladič je tetoviran v levo uho in ta številka je napisana tudi v rodovniku. Včasih na kinološki zvezi malo zamujajo z izdelavo rodovnikov, (to se je meni zgodilo pri zadnjem leglu) , v tem primeru pa lahko dobite rodovnik kasneje kot mladiča. Vsekakor pa mora imeti mladič  tetovirno št. v levem uhlju, pa enkrat mora biti cepljen proti kužnim boleznim (dobite modro knjižico zraven s potrdilom). Če se vam pa kaj zdi sumljivo, lahko pa še vedno kontaktirate s kinološko zvezo in preverite ali obstaja pes ta in ta,ali pokličete klub ali društvo, ki je pristojen za pasmo, ali pa nas forumovce vprašate Grin
 Dober vzreditelj vam bo dal vse napotke, pa še kaj zraven. In ne bo mu odveč, če ga boste klicali , spraševali itd.

Če se boste tako zanimali kot se, se vam skoraj ne more zgoditi, kakšne goljufija ali ponarejanje, saj se da pred nakupom psa vse poizvedeti.
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #371 : petek, 01.04.2005 : 10:32:06 »

Glede pesjaka: naš prejšnji pes (nemški ovčar) je imel pesjak, vendar je bil v njem res zelo redko (če je prišel kdo nepoznan na obisk itd.). Imel pa je 2x3m zaprtega prostora z hiško v njem + izhod na velik ograjen prostor, kjer je bil večji del travnat, manjši del pa je bil peskovnik. Kasneje smo pri preurejanju dvorišča pesjak podrli, tako da moja zdajšnja pesjanka nima nobenega pesjaka in po pravici povedano tudi ne verjamem, da bi se nanj sploh navadila. Je namreč čisto drugačen tip psa ...
Tako je večino časa tam, kjer smo mi, cel čas pa ji tudi odpiramo vrata, da se gospodična sprehaja ven in noter, kakor ji paše. Če pa nikogar ni doma, ji ponavadi pustimo delno odprto garažo, tako da je lahko noter ali pa zunaj (ker se v kratkem selima, pa načrtujemo v novi hiški zanjo tista pasja vratca). Zunaj ji tudi na več mestih položimo blazine ali tepihe, ker zelo rada lenari na sončku.
Mislim, da ustrezno urejen pesjak ni nič slabega za psa, čeprav ne vidim ravno pomena pesjaka, v kolikor imate ograjeno dvorišče. No, v kolikor pes rad uničuje, ko je sam, takrat je morda pesjak potreben, drugače pa ne. Sicer pa se da psa tudi naučiti skorajda vse. Npr., da ne gre na vrt, da lahko koplje samo na enem mestu, da lahko to in to... Potem tudi nima kaj uničevati, za kakšno manjšo nagajivost pa tako vsak mlad pes kljub vsem ukrepom še najde čas in priložnost... Moja je lansko poletje moji mami vkradla in uničila kar nekaj nastavkov za kanglo za zalivati rože, tako da sem komaj uspela pravočasno kupovati nove nastavke Grin In to je počela s takim veseljem, da ji še zameriti nismo mogli...
Glede rodovnika: v Sloveniji ne vem več, kako je s tem... če pa kupiš psa v tujini, pa potrebuješ export rodovnik, na katerega skoraj povsod kar nekaj časa čakaš, tako da ponavadi, ko odpelješ psa, rodovnika zraven še ne dobiš, pač pa ga dobiš kasneje po pošti.
Takrat ko boste šli po psa, morate preveriti, če je pes tetoviran oz. če ima čip. Številka čipa z kodo mora biti v zdravstveni knjižici oz. zdaj potnem listu, kjer morajo biti zabeležena tudi vsa cepljenja in razglistenje. Poleg tega zahtevajte od lastnika kopiji rodovnikov od staršev mladiča. Pa moja vzrediteljica mi je tudi pokazala zapisnik vzrejnega referenta, ki je prišel popisati leglo, kjer so bile tudi navedene tetovirne številke za vsakega mladiča. Najbrž je nekaj podobnega tudi v Slvoeniji. Največja garancija pa je, če kupite psa od priznanih in dobrih vzrediteljev. Takega vzreditelja pa boste prepoznali tudi po njegovih vprašanjih, saj ga ne bo zanimalo samo ali boste mladiča vzeli ali ne, pač pa še cel kup stvari o vas, kako boste skrbeli za psa, dal vam bo nešteto napotkov za hranjenje mladiča itd.

Lp, Darja
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #372 : petek, 01.04.2005 : 12:46:29 »

Drage forumke in forumci!

Svečano oznanjam, da grem jutri k vzreditelju kraševcev na prvi ogled kužkov.  Grin Grin Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Grin Grin Grin Grin Cool Cool Eno dvomesečno kužiko ima še na prodaj. Moram imeti kakšen pomislek glede tega, da so že vse prodane razen te zadnje?  Roll Eyes Smiley Cheesy
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #373 : petek, 01.04.2005 : 12:56:33 »

to da je zadnja naj te nič ne skrbi, eden pač mora biti zadnji ,a ne Wink.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #374 : petek, 01.04.2005 : 13:52:07 »

http://www.kinoloska-zveza.si/KraskiOvcar.htm
Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines