mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 17:32:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 149625 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1080 : nedelja, 18.07.2010 : 15:54:06 »

Začenjam dvomiti, da je PatA "otrok do 14 let", brez zamere.
Eh, saj ni važno. Bo pa kak drug mladostnik s podobnimi vprašanji dobil te odgovore, saj jih ima dosti v teh letih enake "probleme" Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1081 : nedelja, 18.07.2010 : 15:56:48 »

Povsem možno je, da je res en še bolj mlad, zdolgočasen najstnik, pa tudi možnosti, da se en malo večji najstnik ima zdaj lepo, ne izključujem popolnoma. Pa saj je res vseeno.
Logiran
PatA
otrok do 14 let
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #1082 : nedelja, 18.07.2010 : 16:58:00 »

Sem stara 13 let!
Ja sej eno prijateljico in mi ona veliko pove o psih in mi pomaga. Tudi na CAC Trbovlje  bom zravno nje.
Odlična ideja!
Bom delala razne stvari za živali!
Ko zakon ideja!
Hvala!
Ja sej hodim gledat razne tekme...
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #1083 : nedelja, 18.07.2010 : 17:00:07 »

PatA vidim, da ne razumeš kaj ti skušajo povedati. Bom ti sama poskušala razložiti moje izkušnje.

Pri 11 letih sem si zaželela Samojeda in seveda, me starša nista več mogla poslušati in sta mi ga kupila. Šele potem ko sem psa dobila, ko je prišla psička v " puberteto" sem ugutovila, da pes ni le pes, ki ga lahko pustiš na vrtu ali v stanovanju, pa se bo sam zlaufal. Ne. To je živo bitje, kot ti, potrebuje vaje, učenje, vsaj en zelo dolgi eno urni sprehod na dan ( večini še to ni dovolj), rabijo človeka in morajo biti v tesnem stiku z njim. Pes ni tako kot  hrček, ki ga boš zaprl v ketko in bo priden, ne, pes bo uničil vse kar mu pride pod gobec, ker mu bo dolgčas. Če je psu dolgčas lahko pričakuješ pobege, uničevanje pohištva, kopanje lukenj, lajanje, klanje tujih živali.....

Pes ne more biti priden, če je sam. Kaj hitro se začne dolgočasiti. Zdaj sem stara 13 let in pol in iz lastnih izkušenj ti povem, pes je obveznost in NI LAHKO shajati z njim. Da psa izšolaš moraš imeti veliko izkušenj, veliko znanja, doslednosti, jeklenih živcev itd. Noben pes ne bo priden, če ga ti ne izšolaš.


Samo ozri se okrog, poglej, samo poglej, koliko psov pristane v zavetiščih, na cesti, pri drugih lastnikih, samo zaradi tega, ker si ljudje omisliijo psa, potem pa ga niso zmožni izšolati! In pes ostane brez strehe nad glavo!

A ni že preveč takšnih primerov, a? Poglej v zavetišča, poglej te žalostne pasje oči. Se ti ne smilijo? Torej bodi odgovorna in če nimaš izkušenj si ne kupuj psa. Za moje lastne pojme, bi morala pred nakupom psa vedeti vsaj tole:


- Kako psa izšolati na odpoklic.
-Kako psa naučiti osnovne vaje
-Katera pasma je primerna
-Da pes ni okrasek za v pesjak
-Zakaj je rodovnik pomemben
-Kakšne so slabe lastnosti nerodovniške vzreje
-Da pes potrebuje REDNO zaposlitev in vsak dan učenje
-Da se pes uči čez celo življenje
-Kako premagati agresivnost
-Kako psa navaditi na dojenčka
- Standart izbrane pasme
-Da čistokrvni pes brez rodovnika NE OBSTAJA
-Da ni dobro kupovati nerodovniških psov
-Kako preprečiti pasji dolgčas
-Kako psu onemogočiti pobege
- Katere pasje hrane so zdrave za pse in katere ne
-Da hrane iz Tuša, Lidla, Europarka, .... niso zdrave za pse
-Kako psa nanavaditi, da NE vleče na povodcu
-Da psi ne smejo biti nikdar sami brez nadzora
-Kako psa naučiti na povodec
- Kakšni so slabi/ dobri vzreditelji




Vidiš vsaj to bi morala znati. VSAJ to. Kupi si knjige, prebiraj literaturo, šele potem ko boš vse znala si omisli psa. Iz svojih izkušenj ti povem, da pes ni kar tako. Verjemi, ni jih lahko izšolati, veš? Da jih izšolaš moraš imeti ZNANJE. Kar pa ga bo tvojih postih sodeč, ti nimaš. Ne vem kako lahko razmišljaš o psu, če nimaš znanja. UČI SE IN UČI šele potem PES.  Sama sem tudi naredila napako, da sem vzela psa, a nisem imela znanja, a vidiš, zdaj se mi je to vse vrnilo in imela sem veliko težav z psičko, bila sem prisiljena iskati pomoč tako zunaj kot na internetu.

Upam, da ti bo tole dalo vsaj malo za razmišljati.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1084 : nedelja, 18.07.2010 : 17:05:48 »

Samoyedka: Afro  Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1085 : nedelja, 18.07.2010 : 17:12:35 »

Samoyed lover, ti si pa kljub rosnim trinajstim letom in pol ena zelo zrela in odgovorna mlada dama Cheesy
Bravo za super napisan tekst in seveda vse pohvale tvojemu resnemu razmišljanju Afro Če bi  v pasjih šolah potrebovali take mlade "inštruktorje" za komunikacijo z drugimi mladostniki, bi bila ti odlična za tako delo!
Tvoji starši so gotovo zelo ponosni nate in jim ni žal, da so ti takrat pomagali izpolniti željo, a ne Wink

Želim ti veliko uspeha pri vzgoji tvoje psičke še naprej, predvsem pa zdravja.
PS: Enkrat sem pokukala tudi na vajino spletno stran in moram reči, da sem navdušena. Super par sta Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
PatA
otrok do 14 let
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #1086 : nedelja, 18.07.2010 : 17:32:40 »

Ja sej knjige pa o psih berem doma.
Samo zdaj bom delala nekaj izdelkov za živali... pa tak se bom družla z lasniki od psov... pa tak nabirala izkušnje.
Ko končam šolo oz. bom si iskala službo pa si kupila psa Wink
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #1087 : nedelja, 18.07.2010 : 17:41:08 »

Kot prvo bi se rada zahvalila pohvalam, hvala Wink

PatA  me veseli, da si izbrala pravo pot Cheesy Dobro si naredila, verjemi Smiley
Logiran
PatA
otrok do 14 let
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #1088 : nedelja, 18.07.2010 : 17:43:45 »

Pa hvala ,da ste mi pomagali Wink
Logiran
PatA
otrok do 14 let
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #1089 : nedelja, 18.07.2010 : 19:08:11 »

Evo Mimi obožuje moje izdelke Cheesy
To je to kar sem naredila.
 Grin Grin Grin






















Logiran
Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #1090 : nedelja, 18.07.2010 : 19:40:23 »

Mogoče pa ne bi bilo slabo, če bi se za tele mojpes otroke odprla kakšna tema ali dve (mogoče sčasoma kar otroški kotiček)  v izobraževalne namene. S teksti, prilagojenimi njihovi starosti. Konec koncev, na njih stoji prihodnost  Wink.
Mogoče bi se kakšnim "starim" mladim forumašicam (npr Samoyed lover, pa še nekaj vas je sigurno) ljubilo kaj napisati. In bi potem lahko novoprispele napotili na prebiranje teh tem.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1091 : nedelja, 18.07.2010 : 19:53:43 »

Mogoče pa ne bi bilo slabo, če bi se za tele mojpes otroke odprla kakšna tema ali dve (mogoče sčasoma kar otroški kotiček)  v izobraževalne namene. S teksti, prilagojenimi njihovi starosti. Konec koncev, na njih stoji prihodnost  Wink.
Mogoče bi se kakšnim "starim" mladim forumašicam (npr Samoyed lover, pa še nekaj vas je sigurno) ljubilo kaj napisati. In bi potem lahko novoprispele napotili na prebiranje teh tem.

Dobra ideja. Afro
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #1092 : nedelja, 18.07.2010 : 20:56:11 »

Jaz bi z veseljem pisala Smiley Rada osveščam ljudi Wink
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1093 : nedelja, 18.07.2010 : 21:11:53 »

@Rnata, dobra ideja Wink

@PatA, suoer pridna si bila Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
PatA
otrok do 14 let
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #1094 : ponedeljek, 19.07.2010 : 10:50:12 »

@Rnata, dobra ideja Wink

@PatA, suoer pridna si bila Smiley



mamaF jst bi te neki vprašala samo nenajdem teme zato pa tudi ZS-jev neznam pošiljati.
Kje te lahko a maš msn,fb?
OT
Logiran
Strani: 1 ... 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines