mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 19:26:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 149635 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
PatA
otrok do 14 let
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #1050 : sobota, 17.07.2010 : 21:55:12 »

Moja cela družina je rasla med živalmi!
Jaz pa sem samo do 4 leta živela z kravami in z psom.
Potem pa sem bla sama. Zdaj imam morske prašičke in mačke ,vsaj oni me razumejo kaj jaz želim!
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1051 : sobota, 17.07.2010 : 22:22:12 »

PatA, tudi mi te razumemo, zelo dobro.
Samo ti nas na zalost ne. sram
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1052 : sobota, 17.07.2010 : 22:28:30 »

PatA, saj imaš res rada pse, a ne? Bi potem lahko razumela, da vsak pes za res srečno življenje potrebuje ob sebi človeka za precej več kot 1 uro ali nekaj več na dan? Če nočeš osamljenega nesrečnika pred ali za hišo, boš pač še malo počakala in obema privoščila srečo, ko bo pravi čas za to in se boš sama odločala.
Logiran
PatA
otrok do 14 let
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #1053 : sobota, 17.07.2010 : 22:44:30 »

Kje pa sem napisala ,da mu bom posvetila samo eno urno na dan?!
:S :S :S :S :S
Psu bom posvetila NAJMANJ tri in več!
To sem že parktat napisala!
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #1054 : sobota, 17.07.2010 : 22:50:27 »

Lahko ti povem da naš Oto bi pomojem kar umru če nebi smel živet z nami v hiši, kaj šele da bi bil z nami samo 3 ure na dan. Želim povedat samo to, da so včasih 3 ure premalo, nekateri rabijo veliko več kot to oz. pomojem kar večina njih :/
Poslušaj nas in počakaj še kakšno leto, ta čas pa izkoristi za raziskovanje katera pasma vam je najbolj pisana na kožo!
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1055 : sobota, 17.07.2010 : 22:54:37 »

PatA, težko, ampak res težko verjamem, da bi pozimi pri minus 10 v snegu ali pa jeseni, ko cel mesec skupaj dežuje, ždela s psom 3, 4, 5 ur zunaj. Mislim, da bi se ta čas hitro skrčil na bolj nujen minimum.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1056 : sobota, 17.07.2010 : 22:56:04 »

Lahko bi sedaj še šlo, v srednji šoli bo tri ure povsem prostega časa na dan, ki bi ga namenila samo psu, izjema in pravi luksuz, pozneje bo časa še manj Če pa pes živi s tabo, zadostuje tudi krajši čas intenzivnega posvečanja zgolj njemu, dovolj mu je že tvoja bližina, komuniciranje in dotikanje.
Logiran
PatA
otrok do 14 let
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #1057 : sobota, 17.07.2010 : 23:16:19 »

Ja ČISTO USI sosedje imajo psa zunaj!
Poznam jih malo katerega ,ki bi imel psa v hiši!
Zakaj ga jaz nebi mogla imeti?
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #1058 : sobota, 17.07.2010 : 23:24:13 »

ojoj...Meni ni vseeno da je pozimi lahko -20 in poleti +40 je tebi? itn. Samo EDEN izmed mnogih razlogov zakaj imam psa v hiši
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #1059 : sobota, 17.07.2010 : 23:26:47 »

PatA, ja, na žalost je mnogo psov še vedno zunaj in le za redke od njih je primerno poskrbljeno; večina jih prej ali slej ostane pozabljenih, brez družbe in osamljenih.

Poleg tega ti psa ne moreš (po zakonu ne smeš!) posvojiti, to lahko naredijo le tvoji starši - ki pa si ga morajo ravno tako želeti in morajo biti na prihod novega družinskega člana pripravljeni (to v praksi pomeni, da bodo starši tisti, ki bodo za psa skrbeli). Ti seveda lahko pomagaš, nekatere dni tudi prevzameš celotno skrb, ampak dolgoročno pa to ne bo šlo; finančno itak ne moreš ti poskrbet zanj (samo za primer ti povem, da se stroški zdravljenja mojega pred dvemi leti s ceste pobranega mačka, ki je zbolel mesec dni nazaj, hitro bližajo 300€, pa še vedno ne vem, če bo preživel), časovno ti pa - če ne prej - kot že omenjeno ne bo več zneslo, ko prideš enkrat do srednje šole.

Če imaš psa notri, imaš knjigo v eni roki, z drugo čohaš psa, pa je.  Cool To lahko sicer počneš tudi zunaj, ampak resno dvomim, da boš, ko bo enkrat -15 stopinj in snežni metež.
Logiran
PatA
otrok do 14 let
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #1060 : nedelja, 18.07.2010 : 07:04:01 »

Ja če bom šla nekam šrudirat v Lj. pa bom nekje v nekem bloku živela ,pa nebojo pustili psa imet.
Ker to je v večini. No zato jaz sovražim velika mesta in bloke!
Sej samo psa nebom mogla ven peljati(no že samo ne za dolgo), pa še nebom se mogla z psom igrati,če se bom mogla učit :S :S
Ne ko bi bla zima bi bil pes na hodniku pa bi ga tudi na sprehod peljala ,da se malo igra po snegu pa zlaufa. Tut za Čakija smo tak naredili ,da je bil na toplem v garaži oz. na hodniku.
 
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #1061 : nedelja, 18.07.2010 : 07:49:33 »

Fino je, da si začela razmišljat še za nekaj let vnaprej. Tudi, če greš študirat v Ljubljano, se psa vsekakor da vzeti s sabo, moraš pa biti pripravljena na to, da iskanje stanovanja s psom lahko traja veliko dlje in zna biti tudi dražje.

Po mojem počakaj še par let, naredi osnovno šolo do konca, pa potem srednjo, ko boš enkrat "na svojem" v Ljubljani pa lahko vedno psa nabaviš, če si ga boš še želela. Wink

Lp, 5ra
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1062 : nedelja, 18.07.2010 : 12:24:49 »

Uf.. Tudi mi imamo 3 pse in majhnega otroka. In naši psi živijo z nami v majhnem stanovanju pa smo vsi srečni. Je pa res da otrok in pes skupaj nista nobena ovira, je pa treba pravilo pristopat in otroka ter psa že od vsega začetka tudi to naučiti. Moja tamala je že od rojstva s psmi in posledično slinami, dlakami, ve kako je treba skrbeti zanje in pri tem rada pomaga. Pa smo še vsi ćivi in zdravi in predvsem srečni!
Jaz ti tudi svetujem da počakaš, ker če računaš, da ko greš študirat, da psa ne boš zraven vzela, si prepričana, da bodo starši prevzeli skrb zanj? Bodo imeli dovolj časa?
Logiran
PatA
otrok do 14 let
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #1063 : nedelja, 18.07.2010 : 12:50:11 »

Ne sej zato nočem ,da bi si kupila psa ko bom v srednji šoli!
Sej zdaj smo se tako zmenili.
Da si psa nebom jaz kupila. Moj nečak ima dve leti čez par dni in ko bo star okoli 3-4 lete ,bodo mu kupili psa ,da bo rasel z njim.
No ker si tamali že zdaj želi psa Smiley
No in itaq bom potem tudi jaz ga vozila na sprehod in skrbela zanj. No moja sestra in njen fant si pa želita psa samo si želita dogo harlekin :S
Samo ta bi bla v hiši ponoči podnevi bi bla pa izpuščena in bi bila okoli hiše.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1064 : nedelja, 18.07.2010 : 12:53:41 »

A  otroku bodo kupili psa? Upam, da se heceš, res ...  :']Ker sicer bo tudi mene vljudnost kmalu minila.
Logiran
Strani: 1 ... 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines