mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 17.08.2024 : 11:17:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 151282 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #885 : sreda, 07.05.2008 : 15:13:34 »

ja to pa je bil preobrat Cheesy
važno da ste vi zadovoljni z izbiro in da sta otroka tako navdušena:
Otroka vsak dan gledata na koledar in odštevata dneve, ko jo bomo šli iskat.
Wink

lp in čim več užitkov z malo višavko,
nezzek&Bella Kiss

PS a ste že zbrali ime?? Huh
Logiran
DINA33
otrok do 14 let
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #886 : petek, 14.08.2009 : 15:58:30 »

no, jest pa rabim vaso pomoc..ZEEELOOOOOOOOOOO bi rada imela samojeda in border collia.
ampak odlocim se lahko le za enega.
kaj naj se odlocim.....
prosim pomagajteeeeeeeeee
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #887 : petek, 14.08.2009 : 16:19:59 »

pa neeeeee noooooo!!!
Kako naj ti pomagamooooo?

Dina, preberi si vse teme na tem forumu, to ti bo najbolj v pomoč.
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #888 : petek, 14.08.2009 : 23:00:50 »

Med tema dvema pasmama je taaaaka razlika, da menim, da sta ti vsec bolj zaradi zunanjosti kot da bi se odlocala po karakterju ... Kot je ze skogkatt napisala - beri in se informiraj. Potem odlocitev ne bo tezka. Ampak najprej moras vedeti, kaksnega psa si zelis (pa ne po izgledu) oz. kako zivis, da se bo doticni pes vklopil v tvoje zivljenje ...
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #889 : sobota, 15.08.2009 : 09:50:34 »

dina33,
ce ste med mnozico pasem, ki jih poznamo, ze naredili tako ozek izbor (2 pasmi), potem sem prepricana, da ste obe pasmi ze dodobra spoznali v zivo, kar pomeni, da ste ti dve pasmi spoznali na razstavah, v tekmovalnih disciplinah (agility ipd.), ste v navezi z lastniki/vzreditelji te pasme, vam je jasno katere zdravstvene tezave pestijo posamezno pasmo in ste ze davno nastudirali vso razpolozljivo literaturo. Zdaj pa res ne vem zakaj od nas pricakujes, da se odlocimo katera pasma bi bila bolj primerna za vas. Niti vas ne poznamo, niti ne vemo kaj pricakujete od psa in niti ne vemo v kaksne razmere bi tak mladic prisel.
Glede na to, da sta ti dve pasmi zelo razlicni tako po karakterju kot tudi po videzu, potem bi vam ze lahko bilo kristalno jasno katera vam odgovarja in katera ne.
Ali pa se morda motim in si nekje samo videla fotko in to je vse kar o posamezni pasmi ves?
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #890 : ponedeljek, 17.08.2009 : 08:07:56 »

Ampak najprej moras vedeti, kaksnega psa si zelis (pa ne po izgledu) oz. kako zivis, da se bo doticni pes vklopil v tvoje zivljenje ...

SunnyDay, niti slučajno ne leti samo nate - vas je več takšnih, ki to vedno in povsod v vseh temah ponavljate.
 Gre mi na živce, ko vsem (novincem ali starim članom foruma, pa verjetno tudi znancem, prijateljem, tretjim osebam) svetujete, da naj psa ne izbirajo po izgledu. Ne strinjam se s tem. Če je meni všeč weimaranec (ker je lep, poseben, unikaten) in sem stoodstotno prepričana, da ga bom, ko bom imela pogoje za to, sigurno vzela od Primoža ali pa Kristine, potem bom najprej prebrala vse o tej pasmi, kar pač obstaja. Prosila bom za vse mogoče nasvete povsod, kjer bom imela priliko in se pozanimala, kakšne so potrebe psa itd. In, ker mi je pes všeč, se bom jaz potrudila, da bom svoje življenje in življenje moje družine, prilagodila njegovemu karakterju in njegovim potrebam.
Že samo če gledaš višino psa. Meni pes ni pes, če njegova glava ni približno v višini mojega pasu. Majhni pesoti mi preprosto ne potegnejo in ga ne bom nikoli imela. Pa ja lahko karakter šicuja, maltežana, čivave ali pudlja zaradi mene najboljši in nasploh "najnaj", pa se ne bom nikoli odločila za to pasmo. Če lahko občasno sprehajam in pazim in skrbim za bernskega planšarja, aljaškega malamuta, labradorca in samojeda (ne naenkrat seveda) brez kakršnihkoli najmanjših problemov (pa vsi veste kakšen je kateri karakter,ane), potem sem prepričana, da se bom prilagodila tudi weimarancu. Pa bil karakter tak ali pa tak.
Seveda pa, kot sem že rekla, bom sebe in svojo familijo na prihod novega družinskega člana (pod tem terminom seveda smatram psa ali pa mačko) najprej dobro pripravila.
To je samo moje mišljenje. In res se mi ne zdi uredu, da nekateri na nek način želite vsiljevati vaše mišljenje drugim, da se psa izbira po karakterju, ne pa po izgledu.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #891 : ponedeljek, 17.08.2009 : 08:29:21 »

Ko že omenjaš ravno weimije, gre pa meni grozno na živce porast števila wemijev v rokah tistih,ki jim je bil pač vizuelno všeč.
Se pogosto srečujem z izjavami v mislu, kako je Roy lep in da bi si ga tudi on/ona omislila, ko pa je tako lepe barve.
Po mojem mnjenju, je to popolnoma zgrešeno.
Meni je tudi vizuelno zelo všeč SAO, pa mi na kraj pameti ne pade, da bi si ga omislila in ga privlekla domov v stanovanje.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #892 : ponedeljek, 17.08.2009 : 08:41:13 »

kastelcu,
zelo lepo napisano, pa vendar... zelo veliko stevilo ljudi kupuje pse izkljucno zaradi izgleda. Ali se ti to zdi prav?
Meni osebno so po izgledu zelo vsec weimiji, borderji, NO, snavcerji, dobermani in se bi se kaj naslo, vendar nobenega od te pasme ne bom imela, ker mi njihov karakter ni pisan na kozo.
V koncni fazi ni vazno ali ima pes belo dlako ali ima barvo oci enako kot barvo dlake ali je visok 40 ali 80 cm, pomembno je le to ali se pes in clovek "ujemata".
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #893 : ponedeljek, 17.08.2009 : 10:13:50 »

king-roy, sama dobro veš, od kdaj sem že na tem forumu in katero je bilo moje prvo sporočilo in v kateri temi. Prvo sem prebrala cel čvek, nekje okoli 60.-te strani sem se vključila v debato in vsi, vključno s tabo ste mi prijazno odgovorili na več vprašanj v zvezi s to pasmo. In glede na to, da veš, da o pasmi razmišljam zelo dolgo, pa weimija še vedno nimam, potem bi lahko vsaj poskušala sklepati, da se bom zanj potrudila kolikor se bom le lahko. In ja, tudi meni je vizuelno zelo všeč. Na tak način sem se tudi "spoznala" s to pasmo. Ker je bil preprosto lep. In zato sem se tudi začela zanimat za to pasmo. In sem že 3 leta odločena, da bo nekoč prišel sivi duhec v moj dom...pa ga še vedno ni.. a zakaj? Zato, ker trenutno še nimam pogojev. Ker mu hočem nuditi vse samo najboljše.

Ne moreš nas vseh metati v isti koš. Ne moreš mi odgovarjati na post v smislu - ko že omenjam weimije in sem rekla, da me je prvo pritegnila njegova lepota, sem pa zdaj ena tista "ta houdrasta", ki ga bo čez eno, max. dve leti oddajala, in da gre to tebi blazno na živce.
Ker nisem ena tistih. Mogoče sem samo ena tistih, ki ti gre na živce, tako, na splošno...
Nisem pa ena tistih, ki ti gre na živce zato, ker želim imeti weimaranca. In ga bom imela. Pa šlo tebi na živce ali ne.
Aja, še to, SAO verjetno pomeni srednjeazijski ovčar.. No, da ti še jaz moje želje povem - pes, ki mi je storkat lepši od weimija in popolna razlika od njega, pes, ki bi ga imela takoj, samo da imam hišo, ogromen vrt, mir okoli hiše, ven iz mesta, in pa ogromno izkušenj s psi in različnimi pasmami - to je kavkaški ovčar. Ker pa žal to ni mogoče, jih bom gledala kjer jih bom pač lahko..in bo to zaenkrat vse. Mogoče pa nekoč uspe. Če pa ne, pa tudi prav.

Drejči, vem, da veliko število ljudi kupuje pse zaradi izgleda, cene, bližine "vzreditelja", koliko dlake pušča ( Roll Eyes) ..itd.. Bohnedej, da me takšni ljudje srečajo, ko sprehajam kakšnega od spodaj omenjenih psov...Sem že ene parim naredila pridigo, ko so se začeli hvaliti, da npr: jaz sem pa mojega maltežančka dobila za 200€ od prijateličinega tasta..blablabla... A da je Maltežan? Aja? A to skrpucalo z nikakvo dlako in nekimi svetlimi lisami po telesu da je maltežan? Saj ne vem, a je bil samo umazan, al je bila pač neka najnovejša verzija super-maltežana za super nizko ceno. BLJAK!
Čisti gravž.
Ne, Drejči, ne zdi se mi prav. Daleč od tega. Preden sem se prijavila na ta forum in začela prebirati teme, linke, sem tudi jaz razmišljala primitivno, ali kako naj se izrazim. Ker mi ni nihče povedal ničesar, ker niti nisem vedela v čem je point rodovnika. Ma ničesar v glavnem. Namreč, tudi jaz sem spraševala po ceni Weimaranca (priznam, grešila sem Smiley) A bolj in bolj, ko sem se prebijala skozi forum, sem postala vneta zagovornica rodovnikov, ne glede na ceno in ne vem kaj še vse.

Vidiš, da se mi ne zdi prav. Ampak, ne zdi se mi pa prav niti to, da veliko ljudi na tem forumu poudarja, da je važno samo to, da je treba psa izbrati po karakterju. S tem se ne bom nikoli strinjala v celoti. Če obstaja več pasem, ki so ti všeč vizuelno (kot meni npr.), boš šel najprej preštudirat vse, ampak vse o tej pasmi, od temperamenta, potencialne bolezni, oskrbe, gibanja, šolanja, odnosa do drugih oseb in živali..in še pa še. In po tem, ko boš vse možnosti preučil, boš ugotovil, kakšen karakter tebi najbolj ustreza. Ampak bo to karakter enega izmed psov, ki so ti vizuelno všeč, ne pa karakter psa, ki si ga vzel "na slepo" samo zato, ker si slišal, da je po karakterju ta pes tak ali pa tak in bi to tedi "sedlo".
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #894 : ponedeljek, 17.08.2009 : 10:31:49 »

Prilagajanje lastnega življenja potrebam psa - valda, v vsakem primeru, se strinjam, vendar žal kupci/posvojitelji psov, ki hočejo določenega psa, ker je "takpatak", ne razmišljajo tako, vsaj v veliiiki večini ne Undecided. Niso pripravljeni sooočiti se s karakterjem, kaj šele "postaviti svoje življenje na glavo", da bo psu OK, zaradi razočaranja in neizpolnjenih pričakovanj pa največkrat kratko potegne pes. Zato opozorila, nikakor ne gre za vsiljevanje mišljenja! Primerov totalno zgrešenih kombinacij pes-skrbnik je pa toliko, da se mi zdi nujno, da bodočega skrbika (zlasti pa neizkušenega) ne opozoriš na težave, ki jih ponavadi res ne pričakuje ...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #895 : ponedeljek, 17.08.2009 : 10:37:14 »

kastelecu, predlagam, da se enkrat preberes, kar je napisala mlada deklica DINA33. Pa med drugim tudi to, da menda enega samojeda ze ima. Sprasevala je tudi, kako bi samojeda navadila, da bi hodil za njo in ne za drugimi, pa povedala je, da ga sola sama in mal kasneje sprasevala, kaksna je samojedova dlaka na dotik in kaj storiti, da ostane bela.

Ali tebi vsi zgornji podatki kazejo, da ima pojma o katerikoli pasmi, ali te morda napisano napeljuje, da izbira pse po slikcah? No, meni je jasno, da se je zapicila v pridobitev psa, starsi so ji ga dovolili, vendar eno pasmo. In to mi da vedeti, da tudi starsi najbrz ne vedo o eni ali drugi pasmi nic, saj bi jo sicer oni usmerili na pravo pasmo za njih vse, torej za celo druzino. Saj menda ne bos rekla, da si lahko deklica, mlajsa od 14 let, izbere pasmo neodvisno od starsev, oz. tako, da bo starsem vseeno, katero pasmo pripeljejo v hiso? Najbrz si po dolgem stazu na forumu ze tudi ugotovila, da je med samojedom in borderjem nekaj razlik. Tako v oskrbi, kot vzgoji in solanju.

Pa se to - kako naj nekomu svetujemo, katera pasma je za njega, ce o njem (predvsem starsih, njihovih zahtevah in pricakovanjih) nimamo pojma, oz. tisto kar nekdo napise, nima ne repa in ne glave, se vec, kaze tocno na to, da gre za izbiro pasme po slikcah ali pac zato, ker si veliko otrok v nekem trenutku zazeli psa?

In, lepo prosim, ne sebe primerjati z vsemi ostalimi.
Logiran

kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #896 : ponedeljek, 17.08.2009 : 11:14:22 »

Jah, to je pa druga..Saj sem rekla, SunnyDay, da ne leti na tebe. Čisto razumem, ker takile posti so totalno mim.
no, jest pa rabim vaso pomoc..ZEEELOOOOOOOOOOO bi rada imela samojeda in border collia.
ampak odlocim se lahko le za enega.
kaj naj se odlocim.....
prosim pomagajteeeeeeeeee

..in od skogkatt-ke ironično-ciničen odgovor je najboljši odgovor na tist tamle zgoraj. Tak komentar je verjetno najprej padel na pamet vsem (ok, večini) nam na forumu, pa nas je Melani prehitela. Ti si ji prav tako lepo pojasnila, naj bo pozorna tudi na karakter, s čim se prav tako strinjam.
Mogoče nisem pisala v pravo temo, sem pa že na več mestih zasledila pretirano poudarjanje, da se psa izbira le in samo po karakterju. Zakaj se s tem ne strinjam, pa sem že obrazložila v enem romanu zgoraj in eni noveli še malo višje Smiley
Ker, če bi se psa izbiralo le in samo po karakterju, potem bi večini dala v roke ZP... Pa še ta ni za vsakega.

Hm, Jana..
Tvojega komentarja sploh ne razumem, saj v gornjih dveh postih nisem omenjala nikakršne deklice, niti samojeda, niti border collie-ja, niti njenih staršev, niti nisem nikomur poskušala svetovati glede pasme psa (ker je to seveda, kot si rekla, nemogoče). Zato res ne razumem, od kod in zakaj tvoje komentar o tej deklici in njenih problemih, če je nisem niti omenila, razen sedajle v tem postu?
In s kom sem se primerjala? Mogoče s king-roy? S sunnyDay? S tabo? S kom? Ne, izrazila sem svoje mišljenje, kaj mislim o tem, kar je bilo že večkrat napisano na tem forumu - da se psa izbira samo po karakterju. In s tem se ne strinjam! In to je vse, kar si lahko razbrala iz mojih dveh postov zgoraj. Pojasnila sem tudi, zakaj se ne strinjam in če želiš kratko obliko tega, evo jo:
Ne strinjam se s tem, da se psa izbira samo po karakterju, ker mi mora biti pes vizualno všeč. Šele potem, ko "izločim" pse, ki so mi vizualno všeč in jih želim imeti, se bom za vsakega posebej pozanimala o karakterju in vsem, kar sem že napisala in se po tehtnem premisleku odločila za tistega, ki mi bo najbolj ugajal.

In ne maram ponavljati stvari. Moja dva posta se sploh nista nanašala na post Dine33, ampak na splošno na tiste, ki tako vneto zagovarjate, da se psa izbira po karakterju. Moj komentar je bil nestrinjanje s tem in pa seveda podkrepljeno in utemeljeno z nekaterimi dejstvi. In nič drugega ni vsebovalo moje pisanje. Še najmanj samojeda ali borderja in te deklice...

Sicer bom pa samo še nekaj rekla na tole:
Saj menda ne bos rekla, da si lahko deklica, mlajsa od 14 let, izbere pasmo neodvisno od starsev, oz. tako, da bo starsem vseeno, katero pasmo pripeljejo v hiso?
Lahko. Neodvisno od staršev ne povsem, ker morajo seveda starši kupovati hrano za psa, to je pa tudi vse.
A primer?
nezzek
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #897 : ponedeljek, 17.08.2009 : 11:23:59 »

Vidim, da nima smisla.
Hvala za tvoje razlage.
Logiran

kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #898 : ponedeljek, 17.08.2009 : 11:26:14 »

Nima, ne.
Ker me ne bo nihče prepričal, da si bom v dom pripeljala kitajskega golega psa, ker ima 1A karakter.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #899 : ponedeljek, 17.08.2009 : 11:30:42 »

kastelecu, a ti nezzek poznaš osebno?
Nezzek, vprašanje zate. A so ti starši potrdili izbiro pasme, preden ste jo kupili, brez da so preverili, kaj si si izbrala in si ti samo rekla - jaz hočem tako psico in oni so pa rekli: ajde mala, gremo v šoping?
Ali so se vseeno malo pozanimali prej?

Moje mnenje (in izkušnja) o izbiri psa je tako:
če imaš na izbiro dva psa, eden ti je bolj všeč karakterno, eden pa vizuelno - bolje da izbereš karakterno ustreznega psa, razen če nisi neki profič v kinologiji in bi ti tak vizuelno ustrezen pes predstavljal izziv in bi se bil namerno pripravljen prilagoditi in poizkusiti nekaj novega.
Sem probala oboje in mi je karakterno ustrezen pes v veliko veselje, čeprav bi bil vizuelno moja zadnja izbira (sorči Micka Kiss Kiss)
Z vizuelno ustreznim psom sem pa imela težave, ker je bil za moje življenje karakter pasme popolnoma neprimeren.
Logiran
Strani: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines