mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 17.08.2024 : 17:20:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 151340 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #780 : torek, 08.04.2008 : 18:49:50 »

Bradati škotski ovčarji so zelo aktivni psi, simpatični... Torej, potrebujejo zaposlitev ali imeti vsaj zelo aktivne sprehode.
Dlaka je baje kar zahtevna za vzdrževanje. To je mene odvrnilo, ko sem se še zanimala za različne pasme.
Logiran
Thar
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #781 : torek, 08.04.2008 : 21:44:08 »

AngSeter, hvala - tudi mene (že po nekaj komentarijih), kljub temu, da je izredno simpatičen kuža! Wink
Logiran
sirena
midi
**
Sporočil: 59


« Odgovor #782 : torek, 08.04.2008 : 22:53:44 »

Mi smo imeli doma bradatega škotskega ovčarja polnih 15 let, krasen pes, zelo prijazen do vseh, odločen in malo samosvoj (sva 2-krat ponavljala 1. razred, vse mu je šlo, samo na trenerja ni hotel zalajati (takrat je bil "Glas!" še obvezen segment tudi v začetnih tečajih), zelo igriv in še v poznih letih zelo aktiven, zdravstveno so bili problem samo ušesa, zahteva pa njegova dlaka res redno ukvarjanje, sicer se hitro naredijo cufki, ki jih potem zelo težko razčešeš. Ampak če si vzameš ta čas, ni problema. 
Logiran
Thar
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #783 : sreda, 09.04.2008 : 22:47:49 »

Po vseh vaših mnenjih, namigih, nasvetih... Wink se mi zdi, da smo vse bliže labradorcu. Danes sem prebral ogromno komentarjev na strani labradorcev in vedno bolj se vidimo tam. Me pa res zanima kakšno bo naše mnenje po obisku razstave v Celju...  Roll Eyes
Hvala! Mogoče še kakšna ideja?
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #784 : sreda, 09.04.2008 : 22:52:49 »

Če ste našli tisto "vašo" pasmo, je najbolje, da se je držite in se ogromno izobražujete o njej.  Smiley
Želim vam veliko sreče!  Smiley
lp Teja.
Logiran
Thar
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #785 : sreda, 09.04.2008 : 23:01:03 »

Hvala za želje! Grin
Prebranih je že kar nekaj knjig, pregledanih ogromno forumov...nekaj obiskov v pasji šoli (opazovalci od daleč Undecided)...
Upajmo, da bo odločitev prava. Smiley
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #786 : sreda, 09.04.2008 : 23:04:33 »

Imam dober občutek za vas, saj očitno veliko časa posvečate informiranju o pasmi. Ko pa dobite malo kepico pa le sporočite  Wink
lp Teja.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #787 : četrtek, 10.04.2008 : 15:04:33 »

jaz upam da se boste pravilno odločili, da vam nebo potem žal. Tongue

mimo grede, jaz sem se o psih izobraževala vsaj 7 let preden sem ga dobila (ker mi ga prej niso pustili imeti Tongue).

Lp nezzek&Bella Kiss
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #788 : četrtek, 10.04.2008 : 15:48:26 »

Thar: sicer sama nisem lastnica labija jih pa kar nekaj poznam. Ne bi vas želela odvrnit od pasme, pa vendar bom naštela nekaj stvari, ki gredo znanki blazno na živce in na njih pred nakupom njene labike ni pomislila.

1. Ni je šolala, nekako je ena izmed tistih, ki misli, da se pasma rodi poslušna Roll Eyes in seveda je poslušnost minimalna.
2. Vsaka možnost skoka v Ljubljanico je obvezno izkoriščena (tudi na flexiju iz mostu, če znese Shocked).
3. Med deževnimi dnevi je vsaka luža (velika ali majhna, še najbolje pa blatna) njen osebni bazen. Vanjo se namreč kar uleže Shocked Grin
4. Vedno kadar je po tleh mokro je precej dela z odstranjevanjem blata in brisanjem tac in trebuha. Je precej živahna in si med skakljanjem okrog nameče vso svinjarijo skoraj do hrbta.
5. Obvezno tuširanje samo z vodo (včasih večkrat dnevno) po točki 2 in 3 velikokrat tudi po točki 4.
6. Kljub temu, da je vedno na povodcu oziroma flexiju ji uspe požret marsikatero svinjarijo. Ker ve, da ne sme pa ne more iz svoje "kantarske" kože uspe v delčku sekunde pogoltnit marsikaj. To je zelo aktualno v večernih urah, ko se ne vidi vsake packarije, ki leži na tleh ona pa jo zavoha.

Ne trdim, da so vsi labiji takšni, vendar vseeno posredujem izkušnje nekoga, ki z izbiro ni zadovoljen, samo toliko da slišiš/prebereš še drugo plat medalje Wink
lp
T.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #789 : četrtek, 10.04.2008 : 17:08:04 »

Hmmm...pa je tale znanka kdaj pomislila, da namesto da krivi pasmo psa, naj raje okrivi sebe, ker ga ni solala?

Namrec skoraj vsem tem tockam se da izognit, ce je pes vzgojen in poslusen..
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #790 : četrtek, 10.04.2008 : 19:18:12 »

Dotaknil se bom samo nekaterih tock.
Labradorci obozujejo vodo, pa se jih kljub temu da kontrolirat. Doma imamo bazen..od zacetka se je vedelo, da se tam ne plava in niti enkrat je ni zamikalo, da bi se ohladila. Tudi drugace ce smo ob ribniku ne bo kar tako skocila vanj. Naceloma ji tega ne prepovedujem, tako da, ce ni komande se lahko kopa po mili volji. Ce se ji rece ne, je ne!
Luze so super...ne vidim razloga zakaj ne bi tacala po njih. Ko pride s sprehoda se samo obrise. vec ni potrebno. Neke blazne potrebe po tusiranju ni. Ce se voda ne posusi se jo da lepo obrisat, pa cetudi je polna umazanije.
Ce si obcutljiv na taksne zadeve, moras poskrbet za malenkosti, ki pripomorejo k cistoci v bajt, npr. strizenje dlake med blazinicami oz. na tacah. Se bo tezje umazanije zlepla.
Svinjarija...jah, odvisno od psa. Moja se se nikoli ni povaljala v kaj smrdljivega, rada pa popaca kaksneh drek. Z vzgojo pa se da tudi to odvadit. Meni je bolj ali manj ratalo...

Ceprav stereotipi velikokrat ne vzdrzijo pri vseh, se je teba zavedat kaj dobis v pasemskem paketu. Kot je bilo ze parkrat povedano..v vsakega psa je treba vlozit energijo. Tisti, ki kopuje labradorca zgolj zaradi izgleda, ali pa "podedovane" "poslusnosti", "neproblematicnosti", itd. bo kar hitro spoznal, da lahko ta pes ponudi veliko vec in veliko vec tudi potrebuje.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #791 : četrtek, 10.04.2008 : 19:33:37 »

Jaz imam goldija (same diference  Wink), pa tudi pri skoraj 11 letih leži v vsaki luži, skoči v vsako vodo,... Pa kaj. Če pride res umazan domov, gre direktno pod tuš. Kadar je moker, ga sfrotiram in zaprem v predsobo, dokler se ne posuši. Ko se posuši, ostane vsa svinjarija na tleh, jaz grem pucat, on pa lepo čist zasede mojo stran postelje...  Roll Eyes Grin
Včasih se povalja v kakšno smrdljivo zadevo, ampak to ni niti pogosto niti pasemsko pogojeno.
Poslušnost... Je, ampak ima svoje "golden moments". Zna biti trmast in ubogljivost nikakor ni prirojena; je sad trdega dela.  Cool

Povzetek: Moj Timi je popoln, najlepši, najbolj ubogljiv, najpametnejši... Ampak od tega je samo lepota prirojena, v vzgojo sem vložila veliko znanja in časa. Se je pa splačalo, ker... (beri prvi stavek tega odstavka).   Roll Eyes

Lp, 5ra
Logiran
Thar
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #792 : četrtek, 10.04.2008 : 21:25:28 »

Me zelo veseli, da se je ob moji (še ne dokončni) odločitvi razgrela takale razprava - mi je všeč, saj se  ob tem izve veliko različnih mnenj, ki jih je potrebno potem nekako uravnovesiti in presoditi.
No,  ravno 7 let se nimamo namena odločati za psa, saj bodo sicer otroci že prej odrasli in odšli od doma Cheesy.
Verjamem, da imajo ljudje lahko resnično velike probleme z obnašanjem psov (česar se, iskreno povedano tudi bojim) - zato zagovarjam, da je potrebno  pse voditi v šolo, kjer te (vsaj tako pričakujem) tudi opozorijo na to kje delaš napake pri vzgoji psa (sam tega običajno ne opaziš) Undecided.
Ko takole gledam vaše komentarje imam občutek, da se ZP in labi razlikujeta samo po zunanjosti (kratka/dolga dlaka), sicer pa sta karakterno zelo podobna (veliko plusov in malo minusov, kjer prevladuje zlasti trma, ki jo skušamo odvaditi s pomočjo pasje šole!?)Huh  Grin
Nisem dober poznavalec, še manj strokovnjak (zato tudi prosim za vaša mnenja in izkušnje), vendar vidim, da ima z labiji precej izkušenj Marko (popo)!?
Še naprej so dobrodošle vaše pripombe in mnenja. Komaj čakam.... Cheesy
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #793 : četrtek, 10.04.2008 : 21:37:40 »

zagovarjam, da je potrebno  pse voditi v šolo, kjer te (vsaj tako pričakujem) tudi opozorijo na to kje delaš napake pri vzgoji psa (sam tega običajno ne opaziš) Undecided.
Se strinjam.
Ko takole gledam vaše komentarje imam občutek, da se ZP in labi razlikujeta samo po zunanjosti (kratka/dolga dlaka), sicer pa sta karakterno zelo podobna (veliko plusov in malo minusov, kjer prevladuje zlasti trma, ki jo skušamo odvaditi s pomočjo pasje šole!?)Huh  Grin
Hmmm, kaj naj rečem... No, se strinjam!!!  Wink Cheesy

Lp, 5ra
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #794 : četrtek, 10.04.2008 : 22:11:47 »

Tudi jaz imam ZP, sorodniki pa imajo Labradorca in sta si po karakterju zelo (da ne rečem čisto) podobna. Seveda je veliko na vzgoji, toda vsak minus se da z šolanjem odpraviti. Oskar je bil zelo trmast, vendar smo to z šolanjem zelo omilili, tako, da je zdaj samo še prisrčno trmast.
Zlati prinašalci in Labradorci pa so mi tako kot po karakterju kot tudi vizualno prečudoviti psi.  Smiley
lp Teja in Oskar.
Logiran
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines