mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 17.08.2024 : 16:21:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 151335 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #735 : nedelja, 06.04.2008 : 08:47:08 »

Na portalu mojpes.net imamo tudi opise pasem, sicer se ne vseh, a vsekakor vse tiste, ki so zastopane v Sloveniji in bliznji okolici.

PASME - oddelek: Bliznjice do pasem; tam kjer so kljukice so izdelani kratki in/ali dolgi opisi
Razdeljene so v 10 skupin.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #736 : nedelja, 06.04.2008 : 13:41:59 »

Ali je labradorec primerna pasma za začetnika brez izkušenj? Na kaj je potrebno paziti pri nakupu (se razume, da z rodovnikom , ker s tem odpade določeno tveganje glede zdravja psa...).  Kakšni problemi se eventuelno pojavljajo pri labradorcih?

Jaz mislim, da je, samo s predpostavko, da ga ne vzames kot psa, ki se ze skoti ves poslusen, pripravljen ustreci, prijazen do vsega zivega. Nujno je solanje (za kar si se itak ze odlocil), tdui zaradi tega, ker so labradorci delovni psi in pri tem uzivajo. Vedeti pa moras, da so to lovski psi, da so "nagnjeni k samostojnemu sprehajanju", ce imajo priliko, da so "kante za smeti" ... Se jepa potrebno precej pozanimati glede izbiri linije, saj se pri njih pojavlja kar nekaj dednih tezav - od displazije, koznih tezav (hude alergije), okruski v sklepih, tezave z ocmi ... Tako da, ce se boste za labradroca odlocili, morata imeti starsa narejene "vse zive" teste, pa pametno bi se bilo pogovorit z eventuelnimi lastniki mladicev iz preteklih legel. Ceprav se stanje malenkost izboljsuje v zadnjem casu ...
Labradorci so moja prva ljubezen, je pa ravno zaradi zgornjega in zaradi povsem spremenjene konstitucije vecine linij, vprasanje, ce bom se kdaj lastnica kaksnega od teh kosmatincev.
lp, m.

p.s. V naso druzino je labradorec prisel, ko sem bila stara 7 let. S solanjem (intenzivnim) se je sicer ukvarjal moj oce (pri navedeni starosti otrok je itak treba racunati na to, da vecin skrbi v vecini primerov v koncni fazi pade na starse, jasno, so izjeme in nekaj takih je tudi tu na forumu), sta bila pa eden do dva sprehoda dnevno moja skrb, za kar sem, razen izjemoma, tudi skrbela vsa leta.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #737 : nedelja, 06.04.2008 : 14:43:24 »

Vecino stvari je ze Maja povedala...
Dodal bi samo to, da se ne strinjam, da so nase "linije" boge. Sploh, ker je tezko govoriti o nasih linijah. Osebno rad vidim, da pride tudi kaksen pes iz tujine k nam. Definitivno pa to ne pomeni, da so slovenski labradorci za en drek. Niti priblizno! Sploh pa, koliko psov ima vsaj tri ali vec genracij slovenske vzreje v svojem rodovniku? Nekaj jih seveda je, vecinoma pa so psi, ki imajo eno ali dve generacije prednikov, ki so produkt slo vzreje, ki pa temelji na uvozenih psov iz tujine. Skart robo lahko dobis kjerkoli, tako da je glavno da se pozanimas kje in pri kom kupujes.

Lp, Marko
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #738 : nedelja, 06.04.2008 : 14:46:06 »

Samo kratek komentarcek:
Pripomba alexy je zbrisana, ker tezko verjamem, da je strokovnjakinja s podrocja vzreje labradorcev, da lahko daje javno oceno o slovenskih ali katerikoli drugih linijah.
Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #739 : nedelja, 06.04.2008 : 14:55:37 »

p.s. V naso druzino je labradorec prisel, ko sem bila stara 7 let. S solanjem (intenzivnim) se je sicer ukvarjal moj oce (pri navedeni starosti otrok je itak treba racunati na to, da vecin skrbi v vecini primerov v koncni fazi pade na starse, jasno, so izjeme in nekaj takih je tudi tu na forumu), sta bila pa eden do dva sprehoda dnevno moja skrb, za kar sem, razen izjemoma, tudi skrbela vsa leta.

Otrok samostojno ne more skrbeti za psa (kar je maja zgoraj že navedla). Pravijo pa da morajo biti otroci, ki si želijo psa (in da bi VEČINOMA sami skrbeli zanj) stari vsaj 12 let. (dečki 13, deklice cca. 11-12). Seveda je to zelo odvisno od vsakega posameznika. Jaz imam doma 1 leto staro psičko in zanjo skirbim sama (razen finančno). stara sem 14 let.

Mislim pa da je labradorec lahko pes za začetnike. Moj sošolec je dobil labradorca (kot 1 psa) pa je bilo vse ok. Star je ravno tako zdaj 1 leto.

Lp nezzek&Bella Kiss
Logiran
Thar
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #740 : ponedeljek, 07.04.2008 : 08:31:56 »

Pozdrav vsem! Sem imel računalnik v  okvari (šel je napajalnik), tako, da nisem mogel spremljati foruma. Hvala vsem za vaše prispevke.  Smiley
Zelo me je presenetila "mavrica" s svojim zrelim razmišljanjem pri 12 letih. Vsa čast!  Wink
Drejči, opis pasem sem in bom še pregledal. Hvala! Bral sem prispevke, da so se retrieverji (zlasti zlati prinašalci in labradorci) pri nas zaradi množične vzreje  nekako izrodili in je potrebno precej paziti kje kupiš ti dve pasmi (najbrž se isto dogaja tudi pri drugih bolj "popularnih" pasmah). Zaradi tega razloga sem mnenja, da je potrebno psička kupiti z rodovnikom pri primernem vzreditelju. Tu pa se zopet zatakne, saj iste vzreditelje nekateri na forumih hvalijo, drugi zopet grajajo.
Popo, zelo lep labradorec (tvoj?).
Nezzek, smem vprasati katero pasmo imas ti?
Lp
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #741 : ponedeljek, 07.04.2008 : 08:40:01 »

Thar več o labradorcih si lahko prebereš v njihovi temi:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,7059.1170.html

Imam občutek da se bo v prihodnjih dneh v tej temi dogajalo precej zanimivega tudi zate  Wink

lpk
Logiran
Thar
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #742 : ponedeljek, 07.04.2008 : 09:32:54 »

Kimi,sem pogledal na to stran. Hvala. Veliko napisanega. Moram reči, da ima Marko resnično lepo psičko. Bom tudi jaz spremljal...
Logiran
Thar
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #743 : ponedeljek, 07.04.2008 : 10:02:22 »

Mimogrede še tole. Sta me otroka pocukala za rokav, naj vprašam še za zlate prinašalce. Sem že precej prebral o njih (tudi na forumih) pa sem bil pa zelo presenečen, da je bilo toliko "blata" politega po njih, čeprav se meni zdijo kar OK. Undecided
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #744 : ponedeljek, 07.04.2008 : 10:18:00 »

Zlatkoti so čisto OK psi; jaz lahko samo našega "kritiziram". Če bi še enkrat družinsko kupovali psa,ne bi nikdar več vzela zlatega prinašalca. Naš je zelo lep in prijazen kuža do ljudi in živali, vendar še zdaleč ni tako nezahtevna pasma,kot jo radi predstavljajo.
Logiran
Thar
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #745 : ponedeljek, 07.04.2008 : 10:24:53 »

Imate morda psa ali psičko. Baje so psičke popolnoma neproblematične???
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #746 : ponedeljek, 07.04.2008 : 11:33:17 »

Tole o psičkah je totalen bullshit!!! Razen, če je pri zlatih prinašalcih kaj drugače. Načeloma je samo odvisno koliko energije boste v psa vložili. Del "neproblematičnosti" psa je popolnoma odvisen od človeške vzgoje.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #747 : ponedeljek, 07.04.2008 : 11:35:06 »

Thar povprašaj v temi zlatih prinašalcev, tam boš dobil največ informacij.

LPK
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #748 : ponedeljek, 07.04.2008 : 11:38:05 »

Pri nas doma trditev o neproblematicnosti psic niti slucajno ne drzi.  Grin
Z obema samcema nisem imela toliko dela, kot imam s to malo zgago. In oba samca skupaj sta nikoli imela toliko energije, kot jo ima ona.
V glavnem, samca sta prava angelcka, tamala pa hudicek na 108 potenco  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #749 : ponedeljek, 07.04.2008 : 12:12:38 »

Mi imamo samca (starega 5 let) in imam tudi samca "lovca",ki je ravno dopolnil leto dni in je (z izjemo "pubertetniških"for) bolj priden in miren kot večina samičk iste pasme.
Sem hotela samo povedati,da sem jaz preveč popustljiva pri vzgoji psov-vendar sem uspešnejša pri t.i."zahtevnejši pasmi".
ZP ljudje jemljejo kot nezahtevnega psa,s čimer se pa jaz ne strinjam. Tudi nega zlatkota ni kar tako-naš je hišni pes, pa se utapljamo v dlakah-da ne govorim kako ta pes smrdi ko dežuje.
Ne želim jih očrniti-niso vsi enaki; jaz govorim samo o moji izkušnji.
lp
Logiran
Strani: 1 ... 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines