mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 15:42:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 149863 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #660 : sreda, 10.10.2007 : 20:07:44 »

načeloma psi ki so notri in redno negovani dejansko nimajo tega vonja. Tak vonj imajo psi, ki so zunaj in ko so mokri smrdijo. A zanimivo, tudi to ne vsi.
Od psov, ki so notri, sem ta vonj zasledila pri sharpejih. Preverjeno pa tega vonja nimajo kitajski goli pes (tudi powder puff varinata ne), pinč, šnavcer. Za druge pa ti ne morem reči, ker nimam izkušenj z njimi.
je pa tako, VSEM PSEM smrdijo tačke, ker pes skozi tačke švica. Tako da je potrebno tačke pogosteje umivati (približno kot če se ti nebi umival pod pazduho).
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #661 : sreda, 10.10.2007 : 20:39:49 »

Mene tudi zanima kakšen je specifičen vonj po psih. To je tako kot bi rekla da imamo ljudje specifičen vonj. Ja, tisti ki se ne umivajo ga imajo, prav tako imajo pa specifičen vonj tisti, ki uporabljajo specifične parfume.

Vsak pes, ki ni redno negovan, kopan, se valja zunaj po možnosti po mokrem bo dobil nek vonj. Zdaj, če je to ta specifičen vonj, ne vem.

Glede šnavcerja, zanimivo, ravno v soboto, po tistem dežju, sem zunaj malo crkljala sosedinega šnavcerja in je imel vonj. Res. Tisti pravi vonj, ki ga dobijo psi ko so mokri. Tako, da to izgleda ni odvisno samo od pasme. Ali pa recimo pri yorkijih, moj nima vonja, je redno kopan in negovan, takoj po dežju umit in posušen. Ravno tako yorki od prijateljice, ga njena mama non stop rihta, pa ima vonj. Res da je starejši od mojega ampak ima vonj. Tako, da ne vem od česa je to odvisno.

Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #662 : četrtek, 11.10.2007 : 10:42:38 »

Pri yorkijih je tudi tako, vsaj pri moji, da čim pogosteje kopaš, tem hitreje dobi pes nek vonj, se voha samo če povohaš dlako od blizu. Sicer ni nič pretresljivega, samo hočem povedati, da tudi pretirano negovanje in kopanje lahko očitno povzroči nek blagi vonj. Vsaj pri moji je tako, stara pa bo kmalu 4 leta.

Drugače pa definitivno kitajski goli pes;) Preverjeno diši:) Gola koža ima nek značilen vonj, tako kot pri ljudeh (seveda mora biti koža čista:), in meni to fuuuul diši:)
Logiran
Nuala
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #663 : torek, 16.10.2007 : 09:49:19 »

Naslednje leto kupujem novega psa.
Znova in znova prebiram literaturo, ter razmišljam, katera pasma bi bila zame oz. za nas najprimernejša. Več glav več ve, zato se obračam na vas. In se že v naprej zahvaljujem za pomoč.

Kriteriji so naslednji:
- kratkodlak pes ( živimo v vročem podnebju ) oz. pes, ki lažje prenaša visoke temperature
- zaželena srednja velikost oz. predvsem kilaža do 30 kg ( predpis letalskih družb )
- nepopadljiv, toleranten do drugih živali
- ljubitelj otrok ( 3,5 in 5,5 let; navajena živali in psov ) in družabnik pri igri
- lahko učljiv ( osnovno šolanje, ne bo tekmovalni pes ) in zanesljiv pri izpolnjevanju ukazov ( vem, da je to deloma moja naloga vendar iščem predispozicije )
- nepotepuški oz. brez močnega lovskega nagona
- prilagodljiv ( selitev, potovanje z avtom, letalom, jadrnico ) tako karakterno kot fizično ( npr. brez potencialnih težav z dihanjem )
- zadovoljen z življenjem v mestu oz. brez izrazite potrebe po dolgem tekanju ( dolgi vsakodnevni sprehodi, vendar samo občasno možnost svobodnega tekanja = brez vrvice )
- videz pasme ni zelo pomemben, prav tako nam ni težko iti po psa kamorkoli v evropi

Pes bo živel v hiši, na voljo bo imel tudi manjši vrt oz. dvorišče. Spal bo seveda na kavču ali zraven mene. Delamo pretežno doma, zato bo veliko v naši družbi. Pa še naša psica prinašalka bo tu.
Vse šolanje bom morala izvesti sama, saj pri nas ni KD-jev.

Nekaj pasem imam v mislih, vendar vam jih ( še ) ne bom omenila, da vas ne zmedem.
Logiran
ena
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


« Odgovor #664 : torek, 16.10.2007 : 10:04:56 »

Bokser  Cheesy   Grin
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #665 : torek, 16.10.2007 : 11:55:37 »

He, he, he, ti imaš pa točno take zahteve kot jaz  Grin
Jaz sem si izbrala kitajca in mi ni žal!
Drugače pa je faca tudi šnavcer, a pri njem potrebuje biti človek malce bolj dosleden.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #666 : torek, 16.10.2007 : 12:14:27 »

Kriteriji so naslednji:
- nepopadljiv, toleranten do drugih živali
- ljubitelj otrok ( 3,5 in 5,5 let; navajena živali in psov ) in družabnik pri igri
- lahko učljiv ( osnovno šolanje, ne bo tekmovalni pes ) in zanesljiv pri izpolnjevanju ukazov ( vem, da je to deloma moja naloga vendar iščem predispozicije )
- nepotepuški oz. brez močnega lovskega nagona
- prilagodljiv ( selitev, potovanje z avtom, letalom, jadrnico ) tako karakterno kot fizično ( npr. brez potencialnih težav z dihanjem )
- zadovoljen z življenjem v mestu oz. brez izrazite potrebe po dolgem tekanju ( dolgi vsakodnevni sprehodi, vendar samo občasno možnost svobodnega tekanja = brez vrvice )

Pes s taksnimi karakteristikami se ne skoti, ampak je vse odvisno od tega koliko in kako se boste vi ukvarjali z njim. Kar se tice teh zahtev je cela skrivnost v pravilni vzgoji in solanju.
Vsak pes je toleranten, ucljiv, nepotepuski, prilagodljiv in zadovoljen z zivljenjem ob svojem cloveku (ne glede na lokacijo), ce se ga pravilno vzgaja, tretira kot polnopravnega druzinskega clana in se ga razume kot samostojno osebnost in se mu temu primerno tudi "razlozi" kaj zelimo od njega.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #667 : torek, 16.10.2007 : 12:17:37 »

Nuala, ali iščeš samo med pasemskimi psi ali tudi med mešanci? Mogoče bi si namreč izbiro razširila še z ogledom "ponudbe" zavetišč ali društev za zaščito živali. Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #668 : sobota, 20.10.2007 : 22:54:49 »

- zaželena srednja velikost oz. predvsem kilaža do 30 kg ( predpis letalskih družb )
Katerih?
Logiran
piapr
otrok do 14 let
*
Sporočil: 11


« Odgovor #669 : torek, 30.10.2007 : 14:20:59 »

mene zanima, če mi lahko kdo pošle čim več slikc od luštnih čivav...HVALA... Smiley Smiley
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #670 : torek, 30.10.2007 : 14:21:47 »

piapr v temo o čivavah poglej, kjer je poleg napisanega tudi veliko slikc.

lp
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #671 : torek, 30.10.2007 : 16:33:35 »

pa vse so luštne Smiley
Logiran
rex
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #672 : petek, 02.11.2007 : 01:35:33 »

Pozdravljeni!
Odločam se za nakup psa.Preštudiral sem veliko pasem.Odločam se med škotskim ovčarjem, bernskim planšarjem,samojedom in novofundlancem.Naj povem, da bo to moj prvi pes,živim pa v hiši z vrtom.Za katero pasmo naj se odločim,kaj priporočate?

                                                                                                        Marko Smiley
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #673 : petek, 02.11.2007 : 03:45:25 »

Mislim da bos tezko nasel eksperta, ki bo dovolj dobro poznaal vse te pasme, ki so ti ostale. Predlagam, da si izdelas kriterije ki so ti pomembni in potem povprasas po posameznih pasemskih temah za vsako pasmo, odločit pa se bos moral tako ali tako sam.
Logiran
rex
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #674 : petek, 02.11.2007 : 11:33:13 »

Hvala za odgovor!Se bom še pozanimau.
Logiran
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines