mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 13:19:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 149817 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #630 : sobota, 08.09.2007 : 22:33:08 »

Ne, ne laja veliko. Včasih,  če kdo pride (pozvoni), pa še to redko...ali pa če sva zunaj in začne kak pes lajati na njega se Lou "zgovarja" nazaj. Grin Nočem te sedaj napeljevat na nakup, a meni karakter čivave 100% ustreza. Dopoldne (tudi med vikendi) običajno "predrema", popoldne zna biti sicer prav hiperaktiven, a ga po enem "hribovskem sprehodu" (za blokom imamo en mini a precej strm hribček - tečeva 2x gor in dol, ko prideva notri je že vse po starem...je tudi priden učenec - za priboljške bi naredil vse! Skratka, tudi on se da meni prilagajat. Seveda pa ni boljšega, od igranja in norenja, nato pa spanja v mojem naročju. Wink



P.S. Lahko me dodaš na msn (najdeš ga pod mojim avatarjem).
Logiran
*shella
otrok do 14 let
*
Sporočil: 47


« Odgovor #631 : sobota, 08.09.2007 : 22:52:22 »

Mavrivca, sm ti mail poslala, da ne bomo tlele preveč o čivavah pisal=)
glede ostalga pa kar še svetujte=)
Logiran
*shella
otrok do 14 let
*
Sporočil: 47


« Odgovor #632 : ponedeljek, 10.09.2007 : 16:16:38 »

Zdaj sem se začela zanimati še za pritlikavega šnavcerja, škotskega ovčarja in salukija,ki na žalost čeprav mi je bil zmeraj nabolj ušeč  ne pride v poštev zaradi velikosti.
Glede sprehodov sem se potrudila tak da bo res začela bolj zgodaj vstajat.
Glede pasem pa kar povejte izkušnje=)
Rada bi se odločila za zame najbolj primerno pasmo.
Lep pozdrav,
Špela
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #633 : ponedeljek, 10.09.2007 : 18:26:56 »

*shella,
dobrodosla na forumu  Smiley

Pasme, ki te zanimajo bos morala spoznati kar sama in v zivo. Kar lepo primi starse pod roko in pojdite skupaj na pasje razstave.
Cisto osnovne informacije pa lahko dobis TUKAJ

Taksno posploseno sprasevanje po izkusnjah in to za pasme, ki si niti slucajno niso karakterno podobne ne bo obrodilo zeljenih rezultatov. Vsak bo hvalil pasmo, ki jo ima, kar je povsem razumljivo, saj so ti ljudje izbrali pasmo, ki jim odgovarja tako in drugace. Vendar to ne pomeni, da bo doticna pasma odgovarjala tudi tebi.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #634 : ponedeljek, 10.09.2007 : 19:47:21 »

Samo nekaj bi dodala - šnavcerji znajo biti precej "trmasti" in je pri njeh res treba imeti močno avtoriteto! Wink
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #635 : ponedeljek, 10.09.2007 : 20:42:30 »

Yorkiji znajo bit tud zelo trmasti, ... pa za večino ta mini pasem je potrebno tudi vedeti vsaj osnove kako se psa sploh vzgaja in socializira. Mislim da je ful napisanega o tem na forumu.
Ker prepogosto vidim ljudi, ki nimajo pojma o vzgoji psa in se mi res srce trga, ker veš, da bo kuža ratal razvajeno tečno, preplašeno ščene.
Vsakega psa je potrebno vzgajati, ene pač bolj na trdno kot druge, ampak je v končni fazi veliko odvisno od lastnika, kakšnega psa bo vzgojil.

Meni so tudi saluki zelo všeč, mogoče kdaj...so pa definitivno čisto drugi tip in velikostni rang psa, kot si jih prej napisala.

Ker so že prej omenjeni psi zelo različni že na zunaj, ti svetujem da razmisliš, ali imaš voljo psa česati vsak dan, recimo šhicu, sicer ga še vedno lahko strižeš na kratko frizuro, ... višavsa pa moraš itak na 2 meseca strižt, če želiš da je podoben višavčku z slik:) Tako da je v bistvu še najmanj dela z čivavo ali mopsom, ki sta pa spet zelo različna psa...
Logiran
*shella
otrok do 14 let
*
Sporočil: 47


« Odgovor #636 : torek, 11.09.2007 : 15:36:07 »

Hvala vam za odgovore... Cheesy
Absolutno se bom prej  v vzgoji psov in določeni pasmi zelo pozanimala. Roll Eyes
Hočem biti dobra lastnica psu in niti malo podobna taki kakor jo je opisal/a  Botticelli Angry
Predvidevam da se bom odločila za kavalirja, še preden pa bo sploh izbrala pasmo si bom raje nabavila kakšno dobro knjigo o vzgoji!! Tongue
lp,
Špela


(Dogs and cats are our best friends!!!)[/color]
Logiran
dvrzel
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #637 : sreda, 26.09.2007 : 13:07:07 »

Pozdravljeni,

spomladi drugo leto imam namen kupti psa. Izbiram med pasmama doberman in rottweiler. Prosim vas za vaše mnenje, glede na to, da imam sina starega 2 leti, ki ima zelo rad pse. Prosim vas za vašo pomoč pri izbiri. Ravno tako bi vas prosil za pomoč pri izbiri vzreditelja. Hvala za vaša mnenja in predloge. 


 
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #638 : sreda, 26.09.2007 : 19:58:43 »

Da ti lahko svetujemo moraš povedati čim več podatkov.

- koliko izkušenj imate s psi
- kje bi pes bival
- koliko ste pripravljeni vlagati v šolanje
- koliko ste se že izobraževali o obeh pasmah itd

Čim več.
Logiran
*shella
otrok do 14 let
*
Sporočil: 47


« Odgovor #639 : petek, 28.09.2007 : 23:31:15 »

Hey!
Zdaj smo na vrtu zgradili novo ograjo in s tem uredili naš bivši pesjak.
Zanima me katera pasma pasma  bi bila za pesjak primerna, nebi potrebovala ogromno gibanja, ne bi imela značilnega pasjega vonja, z značajem primernim za začetnika.
(Upam da s pasmami nisem preveč nadležna ker sem jih že veliko napisala, in sem še zmeraj najbolj navdušena nad kavalirjem, me vseeno zanima)
lp,
Špela
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #640 : sobota, 29.09.2007 : 07:28:24 »

*shella kavalir ni za pesjak Wink

dvrzel zate pa to, da poveš čimveč o tem, kar ti je že andi napisala, potem bo lažje ti svetovati Wink

lp
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #641 : sobota, 29.09.2007 : 08:24:02 »

Hm...Kaj pa vem. Morda bi lahko tudi povedala, katere pasme so ti vizualno všeč, pa bi ti potem malo lažje svetovali...ker kar tako na "blef" med vsemi pasmami je malo težko povedat... Undecided
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #642 : sobota, 29.09.2007 : 08:32:17 »

Hm...Kaj pa vem. Morda bi lahko tudi povedala, katere pasme so ti vizualno všeč, pa bi ti potem malo lažje svetovali...ker kar tako na "blef" med vsemi pasmami je malo težko povedat... Undecided
Ja tudi to še. Potem bo lažje svetovati Smiley
Logiran
piapr
otrok do 14 let
*
Sporočil: 11


« Odgovor #643 : sobota, 29.09.2007 : 11:07:18 »

hm...mene pa zanima, če drži, da čivave (manjši psi) hiteje poginejo, kot ostali (večji) psi...hvala za odgovor!!!! Smiley Smiley
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #644 : sobota, 29.09.2007 : 12:43:31 »

Ravno obratno je.
Mešančki in manjši psi imajo ponavadi daljšo življensko dobo kot večji. Smiley
(Mali) nemški špici ali pa kakšne podobne pasme lahko dosežejo tudi 20 let,kakšne večje pasme pa le okoli10...


Lp Alja
Logiran
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines