mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 13:18:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 149815 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #600 : četrtek, 23.08.2007 : 08:14:10 »

Hm...10 ur dnevno sam pes? Morda, vendar ko te ni doma se mu je treba 100% posvetiti, kar pa je ob vsakdanjih obveznostih (nakupovanje...) zelo težko. Več ti naj povejo bolj izkušeni...
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #601 : četrtek, 23.08.2007 : 08:44:30 »

Sicer ne vem kako ste vi doma, a večina ljudi je odsotna minimalno 9 ur dnevno. Pol ure do službe, 8 ur v službi in zopet pol ure za domov.
Kako je pa pri ostalih?
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #602 : četrtek, 23.08.2007 : 08:54:53 »

Nasi dve sta komaj kdaj sami. Zjutraj sem jaz z njima (delam samo popoldne ali doma), popoldne sta pa mami in/ali sestra doma. Najvec kaksni dve uri sta sami, pa se to redko, razen ce imam kaksen izpit ob zame nemogoci (= jutranji) uri. Sta pa res dve in imata druzbo, tako da je tudi zaradi tega verjetno lazje.

Kolikor se pogovarjam z lastniki psov v okolici, so psi res po 9 ali 10 ur dnevno sami, nekateri grejo v varstvo h kaksni babici za ta cas... Seveda je pa treba upostevati dejstvo, da je psa treba na samoto navaditi, da se ne dere potem 10 ur skupaj, kot se pri nas sosedov pes.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #603 : četrtek, 23.08.2007 : 09:16:11 »

Sicer hodi naš tudi v varstvo, a tudi sam je bil že večkrat in k sreči mu to ne predstavlja noben problem. Takrat se on naspi do amena in potem ko pridem domov vrže ven vso energijo.
Večkrat pa ga tudi vzamem kar s seboj v službo, ker imam k sreči to možnost. A tudi v službi mi večino časa prespi.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #604 : četrtek, 23.08.2007 : 10:51:55 »

Hmmm... ja, večina psov je sama vsaj 9 ur na dan. In psu je čisto vseeno če je tako, ker tačas itak prespi. Naši sicer niso nikoli sami ker je babica doma ves čas, ampak Geri je bila ko smo bili še v Ljubljani večkrat tudi po 8 ur sama, ker sva oba delala ali bila na faxu. Pa ni nič narobe s tem, če potem ko prideš aktivno preživljaš čas s psom. Za primer... nekateri so cel dan doma in se s psom SPLOH NE ukvarjajo. In kaj ima pes od tega da so doma? Poznam pa veliko ljudi, ki pač normalno delajo (ja tudi jest je treba Cheesy) in takoj ko pridejo s službe gredo na dolg sprehod, pa pasja šola, pa druženje z ostalimi psi... Torej ni panike če je pes 10 ur sam, samo da se boste potem ukvarjali z njim Wink.
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #605 : četrtek, 23.08.2007 : 13:42:39 »

Naša dva sta sama 9 ur na dan, če je pet minut več od tega, se mi zdi, da mi bo srce počilo - meni, njima bi kvečjemu mehur Smiley Ampak popoldan izkoristita najino odsotnost in slabo vest zaradi le-te do konca, tako da mislim, da jima ni nič hudega Tongue
Logiran
fridakoko
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #606 : ponedeljek, 27.08.2007 : 13:26:26 »

Pozdravljeni,
sem nov uporabnik foruma, nekako sem na tem, da presedlam iz mačjega na pasji svet.  Wink

Dolga leta sva s partnerko imela mačka in sva bila povsem zadovoljena s takšno človeško-mačjo navezo. No, po preselitvi v atrijsko stanovanje pa se je zgodila nesreča, mucek je kljub 99% pazjivosti pobegnil čez ograjo in ga že dlje časa pogrešamo.

Tako sva sedaj v procesu razmišljanja o nakupu kužka. PRedstavil bi najino situacijo in želje, nato pa bi vas, strokovnjaka poprosil za nasvet.

Sva bolj umirjena človeka, ki sicer imata rada sveži zrak in sprehode, nimava pa želje s psom dosegati kakih olimpijskih norm ali osvajanj Himalaje ...  Cool Roll Eyes  Glede na velikost stanovanja (dvosobno) in srednje velik atrij, mislim, da bi bila najprimernejša kakšna pasma manjše rasti, tam od velikosti mopsa do kokoršpanijela.

Želiva kužka, ki ga bo mogoče vzgojiti v prijaznega sostanovalca, ki ne bi bil preveč glasen (mnogo mladih družin v okolišu), in ki bi ne bil hiperaktiven. Poznam nekaj ljudi, ki so sicer imeli dobre namene, pa jim je kakšen hiperaktiven mops povsem zasukal življenje in jim sčasoma začel iti na živce... Je pa hkrati res, da so lahko mopsi tudi povsem prijazni in mirni, takšna je denimo izkušnja mojih staršev.

Katero pasmo oz. mešanico med katerimi pasmami bi predlagali, če želiva nekega umirjenega, manjšega kužka, ki bi bil pripravljen večino časa preživeti v stanovanju in v atriju (tisti čas, ko smo doma) in bi ne potreboval kilometrskih sprehodov, temveč krajše in manj intenzivne sprehode?

Če menite, da je bilo na podobno vprašanje že odgovorjeno, prosim, da me napotite na stran ali link tega foruma, kjer bi našel svoje odgovore.

Z lepimi pozdravi!
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #607 : ponedeljek, 27.08.2007 : 16:34:39 »

Pozdravljeni!
 
Upam, da se bo vaša mucka našla in upam, da jo iščete!
Glede psa pa...vsak pes je drugačen ne mores ze vnaprej vedeti kakšen bo.
Če si ne želite rodovniškega psa je najbolje, da si pse ogledate v zavetiščih, kjer je vedno veliko psov, ki čakajo na nove dobre skrbnike.Mogoče kakšen starejši kuža...? Primer: Ming v zavetišču Horjul.?
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #608 : ponedeljek, 27.08.2007 : 20:30:18 »

Hm...to o hiperaktivnosti pravzaprav ni mogoče reči...to je odvisno od vsakega posameznika...Hm...kot je rekla Ka ty a, morda kakšnega mešančka, morda kakega shih-tzuja, tt ja....kaj pa vem. Počakaj še na kako mnanje...
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #609 : ponedeljek, 27.08.2007 : 23:02:02 »

Če iščeta določen karakter in ne določenega videza oziroma pasme bi vama svetovala pogled v Kajin kotiček, morda kakšen klic in obisk zavetišča.
lp
T.
Logiran
fridakoko
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #610 : torek, 28.08.2007 : 10:28:59 »

Pozdravljeni!
 
Upam, da se bo vaša mucka našla in upam, da jo iščete!
Glede psa pa...vsak pes je drugačen ne mores ze vnaprej vedeti kakšen bo.
Če si ne želite rodovniškega psa je najbolje, da si pse ogledate v zavetiščih, kjer je vedno veliko psov, ki čakajo na nove dobre skrbnike.Mogoče kakšen starejši kuža...? Primer: Ming v zavetišču Horjul.?

Odgovarjam vsem trem predgovornicam.
Da, mucka smo iskali in ga iščemo. In obupavamo, ker je to notranji muc in ni navajen narave in pretepov in iskanja hrane. Še vedno pa upam, da se mu prebudijo vsi nagoni, in da morda nek trenutek pomisli na nas in na dom in se vrne. To bo gotovo eden najlepših dni v mojem življenju.

Sicer pa glede kužkov, včeraj sem govoril s horjulskim zavetiščem, prijazna gospa je z veseljem odgovorila na moja vprašanja, še posebej pa me veseli, da je tudi ona mene "potipala" ... bilo bi namreč narobe, če bi zavetišča kar tako na hitro oddajala živali. Prav je, da se preveri ljudi, ki iščejo živali. Midva s partnerko bova gotovo odgovorna pasja prijatelja, saj sva neizmerna živaloljuba, odgovorna človeka...


Naj bo to mesto priložnost, da vam vsem, tako moderatorjem in tistim, ki se trudite s tole spletno stranjo, pa vsem tistim, ki delate v zavetiščih ... ter vsem, ki imate radi živali in ste pripravljeni deliti svoje izkušnje - IZRAZIM GLOBOKO SPOŠTOVANJE, vsi se mi zdite izjemni ljudje iz velikim srcem in ves pasji in človeški rod vam je lahko hvaležen za vaše delo in trud!!!!

p.s. Včeraj sem še brskal po netu in iskal, če kje oddajajo kakšne pasje mladiče, nekako nižje rasti za stanovanje in (priznam) ljubkega izgleda ... pa nič določnega našel. V primeru torej, da kdo izve za kakšno pasjo mladino, ki išče nove prijatelje v Ljubljani, v zelenm okolišu in pri prijaznih ljudeh, naj mi piše zasebno sporočilo ali pa se oglasi tukajle v tej temi. Lep torkov dan vsem. D.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #611 : torek, 28.08.2007 : 10:54:09 »

Osebno vsekakor svetujem nakup rodovniškega kužka, iz preverjenega legla, s preverjenimi zdravimi starši in od dobrega vzreditelja. Če sam videz psa, razen velikosti, ni toliko pomemben svetujem ogled kužkov, ki išejo nov dom in ogled kužkov v zavetiščih.

Vsekakor pa se izogibaj preprodajalcev, ki ti bodo poceni prodali kao čistokrvenga psa s ponarejenim rodovnikom in veliko verjetnostjo, da bo bolan, izogibaj se prodajalcev pri katerih lahko dobiš vse pasme pa še opico, izogibaj se oglasom, kjer ponujajo čistokrvne pse brez rodovnika (to ne obstajaj).

Recimo, po velikosti primeren kužek, ki bi ga sama takoj vzela, če ne bi imela prave bande doma, je tale (čeprav se pozanimaj glede karakterja):



http://users.volja.net/lenko469/slike/4756-200807.jpg


Saj se vedno najde kaj primernega samo mali časa si je potrebno vzet. Glede pasem bi pa mogoče razmišljala med Japonskim chinom, Shih-tzu-jem, Tibetanskim španjelom, Tibetanskim terierjem, bi omenila tudi yorkshire terierja ampak ga imam doma in je prava terierska, dominantna, ljubosumna petarda tako, da ga reje ne bom:))

Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #612 : torek, 28.08.2007 : 10:55:23 »

Aja, kužek iz zgornje slikice se nahaja v zavetišču Zonzani.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #613 : torek, 28.08.2007 : 11:23:12 »

Fridakoko, ZS nimaš ker nimaš ustreznega paketa.
Sem že včeraj napisala en tak dolg post, pa ga nisem spravila naprej.
Glede velikosti stanivanja je tako, da pes doma ne rabi poligona, zlaufa se zunaj, doma pa počiva na svojem prostoru, je in se igra. Jaz imam psa srednje velikosti v manjšem dvosobnem stanovanju, pa je čisto dovolj prostora za vse.
Sprehodi so pač obvezni, naj bo kuža majhen ali velik, len ali živahen. Psi so kot otroci, bolj ko ga zunaj zmatraš, več miru je doma Grin.
Veseli me, da si se obrnil na zavetišče. In verjamem, da se bo našel tisti pravi za vaju s partnerko. Zadnje čase je veliko mladičkov, če iščeta mladiča. SE pa zna zgoditi, da vama bo v srce skočil kak xy pes, na katerega niti pomislila ne bosta.
Želim vama, da se vaš muc vrne in da najdeta (ali on vaju  Wink) psa ki bo postal del vaše družine.

lp
Logiran
*shella
otrok do 14 let
*
Sporočil: 47


« Odgovor #614 : torek, 28.08.2007 : 16:02:25 »

Eno malo vpr. ki sicer ne paše v to temo :kaj je to ZS?
posredujte usaj lik kje bi se dalo zvedet.
Lep pozdrav!
Logiran
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines