mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 17:21:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 149874 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
piapr
otrok do 14 let
*
Sporočil: 11


« Odgovor #585 : torek, 31.07.2007 : 20:02:59 »

Ja, saj vem, da je z vsakim psom delo in da je kot otrok in tudi to, da živi tudi več kot 15 let, tako da, še malo razmišljam o nakupu, prosila pa bi samo za nasvet, kateri pes bi bil za to okolje najbolj primeren...razmišljala sem tudi o čivavi...hvala za odgovore!
  Pia  Smiley Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #586 : sreda, 01.08.2007 : 12:46:17 »

Načrt se zdi super, če bo še izvedba takšna...

Glede tega, ali je višavc pravi ali ne, pa moraš razmisliti predvsem o tem, če ti odgovarja njegov karakter.

lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #587 : sreda, 01.08.2007 : 14:09:52 »

*shella tako kot ti je Kalsang napisala, načrt je čisto vredu - po vsej verjetnosti bo dokler je kuža majhen potreben še kakšen sprehod več, predvsem zadnji bolj pozno, recimo okrog 22h.

Glede tega ali pa je višavec primeren zate ali ne, pa bi bilo fajn vedet kaj od psička pričakuješ oziroma ali dovolj dobro poznaš njegov karakter in značilnosti ali ti je všeč zgolj zunanjost. Glede teh vprašanj pa se najbolje oglasiš pri kakšne vzreditelju (lahko tudi pri nas) in izkoristiš priložnost za razgovor in spoznavanje pasme.
Logiran
*shella
otrok do 14 let
*
Sporočil: 47


« Odgovor #588 : četrtek, 02.08.2007 : 16:33:04 »

od vaše psarne sem že prepisala mail in tel. tak da ko se bom končno odločla Za nakup vas bom Zagotovo kontaktirala.
pri tem psu me je res na Začetku navdušil njegov videZ sem prebrala veliko o njegovem Značaju in potrebah,in Zdi se mi Zelo primeren...
Pa še eno vpr. ali so velike Značajske raZlike med psom in psičko?
lp,in hvala Za odgovor...
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #589 : petek, 03.08.2007 : 12:19:24 »

*shella, mislim da bi se lahko pri kaki psarni oglasila še pred odločitvijo o nakupu. Navsezadnje, pri vzrediteljih lahko najbolje spoznaš karakter psov, prav tako ti vzreditelj nudi odgovore na vprašanja...priporočam kak obisk oz. ogled, še preden se odločite za nakup, saj bo tudi to definitivno pripomoglo k vaši dobri odločitvi.

Hja, tako je. Pravijo, da so psičke bolj mirne in nežne, samčki pa bolj razigrani... Pravzaprav, spol niti ni tako pomemben, sama bi dala prednost karakterju. Tudi psiček je lahko zelo nežen, miren in "cartljiv".
Logiran
*shella
otrok do 14 let
*
Sporočil: 47


« Odgovor #590 : petek, 03.08.2007 : 12:31:48 »

hey,hvala vam za odgovore...!!
vsi me tok na karakter opozarjate...zdi se mi da majo višavci enega najlepših karakterjev...razn kar se svojeglavosti tiče..
še eno vprašanje:je ta njegova trma-svojeglavost-odločnost res tako moteča??
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #591 : petek, 03.08.2007 : 14:02:14 »

Sicer sama nisem lastnica višavca, imam pa kar 4 v bližini. Od vseh je ena sama vzgojena in se "lepo obnaša", predvsem, ker so lastniki psičko res šolali (mala šola, osnovna poslušnost, mislim da jo ljubiteljsko vozijo na agility) in se z njo ukvarjali. Za ostale pa točno vem kdaj so sami, grejo na sprehod,... Pa ne da sem tak firbec, samo enostavno ne morem preslišati laježa in dretja lastnikov.
Torej, če se odločite za višavčka se potrudite pri vzgoji in ga kljub velikost vzamite resno. Sicer pa sama prisegam na to, da je treba psa šolati in se z njem ukvarjati ne glede na pasmo in velikost. Žal veliko ljudi kupi majhnega psa zato ker mislijo, da ga ni treba šolati.
lp
T.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #592 : ponedeljek, 06.08.2007 : 10:03:12 »

Za same visavce po mojem ni neke blazne razlike med psom in psicko, kot je napisala Tecka pa je vse odvisno od vzgoje!
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #593 : ponedeljek, 06.08.2007 : 10:33:30 »

Žal tudi jaz poznam le eno pridno višavko (obiskovala pasjo šolo od male šole naprej), vse ostale kar jih poznam, pa so obsojeni na večni štrik, ker ne ubogajo niti pod razno.
Ne razumite me narobe, nisem zagovornik prostega tekanja v urbanem okolju. A te pse tudi v neurbanih delih (polja, travniki) ne moreš spustiti, ker so kot telički in ne pridejo nazaj k lastniku niti pod razno.
Logiran
piapr
otrok do 14 let
*
Sporočil: 11


« Odgovor #594 : ponedeljek, 06.08.2007 : 13:43:33 »

Tudi o višavcu sem že razmišljala, zanima pa me, če višavci pogosto grizejo, napadajo,(...), in, če imajo pogosto kakšne bolezni(to me zanima, ker sem to prebrala v neki knjigi). Smiley
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #595 : ponedeljek, 06.08.2007 : 13:47:20 »

Kak to misliš če pogosto napadajo?? Z razgrizenostjo recimo stvari mi nismo imeli ne vem kakšnih problemov, radi pa razcefrajo kakšen robček, nikoli pa se nam nobeden ni lotil recimo pohištva, vrat ali kaj podobnega. Je pa res da jih vseskozi zalagamo s kostmi iz goveje kože za žvečenje, raznimi goltanci in podobnim in se raje izživljajo nad tem.

Pri kvalitetnem rodovniškem psu je možnost za bolezni relativno majhna, saj vsi dobri vzreditelji dajemo poudarek na zdravju psov - lahko se pojavijo kakšne alergije in kožne težave, ki so v večini primerov rešljive z ustrezno nego in prehrano. Je pa za to pri nerodovniških in psih sumljivega porekla ta možnost zelo velika. Dejstvo pa je, da nikoli ne moreš izključit, da se bodo kakšne težave pojavile, to je pri čisto vsaki pasmi tako.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #596 : ponedeljek, 06.08.2007 : 13:51:25 »

Vsem ki se zanimate za kakšno pasmo (ne samo za višavske terierje) pa postavljam vprašanje zakaj se raje kot da sprašujete stvari tukaj na forumu ne obrnete direktno na vzreditelje, se pri njih oglasite in jim postavite ta vprašanja?

Noben dober vzreditelj vas ne bo odgnal če boste spraševali po značilnostih pasme, vsak dober vzreditelj vas bo povabil da pridete in si pse ogledate še preden se skoti leglo in vas bo tudi želel spoznati.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #597 : ponedeljek, 06.08.2007 : 15:08:51 »

Napadalnega višavca jaz še nisem srečala. Vsi ki sem jih srečala, so bili dobrovoljčki a svojeglavi in igrivi.
Je pa največja resnica ta, da najbolje višavčke poznajo vzreditelji in lastniki te pasme (le to pa jaz nisem!)
Logiran
piapr
otrok do 14 let
*
Sporočil: 11


« Odgovor #598 : torek, 07.08.2007 : 19:37:00 »

Ok...hvala!! Smiley Smiley Grin
Logiran
mikamaca
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #599 : sreda, 22.08.2007 : 22:42:48 »

Pozdravljeni,

sam sem pred veliko dilemo - katera od pasem izbrati, če živiš v stanovanju (blok) in sicer v drugem nadstropju in če te ni nikogar doma približno 10 ur dnevno. po tem pa imaš dovolj časa in možnosti za sprehod, gibanje v naravi. Sam namreč razmišljam o zlati prinašalki ali labradorki ali koker španjelki.

Prosim vas da morebitne vaše izkušnje delite z menoj, saj želim psički omogočiti čim prijetnejše življenje.

Hvala in lp,

Mika
Logiran
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines