mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 17:21:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 149873 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #570 : nedelja, 27.05.2007 : 11:38:45 »

raje vzami kar šicuja.. kontinentalni tereir namreč NE obstaja... papillon je kontinentalni španjel... Obe pasmi imata namenjeni temi v katerih lahko vprašaš... ta tema bo pa verjetno izbrisana ker ne sodi sem... Sta si pa pasmi 100% različni torej neke primerjave med njima ni.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #571 : nedelja, 27.05.2007 : 12:55:32 »

Geri, lepo da si razjasnila pojem da papilon ni kontinentalni terier temveč španjel. Glede na to, da pa se spoznaš na papilone, pa mislim, da bi bilo fer da otroku objasniš razliko in ne da ga takoj odpikaš. Predvidevam, da se tudi nisi že rodila z vsem znanjem!
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #572 : ponedeljek, 28.05.2007 : 01:01:44 »

Pmaxi... ti ne veš koliko takih otrok mi piše na mail Cheesy. Ko se jim na veliko razpišem, ker pač vsakemu ki mi piše odpišem pa naletim najprej na odgovor da rodovniškega pa nebi, ker preveč stane.. potem se trudim odgovarjat zakaj bolje rodovniški (papillonov se na srečo nerodovniških NE dobi) no potem ali ne odpišejo, ali pa napišejo da itak doma ne pustijo psa Roll Eyes. Sem pa punci svetovala (če nisi opazila) da naj vpraša raje v pasemski temi Wink In res težko primerjam papillona in šicuja ker druge pasme razen površinsko ne poznam. Ne bi mogla reči kaj je prednost katere pasme, ker sta si dokaj različni. Verjetno mata skupnega samo isto FCI skupino Wink.
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #573 : četrtek, 31.05.2007 : 17:04:04 »

Pozdravljeni! Wink
Smo tričlanska družina (Mami, jaz in brat). Drugo leto se bomo preselili v hišo in želimo imeti psa. Odločili smo se, da bo manjše pasme in bo živel notri. Sama sem preštudirala razne teme in opise in v "ožjem izboru" so trenutno: shih tzu, čivava, yorkshirski terier in višavski terier (morda predlagate tudi katero drugo pasmo). Brat je star 3 in pol (ko bomo dobili psa 4in pol) in zanj lahko povem, da se kužkov malo boji, zato bi radi neagresivnega psička, ki se rad igra (seveda z bratcem le v prisotnosti starejših). Seveda bi kupili rodovniškega, občasno ali celo redno (odvisno pač od njegovega izgleda, ocen itd.) bi ga vozili na razstave, nega dlake ni problem. (verjetno) Bo jedel hrano Hill's, kasne je pa Royal kanin (posebej za njegovo pasmo, če takšne hrane ne bo, pa še vedno Hill's, morda pa tudi Eukanubo ali Katero drugo (kvalitetno) hrano.

Prosim za čim več nasvetov, katera pasma bi bila primerna za nas (tudi tiste, ki jih nisem naštela.


LP

Katja
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #574 : petek, 01.06.2007 : 10:36:54 »

mavrica, naslednji korak za vas tri je, da si za pasme, ki so prišle v ožji izbor ogledate vzreditelje in jih kontaktirate. Pri tem poskušajte obiskati čim več vzrediteljev, saj se boste tako lažje odločili za katero izmed pasem. Je pa dejstvo, da so te 4 pasme precej različne po karakterju in morate tudi malo razmislit kaj si želite.

Za zadnjo izmed izbranih pasem, torej višavske terierje se lahko oglasite tudi pri nas. Moj kontakt pa najdeš pod pasemsko rubriko
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #575 : petek, 01.06.2007 : 10:39:08 »

Če imate kakšno vprašanje o šicujih, pa lahko kontaktirate mene ali druge vzreditelje, ki so na tem forumu (naši podatki so v temi vzreditelji).

lp
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #576 : petek, 01.06.2007 : 21:37:22 »

Najlepša hvala. Sem že kontaktirala nekaj lastnikov, sicer le za informacije o leglih, se bom pa poskušala zmenit, za kak obisk.

LP
Logiran
piapr
otrok do 14 let
*
Sporočil: 11


« Odgovor #577 : torek, 17.07.2007 : 18:00:12 »

Živjo!
mene pa zanima kater pes bi bil primeren za :
~hišo skoraj ob cest
~okoli hiše (1 km stran) gozdovi
~okrog hiše tudi trava
~pes ki ne pušča dlak in ni zahteven
Prosim če mi odgovorite, saj že dolgo iščem pravega psa za nakup...Hvala! ^^  Smiley
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #578 : torek, 17.07.2007 : 19:28:31 »

~pes ki ne pušča dlak in ni zahteven
  Huh
Kitajski goli pes.

Vsak pes je zahtven, kakor koli obrneš in vzameš to zahtevnost! Z vsakim psom se moraš ukvarjati, ga kopati, skrbeti za njegove potrebe,...
Moraš pa  kaj več napisati: ali bo pes spal zunaj, ali bo notri, ali želiš velikega, majhnega, srednjega,...
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #579 : torek, 17.07.2007 : 20:04:20 »

Huh
Kitajski goli pes.

Tudi tisto malo dlake, ki jo imajo, jo puščajo. Wink Čisto brez dlake pa sta perujski in mehiški goli pes, ki pa res nimata kaj puščati. Wink

Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #580 : sreda, 18.07.2007 : 12:14:18 »

Šnavcer tudi ne pušča dlake, ker se ga trima, zna biti pa občasno trmast in je šolanje obvezno.
Kitajski goli pes pušča dlako! Je pa karakterno milina za lastnika.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #581 : sreda, 18.07.2007 : 12:24:24 »

piapr,
dobrodosla na forum  Smiley

Živjo!
mene pa zanima kater pes bi bil primeren za :
~hišo skoraj ob cest
~okoli hiše (1 km stran) gozdovi
~okrog hiše tudi trava
~pes ki ne pušča dlak in ni zahteven
Prosim če mi odgovorite, saj že dolgo iščem pravega psa za nakup...Hvala! ^^  Smiley

- ce je okoli hise dovolj visoka ograja brez lukenj, potem ta podatek ni pomemben, ce pa ograje nimate pa naredite pesjak, ce bo pasma primerna za bivanje zunaj oziroma bo pes itak notri in spet ne vidim problema
- mmmm, gozdovi... super!! Poskrbeti bo potrebno le za zascito pred klopi in podobno zajedalsko navlako
- trava... se bolj super, seveda ce imate ograjeno
- vsak pes pusca dlako, le da nekati bolj, drugi skoraj nic
- no tu se bo pa zapletno, ker pes, ki ne bi bil zahteven, ne obstaja  Wink
Vsako zivo bitje je zahtevno, ker potrebuje dobro hrano, vedno dovolj vode, zascito pred vrocino in mrazom, redno veterinarsko oskrbo in predvsem VEEEELIIIIKO ljubezni, pozornosti in casa, da se bo lahko razvil v psa, kot se sika.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #582 : sreda, 25.07.2007 : 11:07:46 »

Živjo!
mene pa zanima kater pes bi bil primeren za :
~hišo skoraj ob cest
~okoli hiše (1 km stran) gozdovi
~okrog hiše tudi trava
~pes ki ne pušča dlak in ni zahteven


vse super in fajn , ampak ce si zelis psa ki ni zahteven potem si ne zelis psa...pes je kot otrok, s tem da nikoli ne odraste...otrok si bo scasoma sam dobil za jest in sel na wc, psa bos pa vedno ti morala voditi na sprehode in mu dajati hrano in piti, ter ga cesati... yorkiji ne puscajo dlake , ampak zaradi svojega terierskega znacaja niso kaj prida primerni za prvega psa...poleg tega je ogromno dela z dlako in vzgojo... bo treba se malo razmislit ce je res prav da se odlocis za psa glede na to da te se caka sola, studij in na koncu bo pes ostal pri starsih...pes zivi tudi 15 let in ne samo kako leto ali dve...to je dolgorocna odlocitev!
Logiran
*shella
otrok do 14 let
*
Sporočil: 47


« Odgovor #583 : ponedeljek, 30.07.2007 : 19:48:28 »

pozdravljeni!

Tudi jaz bi prosila za nasvet;torej:
želim si pasmo višavski terier (psičko) pa me zanima če so moji pogoji dovolj dobri za psa nasploh:
imamo hišo 50m2 ter vrt 50m2,živimo v dokaj natrpanem naselju (jug ljubljane),
psa bi peljala ven zjutraj(ob 7ih ali 8ih)jaz ali moj brat.Nato krajši sprehod 15-20min. ob 1ih (a je ta sprehod potereben)Potem daljši sprehod ob 4ih,pa zvečer ob 8,10ih še en krajši sprehod.Do svojega prvega leta bi se z njim ukvarjala še več 1do2uri plusa,zmeraj ko bi kam šli(s kolesom avtom) bi ga seveda zela seboj.Westie bi spal noter.
že vnaprej se zahvaljujem za odgovore!
P.S:ali mi prosim kdo prosim da link kjer bi bilo več napisanega o mali šoli za psa, kdaj se šolanje začne, kaj se pes v mali šoli nauči...
lp,
shella
Logiran
*shella
otrok do 14 let
*
Sporočil: 47


« Odgovor #584 : torek, 31.07.2007 : 13:16:02 »

hočem reči do psičkinega prvega leta...
Logiran
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines