mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 19:39:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 149952 krat)
0 članov in 27 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #525 : torek, 22.08.2006 : 19:30:33 »

Tudi jaz van ne svetujem nakupa novega kužka. Počakajte, da bo hčerka starejša in bo razumela, kako se mora obnašati s psom.

Majhnega kužka vam odsvetujem tudi zato, ker se otroci ob njih še manj kontrolirajo, saj so podobni malim plišastim igračkam. Vlečejo jih za dlako, ušesa, rep ... in nazadnje zmrcvarjeni pes ugrizne. Potem pa se širi fama, kako so majhni psi nevrotični in agresivni...

Osebno mladiča ne bi nikoli prodala družini z majhnimi otroki.

Kot pravijo drugi, raje se dobro imejte s psom, ki ga že imate, hčerkico še naprej lepo vzgajajte v družbi živali in šele čez nekaj let, ko bo mala razumela, kako ravnati z živalmi, kupite še enega psa.

Težko je govoriti o pasmah, primernih za otroke. Prej o otrocih, ki so primerno vzgojeni za življenje z živalmi in o posameznih psih, ki so dobro socializirani na otroke.
Logiran
missy1234
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #526 : torek, 22.08.2006 : 22:01:22 »

pozdravček!!!že nekaj časa razmišljam o nakupu maltežančka, saj mi je ta pasma res zelo všeč.tudi na splošno sem velika ljubiteljica psov, vendar smo do sedaj imeli samo mešančke (2). kakorkoli že, zanima me kako maltežani prenašajo samoto, saj bi bil moj kuža doma sam od 8 do 14h. brala sem namreč da so maltežani izredno družabni psi, ki težko prenašajo samoto. zanima me tudi, če kdo ve za rejca , ki bi mu lahko zaupala, in pri kateremu bi lahko kužka dobila po malo ugodnejši ceni (do 120 000)!!hvala
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #527 : torek, 22.08.2006 : 22:28:48 »

missy1234 ne maltezan, ne kaksen drug kuza ne more bit sam doma 14 ur. Ce se to zgodi enkrat do dvakrat v njegovem zivljenju ni problema, ampak tale tvoj podatek 8 do 14 ur je precej zastrasujoc na prvi pogled. Sicer so moje psicke tudi dnevno same 8-9 ur ce se kaj potegne, ampak vec pa jim res ne mores prisodit, ze zaradi opravljanja potrebe ne. Jaz bi na tvojem mestu najprej se enkrat razmislila ali sploh imas moznosti za psa, priskrbi si vsaj kaksno varstvo za dneve ko bo vec kot tistih 8 ur ali kaj podobnega.

Glede tvojega vprasanja pa mislim da maltezan enako tezko prenasa samoto kot kaksen drug kuza, finese so stvar vzgoje. Glede vzreditelja, ne varcuj na denarju ce zelis zdravega psa, raje vzami kaksnega z zavetisca, kjer pa spet veljajo pomisleki, ki sem jih napisala zgoraj. Pa brez zamere.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #528 : torek, 22.08.2006 : 22:34:13 »

Uma, missy je napisala od osmih do štirinajstih, ne osem do štirinajst ur.

Šest ur ni nobena katastrofa, še posebno, če psa na to navadiš, ga naučiš, že od začetka, ko je mladič. O mlatežanih bo pa napisal kdo, ki se nanje bolj spozna.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #529 : torek, 22.08.2006 : 23:11:49 »

Verjeli ali ne, Maltežan dejansko težko prenaša samoto. Celo si upam trditi, da je ena od pasem, ki je resnično izredno navezana na dom in družino. Govorim iz svojih izkušenj in iz izkušenj drugih lastnikov Maltežanov. Je pa seveda dejstvo, da se jih lahko navadi na to, da so sami doma ravno tako, kot vse druge pse.
V kolikor je govora o 6 urah ne bo problema, če ga boš navadila seveda. V kolikor pa je govora o 14 urah, pa ti tudi jaz svetujem, da pošteno premisli, predno si nabavoš kateregakoli psa.

Glede nakupa Maltežana se obrni na klub za pritlikave pasme, kjer ti bomo povedali za vzreditelje. Kupuj rodovniškega psa, saj je pasma zaradi svoje priljubljenosti že izredno deformirana, ker je bila in je še vedno izkoriščena zgolj kot vir dohodka raznim šteparjem in preprodajalcem, katerim ni važen način, kako zaslužijo denar, temveč samo dejstvo, da ga. Posledično ne poskrbijo za mamico in za leglo tako, kot se spodobi (posledice se čutijo med drugim v zdravju) ne zagotovijo ustrezne socializacije mladiča itd. Da o zunanjem izgledu nerodovniških maltežanov zadnje čase sploh ne govorim. Na žlost me ljudje ustavljajo in sprašujejo ali imam pritlikavega Maltežana Roll Eyes Noro, res noro. Kot da se pogovrajamo o pudljih.
Vglavnem, za 120.000 sit ne boš dobila Maltežana, za 180.000 pa bo že šlo. Če se ne motim, je ravno v septembru pričakovano leglo, tako da se res obrni na klub za pritlikave pasme.

lp,
Diana
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #530 : sreda, 23.08.2006 : 09:27:48 »

missy se opravicujem, jaz sem to prebrala osem do stirinajst ur in ne od osmih do stirinajstih.
Logiran
missy1234
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #531 : sreda, 23.08.2006 : 11:39:59 »

ja....jz sem mislila da bo moj pes sam od 8 zjutraj do 2 popoudan...Cheesy ne pa 14 ur....Cheesy:D...prvo ko sem se odločla za nakup psa, sem hotela nerodovniškega, saj so cene pod 100 000, potem pa sem veliko prebrala o teh preprodajalcih,zato sem se odločila za rodovniškega psa.....upala sem samo da bi ga lahko dobila za nekoliko nižjo ceno, ampak če ne gre, pač ne gre....bomo še malo šparali in potem kupili psička tako kot je treba!!
hvala!!
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #532 : sreda, 23.08.2006 : 11:46:36 »

Missy pravilna odločitev. Drugače pa dajejo nekateri vzreditelji tudi na obroke - pozanimaj se malo pri izbranih vzrediteljih.

LPK
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #533 : sreda, 23.08.2006 : 11:47:02 »

missy, zelo pametna odlocitev!  Wink Vidim, da ste se zadeve lotili na pravilen nacin. 6 ur samote mislim, da ni za nobenega psa hujsi problem.... seveda je treba mladicka navajati postopoma, kajti da bi ga kar naenkrat pustili tako dolgo samega, bi bil velik sok in bi verjetno tako tudi odreagiral......

lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #534 : sreda, 23.08.2006 : 12:02:41 »

missy ena varianta je tudi eventuelno solastnistvo, posamezni vzreditelji obcasno kaksnega psa dajo v solastnistvu in potem je dogovor za ceno nizji, vzreditelj pa ga obicajno uporablja kasneje za vzrejo pod svojim imenom. Vecinoma so to sicer samci, obcasno pa tudi kaksna psicka.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #535 : sreda, 23.08.2006 : 12:21:11 »

missy1234, pravilna odločitev! Wink

lp,
Diana
Logiran
srecko
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #536 : ponedeljek, 28.08.2006 : 21:32:24 »

Pozdravljeni
A ima kdo kakšne izkušnje ali informacije o prodaji mladičkov v podjetju ARM d.o.o v Celju.
Pravijo, da imajo rejce na Slovaškem, psički so pregledani in z certifikatom, največja prednost( kar me zelo mika) je pa možnost nakupa na obroke.
Dandanes 100 000 SIT kar tako dati ni hec.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.347


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #537 : ponedeljek, 28.08.2006 : 21:46:37 »

srecko, brez zamere, ampak ali se ti zdi res ok kupovanje psa v stacuni?

O preprodajalcih, stacunah "z zivim" blagom in podobnih cepcih so clanom na voljo teme v rubriki Preprodaja in preprodajalci - kako se NE kupuje psa!. Zakaj je rubrika zaprta, najdes razlago v temi Kam so izginile teme o preprodajalcih?, kaksne teme so v tej famozni rubriki, pa lahko vidis na zemljevidu.

No, za zacetek pa lahko preberes clanek Kako kupimo psa?, pa se kaksno malenkost v rubriki nakup psa na portalu mojpes.net ter tole temo, ki ti je dostopna, in v njej bos nasel tudi nekaj zapisov o pravilnem nakupu psa in cesa se je pri nakupu potrebno izogibati.

Javno mnenj o posameznih stacunah, trgovcih in preprodajalcih tukaj pac ne bos dobil, ker to v nikakrsnem primeru ni pravilen nakup zive zivali. Ni vse zlato, kar je drago in ni vedno ugodno za zep tisto, kar je na obroke. Razliko bos pri nakupu psa v stacuni prej kot v pol leta znosil k veterinarjem, ki pa nicesar ne dajejo na obroke.
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #538 : torek, 29.08.2006 : 14:06:18 »

Na tak način je nastalo veliko žalostnih zgod  Cry
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #539 : torek, 29.08.2006 : 14:19:27 »

srecko, se te tako mika nakup na obroke ti svetujem, da tisti denar, ki bi ga vsakomesečno dajal za tega psa, ki bi ga tukaj kupil, daješ na stran sam in si potem kupiš psa, ko boš imel dovolj denarja prihranjenega. V tem času pa se pozanimaj naokrog za pravo leglo.

vsekakor ti nakup tam odvetujem (raje se pozanimaj pri pasemskih klubih, kdaj je kakšno leglo za pasmo, ki si jo želiš kupiti).
Logiran
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines