mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 04:21:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 151504 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #495 : ponedeljek, 12.06.2006 : 15:36:12 »

No glede samčka ali samičke ma vsak svoje preference Wink
Jaz prisegam na samičke  Grin

Tu ti bo vsak po svoje povedal. Si rekla, da majo tvoji prijatelji kužke. Kakega spola pa so in kako se obnašajo in razumejo med sabo?
Malo jih opazuj, kaj vprašaj in se kar sama odloči.

Nekateri pravijo (jaz tudi), da je za začetek boljša samička, ampak psi se razlikujejo po karakterju in to ni vedno res. Če boste vzeli mladička, vprašaj vzreditelja, da ti opiše karakter mladičkov, če bo to odrasel pes pa oskrbnika, ki ga najbolje pozna in bo znal svetovati.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #496 : ponedeljek, 12.06.2006 : 15:37:56 »

Ja, seveda je beagle lahko v stanovanju. Nerodno sem se izrazila. Mora pa vsekakor imeti ogromno gibanja in ustrezno vzgojo/šolanje, kar mu je pa v blokovskem naselju po mojem težko zagotoviti. Meni so beagli tudi všeč, toda ker živim v centru mesta in živim meščansko življenje, sem se odločila, da ga pač ne bom imela, ker zanj res ne bi mogla poskrbeti, kot bi bilo treba.

Ninča, ja, imam šicuje. Glede tega, psa ali psičko, težko ti rečem. Vsak ima svoje preference. Jaz imam raje psičke. Nekatere motijo gonitve in si zato raje omislijo psa, jaz pa raje zdržim dvakrat na leto po tri tedne, kot da bi imela samca, ki bi norel vsakič, ko bi zavohal psičko. Psičko so ravno zaradi tega, ker jih vonjave tako ne motijo nekoliko mirnejše in bolj navezane na gospodarja. Poznam pa tudi krasne samce, ki bi jih takoj imela. Vse je relativno.

Vsekakor pa, kot je rekla Uma, kupite čistokrvnega psa z rodovnikom ali pa vzemite mešančka iz azila kot pravi Angseter.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #497 : ponedeljek, 12.06.2006 : 15:40:52 »

Pa da še dodam:
Če kužka ali kužiko kastrirate ali sterilizirate pa mate probleme z gonitvijo odpravljene hi hi Grin
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #498 : ponedeljek, 12.06.2006 : 15:50:49 »

jaz sem stara 15,sem pa iz vrhnike..
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #499 : ponedeljek, 12.06.2006 : 15:59:44 »

ninča a buldog ti pa ni več všeč?

Citat: nin衠link=topic=4441.msg204631#msg204631 date=1149921468
ooooo ?ivjo folk!
kako ste? jaz bi vas lpo prosila, da se mi predstavite, ker jaz sem nova 謡nica Smiley in da mi po?ljete ksno slikco od angle?kega buldoga. jaz sem imeal morskega pra?i諡, ki mi je pred kratkim umrl, rada pa bi imela psa. najbolj mi je vse蠭opsi ali angle?ki buldog. Smiley
lp
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #500 : ponedeljek, 12.06.2006 : 16:13:34 »

ninča: glede na tvojo starost... bi priporočala manjšega psa, saj je moj sin najbolj nesrečen, ker ne more sam peljati psičke ven (imamo nemško dogo), vendar naj starša izbereta pasmo, saj je pomembno, da je tudi njima pes všeč (glede na to, da ga bosta tudi onedva vozila ven in da bosta bolje presodila katera pasma bi bila zate karakterno primerna). Sicer sem proti temu, da se otrokom kupuje živali (oziroma lahko, če se starši zavedajo, da bo žival večinoma v njihovi oskrbi). Ko sem kupovala psa, sem ga kupila zaradi sebe. Glede na to da si iz Fužin, se mogoče spomniš malega Tačka, ki sta ga nekoč kot otroka (zdaj sicer že odrasla) dobila moja soseda. To naj ti bo zgled kako se ne dela s psom (če boš kdaj pozorna, je okoli kar nekaj lastnikov, ki pse puščajo cele dneve same zunaj - en črn pesjan, dva sta podobna nemškim ovčarjem...) in zakaj sem proti, da imajo otroci svoje živali. Tudi Taček je imel dober dom, dokler je zanj skrbela njuna mama... Sicer je bil res že star, vendar bi še živel, če bi zanj skrbeli tako kot je treba.
Računaj tudi s tem, da moraš hoditi v šolo in bo ta čas pes sam doma. Zdaj se sicer bližajo počitnice in boš doma s psom. Kaj pa ko bodo prijateljice šle na bazen, ti pa ne boš imela varstva za psa in ven z rolerji, kolesi... Pa, ko boš starejša (pes ni za leto ali dve) v mesto... Pa na morje... Gre pes lahko zraven ali mora v varstvo?
Upam, da si tudi starši želijo psa, ker če nimajo te želje potem si rajši omisli kakšno drugo živalico, ki je lažje sama in je z njo manj dela (hrčka, zajčka ali kaj podobnega).
Brez zamere, ampak sem videla preveč primerov, ko je pes ostal na cesti, ker so ga izsilili otroci z obljubami kako bodo lepo skrbeli zanj...
lp
T.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #501 : ponedeljek, 12.06.2006 : 16:19:46 »

Citat: nin衠link=topic=7613.msg205105#msg205105 date=1150120970
Ja itak da mi je buldog ?e v?e蠳amo problem je v tem ker recimo 襠grem na kolo ne more te詠pa tko premalo je aktiven, druga襠ba je cool Cool

Mslim, da je to z zakonom prepovedano (če se motim, me popravite).
Koliko buldogov pa poznaš, da so premalo aktivni?

pozdravljeni,

..nič ne pišete koliko ste zunaj in koliko hodijo vaši buliji.Včeraj smo bili na Rogli in vam lahko povem, da je zdržala najprej zjutraj en doooolg sprehod, nato pa pohod do ene koče, sam ne vem imena Huh, je pa do koče dobro uro hoje, tako da je hodila cca 2,5 ure, pa ne računam, da je pri tem vedno nekaj skakala, tekala sem ter tja in počela neumnosti in vragolije..., pa še polno snega je bilo Grin Mislim, da se je Bella iskazala in da ima veliko kondicjo in veliko energije.Smo pa srečali ene zagrepčane in se niso mogli verjeti, da je to engleški buldog.V bistvu so trdili, da ni, ker je tako velika in bili neomajani v svojih trditvah, sem jih imel dosti, pa sem rekel, da je to stara borbena linija, pa so potem bili vsi tiho.... Grin Grin Grin
Logiran
ninča
otrok do 14 let
*
Sporočil: 8


« Odgovor #502 : ponedeljek, 12.06.2006 : 16:25:40 »

Mslim, da je to z zakonom prepovedano (če se motim, me popravite).
Koliko buldogov pa poznaš, da so premalo aktivni?


kaj je z zakonom prepovedano?
Logiran
ninča
otrok do 14 let
*
Sporočil: 8


« Odgovor #503 : ponedeljek, 12.06.2006 : 16:27:49 »

 Tečka, a ti si pol iz fužin?? Iz kje pa je bil ta taček?? Mal ga opiš al pa pošlj kno slikco?

lp
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #504 : ponedeljek, 12.06.2006 : 16:48:25 »

Citat: nin衠link=topic=7613.msg205122#msg205122 date=1150122340
kaj je z zakonom prepovedano?

Z A K O N
    O VARNOSTI CESTNEGA PROMETA (ZVCP-1)

103. člen

(1) Kolesarji morajo voziti po kolesarskem pasu, kolesarski stezi ali kolesarski poti. Kjer teh prometnih površin ni, smejo voziti ob desnem robu smernega vozišča v smeri vožnje.
    (2) Kolesarji morajo voziti drug za drugim, razen na kolesarski poti, kjer smeta voziti dva kolesarja vzporedno, če širina poti to omogoča.
    (3) Med vožnjo s kolesom je prepovedano:   
    1. izpustiti iz rok krmilo kolesa;
    2. dvigniti noge s pedal;
    3. voditi, vleči ali potiskati druga vozila;
    4. pustiti se vleči ali potiskati;
    5. prevažati predmete, ki ovirajo kolesarja pri vožnji;
    6. voziti druge osebe, razen če ta zakon ne določa drugače.
    (4) Če je kolesu dodano priklopno vozilo, mora biti vez med kolesom in priklopnim vozilom takšna, da kolesar lahko obvlada kolo in priklopno vozilo in da se priklopno vozilo ne more samo odpeti. Priklopno vozilo ne sme biti širše od 80 cm. Na sredini zadnje strani priklopnega vozila mora biti nameščen rdeč odsevnik, predpisan za priklopna vozila, ponoči in ob zmanjšani vidljivosti pa mora biti nad njim prižgana rdeča pozicijska luč.
    (5) V priklopnem vozilu, ki je dodano kolesu, ni dovoljeno prevažati oseb, razen v priklopnem vozilu, konstruiranem in namenjenem za prevoz enega ali dveh otrok. Takšno priklopno vozilo mora ustrezati pogojem iz prve in četrte alinee šestega odstavka tega člena.
    (6) Na kolesu je dovoljeno prevažati otroka mlajšega od osem let, če je na kolesu pritrjen poseben sedež za otroka in je kolo dodatno opremljeno s stopalkami za noge, ki morajo biti prilagojene velikosti otroka. Sedež za otroka mora biti narejen tako:
    – da ustreza velikosti otroka;
    – da je trdno povezan s kolesom;
    – da je nameščen tako, da ne ovira voznika, mu ne zmanjšuje preglednosti in gibljivosti;
    – da onemogoča poškodovanje otroka.
    (7) Dve ali več oseb se sme voziti le na kolesu posebne konstrukcije, ki je izdelano tako, da omogoča varno vožnjo dveh ali več oseb in mora imeti za vsako osebo poseben sedež, držalo za roke in pedala.
    (8 ) Na kolesu in v priklopnem vozilu, ki je dodano kolesu, sme prevažati otroka le polnoletna oseba.
    (9) Voznik kolesa mora imeti ponoči in ob zmanjšani vidljivosti prižgano na sprednji strani belo luč za osvetljevanje ceste, na zadnji strani pa rdečo pozicijsko luč. Na zadnji strani kolesa mora imeti nameščen rdeč odsevnik, na obeh straneh pedal rumene ali oranžne odsevnike, na kolesih pa rumene ali oranžne bočne odsevnike.
    (10) Parkirano kolo mora biti postavljeno tako, da ne ovira prometa.
    (11) Določbe tega člena se uporabljajo tudi za kolo s pomožnim motorjem.
    (12) Z globo 10.000 tolarjev se kaznuje za prekršek oseba, ki ravna v nasprotju s šestim, osmim ali desetim odstavkom tega člena.
    (13) Z globo 20.000 tolarjev se kaznuje za prekršek oseba, ki ravna v nasprotju s prvim, drugim, tretjim, četrtim, petim, sedmim ali devetim odstavkom tega člena.

109. člen

(1) Za jahače, goniče in vodiče živali, udeležene v cestnem prometu, se uporabljajo določbe tega zakona o pešcih, če ta zakon ne določa drugače.
    (2) Domače živali (psi, mačke, drobnica in večje živali), ki lahko ogrozijo varnost cestnega prometa, so lahko na cestah, namenjenih prometu motornih vozil, le v spremstvu osebe, ki jih varno vodi. Živali je prepovedano voditi iz vozila ali z vozilom.
    (3) Ne glede na določbo prejšnjega odstavka je na posameznih občinskih cestah dovoljeno voditi živino na pašo s traktorjem, če tako določi občina v skladu s prvim odstavkom 16. člena tega zakona in na teh cestah opozori na to druge udeležence cestnega prometa s predpisano prometno signalizacijo.
    (4) Jahač mora biti telesno sposoben za ježo in mora obvladati žival, na kateri jezdi. Jahač, mlajši od 14 let, smejo jezditi le v spremstvu polnoletne osebe.
    (5) Jahači smejo uporabljati poti za jahače in nekategorizirane ceste, občinske ceste pa le, če to ni v nasprotju s prometno ureditvijo na njih. Jezdenje na državnih cestah ni dovoljeno.
    (6) Prepoved iz prejšnjega odstavka ne velja za policiste pri opravljanju nalog policije.
    (7) Jahač, ki jaha po vozišču, mora jahati ob desnem robu vozišča v smeri ježe.
    (Cool Gonič ali vodič živali mora biti sposoben voditi ali goniti živali. Pri presoji sposobnosti je treba upoštevati število in vrsto živali, ki jih goni ali vodi.
    (9) Čredo živali mora spremljati primerno število goničev ali vodičev glede na število in vrsto živali ter značilnosti cestnega prometa.
    (10) Gonjenje živali je treba organizirati tako, da jih gonič goni v čredi. Če je živali veliko, jih je treba razdeliti v več skupin in med njimi pustiti dovolj prostora za druge prometne udeležence.
    (11) Živali je treba voditi ali goniti čim bližje desnemu robu vozišča, če je le mogoče, pa po robu vozišča ali bankini.
    (12) Živali, ki so ob cestah, morajo biti pod nadzorstvom ali zavarovane tako, da ne morejo priti na cesto.
    (13) Z globo 10.000 tolarjev se kaznuje za prekršek jahač, gonič ali vodnik živali, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena ter voznik, ki ravna v nasprotju z drugim odstavkom tega člena in lastnik živali ali druga oseba, ki bi morala nadzirati ali zavarovati živali v skladu z enajstim odstavkom tega člena, pa tega ne stori.



Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #505 : ponedeljek, 12.06.2006 : 16:50:17 »

Taček je bil iz Brodarjevega trga. Velikosti pekinezerja (tudi malo podoben) rjave barve. Uspavali so ga pa pred približno 4imi meseci  Cry . Revež je bil povn garij, bul in bolezni zaradi "dobre oskrbe". Fanta sta odrasla in revež je še hrano večkrat dobil drugje kot doma (tudi od mene).
Ja sem iz Fužin  Wink.
In še ideja za otroke, ki želijo psa. Ena možnost je, da se za kakšen teden ali dva "preselijo" k nekomu (najbolje sorodniku ali družinskemu prijatelju), ki ga res ima in delajte s psom, kot bi bil vaš. Sprehodi, odstranjevanje klopov, učenje, igra, pobiranje kakcev, hranjenje, veterina... Najlepše se je zunaj igrati s psom za urico ali dve ampak to ni vse kar pomeni imeti psa. Samo toliko, da bi doživeli kaj pomeni pes za nadaljnih 20 let. Za svojedva vem, da ne bosta imela živali (razen mojih) dokler ne prerasteta pubertete  Wink, pa še potem je odvisno koliko odgovornosti bosta pokazala.
Res premisli kakšne načrte imaš za prihodnost in se resno pogovori s starši koliko si želijo psa. Škoda je vsake živali, ki konča na cesti.
lp
T.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #506 : ponedeljek, 12.06.2006 : 16:58:59 »

Brodarjev trg. Drugače pa si mogoče že opazila mojo pesjanko. Nemška doga (mislim da je edina v Fužinah) sivi harlekin.
lp
T.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #507 : ponedeljek, 12.06.2006 : 17:01:09 »

zakaj pa niso starši skrbeli zanj?
Pravzaprav bi morali že prej vedeti,da otrok ne more sam skrbeti za psa ampak lahko le pomaga.Samo zaradi tega,ker si otrok želi psa ga ne bi smeli imeti,če si ga sami nebi.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #508 : ponedeljek, 12.06.2006 : 17:09:29 »

Ka tya:
Citat
Samo zaradi tega,ker si otrok želi psa ga ne bi smeli imeti,če si ga sami nebi.
No točno to hočem povedat.
Dokler sta bila še res otroka je zanj skrbela mama (mislim, da sta bila ločena, očeta ni bilo). Ko sta odrasla, jima je mama pustila stanovanje in se odselila. Najbrž je bila mnenja, da sta pri 22 in 24 ih letih dovolj stara in odgovorna, da bosta skrbela za žival. Mlajši se je potem tudi odselil, starejši pa danes star približno 27-28 let še vedno ni bil dovolj zrel za žival.
In še nekaj. Nažalost marsikateri starš misli, da je otrok sposoben sam skrbeti za žival. Me je skoraj kap ob pogovoru s starši vrstnikov mojih dveh...
ninča:
Verjemi, da bi se jo spomnila, če bi jo kdaj videla.  Wink
lp
T.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #509 : ponedeljek, 12.06.2006 : 20:03:06 »

ninča in ka ty a, ne glede na vajino starost, so izbrisana vsa sporocila, ki zaradi spakedranscine in neustrezne vsebine ne sodijo na ta forum ali v to temo. Tako bo tudi v bodoce.
Preberita si pravila, predvsem tisti del, kjer pise, da na tem forumu pisemo slovensko.
Logiran

Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines