mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 19:36:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 149943 krat)
0 članov in 24 gostov pregleduje to temo.
leyland
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #465 : torek, 16.05.2006 : 08:45:52 »

lepo da pomagaš
saj pravim
pač novinec
upam, da ima kdo tolk izkušenj in bo znal svetovati
lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #466 : torek, 16.05.2006 : 08:53:35 »

Tezko ti zdaj kdo tukaj pomaga ali eno ali drugo, vse skupaj je odvisno od nestetih okoliscin. Predlagam, da si preberes teme o vsaki pasmi posebej, pa se kaksno knjigo seveda in daj poudarek predvsem na karakter psa in dobro razmisli kako se bo karakter psa ujemal s tabo in tvojim zivljenjskim slogom. Ko bos tukaj naredil tabelo za in proti vsaki pasmi, pa se ti bo se sigurno kaksno konkretnejse vprasanje pojavilo, pa ti lahko potem spet dalje pomagamo.
Logiran
Pehta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 124


« Odgovor #467 : torek, 16.05.2006 : 08:58:21 »

Tudi jaz se strinjam z Umo.Preglej teme o pasmah. Tebe zanima FCI2, tako, da tam malo poštoraj. Tudi tam ti bodo poznavalci teh pasem z veseljem pomagali. Leyland, bo to tvoj prvi pes?
Logiran
leyland
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #468 : torek, 16.05.2006 : 09:11:41 »

Hvala za nasvet
to bo moj drugi pes
pred leti smo imeli doma dobermana vendar je zaradi starosti žal poginil
sedaj smo se pa po dolgem premisleku spet odločili za psa in sta mi ta dva nekako padla v oči predvsem zaradi karakterja in njegovih lastnosti
bolj mi pa ustreza CC
lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.347


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #469 : torek, 16.05.2006 : 09:29:42 »

leyland, mene pa zanima, ali si kdaj s katerim od obeh pasemskih predstavnikov prezivel popoldne? Hocem reci, ce obe pasmi tudi poblize poznas, ali sta ti vsec le bolj iz opisov in "od dalec".

Za pasmo se odlocamo vedno po tehtnem premisleku sele potem, ko smo spoznali ze nekaj pasemskih predstavnikov, preziveli z njimi kaksno uro ali dve Smiley, se do onemoglosti pogovarjali z lastniki, vzreditelji, pasemskimi poznavalci... Ni dovolj, da vidis enega predstavnika in si po njem ustvaris sliko o pasmi.

Prva priloznost bo morda ze konec meseca v Hrusici na razstavi. Morda je prijavljen tudi kaksen argentinec in kaksen cane corso, morda se bo razstave udelezil tudi kaksen vzreditelj, pa lahko vzpostavis kontakte in vprasas vse, kar te zanima. Vzreditelji in lastniki pasme so najrelevantnejsi naslov za vsa vprasanja, na podlagi katerih ti bo odlocitev za eno izmed omenjenih pasem lazja. Niso pa predstavniki ne ene in ne druge pasme enostavni za vzgojo. To najbrz ves.
Logiran

mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #470 : torek, 16.05.2006 : 09:41:28 »

Leyland, če nisi oboževalec določene pasme? Zakaj se raje ne odločiš za psa iz zavetišča? Ne razumem zakaj mora biti ravno pes z rodovnikom, ko pa po mojem mnenju omenjenih pasem niti ne poznaš dobro.

Logiran
leyland
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #471 : torek, 16.05.2006 : 10:15:41 »

Imam dogovorjen obisk, tako da bom imel priložnost bolje spoznati vsako pasmo posebej. Po vsej verjetnosti pa se bom udeležil tudi kakšne razstave in bom lahko navezal kakšne stike z vzreditelji,lastniki,oboževalci in pridobil potrebne izkušnje

Zakaj se ne odločim za kakšnega psa iz zavitišča pa je odločitev, da se bom odločil za tistega psa kateri bi mi najbolj ustrezal oz. mojemu načinu življenja. In glede tega sem se tudi odločil za ti dve pasme.Verjetno si tudi ti nisi kupil-a psa iz zavetišča neke xx pasme medtem ko si si želel nekaj čisto drugega to je pač stvar odločitve in presoje po izbiri.
Mogoče se motim vendar je takšno moje mnejnje
lp
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #472 : torek, 16.05.2006 : 12:38:50 »

Seveda, če imaš željo po določeni pasmi in pasmo dobro spoznaš ni razloga, da se zanjo tudi ne bi odločil.
Logiran
leyland
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #473 : torek, 16.05.2006 : 12:42:36 »

Se strinjam s tabo
Hočem pač imeti točno takšnega psa kot sem si predstavljal
zadnje dva meseca redno prebiram in iščem nove strani kjer bi lahko dobu čim več info o teh dveh pasmah
 npp. ena od strani ki jo imam v glavi je ta:
*****
se splača pogledat tud če nisi gli pristaš CC
lp
Logiran
kea
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #474 : torek, 16.05.2006 : 14:55:28 »

Pozdravljeni! V zvezi z rottweilerjem me zanima, če lahko njegovo, za pasmo značilno agresivnost v celoti korigiramo z vzgojo? Želim si psa in rottweiler je pes, katerega pojava mi je zelo všeč, vendarle po drugi strani hočem neagresivnega psa, kar pa menda za rottweilerje ni značilno. Imam možnost dobiti mešanca med rottweilerjem in chow chowom. Chow chow menda spada med mirne, neagresivne pse. Lahko računam, da bo tak mešanček manj agresiven in lažje obvladljiv kot pravi rottweiler?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #475 : torek, 16.05.2006 : 15:47:01 »

Agresija je nekaj drugega in nikakor ni značilna za pasmo. Če poznaš značilnosti pasme in izbereš pravega mladička, ni nikakršnih zadržkov, da nebi mogli vzgojiti prijaznega psa, ampak ko bo sam doma bo zelo verjetno čuval, ne bo se z lahkoto podrejal drugim psom, ne bo pa izzival...
Chow chovi, so pa bolj samosvoji, ne ubogajo tako radi kot to počnejo drugi kužki, so pa baje dobri čuvaji.

Najbolje je, da se kar konkretno poglobiš v literaturo pa v napisano o vzgoji pa forum o dotični pasmi, ker je očitno, da je znanja še premalo. Pa s kužkom v šolo, neglede na to ali bo mešanček ali pasemski Smiley

Srečno!
Logiran
kea
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #476 : torek, 16.05.2006 : 17:10:12 »

Hvala za nasvete AngSeter. Niham med ja in ne in trenutno, po branju tvojega komentarja, sem bliže ja-ju. Smiley
Seveda, kot začetnica ne vem veliko o psih, podatek o domnevni agresivnosti sem našla na tem WShttp://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=59 in prav ta podatek mi je dal misliti ali je moja odloćitev prava ali ne.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #477 : torek, 16.05.2006 : 19:23:30 »

Sem prebrala.
Torej, najbolje je da stopiš v direkten kontakt z čim večimi lastniki teh kužkov in naj ti povejo sami iz prve roke.

Vsekakor to ni pasma, ki dopušča večje napake in s katero je treba biti dosleden, je ne izključiti iz družine in poskrbeti za čimpestrejšo socializacijo.

Kar v njihovo temo bo treba pošnofat, ker zdaj sem povedala vse kar vem o tej pasmi Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.347


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #478 : torek, 16.05.2006 : 19:42:27 »

Uh, skop opis posamezne pasme na mojpes.netu (ali kje drugje, v knjigah, revijah...) je pa vsekakor premalo za odlocitev o nakupu psa.

Predlagam branje rubrike Nakup psa na portalu, predvsem pa clanek Kako kupimo psa?, potem pa tehten premislek, cim vec stikov z razlicnimi psmi, predvsem pa s psmi omenjenih dveh pasem in njihovimi lastniki.
Logiran

kea
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #479 : torek, 16.05.2006 : 21:10:39 »

Hvala obema za nasvete in linke.  Smiley Vidim, da bo zadevščino treba nekoliko preložiti. Imata prav.
Logiran
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines