mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 01:58:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 149237 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.343


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #960 : sreda, 19.08.2009 : 13:11:16 »

Dober vzreditelj "s stazem" brez tezav izbere "taboljse/ga" mladica/e v leglu ze pred dopolnjenim 2. mesecem starosti. Sicer vcasih potem ne gre vse po nacrtu in se kaksen od "perspektivnih" mladicev ne razvije v tisto, ker je vzreditelj pricakoval, vendar se da. Je pa za kaj takega treba imeti veliko kilometrine in znanja o standardu, pa videti je treba pred tem ogromno mladicev in odraslih psov, ter slediti razvoju.
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #961 : sreda, 19.08.2009 : 13:36:09 »

Pri tej debati ves čas pogrešam nekaj: se je kdo od "kupcev" mogoče vprašal, kaj je njegova domača naloga? O izbiri vzreditelja je pisala že Jana. Kaj pa poznavanje pasme in njenega standarda, različnih linij, tipov, kateri od tipov je (trenutno) razstavno uspešen in zakaj, zdravje med drugim tudi povezano z lepoto? To vse mora resni kupec zelo dobro poznati preden se loti izbiranja mladiča iz legla in tudi kupec mora imeti določeno kilometrino, da se lahko prav odloči. Od vzreditelja več ali manj vsi pričakujejo, da jim bo dal, kar hočejo, sami pa pasmo večinoma slabo poznajo, predvsem tisti, ki psa določene pasme prvič kupujejo. Veliko je zanesenjakov, ki zahtevajo psa za razstave in/ali vzrejo, pa se jim niti sanja ne, kakšne značilnosti bi moral imeti takšen pes, saj niti pasemskega standarda še niso prebrali, če so sploh slišali zanj. Da ne govorim o tem, da nimajo nobenega znanja o razstavljanju in/ali vzreji, ker so pač prepričani, da je njihov pes najlepši in da mu morajo na razstavah titule same od sebe na kup letet in da bo v vsaki paritveni kombinaciji dal svetovne prvake. No, več ali manj so vsi ti zanesenjaki potem hitro prizemljeni.

Vsak kupec bi moral pasmo dovolj dobro poznati, da bi se lahko med mladiči potem skupaj z vzrediteljem kompetentno odločal glede na svoja pričakovanja, in ne po principu, tisti ki bo prvi k meni zlezel, bo moj.

To, kar sem napisala ne leti na nobeno dotično osebo. Pišem na splošno o tem, kar se dogaja in kako bi moralo biti. Zaradi mene lahko ljudje še naprej izbirajo mladiča glede na to, kateri bo prvi k njim zlezel, vendar, če imajo določena pričakovanja, morajo svojo izbiro podkrepiti z znanjem.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #962 : sreda, 19.08.2009 : 13:50:41 »

No, meni osebno se zdi najbolje če se vzreditelj in kupec skupaj odločita kateri mladiček bi bil najprimernejši za novega lastnika, glede na to ali si želi razstavljati ali ne, pa tudi da vzreditelj kupcu svetuje kako naj svojega psa pripravi na razstave, kako naj ga neguje, s čim hrani ipd.

Glede tega sem bila pri vzrediteljici od samojeda zelo vesela, ker mi je dala psa, ki sem si ga želela in čeprav je plah, sem si ga sama izbrala in mi, če odpišem njegovo bolj plaho naravo  značajsko in vizualno ustreza in sem vesela da sem se odločila prav njega Smiley.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #963 : sreda, 19.08.2009 : 14:14:12 »

Vsak kupec bi moral pasmo dovolj dobro poznati, da bi se lahko med mladiči potem skupaj z vzrediteljem kompetentno odločal glede na svoja pričakovanja, in ne po principu, tisti ki bo prvi k meni zlezel, bo moj.

Se strinjam z vsem napisanim, iz lastnih izkušenj pa lahko več kot potrdim tole zgoraj.
Ali pa da vzameš zadnjega nerezerviranega v leglu, ki ti ga vzreditelj pač določi, ker je edini še frej.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #964 : petek, 21.08.2009 : 11:09:05 »

...ce ste med mnozico pasem, ki jih poznamo, ze naredili tako ozek izbor (2 pasmi), potem sem prepricana, da ste obe pasmi ze dodobra spoznali v zivo, kar pomeni, da ste ti dve pasmi spoznali na razstavah, v tekmovalnih disciplinah (agility ipd.), ste v navezi z lastniki/vzreditelji te pasme, vam je jasno katere zdravstvene tezave pestijo posamezno pasmo in ste ze davno nastudirali vso razpolozljivo literaturo. Zdaj pa res ne vem zakaj od nas pricakujes, da se odlocimo katera pasma bi bila bolj primerna za vas. Niti vas ne poznamo, niti ne vemo kaj pricakujete od psa in niti ne vemo v kaksne razmere bi tak mladic prisel.
Glede na to, da sta ti dve pasmi zelo razlicni tako po karakterju kot tudi po videzu, potem bi vam ze lahko bilo kristalno jasno katera vam odgovarja in katera ne.
Ali pa se morda motim in si nekje samo videla fotko in to je vse kar o posamezni pasmi ves?

Kalsang,
 Roll Eyes pravzaprav smo o tem pisali nekaj strani nazaj...
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #965 : petek, 21.08.2009 : 11:21:26 »

Eh, Drejči, saj veš - skozi eno uho noter, skozi drugo ven ... čeprav upam, da se mogoče vsakič kaj več vmes ujame  Roll Eyes
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #966 : petek, 21.08.2009 : 12:20:03 »

Mene pa je zmotilo se nekaj.
Skozi napisane strani te teme je cutiti, da zelijo potencialni kupci vso odgovornost preloziti na vzreditelje, veterinarje, uradne ustanove (alla KZS, drustva) ipd.
Dajte se zavedat, da je odgovornost do psa, ki ga boste kupili povsem na vasi strani. Vi ste tisti, ki boste z njim ziveli 10-15 let, vi ste tisti, ki ga boste vzgajali/solali, vi ste tisti, ki boste skrbeli za njegovo zdravje in vi ste odgovorni za to, da bo pes zivel dostojno zivljenje. ODGOVORNI STE VI IN NIHCE DRUG!!! Vsi ostali vkljucno z vzrediteljem pa so ljudje, ki vam bodo pomagali, ko se bo zataknilo.
In ravno zato vas neprestano bombardiramo s tem, da morate pred nakupom dobro nastudirati, da ne bo neprijetnih presenecenj tako za vas, kot za psa.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #967 : petek, 21.08.2009 : 12:21:20 »

Se podpišem pod tole.
Logiran
2xxl
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #968 : četrtek, 24.09.2009 : 19:07:33 »

Izbiramo svojega pasjega družinskega prijatelja. Radi bi prijaznega, veselega, učljivega in vodljivega majhnega do srednje velikega psa. Živimo v vrstni hiši. Imamo dva sinova, ki bi se rada z njim igrala. Razmišljamo o cairne terierju, lakelandu, whippetu, manchestreskim terierjem ali schapendoesa. Vsak hvali svojega psa in ima o drugih toooliko slabega za povedati. Podobno smo opazili tudi pri vzrediteljih. V knjigah piše nekaj, na netu spet pišejo vzreditelji, ki  hvalijo. V glavnem čisto smo zmešani. Prosimo za konkretne izkušnje in nasvete. Ali sploh je v Sloveniji vzreditelj schapendoesa? Izkušenj s psi nimamo. Hvala vsem, ki boste odgovorili in veliko veselja z vašimi psi.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #969 : četrtek, 24.09.2009 : 20:15:37 »

Če nimate izkušenj s psi, je terier bolj slaba izbira, saj so znani po tem, da so izredno trmasti in potrebujejo dosledno vzgojo.
Najbolje, da obiščete razstavo zdaj v Celju in vprašate še tam lastnike teh pasem, mogoče se najde kakšen tujec, ki bo bolj korekten, sploh pa je fino, da pasmo srečate v živo in se z njo tudi seznanite, saj je vseeno nekaj drugega, če vidiš psa v živo, kot pa na sliki Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #970 : petek, 25.09.2009 : 07:59:03 »

Ja, vzrediteljica je. Pokličite na KZS, če je že kaj prijavljenega.

Če pasma velja kot trmasta ni potrebno, da imaš pred njo izkušnje, ampak da veš v kaj se spuščaš in si na to pripravljen, greš v šolo, se izobražuješ in si bolj trmast od psa Grin Ogromno ljudi z "iskušnjami" si misli, da lahko vzgoji tudi zahtevnejšo pasmo pa se velikokrat izkaže, da če niso pripravljeni in se precenjujejo največkrat ne naredijo ravno lepega rezultata in so PRIPRAVLJENI začetniki dooooosti boljši.

Nezzek, tujci so "ista pašta" kot naši.  Roll Eyes
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #971 : petek, 25.09.2009 : 15:39:07 »

Ja no saj povdarek je na mogoče! Cheesy Cheesy
Se pa strinjam z napisanim.l tudi začetniki, ki se dobro pozanimajo lahko vzgojijo trmasto pasmo Smiley
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #972 : petek, 25.09.2009 : 19:42:08 »

V živo sem videla že vse naštete pasme. Nobene od naštetih nimam doma in nobenemu ne delam reklame. Nekatere pse od naštetih sem videla samo na razstavah ostale tudi že večkrat v živo. Iz naštetih pasem, je meni kar se karakterja tiče najbližja carin terier. Poznam nekaj ljudi oz. družin (3 pse) in ostale, ki jih vidim na razstavah ali pač po svetu. Tako kot večina tudi jaz priporočam pasjo šolo, ki je lahko v veliko pomoč pri vzgoji. Odločitev pa je vaša, zato veselo na delo.


lp Tjaša
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #973 : sobota, 01.05.2010 : 07:39:52 »

Psu je najpomembneje, da je s svojim "krdelom"-da se ukvarjajo z njim, mu naklonijo čim več časa, itd. itd. itd.
VEEELIIIIK vrt NI VSE! Oziroma, če je LE  :-/velik vrt, to ni to!
Res premisli o plišasti kreaturci al' pa taki na baterije...
To s temi igračami na baterije pa na vseh forumih že pretiravate.Svetujte kako in kaj ne le reči naj si rajši kupi plišasto igračko.Mogoče se je na forumu narobe izrazil in je  užaljen.
Logiran
Odpad
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #974 : torek, 18.05.2010 : 08:43:30 »

Na vas se obračam, ker potrebujem svetovanje glede pasme psa, ki bi jo izbrali.

Rabi bi prijaznega in velikega psa, ki se rad crklja in ni nezaupljiv ali celo sovražen do ljudi, ki jih ne pozna. Takega smo že imeli in sicer mešanca med nemškim in kraškim ovčarjem, ki je samo jedel, se crkljal ali spal Smiley
Izjemno všeč so mi bernardinci, ampak stanejo okrog 800€, kar je ogromno. Glede rodovnikov in ''čistokrvnih'' brez rodovnika sem slišal že mnogo, tako da, če bo že pasemski, naj bo z rodovnikom, da ne bo kakšnih hudih zdravstvenih komplikacij z njim, ali drugih problemov.
Mami je izjemno všeč bernski planšar, ampak kolikor sem slišal, je njihov problem to, da ne živijo dolgo in da znajo biti bolni. Je to res?
Radi bi ga kupili naslednjo pomlad, ko bomo uredili ogrado in naredili hiško zanj.

Živimo v hiši, okrog nje je precej prostora in ker smo na vasi, je veliko možnosti za sprehanjanje, pa tudi čas imamo, da bi se ukvarjali z njim, ker sta oči in mami frišna upokojenca, jaz pa še študent. Psa nameravam vpisat vsaj v malo šolo, sploh ker so tečaji precej blizu nas.
Logiran
Strani: 1 ... 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines