mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 07:18:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 149750 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Thar
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #750 : ponedeljek, 07.04.2008 : 12:26:12 »

Torej ima, po izkušnjah sodeč,  labradorec večje prednosti?
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #751 : ponedeljek, 07.04.2008 : 12:30:30 »

Nimam izkušenj z labradorci-bi se pa sama verjetno med tema pasmama odločila za labija (in to čokoladnega  Wink )
Logiran
Thar
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #752 : ponedeljek, 07.04.2008 : 12:38:12 »

Hvala!   Roll Eyes
Ravno danes sem bral, da Marko (Popo) pričakuje mladičke (najbrž rjave labradorčke -ne poznam, se opravičujem) in da je odprl novo psarno.
Lp
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #753 : ponedeljek, 07.04.2008 : 12:49:17 »

ZP ljudje jemljejo kot nezahtevnega psa,s čimer se pa jaz ne strinjam. Tudi nega zlatkota ni kar tako-naš je hišni pes, pa se utapljamo v dlakah-da ne govorim kako ta pes smrdi ko dežuje.
Ne želim jih očrniti-niso vsi enaki; jaz govorim samo o moji izkušnji.
Se strinjam. So hitro učljivi, a znajo bit tud potrmoglavit kdaj. Nobena pasma ni idealna 100% Povsod so plusi in minusi. Nekaj je odvisno tudi od naše vzgoje, karakterja psa ipd.
Logiran
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #754 : ponedeljek, 07.04.2008 : 13:12:25 »

Thar

Kaj pa o bokserjih ste razmisljali? Pri nas je ze tretji (psicka!) pri hisi in se od te pasme ne locimo vec  Cheesy.
So kratkodlaki, tako da ni toliko dlacja po stanovanju kot pri kaksni "dolgodlaki pasmi" (oz. se vsaj ne vidi tako  Tongue), krasni so do otrok, res pa so precej energicna pasma, tako da ... Samo v razmislek.  Wink

Lp
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #755 : ponedeljek, 07.04.2008 : 13:16:22 »

Sem ravno hotela dodati,da se ni treba kar "zaleteti"v eno pasmo. Vseeno si lahko vsi skupaj ogledate par knjig o psih in si označite svoje favorite in potem raziskujete in izločate  Smiley
Jaz sem npr.kupila psa pasme,ki je leto poprej nisem niti poznala.
lp
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #756 : ponedeljek, 07.04.2008 : 13:16:33 »

Thar

So kratkodlaki, tako da ni toliko dlacja po stanovanju kot pri kaksni "dolgodlaki pasmi"

Tukaj pa ugovarjam Cheesy Pri dveh dolgodlakih psicah imamo po stanovanju dlake veliko manj, kot pa mojih las Undecided in povrhu vsega se jo še krasno posesa. Veliko lastnikov kratkodlakih pasem mi je že potožilo, da se kratka dlaka kot iglice zapiči v tepihe, sedežne garniture, avtomobilske sedeže ali tekstilne obloge in jih je praktično nemogoče odstraniti.

Logiran
Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #757 : ponedeljek, 07.04.2008 : 13:21:05 »

Tukaj pa ugovarjam Cheesy Pri dveh dolgodlakih psicah imamo po stanovanju dlake veliko manj, kot pa mojih las Undecided in povrhu vsega se jo še krasno posesa. Veliko lastnikov kratkodlakih pasem mi je že potožilo, da se kratka dlaka kot iglice zapiči v tepihe, sedežne garniture, avtomobilske sedeže ali tekstilne obloge in jih je praktično nemogoče odstraniti.

Potrjujem ugovor. Rottijeve dlake nikakor ne morem spraviti iz avtomobilskih sedežev, medtem ko z dlako maltežana nisem imela takih problemov.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #758 : ponedeljek, 07.04.2008 : 13:26:21 »

Dlake lahko res izpadajo v enaki meri, samo se tiste kratke manj vidijo  Grin
Moj fant vidi samo dlake dolgodlakega mačka, pasje in mačje (kratke) pa spregleda.  Wink (jih je pa tudi teh dosti  Wink )
Jaz vidim prednost kratke dlake pri "vzdrževanju". Tudi če je zunaj blato, dež,...mojega psa samo na hitro obrišem in je rešeno. Pri daljši dlake je potrebno malce več dela.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.347


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #759 : ponedeljek, 07.04.2008 : 13:38:57 »

Sama bi se v celoti izognila svetovanju o pravi/boljsi/primernejsi pasmi, kot bi se tudi izognila stereotipom o bolj/manj problematicnih samcih/samicah, prav tako o problematicnih "zlatih prinasalcih".

Nekaj, kar je za nas ok, za Tharovo druzino morda ne bo. Osnovno je zavedanje, da je vsakega psa potrebno vzgojiti in ga negovati, sicer prav vsak lahko postane problematicen (celo do druzinskih clanov) oz. se ga tudi mi sami navelicamo. Ce odlocitev za nakup psa izhaja iz tega, se osredotocimo na posebnosti, ki nam pri posamezni pasmi ustrezajo ali za nas niso primerne. Nekdo je napisal, da ima zlatko vonj, ko je moker. Seveda ga ima, kot ga ima vsak pes s srednjo ali dolgo dlako. Za vec ali manj vsemi psi ostajajo dlake, naj bodo kratko, srednje ali dolgodlaki. Kaksno dlako so pripravljeni cistiti, recimo? Vprasanj, na katera si morajo oni sami najprej odgovoriti, je mnogo, do njih pa bodo prisli tako, da bodo cim vec izvedeli od posameznih lastnikov psov izbranih pasem, pa seveda od vzrediteljev. Vprasati je treba vse in se vec. Odlocati se je treba med vzreditelji, ki skrbijo za socializacijo psa ze v leglu in ki so nam pripravljeni tudi v naprej svetovati, ko se kaj zalomi. Treba je biti pripravljen na obiskovanje pasje sole, na dovolj casa za vsakodnevne vaje doma, pa na doslednost vseh druzinskih clanov, pa na ... Torej, v prvi vrsti se je treba zavedati nase vloge pri tem, v kaksnega spremljevalca zelimo svojega psa vzgojiti.

Pri sami izbiri so nam lahko v pomoc lastniki psov pasem, ki nas zanimajo. Zmenite se za kaksen skupen sprehod, pogovarjajte se z lastniki, vprasajte vse, kar vam pade na pamet.

Res je, da je ze kar krepko zasidran stereotip o "problematiki zlatih prinasalcev", vendar ob zavedanju, kaj statistiki (in navadni smrtniki) med zlate prinasalce vse stlacimo (beri: vse svetlo rjave srednje velike pse) temu ni povsem verjeti. Med vsemi famoznimi ciframi o napadih je morda le tu in tam zares za štalo kriv pravi zlati prinasalec (se pravi rodovniski iz znane vzreje).

Pes/psica. Hm ... vedno bolj se nagibam k ugotovitvi, da gre pri predlogih za psice spet za stereotip, ki ga sirijo predvsem tisti, ki imajo "problematicne pse", ki uhajajo, tulijo, napadajo ... in podobno. Tako samca kot samico lahko:
- vzgojimo in z njo/njim uzivamo kot odgovoren lastnik,
- "vzgojimo", pa nam uhaja, vse zgrize, tuli, napada ...

hehe, Karizma Grin, ja, bokserji.
Pred taksno izbiro bi Tharu nalozila predhodno obvezno (ampak res obvezno) veckratno srecanje z razlicnimi bokserji. Zunaj in v hisi/stanovanju.
Si si ti pred prvim bokserjem predstavljala, kaj prinasas v hiso Wink?
Res je, ko je enkrat bokser, je tezko kasneje kaj drugega, vendar je silno hudo, ce je prva odlocitev napacna. Ob danasnjem dostopu do informacij pa je neodpustljiva napacna izbira pasme po "slikcah" in na podlagi nekaj izjav znancev, zato sem vesela, da je Thar pripravljen sprasevati, poslusati in brati Smiley.
Logiran

popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #760 : ponedeljek, 07.04.2008 : 14:17:55 »

Pred vsakim nakup se je treba pozanimat o vzrediteljih, ne samo pri labradorcih in ZP. Sebe ne smatram za strokovnjaka, vendar pa spremljam kaj se dogaja na podrocju vzreje, definitivno pa nisem pa tako crnogled kot nekateri. Dejstvo je, da je verjetno sele vsak 5 labradorec, ki ga srecamo rodovniski. Od tega jih je kr nekaj takih, ki imajo opravljen vzrejni pregled, slikane kolke in komolce, tu pa se tudi konca. Vcasih je treba malo prisluhnit na vzrejnih pregledaih, kjer se "parcki" delajo kr med prisotnimi. Dozivel veckrat. Pogovor se zacne zacne z "oo, kako lepega samca pa vi imate...a ste opravili danes vzrejnega...vas poklicem cez mesec dni, ko se bo nasa gonila". In to so rodovniski labradorci, ki jih srecate.
Klub temu, da mi taksen nacin ni vsec, se zmeraj sam sebe prepricujem, da je bolje tako, da se naredi vsaj minimum, kot pa da se producirajo nerodovniski... Temu tezko recem vzreja oz. je to prvi in osnovni nivo vzreje. Cilj vsakega, ki se zeli ukvarjati s tem in dejansko delati tako kot treba, pa bi moral biti, da zraste na tej lestvici, ter se ne zadovolji z minimumom, ampak naredi vec kot je potrebno. Dodatni zdravstveni pregledi, delo s psom (na razlicnih podrocjih - od lova do terapi. Vsak se zase odloci v kaj se bo vkljucil), itd.
Tako da, klub dolocenim pomankljivostim, ne bi rekel, da se je vzreja izrodila, ali da so nasi labradorci "bogi". Je kar nekaj takih, ki delajo dobro, ter takih, ki se zavedajo kaj pomeni delati dobro in bodo v skladu s tem v prihodnosti tudi vzrejali.
Glede neproblematicnosti. Zmeraj pravim, da ena stvar so preddispozicije, druga pa v kateri meri se bodo razvile. Labradorci ob nepravilni vzgoji znajo bit problematicni. Ne mislit, da ni potrebno vloziti truda. Pasji so ravno toliko, kot ostale pasme.. Smiley Znajo bit odlicni druzinski psi, ali pa totalno nasprotje tega kar smo pricakovali. Kot pravim, nekaj je prirojeno, ampak na nas je, da to negujemo in razvijemo v pravi meri.

Thar: oglasite se v temi labradorci, kjer vam bodo lahko ostali iz prve roke povedali kaksno je zivljenje z labradorcev. Razmislite, kaj pricakujete od psa, zmanjsate izbor, osredotocite se na par pasem, potem pa predvsem zdravo razmislite. Imejte pa v mislih tudi psa, bodi posteni do sebe in do bodocega clana druzine.

Lep pozdrav, Marko
Logiran
Thar
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #761 : ponedeljek, 07.04.2008 : 14:56:20 »

Hvala (Marko, bom upošteval tvoj nasvet!) Smiley

YO, na forumu sem zasledil, da imaš škotsko ovčarko. Lahko prosim nekaj besed še o njej, sedaj ko imaš že kar nekajletne izkušnje?  Roll Eyes
Lp
Logiran
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #762 : ponedeljek, 07.04.2008 : 15:40:30 »

Si si ti pred prvim bokserjem predstavljala, kaj prinasas v hiso Wink?

Uf, Jana, nikakorGrin

Sem pa bila v podobni fazi kot Thar - ces, kaj bi bilo najbolj primerno... In sem malo racunala tudi na labradorca ali snavcerja (ce se prav spominjam, ker je to kar preceeej  Roll Eyes let nazaj), pa mi je kolega, ki se je ukvarjal z vzrejo dobermanov, svetoval bokserja, ker bi najbolj ustrezal mojemu znacaju (SIGURNO je mislil SAMO na dobre lastnosti, ki jih pripisujejo bokserjem  Tongue  Grin)

Tako da, Thar, kot so ze napisali zgoraj - odloci se po tehtnem premisleku, kar ne dvomim, da se bos, najbolj pomembna pa je, valjda, vzgoja.

In obilo srece pri izbiri, da boste dobili zdravega novega druzinskega clana, ki vas bo spremljal dolga leta!  Wink
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #763 : ponedeljek, 07.04.2008 : 15:55:42 »

Jaz sem se odločila malo na podlagi tega kako veliko imamo stanovanje, veliko je bilo na mojih željah po pasmi, seveda so se morali vsi ostali strinjati s to odločitvijo,..
In zdaj imam An. KŠ.
Glede dlake pa ,.... hehe Grin jaz moram večkrat tedensko sesati "te" dolge dlake Tongue Wink.

Jaz mislim, da moraš gledati tudi malo na svojo željo po pasmi in seveda ali lahko tej pasmi nudiš kar si pač kot pasma zasluži.

Lp nezzek&Bella Kiss
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #764 : ponedeljek, 07.04.2008 : 16:35:25 »

YO, na forumu sem zasledil, da imaš škotsko ovčarko. Lahko prosim nekaj besed še o njej, sedaj ko imaš že kar nekajletne izkušnje? Roll Eyes

Ojla! Imela sem škotskega ovčarja, samca. Žal je že pokojen. Zdaj imam pitbullko in manjšega mešanca s terierjem.
S škotom sem bila zadovoljna, sem imela kar srečo, kar se karakterja tiče (žal le-te nisem imela pri zdravju). Pri škotih moraš zelo paziti na to, da pes ni plašen, živčen in pa lahko imaš precej težav z bevskanjem. Osebno se ne bi več odločila za nakup škota - vsaj v Sloveniji ne.
Če te kaj bolj konkretnega zanima, pa kar vprašaj. Lp.
Logiran
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines