mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.07.2024 : 00:51:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 150490 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
zally3
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 193


« Odgovor #480 : petek, 19.05.2006 : 21:30:14 »

hoj!!!
No tudi jaz bi prosila za malo pomoči... No imamo veliko hišo vrt, (ograjo)... S starši, bratom in sestro smo se končno odločili za psa. Ker sem največja ljubiteljica živali v naši družini jaz(ne pravim da ni nihče drug), so mi dovolili izbrati pasmo. Je pa fora v tem da bi bil pes(NE vsak dan) dopoldne sam doma. imel bi dovolj prostora... sam bi bil prib. 4h(dopoldne), popoldne pa bi se z njim ukvarjali(sprehodi, kopanje)... Se vam zdi to vredu??? No druga stvar je pasma, katera pasma se vam zdi bolj primerna zame: Papilon, Dolgodlaka Čivava, Mali nemški Špic, Italijanski špic...Huh za pomoč prosim še enkrat!
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #481 : petek, 19.05.2006 : 21:59:32 »

Uauuu, končno nekdo ki noče argentinsko dogo, pa ..... bom raje tiho, ker res nimam nič proti nobeni pasmi, ampak tvoj izbor je res občudovanja vreden.
No za nobeno pasmo ti sicer ne morem svetovati iz prve roke, ker jo nimam, se bo pa sigurno kdo oglasil.
Kar se pa tiče da bi bil kuža dopoldne sam, to pa je skoraj vsak drug kuža, saj ljudje ponavadi hodijo v službo in šolo, razen upokojenci seveda. Na začetku bo malo privajanja, pa kakšna ograda, ali "varen prostor" da nebi bilo ravno lulanja po tepihih, pa kakšni kabli so nevarni pa take zadeve. Sicer pa ne vidim nobenih težav in pasme ki jih naštevaš vzljubi vsaka babica, ki sploh prej psov ni marala tako da bo s primerno vzgojo vse v najlepšem redu. Se pa mladički teh pasem ne ponujajo za vsakim vogalom in strogo odsvetujem kakšen nakup "po naročilu", "na čeke", brez rodovnika ali pa z če že želite.........
Kužka poišči pri skrbnih ljudeh, ki jim njihovi psi kaj pomenijo, živijo z njimi v hiši, so jih tudi že peljali ocenit na kakšno razstavo in tako si pač zagotoviš da boš zadovoljna dolgoročno.
Iz lastnih izkušenj lahko povem da ni lepšega filinga kot pa imeti psa z zares dobrim poreklom, ki se razvije v prelepega predstavnika pasme, je čisto drug filing, kot pa da celo življenje razlagaš, ah naš pa nima rodovnika, saj to ni pomembno, ja pa malo večji je kot so čivave ponavadi ampak to je od premočne hrane, pa tazadnje noge malo na noter obrača sam to je zato ker...bla...bla...bla.
Veliko sreče in veselja.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #482 : sobota, 20.05.2006 : 07:53:43 »

Najboljše da tudi ti pogledaš teme, ki so tukaj, o teh pasmah, se pogovoriš s kakim lastnikom, po možnosti tudi različnimi vzreditelji in se pač odločiš glede na razlike v karakterju in nenazadnje tudiizgledu, pa pomembno je tudi, koliko časa bi radi porabili za nego...

Jih pa jaz popolnoma nič ne poznam tako, da več ne morem svetovat, ker pojma nimam  Roll Eyes Tongue
Logiran
zally3
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 193


« Odgovor #483 : sobota, 20.05.2006 : 09:40:08 »

hvala za enkrat, sem na drugih forumih našla že kar nekaj zanimivih podatkov...
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #484 : sobota, 20.05.2006 : 09:44:23 »

zally3 pa upam , da jih upoštevaš, še posebno te katere so ti tuki svetovali...lp
Logiran
Apollo13
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #485 : sobota, 20.05.2006 : 21:54:18 »

Živijo!

Sem nov uporabnik tukaj "gor", in bom zelo hvaležen kakršnekoli pomoči.
Odločil sem se namreč da v kratkem kupim psa. Živiva v eno in pol sobnem stanovanju skupaj z punco, ona ima že nekaj izkušenj z psi (dva družinska psa), zame pa bo to moj prvi  Roll Eyes Smiley
Oba se rada gibava tako da neka lenoba glih ne pride v poštev, kakšna večja pasma pa tudi ne saj bi pes po mojem v stanovanju trpel.
Nekako najbolj se mi dopadejo "terijerčki" (jack russel, parson russel, manchesterski itd.), oz. nekaj v tem smislu.
Prosil bi vas za vaše nasvete, mnenja in na kaj moram biti pozoren ob nakupu?
Kakšno pasmo mi priporočate glede na razmere?

Hvala
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #486 : sobota, 20.05.2006 : 22:04:40 »

Sama z omenjenimi pasmami nimam izkušenj, tako da ti glede tega ne morem svetovati.  sram

Lahko pa malo pobrskaš med posameznimi pasmami in mogoče bi ti lastniki posamezne pasme znali svetovati:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,43.0.html
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #487 : nedelja, 21.05.2006 : 08:21:09 »

Pa pričakuj, da bodo po vsej verjetnosti to lajasti kužki, ki jih bo treba navaditi, da se v stanovanju ne laja preveč Wink

Sicer pa še nmisem videla psa, ki bi v stanovanju ali hiši trpel. Ponavadi se vsi grebejo, da so notri s tabo pa čeprav na 1 kvadratnem metru.
Tudi ko dobim v vrstvo ovčarko ki je vajena življenja zunaj, izgleda, kot da nikoli ni spala drugje kot v stanovanju Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #488 : nedelja, 21.05.2006 : 22:32:19 »

Če boš izbral parson/jack russla, pričakuj, da se boš moral ogromno ukvarjati z njim in biti zelo dosleden. To so zelo živahni kužki z veliko lovskega nagona. Osnove poslušnosti bosta morala dobro osvojiti, ko bo še mladiček (predvsem odpoklic!!!!), da potem v puberteti ne bo preveč hudo. Zelo dobro je, če s takšnim kužkom počneš agility, ga nenehno učiš (trikci) in ga maksimalno zaposliš.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #489 : nedelja, 21.05.2006 : 22:33:27 »

Aja, ker so to zelo hitri kužki, s hitrimi odzivi in reakcijami, se pri njih odlično obnese učenje s klikerjem. Ostale metode učenja so za njih prepočasne.
Logiran
ninča
otrok do 14 let
*
Sporočil: 8


« Odgovor #490 : ponedeljek, 12.06.2006 : 15:02:40 »

živjo!
Sem začetnica stara 14 let in bi vas prosila za malo pomoči. Živim v bloku z 11 nadstropju v fužinah. Rada bi imela  psa, vsec pa so mi mops, tibetanski španjel, beagle, cavalier king charles španjel, čov-čov ubistvu pa mi je vseen, lahko je tudi mešanček samo da je pes važno je tudi to, da ni zelo velik kot je npr. nemška doga. Pes, ki bi ga rada imela mora biti zelo igriv, družaben, aktiven, ...Prosim, če mi svetujete ali se bolj splača samčka ali samičko in kaj bi na mojem mestu vi naredili ali bi vzeli nerodovniškega ali rodovniškega psa. Aha pa še to!!! Kako nej jaz prepričam starše za psa??? MAlo so že razmišljali in mi rekli, da ga bom moogče dobila, problem pa je tudi to, ker bi 2 člana družine rada imela velikega psa, 2 pa tako srednjega ali majhnega. Undecided Kiss No hvala za vašo pomoč in upam da boste čim prej odpisali.

                                                 lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #491 : ponedeljek, 12.06.2006 : 15:08:26 »

Naštela si kar nekaj pasem, ki pa so si zelo različne. Praviš, da mora biti pes aktiven. Mops je živahen in prijazen kuža, ki pa zaradi oteženega gibanja v toplem vremenu vsekakor ne more biti aktiven. Podobno je s čovčovom, ki ga je v toplem vremenu pred aktivnostjo treba čuvati zaradi izdatnega kožuha. Pri čovčovu je še treba upoštevati, da potrebuje dosti nege ravno zaradi izdatne dlake.

Beagle pa je izredno živahen kuža z ogromno lovskega nagona, ki ni primeren za stanovanje v bloku. Na dan potrebuje par ur gibanja.

Odločiti se moraš glede na svoj življenjski slog in pričakovanja o značaju psa. Koliko časa si pripravljena nameniti za nego in sprehode?

Ključni pri vsem skupaj so starši. Na žalost se ne moraš še odločiti sama. Če se ne bosta strinjala, potem ti niče drugega ne preostane kot počakati. Recepta, kako ju prepričati ni. Če si psa ne želita, potem ju prav za dobro psa ne sili, saj se zgodi, da bosta s kužkom nezadovoljna in bo moral od hiše.
Logiran
ninča
otrok do 14 let
*
Sporočil: 8


« Odgovor #492 : ponedeljek, 12.06.2006 : 15:14:38 »

No hvala za tvoj odgovor. Ja jaz mislim z psom hodit ven kar dolgo , saj pes potrebuje zrak in ne da je cel dan notri. No če pa slučajno nebi jaz imela čas ga bi pa mami ven ali kdo dtug peljal ven. Ker jih ima že večina mojih sošolcev bi šla z njim i ven in tko. A ti imaš tudi psa??? katerega? a maš shi-tzuja, ki je na sliki?
Kaj pa ti praviš o samčku in samiči in o rodovniških oziroma nerodovniških psih?? kaj mi priporočaš?

lepo se mej
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #493 : ponedeljek, 12.06.2006 : 15:29:21 »

Najprej je bistveno, da se ti odlocis glede pasme oziroma naredis vsasj izbor 3-5 pasem in jih ZELO dobro nastudiras, predvsem pazi na karakterne znacilnosti, ne samo na izgled psa.

Tukaj ti predlagamo (mislim da se vecina strinja) bodisi rodovniskega psa, kjer bos imela dokaz, da bo pes res taksnega porekla kot je treba in z cim manj zdravstvenimi tezavami ter tipicen predstavnik pasme; ali pa kot alternativa simpaticen kuza iz zavetisca. Samo ne nasedaj taksnim s cistokrvnimi psi brez rodovnika, za katere bos placal prevec denarja in nikoli ne ves kaj dobis.

Glede psa ali psicke, pa s primerno vzgojo sta tako pes kot psicka prijetna druzabnika, v bistvu je popolnoma vseeno.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #494 : ponedeljek, 12.06.2006 : 15:29:39 »

Ali enega facastega mešančka iz azila ali pa rodovniškega. Ne nasedaj prodajalcem nerodovniških kužkov, da baje papir ni važen. To je potrdilo da so starši zdravi in da  niso parjeni v sorodstvu.

Zakaj pa beagle ni za v stanovanje? Enega poznam in se tam krasno počuti. Sicer so pa po mojih izkušnjah lovski psi krasni družinski kužki, jih pa moramo naučiti, da mamo pri lovu mi zadnjo besedo Wink
So prijazni polni energije, ampak doma izredno mirni. Je pa res, da pravi lovski pes ni za v roke nelovcev, če se ti ne mislijo ukvarjat vsaj z učenjem lovskih veščin, ker se tako izgublja potencial... To je druga tema ...  Roll Eyes

Sicer pa povej staršem, da če bo kuža ogromen bo manj časa živel in ti ga ne boš mogla ven peljat sama, ker bo premočen.
Logiran
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines