mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.07.2024 : 00:09:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 150485 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #450 : petek, 24.03.2006 : 18:35:29 »

Jaz imam doma psičko pasme sibirsky husky in mešančka. Toliko težav kot mi je povzročila psička mi jih v življenju noben mešaček ni. Ko se bom odločala za naslednjega psa, bom vsekakor posvojila kakšnega zavrženega kužka, mislim da so ti kužki tako zelo hvaležni ko jih posvojiš, da ti to celo življenje vračajo.

tesika, to da si imela težave s pasemskim psom ne pomeni, da so vsi pasemski psi slabi!! da si imela težave s huskyjem v bistvu sploh ne preseneča, dokazuje pa tudi to, da se o pasmi nisi dovolj pozanimala in si na lastni koži spoznala do česa lahko pride ob površni odločitvi za pasmo.

čimveč prebrati, čimveč predstavnikov pasme poznati in se družiti z lastniki, konkaktirati vzreditelje, obiskati čimveč razstav in/ali tekmovanj ...
Logiran
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #451 : sobota, 25.03.2006 : 17:44:41 »

Tesika: glede tvojega razmišljanja o pasemskih psih, se popolnoma strinjam s Sammy. Ne moreš zaradi problemov z enim pasemskim psom to posplošiti na vse pasme in vse pse. Lahko si imela res pač le smolo in bi bila naslednja psička iste pasme pravo nasprotje. Po drugi strani pa ima vsaka pasma svoje značilnosti in potrebe in o njih se je potrebno dobro podučiti in se na podlagi tega odločiti za neko pasmo.

Glede mešančkov pa je lahko karakter, ki ga ima pes, še bolj nepredvidljiv. Še posebno če ne poznaš staršev in njihovih prednikov.

Pa še nekaj me je zmotilo pri tvojem pisanju - glede zavrženih psov. Strinjam se, da je zelo lepo, če vzameš takega kužka pod streho, vendar to še ni dovolj, da ti bo pes celo življenje hvaležen... Pomembno je, kakšno življenje mu nudiš tudi vnaprej! In če svojemu psu nudiš, kar potrebuje, ti bo hvaležen vsak pes, ne glede na to, katere pasme je in od kje je prišel k tebi.
Logiran
servus
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #452 : sobota, 01.04.2006 : 21:27:55 »

Odločili smo se, da prvič kupimo psa. Otroka sta stara 14 in 12 let. Živimo v hiši, s cca. 500m2 travnika in parkirišča. Za psa bi uredili primeren pesjak in uto, v samo hišo pa naj ne bi imel vstopa. Vsaj nekaj ur dnevno bi bil pes sam, sicer pa bi nekajkrat na dan hodili z njim na sprehode po gozdu, travnikih in poljih, ki se hzačnejo tih ob hiši.
Pes bi bil član družine, z nami bi hodil na sprehode, v hribe, izlete.
Ker živimo okrog nas živijo sosedje, bi želeli psa, ki ne bi preveč lajal.
S psi imamo izkušnje  toliko, da sosedovo labradorko nekajkrat na teden peljemo na sprehod tako otroka, kot midva z ženo, nekajkrat pa smo za njo skrbeli tudi po več dni, tako da čisto brez izkušenj nismo.
Ali bi mi lahko kdorkoli svetoval, kakšnega psa bi izbral, oz. mi svetoval, na koga naj se obrnem?
Z veseljem pa seveda dam še več informacij!

Hvala vsem, ki mi bodo pomagali!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #453 : nedelja, 02.04.2006 : 11:51:52 »

Servus... psu travnik in pesjak okrog hiše ne pomenijo kaj dosti. vAžno je koliko časa bi si ti in tvoja družina vzeli zanj.
V prvi vrsti je pomembno kaj pričakuješ od psa. Glede na to, da bo zunaj bo verjetno večji kuža. Če hočete, da se bo lahko sprehajal z vašimi otroki brez vas pa ne sme biti prevelik...
No v glavnem mi lahko filozofiramo, ampak najprej bi bilo lepo slišat vaše mnenje. A kuža bi šel v šolo?

Sicer pa člani družine živijo skupaj. Vem pa da ni vedno možno da je pes notri, čeprav se s tem ne strinjam.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #454 : nedelja, 02.04.2006 : 14:42:53 »

Vam je labradorec všeč?poznam družino,ki ga ima zunaj in ne laja veliko.soseda pa ima švicarskega belega ovčarja in nikoli ne laja.vendar za nobenega psa ne mores reci da ne bo lajal,ker skoraj vsi psi lajajo.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #455 : ponedeljek, 10.04.2006 : 08:33:10 »

Na tej strani je kviz, http://www.dogbreedinfo.com/search.htm,
ki vam lahko pomaga, izbrati primerno pasmo za vas. Wink

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #456 : ponedeljek, 10.04.2006 : 09:36:43 »

Sem probala ta kviz, te so pa pasme, ki mi jih je dolučil:

American Pit Bull Terrier

Cardigan Welsh Corgi

Corgidor

Pembroke Welsh Corgi

Standard Schnauzer

Swedish Vallhund
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #457 : ponedeljek, 10.04.2006 : 09:46:25 »

Meni pa same mesance, razne nudle dudle; doberdudl al nekaj takega; mesanec med dobermanom in pudlom.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #458 : ponedeljek, 10.04.2006 : 10:15:43 »

ha ha ha... ma kakšen je pa mešanec med pudlom in dobermanom...
Mam pa tudi jaz enega takega mešanca: labradorec in corgi...

Pero'... nobenega od teh nebi mela... Mogoče samo pitbulčka Tongue

Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #459 : ponedeljek, 10.04.2006 : 11:49:14 »

Ja res je, napiše vam lahko tudi "mixed breeds", na kar vas opozori pri opisu pasme. Opazila sem, da je na splošno pri mešancih ogromno -doodlov  Cheesy
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #460 : ponedeljek, 10.04.2006 : 12:20:54 »

ta doodle je labradorec in koder?
A ni to neka nova pasma ki je nastala v avstraliji, ki pa nima kaj dosti veze z mešanci iz amerike. Je baje že prava pasma in celo v čakalnici fci. Vsaj tako sem nekje prebrala...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #461 : ponedeljek, 10.04.2006 : 13:06:43 »

Dudlov je enkup.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #462 : sreda, 12.04.2006 : 10:41:29 »

No pri meni sta bila cocker westie - mesanica mes westijev in koker spanijelom in skotski terier med drugimi, to mi nekako kaze, da imam kr pravo pasmo Wink
Logiran
leyland
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #463 : torek, 16.05.2006 : 08:06:45 »

Pozdravljeni!

Sem nov na tem forumu, kot sem prebral določene teme na forumu mislim, da bi bilo pametno postaviti še vam vprašanje katero me muči
Odločam se za nakup psa in po obsežnem iskanju sem se odločil ali
Cane Corso ali Dogo Argentino?
prosil bi vas za mnenje
lp Dejan
Logiran
Pehta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 124


« Odgovor #464 : torek, 16.05.2006 : 08:34:44 »

Leyland, tema za izbiro psa je že odprta-Kako naj se odločim?
Logiran
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines