mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 06.07.2024 : 09:51:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 149185 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #330 : torek, 29.03.2005 : 08:58:01 »

LP!

Tripikice, moje skromno mnenje o tibetanskih terierjih: nikakor ne priporočam, glede na to, kaj vaša družina pričakuje od psa. Sama sem ga imela, trenutno ga ima moja 70 letna teta. Na splošno so: trmasti, svojeglavi, hiperaktivni, nič kaj prijazni do majhnih otrok, če je igra bolj groba znajo kar ugrizniti. Moja teta si je prejšnjo zimo v roku enega meseca zlomila oba zapestja, po krivdi svoje hitre tibetančice. In potrebujejo vsakodnevno česanje!
No, upam, da naša TagTu ne bo huda name, ker sem tako grobo opisala tole trmasto pasmo.
Tripikice, samo v razmislek!

Na vašem mestu bi se z družino vsedla skupaj in na list papirja napisala argumente "za" in "proti" za vsaj tri pasme, za katere se odločate. Izberite si tisto pasmo, pri kateri boste imeli najmanj argumentov "proti". In nikar psa ne kupujte po zunanjemu videzu! Predvsem glejte na njegov karakter.

Veliko sreče pri izbiri!

LP, Miša
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #331 : torek, 29.03.2005 : 09:29:12 »

Samo majhen popravek:
tibetski (oz tibetanski Roll Eyes) "terier" niti slučajno ni terier, ime je zavajoče.....
tripikice: kupi ali sposodi si kakšno knjigo o pasmah , pojdi na nekaj razstav, tekme v delu , agility in malo poklepetaj z lastniki pasem, ki se ti bodo zdele , da pridejo v ožji izbor
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #332 : torek, 29.03.2005 : 09:58:30 »

Ok, vidim, da vas kar precej "mučim" Grin Grin Grin. Bom šla po vrsti:

GERI: čivava je za nas premajhen kuža (imamo mačka). O Bassetu moram poštudirati. Roll Eyes

BINA: O posvojitvi psa vsekakor (še vedno) tudi premišljujemo, vendar je tu nekaj problemov Sad. V naši bližini ni večjega zavetišča Cry Cry Cry, sta pa sicer dve veterinarski ambulanti, ki imata majčkeno zavetišče. Imajo pa povečini le starejše kužke, tudi zelo izmučene, takšnega pa ne upam posvojiti, ker imamo mačka (tudi v naši okolici je veliko mačk) in pri takem psu ne veš v kakšnih razmerah je prej bival in kako bi se v bodoče obnašal. Vmes sicer dobijo kakšne mladičke, vendar zaradi  pomanjkanja (tako domnevam) časa ne grejo v to, da bi o tem obveščali, jaz pa nimam časa (pa tudi nerodno mi je) vsak dan tam okrog hodit. Bi se pa res dobro počutila, če bi lahko rešila kakšnega kužka. Morate me razumeti, da sem tu malo sebična, namreč kužota sem si želela dolga leta in zdaj ne bi rada imela kakršnegakoli. Huh Undecided

JENNYK: Hvala za podporo in zavezništvo. Smiley Smiley Wink Nekateri menijo, da če nimaš pol dneva na dan na voljo za psa, da si primeren samo za mačko. Ne vejo pa, da tudi mačka in vsaka druga žival potrebuje čas in pozornost skrbnika, npr. nikoli ji ni dovolj božanja. Roll Eyes Grin

MISSA: brez skrbi. Če bi gledala samo na videz psa in se ozirala samo na mojo željo, bi že zdavnaj doma crkljala zlato prinašalko. Vsekakor gledam na karakter psa (zato pa tudi kompliciram na tem forumu Grin), ampak na videz pa tudi.  Smiley

Sem pa sedaj v veliki dilemi: do sedaj so mi glede na naše želje vsi predlagali (razen dve,tri izjeme) terierje, za katere smo pa ugotovili, da so za nas preživahni. Kaj pa zdaj? Hja, bom šla v knjižnico, ampak eno je teorija... Še naprej računam na vaše izkušnje. Smiley Smiley Smiley 
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #333 : torek, 29.03.2005 : 10:03:33 »

Chow-chowi ne živijo v svojem svetu, so izredno privrženi svojemu vodniku, le da vse kar naredijo, naredijo počasi in po temeljitem "premisleku".
Je pa res, da se jih ne da podrediti, kot večino ostalih pasem, kar je lahko tudi velika prednost in ne napaka.
Z določeno pasmo je treba živeti, da jo lahko potem komentiraš!

Ne vem kaj bi bilo narobe z mačkami, ker tudi one rabijo dnevno dozo cartanja in se navežejo na svojega človeka.

Tripikice,
v aprilu bo na Vrtojbi pasja razstava. Svetujem ti, da si jo greš ogledat in lastnike pasem, ki si jih dala v ožji izbor, vprašaš o dotični pasmi. Le tako boš prišla do realnih odgovorov na podlagi katerih se boš lažje odločala katera pasma bi bila najbolj primerna za vaš način življenja.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #334 : torek, 29.03.2005 : 10:06:22 »

Ok, vidim, da vas kar precej "mučim" Grin Grin Grin. Bom šla po vrsti:

 ..., jaz pa nimam časa (pa tudi nerodno mi je) vsak dan tam okrog hodit. Bi se pa res dobro počutila, če bi lahko rešila kakšnega kužka. Morate me razumeti, da sem tu malo sebična, namreč kužota sem si želela dolga leta in zdaj ne bi rada imela kakršnegakoli. Huh Undecided


MISSA: brez skrbi. Če bi gledala samo na videz psa in se ozirala samo na mojo željo, bi že zdavnaj doma crkljala zlato prinašalko.



naj ti ne bo nerodno hodit naokoli vsak dan gledta..tako že treniraš za sprehod

zakaj pa ne prinašalko? Kar pogumno, ni vse v enem cm več ali manj
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #335 : torek, 29.03.2005 : 11:50:04 »


Ne vem kaj bi bilo narobe z mačkami, ker tudi one rabijo dnevno dozo cartanja in se navežejo na svojega človeka.



Nič ni narobe z njimi, nasprotno, sama imam enega mačka, pa še v okolici jih je veliko. Grin

naj ti ne bo nerodno hodit naokoli vsak dan gledta..tako že treniraš za sprehod

zakaj pa ne prinašalko?


Na žalost moram zaradi razdalje do obeh zatočišč z avtom.

Bomo še premišljevali, tehtali, brali, si ogledovali...  Smiley Roll Eyes Huh
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #336 : torek, 29.03.2005 : 13:03:30 »

Od kod pa si?
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #337 : torek, 29.03.2005 : 13:15:18 »

Muca in čivava (res da je le ta manjša od muce:D..) zelo dobro sobivata.. kajne Sassy? Sicer se mi je zdelo da bo premajhna za vaše želje ampak se mi je zdelo da kar ustreza vašim razmeram;)

Lp, Mojca
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #338 : torek, 29.03.2005 : 14:41:23 »

Od kod pa si?

Sem iz Murske Sobote. Roll Eyes
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #339 : torek, 29.03.2005 : 15:03:59 »

Jojojoj, koliko strokovnjakov in poznavalcev Tibetanskih terierjev Cry Tongue Roll Eyes
Lepo prosim, nihče, ki te pasme ne razume in ne spoštuje, naj si je ne omisli.......
Sama si štejem v čast, da smem svoje dni deliti s celo dvema TT puncama Kiss Wink
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #340 : torek, 29.03.2005 : 17:13:52 »

Na splošno pa se sama ne bi odločila za terierje: vemo kakšna je njihova nrav: prijetni, prijazni; a sorazmerno s tem strašno živahni, trmasti, polni energije... Ne vem, no; to je moje mnenje in le v razmislek!

Tibetanski terier ne spada v FCI skupino terierjev, ampak v IX.(družni psi). Wink Tongue Wink

Tripikice:Morda bo res najbolje, da obiščete kakšno razstavo. Wink


Lp

 

Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #341 : torek, 29.03.2005 : 17:19:07 »

Tripikice: Kolikor berem opis TIBETANSKEGA MASTIFA, mislim da bi vam kar ustrezal.  Piše da je umirjen in da se dobro razume z ostalimi živalmi. Wink


Lp
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #342 : torek, 29.03.2005 : 17:33:07 »

Jessy, napisala sem:

NA SPLOŠNO pa se sama ne bi odloèila za terierje: vemo kakšna je njihova nrav: prijetni, prijazni; a sorazmerno s tem strašno živahni, trmasti, polni energije... Ne vem, no; to je moje mnenje in le v razmislek!
Torej je bilo to mišljeno nasplošno za terierje.  Wink
To je zgolj moje skromno, osebno mnenje....
Tibetanski mastif pa.... STRAŠNO lep; ampak za začetnika pa ne vem če je primerna odločitev. No, to razlago raje prepuščam nekomu, ki je lastnik te pasme!
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #343 : torek, 29.03.2005 : 20:03:57 »

Že skoz spremljam tole temo, je kar zanimivo.  Smiley

Vidim, da ste omenjali tibetanske mastife in ker sem lastnica nekaj teh psov bom povedala svoje mnenje. Res ne morem mimo, ko gre za "mojo" pasmo Grin
Sem vzrediteljica  te čudovite pasme. Moram povedat, da te pse pri meni kupujejo tudi začetniki in moram reči, da do sedaj prav ti niso imeli nobenih večjih  težav. Vendar to so ljudje, ki jim ustreza značaj tega psa, sprejemajo ga takšnega kakršen je z vsemi njegovimi dobrimi in slabimi lastnostmi, to so  ljudje ki tega psa razumejo, spoštujejo njegov značaj in mu dovoljujejo njegovo naravnost. Nekdo ima lahko dolgoletne izkušnje s psi, pa s tibetanskim mastifom ne bo zadovoljen, če mu ne ustreza njegov značaj.
Res ni primeren za vsakogar, ker je tako samostojen, prvinski, ker ne mara pesjaka in ker je pripravljen le sodelovati in ne brezpogojno ubogati. Ker je naš družabnik, prijatelj in nikakor ne naš služabnik.
Ljudje, ki tega ne morejo sprejeti naj si ne omislijo tibetanskega mastifa, ker bojo nesrečni oni in bo nesrečen pes. Pa pri tem sploh ni važno ali so začetniki ali izkušeni pesjanarji.
Govorim iz lastnih izkušenj in resnici na ljubo, pri prvem leglu naših TM- jev me je bilo pošteno strah, ko sem se odločila prodati tega psa začetniku. Vendar danes lahko rečem, da se je marsikateri novopečeni lastnik psa obnesel bolje pri vzgoji tega psa , kot kakšen tak, ki se je imel za starega kinološkega mačka... Roll Eyes
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #344 : sreda, 30.03.2005 : 09:35:09 »

Že skoz spremljam tole temo, je kar zanimivo. Smiley

Vidim, da ste omenjali tibetanske mastife in ker sem lastnica nekaj teh psov bom povedala svoje mnenje. Res ne morem mimo, ko gre za "mojo" pasmo Grin
Sem vzrediteljica te čudovite pasme. Moram povedat, da te pse pri meni kupujejo tudi začetniki in moram reči, da do sedaj prav ti niso imeli nobenih večjih težav. Vendar to so ljudje, ki jim ustreza značaj tega psa, sprejemajo ga takšnega kakršen je z vsemi njegovimi dobrimi in slabimi lastnostmi, to so ljudje ki tega psa razumejo, spoštujejo njegov značaj in mu dovoljujejo njegovo naravnost. Nekdo ima lahko dolgoletne izkušnje s psi, pa s tibetanskim mastifom ne bo zadovoljen, če mu ne ustreza njegov značaj.
Res ni primeren za vsakogar, ker je tako samostojen, prvinski, ker ne mara pesjaka in ker je pripravljen le sodelovati in ne brezpogojno ubogati. Ker je naš družabnik, prijatelj in nikakor ne naš služabnik.
Ljudje, ki tega ne morejo sprejeti naj si ne omislijo tibetanskega mastifa, ker bojo nesrečni oni in bo nesrečen pes. Pa pri tem sploh ni važno ali so začetniki ali izkušeni pesjanarji.
Govorim iz lastnih izkušenj in resnici na ljubo, pri prvem leglu naših TM- jev me je bilo pošteno strah, ko sem se odločila prodati tega psa začetniku. Vendar danes lahko rečem, da se je marsikateri novopečeni lastnik psa obnesel bolje pri vzgoji tega psa , kot kakšen tak, ki se je imel za starega kinološkega mačka... Roll Eyes

Se zelo strinjam z vsem napisanim in to v glavnem velja tudi za Tibetanskega terierja, ki mimogrede sploh ni noben terier. Zgolj napaka v poimenovanju, ki so jo zagrešili vrli otočani.
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines