mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 06.07.2024 : 07:46:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 149126 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #315 : ponedeljek, 28.03.2005 : 10:54:05 »



Edino če mislite, da bi ga večkrat na dan peljali na potrebo, pa malo spustili po vrtu potem pa enkrat na dan zelo aktiven sprehod. Huh

Ok najbrz reskiram, da bom popljuvana, ampak ce ni zelo aktiven pes in bi bil drugace spuscen na vrtu, mislim, da bi marsikaksen pes prezivel z enim dalsjim sprehodom na dan in tudi, ce bi ga kaksen dan spustili.

Saj ni poanta v tem, da se ne bi ukvarjala z njim ampak to, da ne bi opravljala ravno maratona... saj ce je pes "zaposlen" mu vcasih zadostuje ze metanje zogice na vrtu...


Saj kaj sm pa jaz napisala? Wink S tistim zelo aktivnim sprehodom tudi jaz nisem mislila maraton, ampak malo daljši sprehod(poleg igranja na vrtu). Wink


Lp Smiley

Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #316 : ponedeljek, 28.03.2005 : 11:10:09 »

Tripikice: Kaj pa morda Tibetanski terier? Sicer je nekoliko manjši od M.P. terierja...a ni tako ''kondicijski''. Huh

*Psarna SEMS KYI BU

*Tema na forumu


Lp
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #317 : ponedeljek, 28.03.2005 : 11:36:21 »

Tripikice: na tem naslovu je test, ki vam na podlagi vasih odgovorov na vprasanja pove, katere pasme bi bile primerne za vas. Vprasanja pa so o vasi izkusenosti s psi, koliko aktivnega psa si zelite, velikost psa, koliko casa ste pripravljeni nameniti negi dlake...
Sicer je v anglescini, ampak mogoce vam lahko otroci pomagajo Wink
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #318 : ponedeljek, 28.03.2005 : 13:06:09 »

Tripikice; kaj pa boston terier? Sicer je majhen kužek, ampak ima vse lastnosti velikega Smiley Na vašem mestu bi resnično vzela kaj manjšega, treba se je zavedati, da je vsakega kužka potrebno peljati skozi neko začetno šolanje, tudi če z njim nimate nekih ambicij. Kužka je potrebno naučiti, da ne vleče na povodcu, da se ne zaganja v ljudi in pse, nujne so seveda vaje za odpoklic itd. Bostončku popolnoma zadostuje en večji sprehod na dan, seveda pa potrebuje še vsaj dva mini sprehoda za wc. Je ravno prav težek, da ga lahko tudi dvignete, ima kratko dlako, zato ne potrebuje neke posebne nege, pozimi pa je fajn, da mu oblečete kakšen plašček. Hude vročine in mraza ne prenaša dobro, zato ga je v takih okoliščinah potrebno čuvati. Mogoče bi vam bil všeč tudi angleški buldog.
Pri obeh pasmah pa je potrebna velika previdnost pri izbiri vzreditelja, saj imajo lahko kar precej zdravstvenih težav.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #319 : ponedeljek, 28.03.2005 : 13:10:44 »

Tripikice: Kaj pa morda Tibetanski terier? Sicer je nekoliko manjši od M.P. terierja...a ni tako ''kondicijski''. Huh

*Psarna SEMS KYI BU

*Tema na forumu


Lp

Aja...pa še kosmatinček je(kot so vam všeč). Wink

Mislim pa da ima forumovka TagTu ravno leglo. Wink



Lp
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #320 : ponedeljek, 28.03.2005 : 18:39:58 »

Jessy in yo, nekako se ne morem strinjati z vama.  Sad Sem sicer pasji laik, vendar sem skozi življenje opazovala pri znancih, sosedih njihovo ravnanje s psi. Pa vem, da so skrbniki, ki pse nikoli ne vodijo na sprehode, pač pa se vso njihovo gibanje dogaja na domačem vrtu, se pa  drugače veliko z njimi ukvarjajo in so njihovi psi povsem zadovoljni, tudi srečni Smiley Smiley Smiley. Pa naj je bil to majhen pes ali pa novofundlandec. Konec koncev kdo pa je kdaj na kmetih vodil pse naokrog? Na njivo pa nazaj je šel z gospodarjem ob opravilih, je tako? Potem pa so ga dali na ketno (slednje se mi zdi sicer grozljivo, ampak tako je!). Vedve predstavljata vso stvar kot, da imajo pse lahko samo popolnoma zdravi in športni ljudje z ogromno časa Undecided. Pa mislim, da ni ravno tako. In ne me razumeti narobe, sploh vaju nočem žaliti, ne mi zameriti, samo debatiram.  Smiley Smiley Smiley Verjamem, da so pasme, ki rabijo vse to, zato pa jaz iščem pasmo, ob kateri bom lahko še naprej hodila v službo in skrbela za družino. Kuža bi bil naš družinski član, vedno z nami in tudi na sprehod bi ga peljali, seveda, saj se tudi sami radi sprehajamo. Ampak to bo sprehod z igro, ne pa kondicijski trening ali laufanje čez hribe in doline.  Grin
Ja, tudi za tibetanskega terierja je že padel predlog. Pravzaprav sta v ožjem izboru po vaših nasvetih sedaj ravno tibetanski terier in mehkodlaki pšenični terier. Bostonski terier pa mi ni všeč, hvala za predlog. Še premišljujem in čakam vaša mnenja...  Smiley Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #321 : ponedeljek, 28.03.2005 : 19:07:06 »

O tibetanskem terierju bi se zelo fajn pozanimala. Najbolje bi bilo, da se obrneš na forumovko Nanook, ki ima doma prebrisanega samčka Wink Do sedaj sem srečala tri primerke te pasme, prav vsi pa imajo z njimi velike probleme, kar se tiče trmoglavosti. In prav nobeden od teh treh psičkov ne caplja za lastniki na sprehodu.
Sicer za pudeljčke res ne vem koliko aktivnosti potrebujejo, moja babica ima psičko in ji popolnoma ustreza 1 sprehod zjutraj (prbl 45 min), sedenje v parku, popoldanski sprehod in zvečer samo lulat.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #322 : ponedeljek, 28.03.2005 : 21:26:47 »

Tripikice,
uf, nekako sem se prebila čez vse poste  Roll Eyes, veliko predlogov in vsak ima svoj za in proti.
Želite enega ne preveč aktivnega čuvaja.
Kaj pa Chow-chow?
Ti psi niso nobeni tekači, na sprehodu lenobno stopicljajo za svojim vodnikom, nikamor se jim ne mudi, nimajo prav nobenih pretiranih želja po kakšnem skakanju za žogicami in podobno navlako.  Niso popadljivi, razen če kakšen vsiljivec dreza v njihov mir.
Čuvaji so ravno pravšnji. Je pa res, da od njih ne moremo pričakovati, da se bodo na povelje vsedli ali naglo izvedli kakšen drug ukaz. Ti psi so zelo suvereni, svojega lastnika ne jemljejo za vodjo, temveč kot enakopravnega. Grobosti ne prenesejo in takoj vsekajo nazaj - tudi  roko ki ga hrani, če se le-ta spremeni v palico. Drugače so prave carte in izredno prijetni družinski člani.
Edino kar je mogoče "moteče", je to, da potrebuje redno vsakodnevno dozo česanja. Vendar pa jaz tega ne bi jemala kot moteč faktor, ker je to česanje pravi ritual in izredno sproščujoč za tistega, ki češe, chow-chow se bo pa itak stopil od miline, sploh če bo to česanje bolj igra, kot pa mukotrpno cukanje  Wink
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #323 : ponedeljek, 28.03.2005 : 21:32:01 »

ne vem, terierji so po mojem preveč trmasti in preveč živahni... kaj pa kavalir? pudelj bi bil po mojem tud primeren.
eh... chow-chowa pa jaz ne bi priporočala. potem je že boljše, če si nabavijo mačko. briga jih za lastnike, živijo čist za sebe.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #324 : ponedeljek, 28.03.2005 : 21:58:05 »

Jessy in yo, nekako se ne morem strinjati z vama.  Sad Sem sicer pasji laik, vendar sem skozi življenje opazovala pri znancih, sosedih njihovo ravnanje s psi. Pa vem, da so skrbniki, ki pse nikoli ne vodijo na sprehode, pač pa se vso njihovo gibanje dogaja na domačem vrtu, se pa  drugače veliko z njimi ukvarjajo in so njihovi psi povsem zadovoljni, tudi srečni Smiley Smiley Smiley. Pa naj je bil to majhen pes ali pa novofundlandec. Konec koncev kdo pa je kdaj na kmetih vodil pse naokrog? Na njivo pa nazaj je šel z gospodarjem ob opravilih, je tako? Potem pa so ga dali na ketno (slednje se mi zdi sicer grozljivo, ampak tako je!). Vedve predstavljata vso stvar kot, da imajo pse lahko samo popolnoma zdravi in športni ljudje z ogromno časa Undecided. Pa mislim, da ni ravno tako. In ne me razumeti narobe, sploh vaju nočem žaliti, ne mi zameriti, samo debatiram.  Smiley Smiley Smiley Verjamem, da so pasme, ki rabijo vse to, zato pa jaz iščem pasmo, ob kateri bom lahko še naprej hodila v službo in skrbela za družino. Kuža bi bil naš družinski član, vedno z nami in tudi na sprehod bi ga peljali, seveda, saj se tudi sami radi sprehajamo. Ampak to bo sprehod z igro, ne pa kondicijski trening ali laufanje čez hribe in doline.  Grin
Ja, tudi za tibetanskega terierja je že padel predlog. Pravzaprav sta v ožjem izboru po vaših nasvetih sedaj ravno tibetanski terier in mehkodlaki pšenični terier. Bostonski terier pa mi ni všeč, hvala za predlog. Še premišljujem in čakam vaša mnenja...  Smiley Roll Eyes Roll Eyes

Moj komentar je letel predvsem na predlagane pasme.
Tudi sama vem, kako živi večina psov, a jaz psa v takih pogojih pač za nič na svetu ne bi imela. Zame je pes družinski član, le-ti pa pri meni ne životarijo na ketnah in na vrtovih.
Da pa ne bom "padala z neba", imam redno službo, zvečer prevajam, imam šoloobveznega otroka, tako da mislim, da vem, v kaj se kot lastnik psa spuščam... Če ne bi imela dovolj energije in volje, se za psa ne bi odločila.
Mogoče pa ne "potrebujeta" kužka - kaj pa kakšna druga živalca, ki je ni potrebno voziti na sprehod?

Lp, Yo
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #325 : ponedeljek, 28.03.2005 : 23:07:25 »

Ne vem, zakaj ste se tako obesili na ta sprehod? Angry Sploh nisem rekla, da ne maram sprehodov, nasprotno, rada se sprehajam, nezmorem pa več maratonov.  Huh Z mačkami živim praktično že vse življenje in jih dobro poznam. O, pa še kako se znajo navezati na skrbnika. Verjeli ali ne, moj pritepeni mucek sliši na svoje ime in se kot kuža odzove na svoje ime ter priteče k meni. Grin Resnično, vendar pa res redko. Ne, med mačkom in pudlom je premajhna razlika.
Tole s kavalirjem ne razumem! Undecided sram
Jaz sem tudi slišala, da so terierji nasplošno živahni psi. Zakaj pa chow chow ne bi bil primeren? Kaj pa šarpej? Tibetanski mastif? Razmišljam takole: naš kuža bi moral biti bolj lenobne sorte in ni treba, da je popolnoma ubogljiv, ker ga bomo imeli za družbo, za čohanje in crkljanje, ne pa za neko visoko šolanje ali razstave. In za njega bi bi lepo skrbeli, ker imamo zelo radi živali.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #326 : torek, 29.03.2005 : 01:28:39 »

Vem, da ste napisali, da bi raje strednjo pasmo, ampak v razmislek. Čivava: dolgih sprehodov nikakor ne potrebuje, saj že na kratkem naredi ogromno korakov s svojimi malimi nožicami, kar pa ne pomeni da ni sposobna za daljše sprehode! Imate kratkodlako ali dolgodlako varjanto, tako da- za vse okuse Wink. Če pada dež ali je sneg ponavadi niti nočejo preveč ven, tako da takrat avtomatsko odpade sprehod. Lahko se jih lepo nauči na mačji vc (moja izkušnja.. no pasma ni čivava je pa prav tako majhna pasma!), tako da ni tak problem ko je pes še mladič in rabi it velikokrat na potrebo vi pa ste v službi.
Podobno velja za veliko malih pasem. Če npr. nimate časa ali volje za sprehod lahko psička nadivjate par krogov po vrtu pa bo vsa utrujen obležal! Grin Grin Čivava, niti dolgodlaka ne potrebuje striženja, kar je potrebno upoštevati pri nekaterih dolgodlakih pasmah Tongue, pa tudi česanja ne potrebuje veliko. slikica! Za več informacij o pasmi lahko povprašate uporabnico Sassy. Cena mladička pa je okrog 1000 EUR v Sloveniji, v tujini pa so cene od 500 EUR naprej.
Ravno sedaj sem se spomnila na BASSETA. Sicer potrebuje sprehode, vendar je bolj počasen in potrebuje bolj dolg sprehod, vsekakor pa ne divjanja Cheesy. Je pa primeren za bivanje v hiši in kar prilagodljiv. Priporočljivo je tudi da gresta v šolo, ker je malček večji trmavček. Spada pa med srednje velike pse. Žal slikice nimam trenutno pri roki Undecided Je pa bolj tip ki "caplja" za lastnikom!
Tibetanskega terijerja pa bi odsvetovala- soseda ima 3 samičke in (vsaj) njene potrebujejo kar veliko gibanja kljub temu, da se že na vrtu igrajo in divjajo med sabo.

Lp, Mojca
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #327 : torek, 29.03.2005 : 08:40:48 »

Kaj pa posvojitev kakšnega starejšega psa iz zavetišča? S starejšim mislim starega 7 in več let.

LP Jana
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #328 : torek, 29.03.2005 : 08:47:51 »

Ma koliko pa je star ta par, ki si želi tako mirnega psa... 
Tudi tibetanski terjerček ni kuža, ki bi mirno sledil skrbniku Smiley (poznam pasmo, saj jo ima sestra že skoraj 20 let).
Kaj pa muca?
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #329 : torek, 29.03.2005 : 08:48:03 »

Sedaj pa se moram tudi jaz popolnoma postaviti na stran Tripikice; kar se tiče vsakodnevnih aktivnosti, sprehodov.... Ne razumite me napak: moja kužika ima vsakodnevno porcijo sprehoda, laufanja. Pa četudi sem bolna ali padajo ušpičene preklje!! Kar je pa resnici na ljubo že pretiravanje. Četudi pes ne naredi vsak dan "izleta" na Šmarno menim, da je čisto zadovoljen. Oz. če že ne zadovoljen, mu pa ni hudega!  Mislim da je psu prioriteta biti z nami, svojimi krdelniki. Tako da če se kak sprehod izjemoma izpusti (pa namesto tega preživi z nami popoldan na vrtu, ko si damo opravka z raznimi vrtnimi aktivnostmi) ni nobene panike! Prav resno mislim, da le nekateri mnogo preveč kompliciramo in mi je žal da sem med njimi!  
Glede pasme bi pa chow chowa odsvetovala! Niso prijetni in uslužni psi! Poznam jih kar nekaj in so vsi narejeni na podobno vižo: samosvoji, nič prijazni, trmasti, do otrok tudi nič kaj potrpežljivi...
Shar pei - je veljal za bojnega psa in delček take krvi se še vedno pretaka po njem! Za začetnika bi odsvetovala.
Na splošno pa se sama ne bi odločila za terierje: vemo kakšna je njihova nrav: prijetni, prijazni; a sorazmerno s tem strašno živahni, trmasti, polni energije... Ne vem, no; to je moje mnenje in le v razmislek!
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines