mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 06.07.2024 : 08:26:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 149158 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #285 : petek, 25.03.2005 : 15:46:07 »

Tripikice, najbolje, da si pogledate pod "pasme" teme o pasmah, ki so do sedaj prišle v ožji izbor Wink Večina jih verjetno tele teme sploh opazila ni, tako da se splača še tam povprašati in seveda prebrati teme. Nekaj povezav:
- zlati prinašalci
- družni psi
Ostale pasme in pod forumu pa so tukaj  Wink

lp
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #286 : petek, 25.03.2005 : 16:02:55 »

Še nekaj me zanima. Do zdaj mi je že jasno, da je najboljše psa kupiti pri vzreditelju. Kaj pa nakup preko oglasa na tem forumu? Opažam, da je kar precej oglasov o prodaji, tudi podarijo kužke. A obstaja tu kakšna kontrola kar se prodajalcev tiče ali pa lahko oglaša vsak, tudi nečlan? Tam vidim tudi nekoga iz Moravč, ki ima že dalj časa oglas, da prodaja šarpeja. Kakšen se vam pa zdi značajsko šarpej? Uf, dlako ima tako svileno (enkrat sem ga imela priliko pobožati).  Cool

Nadja: saj berem, berem, zato sem vedno bolj v dilemi...
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #287 : petek, 25.03.2005 : 16:22:13 »

Dragi forumci, pozabila sem povedati, da opise pasem na tem forumu prebiram že  2 do 3 mesece.  Huh In bolj prebiram, bolj sem v dilemi, bolj  se ne morem odločiti.  Sad A se je vam tudi bilo tako težko odločiti? Sedaj se pa moram na žalost posloviti.  Cry V upanju, da boste imeli voljo mojo dilemo reševati spet v ponedeljek, vas lepo pozdravljam in vam želim lep vikend.  Cheesy  Sprehodi s kužki bodo zgleda bolj mokri, a ne? Smiley
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #288 : petek, 25.03.2005 : 16:31:37 »

Kaj pa bradati škotski ovčar? Tule je tema o njih. Sicer jaz karakterja te pasme ne poznam, so mi pa kar všeč. 

Pa obišči kakšno razstavo...tam je veliko, veliko različnih pasem. Wink


lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #289 : sobota, 26.03.2005 : 14:08:12 »

Za nakup in informacije se je najbolje obrniti na pasemske klube (za zlate prinašalce je klub za retriverje, za tibetanske terierje klub za tibetanske pasme) Vsa slovenska rodovniška legla so objavljena v Kinologu. Mali oglasi so pa pač mali oglasi, vsak objavi kar hoče in ni nobene kontrole. Nič ni narobe, če greš kaj pogledat, se malo pogovorit, samo problem je, če zagledaš tam enega bogega, komaj čemu podobnega kužka, za katerega veš, da ni tisto kar želiš, pa ga revčka vseeno moraš vzeti. Splača se iti pogledat več legel, mladiča pa kupiti od ljudi, ki so ti všeč in od staršev, ki ti po zunanjosti in značaju odgovarjajo.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #290 : sobota, 26.03.2005 : 15:00:59 »

Kaj pa bradati škotski ovčar? Tule je tema o njih. Sicer jaz karakterja te pasme ne poznam, so mi pa kar všeč.

Jessy, hehe, bradati škotski ovčar vsekakor ni len pes  Undecided Sem imela priložnost imeti na čuvanju 1 teden beardedko od Sally. Uf, Phoebe je imela toliko energije, da je še jaz nisem dohajala Lips Sealed sram Grin Grin Smo se vrnili z eno uro in pol dolgega sprehoda, pa še kar ni bila utrujena Angry Angry Ne vem, mogoče je pa samo Phoebe izjema Huh

Meni še vedno njufko full ustreza njenim željam in zahtevam Wink

Lp Jana
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #291 : sobota, 26.03.2005 : 15:40:20 »

Sem šla čez enciklopedijo psov pa sem našla naslenje pasme, ki bi morda tudi prišle v poštev:
- srednji šnavcer
- labradorec (bolj aktiven)
- nemški ovčar (bolj aktiven)
- dolgodlaki škotski ovčar (bolj aktiven)
- bobtail (zahteva veliko nege)
- kraški ovčar
- nemška doga
- bernardinec
- landseer
- novofundlandec
- leonberžan
- španjel cavalier king charles (bolj majčken)

Zgornji predlogi so zgolj informativni, ker so nekatere pasem precej aktivne, tako da je treba o njih malo več prebrati in se potem odločiti ali so za vas primerne ali ne  Wink

lp
Logiran
Laisha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #292 : sobota, 26.03.2005 : 16:55:51 »

Mogoce se nekaj o cemer je potrebno razmisliti. Vecji je pes, tezje ga je nosit, ce se mu kaj zgodi.

Vem, da bosta moja starsa posteno premislila o tem, saj sta/smo sprobali kako je, ce moras nosit psa po rokah zaradi poskodbe. In tu je velika razlika med nasim 17kg psom in prijateljicinim landseerjem.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #293 : sobota, 26.03.2005 : 17:17:24 »

Z vsako večjo pasmo je priporočljivo obiskovati malo šolo, sploh če s psi nimate izkušenj.
Mogoče bi kakšen Pšenični terier prišel v poštev, preberite si opis pasme. Sicer pa bi si na vašem mestu resnično kupila kakšnega manjšega psa, ki mu bodo že sami sprehodi dovolj.
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #294 : sobota, 26.03.2005 : 19:45:20 »

Živjo! Wink

Tripikice: Tudi jaz sem malo prebrala opise različnih pasem in mislim, da bi vam tibetanski mastif kar ustrezal. Wink

To je samo moje mnenje, sicer pa lahko za razne informacije o katerikoli pasmi pokličete kakega lastnika in vzreditelja te pasme in mislim, da vam bo z veseljem(če je res ljubitelj svoje pasme Roll Eyes) povedal karkoli vas bo zanimalo v zvezi s pasmo. Smiley

Telefonske številke lastnikov in vzrediteljev najdete na koncu opisa vsake pasme(na mojpes.net).

Lep pozdrav!

Špela Kiss
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #295 : nedelja, 27.03.2005 : 00:34:21 »

- nemški ovčar (bolj aktiven)
Se mi zdi da so nemški ovčarji malo preveč delovni psi, ki potrbujejo veliko zaposlitve.

So res družinski psi za razvajanje, znajo biti nagajivci pa tudi zelo poslušni. Tudi čuvaji so. Zdravje - načeloma so zdravi, včasih se pojavijo bolezni oči. Nega sploh ni zahtevna. Enkrat na teden je fino razčesat dlako za ušesi in komolci, če pa se zavozla, se jo pa postriže. Jaz ponavadi to dlako za ušesi kar postrižem in se nič ne pozna. Temeljito pa je škota potrebno razčesat spomladi in jeseni, ko menja dlako. Glede živahnosti pa je pomoje zelo različno od psa do psa. Naša Witty je res lenuhinja, veliko škotov je pa zelo živahnih. Najbolj primeren bi bil najbolj umirjen mladiček iz legla.

Mogoče bi bil primeren tudi cirneco dell'etna, ampak malo spominja na hrte...Ne vem, samo predlog. Smiley

Kaj pa veliki pudlji?

lp, rina
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #296 : nedelja, 27.03.2005 : 09:58:16 »

Mogoče bi bil primeren tudi cirneco dell'etna, ampak malo spominja na hrte...Ne vem, samo predlog. Smiley

Kaj pa veliki pudlji?

Cirneci in pudlji so zelo aktivni psi oz. psi, ki potrebujejo kar veliko gibanja!
Logiran
aika
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


« Odgovor #297 : nedelja, 27.03.2005 : 12:59:47 »

Za vas bi bil najboljši škotski ovčar, kajti ne potrebuje veliko gibanja (ali pa je bil naš lenuh), je lahek (ni kot landseer, novofundlandec in drugi, ki ste jih navedli) in je primeren za začetnika in otroke.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #298 : nedelja, 27.03.2005 : 15:32:35 »

Za vas bi bil najboljši škotski ovčar, kajti ne potrebuje veliko gibanja (ali pa je bil naš lenuh), je lahek (ni kot landseer, novofundlandec in drugi, ki ste jih navedli) in je primeren za začetnika in otroke.

S predpostavko, da skrbno izberete vzreditelja...
Škotski ovčar ni Lesi iz filmov  Roll Eyes Angry Zna biti agresiven ali pa zelo plah (iz česar se spet zelo rada razvije agresivnost iz strahu). Potrebuje zelo skrbno socializacijo in habitualizacijo. Veliko poudarka... ma, ne veliko, OGROMNO!!! je treba dati na zdravje - ne le mladiča, ampak tudi prednikov! Je kar nekaj dednih bolezni, tudi usodnih, ki pestijo škote, žal pa so pri nas v veliki večini v zelo tesnem sorodstvu...

Lp, Yo
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #299 : nedelja, 27.03.2005 : 16:35:04 »

Pozdravljeni!
Vidim, da ste prav pridni tudi za praznike... Smiley  Hja, ste mi že nekoliko pomagali.  Grin Z možem sva predebatirala in sva iz različnih razlogov, ki ste jih navedli, vedno bolj naklonjena manjšim pasmam. In tale mehkodlaki pšenični terier nama je prav simpatičen. Nisva ga pa še videla, pa naju muči, da pa ni spet mogoče zelo majhen!?  Undecided Undecided  A lahko naredite primerjavo glede velikosti s kakšno drugo pasmo, da bi imela lažjo predstavo? Pa kje se ga da sploh dobiti, po neki tujini ne bi rada hodila! Kakšna je pa približno cena za mladička? Pa še to: do sedaj sva se zanimala samo za velike pasme, o srednjih pasmah pa veva zelo malo. Nama lahko poleg terierjev izpostavite še kakšno srednje veliko pasmo, ki bi nama ustrezala, da se informirava o njej?  Smiley Smiley Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines