mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 06.07.2024 : 06:25:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 149083 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #270 : petek, 25.03.2005 : 14:06:11 »

Seveda je vsaka pasma podvržena nečemu. A pri nekaterih pasmah je zdravje vseeno velik problem.
In nemška doga vsekakor je taka pasma.

Je pa res, da so pri vsakih pasmah tudi izjema. Tako kot pri "zdravih" kot pri bolezensko bolj podvrženimi pasmami.

Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #271 : petek, 25.03.2005 : 14:12:38 »

Če pa želite čuvaja........ pa seter ni kandidat.  Je čisto preveč vesel vsakega , ki pride k hiši........ kakšnim vlomilcem bi pa še pomagal ven znosit plen Grin Grin Grin

Boxser, field španjel, špringer španjel, ..............
Logiran
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #272 : petek, 25.03.2005 : 14:14:01 »

No saj meni osebno hrti vizualno niso všeč. Sem pa napisal kar sem prebral o njih.

Upam pa da se bo našel kakšen lastnik tibetanskega mastifa tukaj gor in vam povedal kaj več iz prve roke, ker mogoče je pa to tisto kar iščete.

Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #273 : petek, 25.03.2005 : 14:19:37 »

Hm, boxer še, španjeli ne. Saj ni treba, da je ravni tisti strašni čuvaj, ne sploh ne, pač pa toliko, da ne bi pomagal lopovom, ampak meni, he-he. Smiley
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #274 : petek, 25.03.2005 : 14:24:09 »

Boxser, field španjel, špringer španjel, ..............

Bokser ne pride v postev!!!

Citat
to ne bi bil delovni pes ali pa pes, ki bi potreboval laufanje čez drn in strn

bokser je prav tak pes kakrsnega ne bi radi imeli!!! Verjemite ... imam 2! Wink


Nemska doga je eden najmanj nevarnih psov ... tudi usesa imajo po vecini ze dol (oziroma po zelji) ... pa tudi po vasih zeljah sodece bi lahko prisla v postev ... tako da ... odlocitev je se vedno vasa ...


.... hmm, ne vem ... sem izpustila ali je ze bilo napisano kje bo pes zivel in koliko casa mu nameravate posvetiti?
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #275 : petek, 25.03.2005 : 14:25:19 »

Boxser, field španjel, špringer španjel, ..............

Ja to so spet delovni psi Wink Oziroma lovski, ampak to spet pomeni, da rabijo zaposlitev.

Za tibetske mastife ze obstaja tema, malo pobrskajte.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #276 : petek, 25.03.2005 : 14:35:00 »

Ja madoniš no, vsakič me pa tud povozite. Angry Angry Grin

Pes je zato da te pelje ven in malo premiga........ kolikor jaz vem je vsakega psa treba peljat ven.

Naj gospa, pregleda pasme, potem  bomo pa pisal Cheesy

Je rekla da rabi barabina..... sploh pa sedaj ko se ji bodo otroci odselili.
Najboljše da enega divjaka dobi v hišo, bo imela polne roke dela  in bo manj pogrešala  otroke. Grin Grin Grin
Logiran
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #277 : petek, 25.03.2005 : 14:37:39 »

Joj boxer je pa res v nasprotju z vašimi željami. Pravi hiperaktivci.
Sem se prepričala na lastne oči te dni, ko me je prijatelj povabil na ogled njegovega boxerčka, ki ga dobi danes. Wink
Že majhni psički so pravi "vražički".

Zoran če slučajno bereš temo, čakam tvoj klic in povabilo na čohanje. Grin
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #278 : petek, 25.03.2005 : 14:46:49 »

Mislim, da bi imela od vseh naštetih pasem se najmanj težav s psičko zlato prinašalko, paziti bi morala, da je od zdravih staršev pa kakšno bolj mirno bi si izbrala. Imajo to lepo lastnost, da zelo radi prinašajo in jih lahko lepo razgibaš z metanjem žogice. Rabijo redne sprehode, ne pa ne vem kakšnega lavfanja. Samci so veliko bolj trmasti in se radi potepajo. Načeloma je pasma še dovolj zdrava, dosežejo kar lepo starost, paziti morate v glavnem na kolke in komolce
Vsi zelo veliki psi (bernardinec,novofundlandec  bernci, doge) znajo biti zdravstveno bolj zahtevni, imajo načeloma precej krajšo življensko dobo, po značaju bi vam pa verjetno ustrezali. Tibetanski mastifi bi znali biti za popolne začetnike značajsko prezahtevni. Še nekaj predlogov: tibetanski terier, pšenični mehkodlaki terier. Setri za vas ne bi bili, saj so izjemno živahni, rabijo veliiiko gibanja, so pa načeloma zdravi in dolgoživi.
Vsekakor vam priporočam, da psa kupite pri dobrem vzreditelju, naj ima rodovnik in opravljene preglede, ki so za pasmo predpisani.
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #279 : petek, 25.03.2005 : 14:57:19 »

Konkretno še nisem napisala. Kuža bi živel (enako kot naš mačkon Piko) z nami v hiši kot naš član družine. Cool  Dopodan ko smo v službi bi pa bil zunaj na ograjenem vrtu. S tem, da tudi dopoldan ne bi bil popolnoma sam, ker naše dvorišče sega do dvorišča mojih staršev. Kar se ukvarjanja doma tiče, ni strahu, saj bi bil ves čas z nama, v hiši in na vrtu Problem je ukvarjanje izven doma, saj sva z možem sposobna le sprehajanja in metanja žogic. Nisva več za laufanje in ne vem kakšne pasje šole.  sram Osnovno šolo bi verjetno opravili, ostalo pa ne več.  Undecided Mi bi psa imeli za razvajanje  Kiss, za prijateljstvo, za tako bolj počasno igro...  Smiley
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #280 : petek, 25.03.2005 : 14:58:12 »

Glede zlatih prinašalcev.. tudi cenovno so bolj ugodni, tako da če hočete zdravega psa za manj denarja lahko kupite bolj poceni RODOVNIŠKEGA prinašalca kot pa katero večjo pasmo brez rodovnika! Kontaktirajte uporabnico LIZO (ima 2 prinašalčka, samčka in samičko in zelo veliko izkušenj, verjamem da vam bo znala dati veliko nasvetov in naslove psarn).
Veliko sreče pri izbiri psička;)

Lp, Mojca
Logiran
janina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20



« Odgovor #281 : petek, 25.03.2005 : 14:58:48 »

Če se odločite za najdenčka-sama sem iz Ljutomera in sem šla v MB po muca. Drugače pa v bližini skrbita za zavržene pse dr.Škarjica (Veterinaria MS) in v Moravskih Toplicah (dr. Nabergoj)imata kot nek mini azil
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #282 : petek, 25.03.2005 : 15:12:36 »

Še en predlog - čez tri tedne je razstava v Vrtojbi, naredita si z možem lep izlet, oglejta si pse, spoznajta lastnike in vzreditelje, ki vama bodo znali najbolje svetovati!
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #283 : petek, 25.03.2005 : 15:23:46 »

Citat
saj sva z možem sposobna le sprehajanja in metanja žogic. Nisva več za laufanje in ne vem kakšne pasje šole.   Osnovno šolo bi verjetno opravili, ostalo pa ne več.   Mi bi psa imeli za razvajanje  , za prijateljstvo, za tako bolj počasno igro... 
Wink naš primerek bi bil prav super, kaj hitro pa bi z možem ugotovila, da sta še polna energije in da lahko kar fino šibata po vrtu in se igrata... še vedela ne bi, kako vaju obračajo, še posebej, če bi ga imela kot se piše: za razvajanje, prijateljstvo... Grin
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #284 : petek, 25.03.2005 : 15:35:24 »

Lanabela: sem si šla ogledat med opise pasem še enkrat tudi terierja. Dobro, da ste me opozorili nanju - je res za razmislit. Sta uvrščena v ožji izbor.  Cheesy

Za Lizo upam, da se bo oglasila za prinašalce. Smiley

Janina: vem za ti dve zavetišči. Problem je, da sta to zelo majhni zavetišči, ki imata po večini samo odrasle živali, redko mladičke, jaz pa nimam časa vsak dan hodit tam okrog, da bi me pa poklicali, ko dobijo mladičke, pa se ne da zmeniti, so prezasedeni v ambulantah. Moj mucek pa je k nam prišel kar sam. Grin Lep pozdrav!
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines