mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 03.07.2024 : 20:24:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 148908 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #255 : petek, 25.03.2005 : 11:46:50 »

Če želite bolj mirnega psa... vam svetujem psičko.
Z ušesi dol jih je pa veliko( malo vode na moj mlin)- setri. 
Mama mojega divjaka je najbolj milo, ubogljivo in nežno bitje kar sem jih kdaj videla med psi.
 Pa še  dolgčas vam ne bo( če se otroci selijo od vas).... pasja šola, dolgi sprehodi, radi se vozijo in plavajo, pa še radi so lepi in čisti( vsaj moj narcisek je med takimi)
Pa  saj bi se še kaj našlo....... pojdite na kakšno pasjo raztavo( da boste še malo bolj neodločeni) Wink Smiley
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #256 : petek, 25.03.2005 : 11:51:47 »

Ne, potem ne pride v poštev, ker kot sem napisala, sva z možem že "malo" starejša Roll Eyes in ne moreva več laufati z kužotom naokrog ipd.  Ja, bernardinec je tudi fantastičen, samo niso malo trmasti in svojeglavi? Od setrov pa priznam nisem veliko brala, to bo danes moja domača naloga. Smiley
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #257 : petek, 25.03.2005 : 12:00:26 »

Pri setrih je prednost to, da je ptičar in se na sprehodih( vsaj naš ne) ne oddaljuje pretirano od vodnika, kar pomeni on dela kroge in divja okoli vas vi pa lahko mirno in počasi špancirate, pa še krasno se odziva na odpoklic.

Imate jih pa več vrst :irski seter, angleški seter, gordon seter( moj divjak), in rdeče beli seter.

Pa še ravno prav velik je za obvladat Grin.
Jaz ponavadi srečujem z setri samo ljudi srednjih let.....( v veliki večini)
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #258 : petek, 25.03.2005 : 12:12:48 »

Ja, bernardinec je tudi fantastičen, samo niso malo trmasti in svojeglavi?
Trmasti? Svojeglavi? Hja, ne bi rekla Undecided Vsaj jaz nimam takih izkušenj Wink OK, res je, da sem imela s svojo psico malo težav ravno v puberteti, ampak s pasjo šolo smo vse rešili. Sem pa bila ta vikend v Franciji pri vzreditelju od moje psica in videla njegovega samca. Vse, kar lahko rečem je:  Shocked Shocked Shocked Pes je res da velik, ampak ko me je prvič videl (ko sem prišla k njemu v boks), se je vrgel na tla, na hrbet in mi nastavil trebuh, češ, čohaj me  Grin Grin Grin In to je naredil pes, ki me je prvič videl in na njegovem teritoriju.

Meni je drugače po izgledu in karakterju zelo všeč njufko (novofundlanec), ampak me moti njegova dolga dlaka (zato imam jaz kratkodlako bernardinko). Iz istega razloga ne bi imela bernskega (imamo pa doma velikega švicarskega psa-oglej si njegov opis med pasmami). Ta je tudi primeren za začetnike. Je pa še varuh (kar bernardinec ni-razen, da se ljudje ustrašijo velikosti).

Od kod pa si?

Lp jana
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #259 : petek, 25.03.2005 : 13:00:37 »

Sem iz Murske Sobote. Bernardinci so mi majčkeno znani, ker so ga nekoč imeli sosedi. Lump ja "vohal", da si grem po sladoled. Počakal me je skrit za prvim vogalom in ko sem se vračala uživajoč v dobroti - "liz" in od mojega sladoleda sem v roki držala le še vrh korneta. Angry Grin Všeč so mi lumpi! Ja, mislim, da je bernardinec tudi v ožjem izboru. Grem pogledat še o velikem švicarskem psu, pa setre. Hvala zaenkrat.
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #260 : petek, 25.03.2005 : 13:23:58 »

Spet sem tu. Od setrov sem našla opis le od irskega, od ostalih pa žal ne.
Ima mogoče kdo izkušnje z tibetanskim mastifom? Njegov opis je zelo ugoden za nas, se mi zdi? Pogrešam poznavalce goldnov.  Sad Jana, pri bernardincu me malo skrbi opis bolezni, katerim je podvržen, mislim na njegovo srce?  Undecided Pa še eno mogoče smešno vprašanje: kako veš pri taki mrcini kdaj je sita? Zanima me tudi vaše mnenje ali je sprejemljivo, da si kot začetniki omislimo velikega psa, ali bi bilo mogoče bolj pametno začeti z manjšim? Smiley
Logiran
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #261 : petek, 25.03.2005 : 13:31:07 »

Jaz bi vas pa samo opozorila, da včasih o isti pasmi v vsaki knjigi drugače piše. Tako da vam svetujem, da si podatke iščete pri ljudeh, ki imajo izkušnje z določenimi pasmami. In si pse tudi ogledate v živo.
Ter vedeti morate, da se značaj od psa do psa razlikuje. Dva psa iste pasme sta si laho značajsko popolnoma različna.

V nekem članku sem prebrala, da od večjih psov starejšim ljudem priporočajo borzoja. Je zelo velik a zelo lahek za obvladati (po teži). Da je pasma izgubila zanimanje za lov in postala prijeten družabnik za ljudi vseh starosti.




Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #262 : petek, 25.03.2005 : 13:33:37 »

Kaj pa hovavart ali pa nemška doga?

Lp Jana
Logiran
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #263 : petek, 25.03.2005 : 13:36:19 »

Bina gospa je napisala, da jo pri bernardincih skrbi opis bolezni. Nemške doge pa so še toliko bolj podvržene temu.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #264 : petek, 25.03.2005 : 13:40:20 »

Naša želja je pes večje rasti, miren

damayanti, kaj bi lahko rekla za setra, da je miren? Huh Kolikor sem se izobrazevala o njih, je povsod pisalo, da so zivahni Tongue
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #265 : petek, 25.03.2005 : 13:44:12 »

damayanti, kaj bi lahko rekla za setra, da je miren? Huh Kolikor sem se izobrazevala o njih, je povsod pisalo, da so zivahni Tongue

Hehe ... poglejte temo Kradljivec ... tam boste lahko prebrali o zivahnosti setrov .. hehe!

Damayanti ... pa brez zamere! Wink
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #266 : petek, 25.03.2005 : 13:49:15 »

irena_p, navsezadnje je skoraj vsaka pasma podvržena nekaterim določenim boleznim Undecided Na žalost... Kolikor poznam doge od Slavi, so zdrave. Ali se motim?

Glede bernardincev: Bina je moja prva bernardinka. In naš drugi pes (prvi je švicar). Ne zdi se mi problematično zaradi velikosti za prvega psa. Saj ima karakter tak, da naj ne bi bili problematični. Kdaj je sita? Hja, bernardinec bi načelo kar naprej jedel. Požeruh torej Grin Grin Ampak saj se vidi, koliko je debel (ali pa suh Wink).

Glede bolezni pa: poznam kar nekaj bernardincev, ki so doževili lepo starost (čez 10 let). Seveda pa se je treba zavedat, da so to veliki in težki psi. In taki ne živijo po 15 let ali več. No, saj navsezadnje tudi bernski niso tako zelo veliki, pa imajo tudi življenjsko dobo precej kratko (okoli 9, 10 let). Sicer pa je bil pred časom v MS tudi en vzreditelj bernardincev, pa v Lendavi stanuje forumovka, ki ima sedaj že 2. bernardinko doma. In ti lahko sama pove, da se po karakterju razlikujeta kot noč in dan Undecided

Lp Jana
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #267 : petek, 25.03.2005 : 13:52:22 »

Pogrešam poznavalce goldnov. Sad

Pojdi med pasme-med goldne Wink Tam sodeluje kar nekaj lastnikov goldnov. In verjamem, da ti bodo znali pomagati in kaj svetovati Wink

Lp Jana
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #268 : petek, 25.03.2005 : 13:55:56 »

Saj sem rekla PSIČKE( ženske).   Pes je pa druga štorija Grin Grin Grin

Ste me že zaklal! Grin Cheesy     Saj je rekla da rabi  lumpa......

Naš ni po mami njegova mama je res mirna in nežna............ fotr je pa duga pesem Roll Eyes
 Naš divjak je pa tatretja pesem Lips Sealed

Sem samo hotla da ne bi sama trpela Cool Cool
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #269 : petek, 25.03.2005 : 14:05:48 »

Gospa irena_p moram  povedati, da nama z možem hrti žal nekako niso všeč po zunanjosti (he-he, prej midva zaradi najine zunanjosti ne paševa k hrtu  Grin), po izgledu so nam všeč psi močnejšega trupa. Gospa bina : hovavart nama je po izgledu zelo všeč, se nama pa zdi po opisu pasme pretemperamenten. Nemške doge, oziroma dog nasploh pa me je strah, prenevarno izgledajo. Zato so meni npr. všeč psi z uhlji dol, ker zgledajo tako prijazno. Želiva si psa, mirnega značaja, to ne pomeni, da ne sme biti lump, pomeni, da naj to ne bi bil delovni pes ali pa pes, ki bi potreboval laufanje čez drn in strn. Želiva si psa prijaznega do drugih živali, ki bi pa naj bil tudi nekaj čuvaja, naj ne bi bil podvžen hudim boleznim in, ki ne bi bil preveč zahteven kar se tiče higiene. Ne zaradi najine lenobe, manjkajo nama izkušnje.  Sva preveč zahtevna? Vsaj eno tako pasmo izbrskajte, prosim. Kiss
Imate mogoče kakšno mnenje ali izkušnje o tibetanskem mastifu?
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines