mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 03.07.2024 : 18:41:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 148851 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
elvir
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #195 : torek, 27.07.2004 : 17:14:32 »

bina nisem prosu tega prosu sem za pse mladice . but anyway for your help even if its no help......
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #196 : torek, 27.07.2004 : 17:25:20 »

Elvir ne boš verjel tudi v zavetišču imajo MLADIČE!!  Angry In to take, ki so podobni kateri izmed pasem, ki si jih želiš. Moj fant je v svoj dom sprejel mešančka, mama zlata prinašalka, oče novofudlanec, in ni zanj plačal nič. Pes je danes podoben bolj novofudlancu, ker ima čisto temno dlako, stila novofudlanec, daljšo, samo da je malo manjši in ima gobec prinašalca.  Takega psa lahko dobiš zastonj ne za 30.000 sit. Tistih 30.000 boš potem porabil za hrano, ovratnice, posode, cepljenja itd.

LP nina
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #197 : torek, 27.07.2004 : 17:41:33 »

Se pomnete foprumovci, da je bila lani poleti podobna zgodbica z eno decvo? Bil je vpleten njufi, pa neki NO... v glavnem elvir, a nimas nic prijateljev/sosolcev/sosedov/nekoga, s katerim bi si krajsal cas?
Prisluhni starim sabljam na forumu, pojdi v bliznje zavetisce, zadaj si nalogo, da bos hodil 2 tedna redno, 2 tedna cistil kletke psom in jih sprehajal, jih hranil,negoval...

spoznal bos odgovornost, in tisto bo par ur na dan. Pomnozi z 12, pa bos dobil priblizno sliko. Manjkali ti bodo samo se stroski veternarja, hrane, zdravil, igrac, problem dopustov in drugih odsotnosti ... v glavnem kot se rece na mojem koncu "niso lhke".

lep avgust
k.

Logiran
elvir
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #198 : torek, 27.07.2004 : 19:00:24 »

hvala hvala hvala hvala ampak jaz si zelim cistokrvno pasmo saj mi je tak pes pac vsec nic nimam proti mesanckom in bi jih z veseljem kupil ampak pri meni so pri srcu bernski in novoflundanec ter svicarsko ovcar. prijatljov imam velik ter spilam igrce na racunalniku , soli mi gre dobro toda vseno si zelim kosmatinca,... pes gre lahk z man na sprehod in prijatelji tut saj imado tudi oni pse , glede psa pa vem da je velika odgvornost in jo nameravam sprejeti Smiley
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #199 : torek, 27.07.2004 : 19:56:24 »


Elvir,

 izkoristi počitnice, pojdi malo delat pa boš zalužil za kužka. Če

pa zares nisi pripravljen dati več kot 30.000 sit za rodovniškega

psa, mislim, da ti tukaj ne bomo kaj prida pomagali.
Logiran
elvir
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #200 : torek, 27.07.2004 : 20:29:16 »

sej delam ampak ne dam kesa za rodovnika ce lahk kupm ne rodovniskega pa bo se boljsi....... mam en primer k mi je sosed kupu bokserja ne rodovniskega pa pes zivi ze 7 let pa ni imel nobene bolezni razen usi pa se te ima vsak pes enkrat v zivljenju , pes je zelo pameten in igriv se nikoli ni ugriznil nobenega in je pravi ljubiutelj otrok , nic ga ne moti ce ga kdo pocuka za rep ali uhek =) skratka pes je zdrav k cebela pa pameten tut ,.... pol pa poznam enga bokserja k ma enga rodovnika iz anglije enga lorda bultorda all kva pa je star 3 leta pa je mogu na operacijo zaradi bolecin v trebuhu in ima umsko napado da zre travo pa plevel bolj kot meso pa se popadljiv je povrh ceprav ma pasjo solo,... velik ljudi mi je rekel da so rodovniski psi lahk velik slabsi kot nerodvniski zato mi je skoda denarja za rodovniske pse ki nosijo le neumna imena brez smisla in se glih tko obnasajo kot drugi psi . jst mislm da so vsi neumni k delajo razlike med rodovniskimi in nered. jast sam recem da ma lahk vsak pes bolezen tko ka vsak človk in mislm da ste vsi pateticni k date za pasjo ime vec kot zase ,.... someone says that pepls called freak but i rather call them nuts Smiley)) moja ponudba se vedno velja Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.342


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #201 : torek, 27.07.2004 : 21:10:36 »

elvir,

ce ne popravis svojih tekstov, bodo izbrisani!
Logiran

ninci
gost
« Odgovor #202 : torek, 27.07.2004 : 21:17:28 »

Ajaja, toliko nesmisla v enem postu pa še ne Undecided Ok tudi jaz nisem striktno za rodovniške, pa ti vseeno povem, da udi nerodovniškega ne boš dobil za 30.000, pa to ti hočeš ali nočeš. Pač psi ne rastejo na drevesih, ljudje predvsem tisti, ki se jim ne gre za zaslužek, postavijo višjo ceno, ker imajo z mladički kar nekaj dela! Stane prehrana mame, ko je še breja, pregledu, ultrazvoki, jemanje brisov, še pred skokom, izbira primernega samca, hranjenje mladičkov, kupovanje posodic, veliko budnih noči, dežuranja, in spremljanja malih nadobudnežev v prvih dneh... Pač mešančki so zastonj, ker nič od tega tam ne dobiš (pri večini), in ker se jih je tako najlažje znebiti. So tudi redki nerodovniški, ki nudijo mladičkom ves ta luksuz!!
Rodovniškega psa za 30.000 sit pa pač ne boš dobil, in lahko napišeš še 100 postov, o tem kako smotani smo in kako močno si ga ti želiš, in kako velik pesjak, in koliko časa na dan imaš zanj.
Angry

Aja ne boš verjel, tudi v rodovniku ima pes lahko zapisano samo ime Piko, mogoče tega nisi vedel, ker se nisi dovolj pozanimal! Nima vsak človek, ki ima rodovniškega psa registrirane psarne in potemtakem mladički ne dobijo "priimka" ampak samo preprosto, domače kmečko ime!

LP nina



Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #203 : torek, 27.07.2004 : 21:20:43 »

LP!
Elvir, imam boljši predlog. Vem za gospoda v daljni Belgiji, ki ima lepe njufije, rodovniške, tudi tri ali štiri barvne, vsi so že malo starejši, od 6.meseca dalje, kastrirani. In dobrim skrbnikom jih daje zastonj. Le to smolo imaš, da imaš premalo denarja za v eno smer, kaj šele v dve. Pa mastinčke ima tudi. Take z rodovnikom, zastonj. Vidiš, jaz sem bila pri njemu. Tudi meni je ponujal zastonj rodovniškega psa. Pa sem se raje odločila za nakup takšnega, za katerega sem plačala 10x več, kot je vredna tvoja ponudba. Če ti je Belgija predalč se lahko zategneš do Istre. Kupiš Plavi oglasnik ali Butigo. To so revije podobne našemu Salomoncu. Tam prodajajo pse za par sto kun. Malo boljši cucki pa so po 1000 kun. In nekateri imajo celo rodovnik!
Razmisli raje, kako bi bolj koristno porabil svoj višek časa!
LP,Miša
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #204 : torek, 27.07.2004 : 21:31:04 »

Elvir!

Toliko, kot sem se nasmejala ob tvojem zadnjem sporocilu, se pa ze dolgo nisem!  Grin  Grin  Grin

Kot prvo, te prosim, da pises slovnicno pravilno, ker sem brala 3x, da sem ugotovila kaj si hotel napisati! Drugace imas moznost predogled-a in si celoten tvoj tekst preberi se enkrat in sproti popravljaj! (Tipkarske napake so izuzete!)
Glede na to, da pises pravilno anglescno (vsaj kolikor toliko), potem ti slovenscina ne bi smela delati tezav! Hvala za razumevanje!

Dalje!
Kaj se ti norca iz nas delas, ali resno mislis?

Si na pasjem forumu, kjer te forumovci dobro usmerjajo - nihce ti noce slabega! Zapomni si to!

Ce je pes iz zavetisca se ne pomeni, da je slab!!! In tudi po zavetiscih dobis pasemskega psa - in to za nekje do 8.000 SIT - odvisno kam gres! Pa tudi rodovniskega - v vednost!

Jana ti je ze pripopala link od zavetisc, pa si malo poglej, malo se premisli, pa pocakaj, da pride kuza zate!

Kot so ti pa ze predlagali, pa hodi 2 x na dan, vsaj 1 mesec, v zavetisce in sprehajaj pse - ko bos to nalogo dobro (!!!) opravil, si na psa pripravljen!!!

No, pa recimo da si! Si pomislil, da se tvoj njufko ne bo zastopil s sosedovim ali sosolcevim - kaj bos potem?

Pred kratkim je bil v zavetiscu en njufko, ampak mogoce se pa bojis kontrol, ki jih opravljajo zavetisca, pa zato noces psa od tam! Kaj pa vem?!

Sem videla oglas za nerodovniske novofundlance, cena je bila 50.000 SIT. Poglej si kaksne "napake" imajo te psi - katerim zdravstvenim tezavam so podvrzeni, potem pa, ko si bos sel pogledat nerodovnisko leglo, po vseh teh pregledih vprasaj, ce imajo narejene ali ne - in naj ti jih pokazejo! Ce te v zvezi s tem karkoli zanima, pojdi povprasat v temo vsake od teh treh pasem - ti bodo razlozili!

Preberi si teme o zdravju, preberi si teme o pasmah (imas moznost tudi vsako temo natisniti, da bos lahko vse predelal tudi s prijatelji), preberi si se temo o preprodajalcih!

Nekaj pa ti smrtno resno priporocam, da psa ne kupis tam, kjer pise - vse pasme - ti garantiram, da bo pes bolan ali bo v najhujsem primeru bo pesek poginil!
Ali pa v trgovini - zivali niso na kg, niti ne po stevilu kocin, ipd.
Oglej si mamo in oceta mladickov! To bo mogoce en "dokaz", da ne gre za preprodajalca!

Napisal si, da delas - jeseni se zacne sola, le kdo bo sluzil za TVOJEGA psa?

Ali se starsi strinjajo?! Mislim, da si mladoleten (ce se prav spomnim) in mladoletnim osebam je prodaja psa prepovedana oziroma kazniva!!!

Sedaj pa te prosim, da mi odgovoris na vsa vprasanja oziroma napises cesa ne razumes! Hvala!

Lp, Ursa

PS: Vlecete 7 letnega bokserja za rep  Huh - ne vem, mogoce imas pa ti tako sreco, da ga poznas - z repom mislim!
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #205 : torek, 27.07.2004 : 21:40:35 »

Sem videla oglas za nerodovniske novofundlance, cena je bila 50.000 SIT.

Linchaich oprosti izrazu Wink ampak ti si ena navadna slepa kokoska, kaj nisi videla, da on isce do 30.000, DO!!! In čisto nič več, ker toliko je preveč, in ne misli dati toliko za enega "usranega" psa, ki bo imel ime.

Elvir jaz ti predlagam nekaj! Sicer čisto pod mojim nivojem, ampak mi ne preostane drugega. Kupi psa pri preprodajalcu, dal boš 30.000 sit, ali pa mogoče 50.000 ampak na obroke, ali pa boš lahko plačal z tehničnim materialom. Ko boš dal okoli 250.000 sit za zdravljenje v prvih dveh meseih in bo pes vseeno poginil, boš prišel nazaj na forum, skrit pod drugim imenom se razume!in boš pljuval čez preprodajalca; ki ti je takega psa prodal! Se pravi boš zanj dal okoli 300.000 sit, če štejemo še hrano, ovratnice, posode, bencin do vet. in psa še vedno ne boš imel.
Je pa že bolje preveriti takega za 50.000 a ne? No ja saj ti najbolje veš, taki so pubertetniki, imamo enega takega v družini, ki največ ve, in smo mi vsi največji "bukslji".

Kakor koli prijeten nakup! Upam, da se boš pravilno odločil
Nina
Logiran
travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #206 : torek, 27.07.2004 : 23:10:14 »

hvala hvala hvala hvala ampak jaz si zelim cistokrvno pasmo Smiley

Ni mi čisto jasno, ali se delaš norca iz vzrediteljev, ali pa si ti nor?!
Povej mi no, kako sploh lahko pomisliš, da boš dobil čistopasemskega psa za borih 30 jurčkov?
Pa še nekaj! Ali si sploh zares pripravljen imeti psa?? Iz tvojega pisanja sem vse bolj prepričan, da nisi!!

Logiran
travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #207 : torek, 27.07.2004 : 23:11:48 »

Pa še to:

VSI PSI IMAJO ČISTO KRI!!
Logiran
Suni
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #208 : torek, 27.07.2004 : 23:35:22 »

Nam za našega mešanca ni bilo težko dat 10 jurjev (pa ni bil iz zavetišča, bil pa je 2 meseca star), ti bi pa rodovniškega rad za 30 000?  
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #209 : sreda, 28.07.2004 : 08:11:36 »

Niti ne nameravam komentirati, ker je očitno, da se mali dela norca iz nas forumovcev...
Človek ne ve ali bi se jokal ali smejal... Angry
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines