mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 01.07.2024 : 19:26:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 148736 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
nikica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 6


« Odgovor #180 : četrtek, 10.06.2004 : 08:26:34 »

Živijo,

jaz sem se odločila za tibetanskega španjela. Sicer še nisem bila pri vzreditelju, ampak ga nameravam v kratkem obiskati, da si te psičke ogledam od blizu.

Mislim da bo ta pasma najbolj primerna zame, glede na moje potrebe.

lep pozdrav,
Nikica
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #181 : četrtek, 10.06.2004 : 17:12:20 »

Nikica!

Mislim, da si se dobro odločila. Tibetanski španjel je čudovit pes družabnik, nezahteven za nego, ki vaju bo lahko spremljal kjerkoli. Miren v stanovanju, živahen zunaj, velik pes v malem telesu... Brez problema vaju bo spremljal na daljših pohodih,zlahka premaguje tudi zahtevnejša ture, zadovoljen pa je tudi s kratkimi sprehodi. Doma imam še dva velika psa, pa se na daljših sprehodih in izletih prej utrudita kot španjelka.
Imam namreč psičko te pasme. to je moj prvi pes male pasme,in če bi se odločala še enkrat za manjšo pasmo bi se odločila za tibetanskega španjela.

Logiran
elvir
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #182 : ponedeljek, 26.07.2004 : 22:47:02 »

sem 16 letni fant ki si zeli psa bernskega plansarja ali belega svicarskega ovcarja mladica po ceni do 30 . 000 brez ali z rodovnikom! obupno si zelim kosmatinca saj i amam veliko casa in prostora vendar ne najdem ustrezne cene za te 2 pasmi. lepo vas prosim da mi pomagate in mi poveste kje lahko dobim mladice to pasme po tej ceni Wink =) aja pa ce mi lahko predlagate velikost pesjaka in ce je ustrezno imete te dve pasmi v pesjaku 3 * 2,5 ?
help me Wink
hvala Smiley
Logiran
elvir
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #183 : ponedeljek, 26.07.2004 : 23:02:59 »

ja pa se lepo bi prosil ce mi date cifro al pa email ce poznate koga  Tongue hvala
Logiran
elvir
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #184 : torek, 27.07.2004 : 00:14:24 »

me zanima ce kdo prodaja NOVOFUNDLANDECE do 30 000 sit rodovniske ali ne redovniske ! Grin
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #185 : torek, 27.07.2004 : 09:28:03 »

Čestitke za optimizem!!! Zelo težko boš namreč po tako nizki ceni dobil psa tako priljubljene pasme!!!! Grin
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #186 : torek, 27.07.2004 : 09:28:41 »

A zdej si pa že na drugo pasmo preklopil??? Angry
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #187 : torek, 27.07.2004 : 09:43:42 »

 >:(Takega cukra kot je novofudlanec bi imel v pesjaku??  Lips Sealed

Ja lahko gledaš za to ceno samo nerodovniške, pa še cena nerodovniških je najbrž višja.  Roll Eyes


LP nina
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #188 : torek, 27.07.2004 : 09:50:25 »

Cas in prostor nista dovolj, pes namrec tudi stane. 30.000 ni nic v primerjavi s stroski za vet., hrano in opremo. Ce nimas denarja za nakup, pac varcuj in si psa omisli, ko bos imel zanj ne samo dovolj casa in prostora, temvec tudi denarja. Pes je pac luksuz.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.337


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #189 : torek, 27.07.2004 : 10:05:03 »

elvir,

najbrz ves, kako izgledajo bernc, beli ovcar in novofundlandec na slikah, pa ves tudi kaksni so v resnici? Kaj potrebujejo, kaj je za pasmo znacilno, kaksne zahteve pri negi imajo, kaksne so razlike med pasmami...? Ste imeli kdaj doma psa? Ves kaj o pasji vzgoji, prehrani, negi, zdravju? Ves kaksnim boleznim je posamezna pasma podvrzena? Ves, kaj je to displazija?
Vse tri pasme, ki si jih izbral, bi bile kot medvedki krasne za na tvojo nocno omarico. Pa ves, da rabijo resnicni psi veliko vec, kot le lastnika, ki si psa zeli?

Najprej si o vseh treh pasmah preberi vse, kar lahko najdes v kniznici, na internetu (zacnes lahko na tem forumu v rubriki nakup psa), pojdi na razstavo, ki bo konec avgusta v Trbovljah, oglej si vse tri pasme podrobno, pogovori se z lastniki posameznih psov, vzemi si cas za tehten razmislek, potem pa se odloci za eno od teh treh pasem. In ko bos 100% pripravljen na prihod psa, zacni iskati primernega vzreditelja. Ta cas lahko izkoristis za varcevanje, saj za 30k psa ne bos nasel. Torej rabis nekaj vec denarja. Pa ne le za nakup. V vsakem primeru, ali kupis rodovniskega ali nerodovniskega, bos rabil vsak mesec kaksnih 10k za hrano, temu pristej se kaksnega jurja na mesec za igrace, pred prihodom moras psu zagotoviti ovratnico (najbrz ne bo dovolj samo ena), pa povodec, posode za vodo in hrano, lezisce, priboljske (ne z vase mize, temvec take, ki so pripravljeni prav zanj)... Zraven bo potrebno racunati na stroske za solanje ter veterinarske stroske - najprej moras zagotoviti finance za osnovna cepljenja, prihranek na racunu rabis tudi za morebitne nepredvidene veterinarske stroske (lahko racunas na kar precej denarja za veterinarja)... Se starsi strinjajo s prihodom psa? Ti ga bodo financirali in te vozili z njim, kamor bo potrebno?

Skratka, poleg 30.000 SIT racunaj se, da bos potreboval se nekajkrat toliko denarja, preden sploh zacnes razmisljati o psu. Razmisli, kdo bo skrbel za psa, ko bos ti v soli ali na dopustu, kje bo spal (v hisi ali zunaj - ce bo zunaj, potrebuje pesjak, kvalitetno koco...), ali bos imel nekaj ur na dan casa zanj, za njegovo solanje, vzgojo in sprehode... Zavedaj se dejstva, da bo treba za psa skrbeti vsak dan, brez izjeme, vsaj 10 let.

No, ko bos razmislil o vsem skupaj, ko bos vedel tocno, kaj bi rad..., ko bos pripravljen na psa, se pa javi s svojo zeljo v temi o izbrani pasmi.
Logiran

maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #190 : torek, 27.07.2004 : 10:05:04 »

Elvir, ne vem zakaj, ampak zdi se mi, da že poznam tvoj odgovor...očital nam boš, da smo same tečnobe .... Huh Huh Tudi verjamem ti, da trenutno nimaš več denarja za psa. Torej POČAKAJ! Še najmanj kar boš plačal bo cena psa, pa naj bo ta kakršnakoli že. Pes je živo bitje in ti bo zahteval tudi hrano (kupljeno ali doma pripravljeno), obiske veterinarja, ki pa niso poceni...če imaš srečo, da dobiš-kupiš zdravega pesjana. Svojega prvega obiska pri vzreditelju ne bom nikoli pozabila...še dobro, da nima skrite kamere...vedela sem, da so pesoti "dragi" ampak...še dobro, da je moje srce kar OK in sem vest o ceni prenesla. Naslednji meseci so bili eno samo šparanje in šparanje in ..... Pa tudi ko je bila mala-velika kepica že pri meni doma, ni tega šparanja videti ne konca in kraja. Kar izračunaj si, koliko te na mesec stane pes, pa potem na leto,... ne pozabi prišteti tvoj prosti čas...

Mogoče, če "boš imel srečo" boš nekje staknil mladiča za 30.000,oo SIT. Lahko še ceneje. AMPAK bodi pripravljen, da ne boš dobil samo mladička, temveč tudi en kup bolezni in problemov zraven. In namesto veselja bodo v hišo prišli problemi in žalost....

LP

p.s. je pa na forumu odprtih že kar nekaj tem o podobni tematiki. Preberi jih!!!
Logiran
elvir
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #191 : torek, 27.07.2004 : 16:49:13 »

hvala za vase nasvete ampak za psa ne dam vec kot 30.000 sit saj totalna bedarija dajati za mladica vec kot 30.000 pa ce mu je  foter domin von  ulrich pa mati elizabetha 3 , mene brigajo rodvniski psi en k.... saj menim da so vsi psi enaki razumemem da je hrana za pase vec kot 10.000 in veterina je drage itd vendar bom to zmogel brez problema in glede pesjaka mi je stric naredil velik pesjak 3*2,5 ter veliko uto ki je prizidek pesjaku izven pesjaka ! casa imam dovolj zivali obuzujem ko sem imel 8 let name je umrl 15 letni druzinski clan nemski ovcar zato si resno zelim imeti novega psa ! pasme poznam drugace ne bi kupoval ,....  lepo vas prosim ce mi lahko prodate mladice do 30.000 sit novofundlanca ali svicarskega belega ovcarja ali bernskega plasinarja . hvala za razumevanje
 Grin Cheesy jlubitelj kuzkov
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #192 : torek, 27.07.2004 : 16:55:46 »

hvala za vase nasvete ampak za psa ne dam vec kot 30.000 sit saj totalna bedarija dajati za mladica vec kot 30.000 pa ce mu je  foter domin von  ulrich pa mati elizabetha 3 , mene brigajo rodvniski psi en k....

Citat
,....  lepo vas prosim ce mi lahko prodate mladice do 30.000 sit novofundlanca ali svicarskega belega ovcarja ali bernskega plasinarja . hvala za razumevanje

No, upam, da ti nobeden ne bo prodal željene pasme psov. Pa brez zamere.

Če pa ti je škoda dati več kot 30 tisoč za psa, pa pojdi v zavetišče. Tam ga dobiš za 5 tisoč (pa še to ni obvezno). Pa še sterilizirano/kastriranega dobiš.

LP jana
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.337


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #193 : torek, 27.07.2004 : 16:59:41 »

Ce tako razmisljas, potem povej naglas in predvsem priznaj sebi, da kupujes mesanca. Pes, ki nima rodovnika (posledicno ne mores zatrdno vedeti, kdo so njegovi starsi), je po definiciji mesanec, ki je lahko bolj ali manj podoben tej ali oni pasmi.

Moj predlog je, da se odpravis v katero od zavetisc (seznam najdes na http://www.mojpes.net/modules/news/index.php?storytopic=116&storynum=5) in si tam izberes kuzka, ki ti bo vsec. Tezko bos sicer nasel belega ovcarja, ce pa si pripravljen malo pocakati, bos zagotovo nasel kaksnega, ki bo sila podoben njufiju ali berniju. S tem bos ubil vec muh na en mah: predvsem bos prihranil kupnino, torej ti za 3 mesece ostane denar za hrano in izognil se bos podpiranju nevestnih rejcev. Mesanec za 30.000 SIT je zagotovo zelo drag pes, ko pa ga lahko dobis zastonj.

In, elvir, prosim te, da pises slovensko. Tezko je namrec prebrati tako dolg stavek.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #194 : torek, 27.07.2004 : 17:02:18 »

hvala za vase nasvete ampak za psa ne dam vec kot 30.000 sit saj totalna bedarija dajati za mladica vec kot 30.000 pa ce mu je  foter domin von  ulrich pa mati elizabetha 3 , mene brigajo rodvniski psi en k.... saj menim da so vsi psi enaki razumemem da je hrana za pase vec kot 10.000 in veterina je drage itd vendar bom to zmogel brez problema in glede pesjaka mi je stric naredil velik pesjak 3*2,5 ter veliko uto ki je prizidek pesjaku izven pesjaka ! casa imam dovolj zivali obuzujem ko sem imel 8 let name je umrl 15 letni druzinski clan nemski ovcar zato si resno zelim imeti novega psa ! pasme poznam drugace ne bi kupoval ,....  lepo vas prosim ce mi lahko prodate mladice do 30.000 sit novofundlanca ali svicarskega belega ovcarja ali bernskega plasinarja . hvala za razumevanje
 Grin Cheesy jlubitelj kuzkov

Idealen ljubljencek zate je...Tamagochi! Vse in se vec o bitju, ki lahko biva v pesjaku, je brez rodovnika in ne potrebuje ne veterinarja ne hrane najdes tule
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines