mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 01.07.2024 : 18:22:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 148704 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #120 : četrtek, 01.04.2004 : 18:36:06 »

Ojla lisicka,

Glede na to, da imata starša precej določene pogoje bi jaz predlagala, da si izbereta pasemskega psa-seveda z rodovnikom. Glede same pasme mislim, da vam bo kdo drug znal bolje svetovati. Koliko časa pa sta pripravljena nuditi negi psa?

Beagle res ni ravno primeren, saj ima precej izrazit lovski nagon in veliko energije.

Veliko sreče pri izbiri
lp
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #121 : četrtek, 01.04.2004 : 18:41:01 »

LP,Lisička!
Pozdravljena na forumu! Sem tukaj slučajno prebrala tvojo prošnjo in se odločila, da ti povem, kako je pri nas, da se boš znala pravilno odločiti. Kajti, to se mi zdi zelo pomembno, kadar psa zbira starejša oseba.Naj ti zaupam, da je pri nas v familiji najmlajši stric star 65 let in ima posavskega goniča,teta pri 75 tibetansko terierčico,teta pri 87 nemškega ovčarja,teta pri 88 nemškega špica. Vsak od njih zelo težko  primerno skrbi za svojega ljubljenčka. Zato bodi zelo previdna pri izbiri pasme. Sama bi ti svetovala kakšno pasmo od malih družnih psov. Mislim, da je za v stanovanje zelo primeren mops,ne potrebuje veliko gibanja in nezahteven glede dlake. V to isto kategorijo spadajo še čivava,pinč,šiperka in brabandec.Drugače pa priporočam še mehiškega ali kitajskega golega psa. In, da ne bo pomote,to ni zraslo na moji kurji glavi.  Vsekakor svarim pred nabavo neprimerne pasme in ti svetujem, da dokončno odločitev o izbiri prave pasme prepustiš njima. Veliko sreče z nabavo!
LP,Miša
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #122 : četrtek, 01.04.2004 : 19:47:11 »

Pozdravljena,
beagle, vsaj kot sem jih videla jaz, res nekako niso tisto kar iščeš, čeprav so izredno simpatični in ti hitro zlezejo pod kožo. Zelo radi so neposlušni in imajo izrazit lovski nagon. Smiley

Če vam je vseeno ali je čistokrven ali ne, bi bilo mogoče dobro pogledati v kakšno zavetišče. Veliko tistih, ki so psa dobili iz zavetišča, zna povedati, da so ti kužki zelo privrženi in ljubeznivi, kot da bi se bali izgubiti svoj novi dom.
Neka ženska, ki so srečujem na sprehajališču, ima štiri kosmatince iz zavetišča. Vsi so spuščeni, ne rinejo v mimoidoče pse in se od lastnice ne premaknejo za več kot par metrov.
A o tem ti lahko povedo več tisti, ki imajo takšnega psa. Upam, da se bo kakšen oglasil.

Glede čistokrvnih pa - pasem je veliko. Zato vzemi kakšno knjigo, kjer so zajete vse (no skoraj vse) pasme s pripadajočimi opisi. Prepričana sem, da boste tako naredili ožji izbor pasem, ki bi lahko prišel v poštev. Ponavadi opisi vsebujejo tudi splošen karakter posamezne pasme, ki vam bo olajšal izbiro.

Upam, da boste imeli srečno roko pri izbiri.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #123 : četrtek, 01.04.2004 : 20:10:54 »

Tudi jaz bi ti svetovala, če ni pomembno glede rodovnika, da pokukate SKUPAJ v zavetišče. Saj tudi tam vsaj približno vedo kateri pasmi sta se "zmešali skupaj", če gre za mešančka. Tako lahko vsaj približno sklepaš na karakter psa. Drugače pa je bila v naši familiji-pri 60-letni babici pudljica. Sama je skrbela zanjo in moram reči, da so se kar dobro "štekale"  Wink. Tudi tekat ji ni bilo treba ravno veliko, ker je babica naredila 15 korakov, psička pa je morala zaradi majhnosti zraven kar hitro šibat in jo je utrudil že "navaden sprehod". Za kateregakoli psa se boste odločili, kar preberite kaj o tej pasmi-v knjigah ponavadi ni "iz trte zvito" in se "v psu" razvije kar večina omenjenih lastnosti. LP
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #124 : četrtek, 01.04.2004 : 21:55:15 »

Joj, da ne bo kdo narobe razumel. Pasemskega psa sem predlagala zato ker veš kaj te čaka, čisto pa sem pozabila na odrasle mešančke pri katerih se že vidi kakšni so- vsaj ponavadi  Cheesy
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #125 : četrtek, 01.04.2004 : 22:15:03 »

Mogoče kakšen maltežan, višavski terier, yorki, pudelj, ...

Mogoče pa bi bilo res dobro, da vzamete v roke knjigo Velika enciklopedija psov, počasi obračate strani in si preberete lastnosti tistih psičkov, ki so vam všeč. V primeru, da bi se odločili psička posvojiti iz zavetišča, si vzemite čas, vsi skupaj odidite v najbližje  zavetišče, si izbertite kužka, ga peljite na sprehod, da vidite če vam ustreza njegov karakter... pri starejših psičkih v zavetišču se ta že po 20 minutnem sprehodu zelo hitro vidi. Nekatere zanima kaj bodo povohali, kako bodo oblajali druge psičke, nekateri pa si enostavno želijo, da jih malo počohate in jim nudite malo nežnosti. V vašem primeru bi bili bolj primerni ti slednji.

Veliko sreče pr izbiri, poročajte še naprej kako in kaj Cool
LP nina
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #126 : petek, 02.04.2004 : 09:09:52 »

Moj predlog je srednji ali pritlikavi koder. Ne pusca dlake (jo je pa treba zato strici in cesati), je ucljiv, prilagodljiv (macke) in meni osebno strasno simpaticen. Nasa kuzica je tudi izredno previdna, primerna za starejse ljudi, pri svojih 7 letih se zelo igriva in kar mi je zelo vsec je, da se zna igrati sama. Ne potrebuje zelo dolgih sprehodov, zadovoljna je tudi, ce ji meces igracko, v stanovanju je dokaj tiha, zalaja le, ce kdo pride. Vse skupaj je seveda odvisno od vzgoje! Nasa je pac pridna, stanovanjska kuzica, ki se umaze samo, ce je res potrebno...prava dama torej.
V nasprotju z zgoraj omenjeno siperko, ki ni nikoli pri miru in potrebuje veliko gibanja (prav tako pinc, vsaj po mojih izkusnjah), ki preganja vse kar se premika (macke Roll Eyes), zna biti precej glasna in zahtevna in ni ravno pasma, ki bi jo upal pustiti zunaj na vrtu samo. Zna namrec plezati cez ograjo, kopati pod ograjo ali pa smukniti skozi najmanjso odprtino! Grin Pa se ne da se je dobiti v Sloveniji ali bliznjih drzavah (ni legel).

Preberi si opise pasem na mojpes.netu ali pa kar tu na forumu pod temo pasme! Sigurno bos dobila precej dobrih in slabih informacij o dolocenih kuzkih. Ali pa kot so svetovali ze pred menoj, pot pod noge in obisci kaksen azil. Tam je prava paleta barv in velikosti in kar je najbolj pomembno, karakterjev. Prav tako kot Drejci tudi jaz poznam gospo (oz. punco, da me ne bo tepla, ce se bo spoznala v teh besedah), ki ima kar nekaj azilantov, med njimi tudi Milenine pse in so strasno simpaticni, pridni in z njimi nima problemov. lp
Logiran

jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #127 : petek, 02.04.2004 : 13:54:43 »

Ojla!

Dobro bi bilo, če bi povedali, koliko časda sta pripravljena posvetiti negi.  Roll Eyes

Lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #128 : ponedeljek, 12.04.2004 : 07:42:41 »

Kopiram od 70 000:
Citat
Vprašanje: katerega psa se mi najbolj splača vzeti ker bo pes zunaj
 ¤kavkaški ovčar
 ¤hovawart
 ¤kuvasz
 ¤samojedec
 ¤zlati prinašalec
 ¤slovaški čuvač
 ¤veliki švicarski planšarski pes

HVALA ZA ODGOVORE!

Lep pozdrav Aljaž Jeraj
 

Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #129 : ponedeljek, 12.04.2004 : 07:45:28 »

70000:
Kot sem ti že v drugi temi odgovorila-ti bom še tukaj- ni odvisno samo od tega, kje bo stanoval ampak še od:
¤kaj pričakujete od psa
¤koliko časa bi na dan posvetili negi
¤s čim bi se ukvarjali s psom(agility, razstave, reševanje...)
¤ ...


Lp

P.S. Upam, da boste kupili kužka z rodovnikom.
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #130 : ponedeljek, 12.04.2004 : 14:25:52 »

Živjo!

70000 za zunajne bivanje je najbolj primeren kavkaški ovčar(problem je poleti,takrat more bit v kaki hladni senci s hladno vodo al pa najbolš v kaki kleti al pa na hodniku).Ampak ta pes potrebuje izkušenega vodnika,ki ga bo znal pravilno izšolat oz. ga znal motivirati.Drugače bo zaradi ostrine in velikosti ter teže povzročal precej težav.Moji sosedi ga imajo,žal samo za alarmno napravo(čeprav na mene nikol ne laja in pa kadar leži ali se sonči,počiva).

p.s.70000 Iščeš psa čuvaja v pravem pomenu besede,pol ni problema.Če pa ga misliš met zaprtega,na verigi...pol si kupi alarmno napravo,ki je tudi dosti cenejša.

papa
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #131 : ponedeljek, 12.04.2004 : 14:36:41 »

za zunajne bivanje je najbolj primeren kavkaški ovčar

No, to pa ni ravno res. Ker tudi švicar je zelo primeren za bivanje zunaj, če ga le ne razvadiš z bivanjem v hiši (tako kot smo to storili mi  sram Grin Grin Grin Wink). Sicer pa je o švicarju že oprta tema pod pasmami.

Lp jana
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #132 : ponedeljek, 12.04.2004 : 14:58:34 »

 Smileypoleg švicarja in kuvasz-a,slovaškega čuvača.

70000 Kaj pa pirenejski mastif ali pirenejski planinski pes in pa flandrijski govedar?

Flandrijci so tud dobri za obrambo,poslušnost.Poznam nekoga ki je mel flandrijsko govedarko,sijajna psica.

No upam,da boš psa dobro izšolal
.
Logiran
Liz
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #133 : sreda, 14.04.2004 : 14:28:35 »

Hoj!!!
Ne vem kam bi to vprašanje uvrstila vprašanje Huh!!!! No,pa sem naredila novo temo (prosim ne zgražajte se !!!!!!! Cry)
Problem je takšen; vsi v naši družini si želimo psa a ne moremo se odločit! 1x smo imeli psa a ker je bil star smo ga dali uspavati  Cry. To je mojega očeta zelo prizadelo!!! A od tega je minilo že kaaaaar precej časa in pripravljeni smo imeti novega. pes pa more biti primeren tudi za otroka (en je star 2 leti).
 problem je da so "fantje" za drugega psa, "punce" pa za drugega!!!!
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #134 : sreda, 14.04.2004 : 14:30:16 »

Kaj pa pride v poštev? Med čem kolebate? Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines