mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 23.06.2024 : 03:30:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 148473 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #1125 : četrtek, 30.09.2010 : 15:25:54 »

Jaz imam mlajšo sestrično, ki je enkrat lani postala Žiwa Wink
Logiran
limited
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #1126 : četrtek, 30.09.2010 : 18:52:44 »

branka: newem Cheesy pač tako pišem Smiley nekot sem se nawadiL.

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.331


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1127 : četrtek, 30.09.2010 : 22:09:18 »

krakeer, prav malo nas brigajo tvoje navade in če želiš tukaj še karkoli napisati in to tudi objavljeno obdržati, bo treba napisati po slovensko v celoti - z vsemi ustreznimi črkami, velikimi začetnicami in ločili. Če ne bo šlo, bomo brisali, kar boš v bodoče napisal.

Pravila na mojpesForumu
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1128 : petek, 01.10.2010 : 08:37:58 »

 Afro
Logiran
Dashaaa9
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #1129 : torek, 02.11.2010 : 21:15:34 »

Pozdravljeni usi!

Zadnje čase sem si kar domislila da bi si kupila psa. Že od enajstega leta si želim ampak prej pa nisem mogla imeti ko pa sem zavedala da sem nekako premlada hkrati pa takrat sem kar s starši veliko potovala okoli pa vem da pes ne bi bil ustrezen temu. Smiley

Samo,zdaj pa štejem 17 let,in sem prepričana da bi bila pripravljena skrbeti psa.pa bi imela psa,majhne rasti,saj živim v stanovanju s očetom in sestro. A drugo leto pa verjetno preselim k fantu ki živi v kmetiji pa sem malo po internetu pobrskala, pa bi imela maltežana,zahodnovišavskega belega terierja, kromfohrlanderja..
Ko pa se veliko ukvarjam s športom hkrati pa hodim malo naokoli po Sloveniji pa bi rada psa  vzela s sabo itd.
Na sprehode pa bi psa peljala zjutraj preden grem v šolo ter zvečer, če bo potrebno pa tudi popoldan in mislim da imam kar veliko časa za psa saj sem večkrat med tednom doma, med vikendom pa sem naokoli pa bi psa vzela s sabo med naravo. 

Pa nevem katera pasma naj bi bila primerna temu...ne bi imela dolgodlakega...

Prosim za vaše odgovore!

Hvala Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1130 : torek, 02.11.2010 : 21:21:45 »

Pes mora vsaj 3x na dan vsak dan na sprehod, ko je mladič, še večkrat. Doma moraš biti zaradi psa vsak dan in ne le "večkrat med tednom".
Ne bi imela dolgodlakega psa? Maltežan je dolgodlak pes in z njegovo dlako se je treba kar precej ukvarjat. Višavc potrebuje frizerja.
Logiran
Dashaaa9
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #1131 : torek, 02.11.2010 : 21:29:03 »

Razumem... ja zaradi psa pa bi res ostala skoz doma če bi mogla res tako skrbeti psa, povrh sem rekla da sem res pripravljena skrbeti psa..

Ja samo če pa nisem kaj narobe razumela so tudi kratkodlaki maltežani ali so samo dolgodlakavi?
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #1132 : torek, 02.11.2010 : 21:32:19 »

Kar se pa pasem tiče imaš na tem forumu vse možne in nemožne pasme precej dobro opisane, malo pobrskaj in preberi teme posameznih pasem(malo pišeš neumnosti o kratkodlakih maltežanih zato pravim to Wink )
Logiran
Dashaaa9
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #1133 : torek, 02.11.2010 : 21:34:43 »

Ja, samo prvič kupujem psa in pred nakupom pa bi si rada pozanimala katere so primerne pasme hkrati pa bi vse pozanimala kaj vse potrebuje ta pasma pa kakšno nego..
Sicer pa hvala za tvoj odgovor.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1134 : torek, 02.11.2010 : 21:35:09 »

Če vzameš škarje v roke, so lahko zelo hitro vsi kratkodlaki, z brivnikom pa še gologlavi in goloriti.
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #1135 : torek, 02.11.2010 : 21:36:11 »

Preden se odločiš za pasmo si odgovori na zgornja vprašanja. Ker drugače je brezveze.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.331


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1136 : torek, 02.11.2010 : 21:36:22 »

Froša, z drugih forumov sem ne bomo limali vsebin, še manj dajali tukaj linke.

Torej, Dashaaa9, predelaj:

- clanek na http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1183,
- nekaj o maltezanih najdes na http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=91,
- o visavcih na http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=75,
- tema o maltezanih je na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,6208.0.html
- rubrika o visavcih pa na http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,204.0.html
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.331


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1137 : torek, 02.11.2010 : 21:42:53 »

Froša, misli si, kar si hoces, bi pa bilo korektno, ce bi se v vsem tem casu seznanila s pravili tega foruma. Enaka pravila so bila tukaj, se preden si ti nasla ta forum. Ne pricakujem tvojega komentarja v zvezi s tem, ce pa slucajno bo, bo izbrisan skupaj s tem mojim pisanjem, kot je bil izbrisan predhodni.
Logiran

Dashaaa9
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #1138 : torek, 02.11.2010 : 21:46:48 »

Hvala,jana!

Si bom predelala o tem in premislila še enkrat vse skup.
Logiran
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #1139 : torek, 02.11.2010 : 22:27:06 »

Draga Dashaaa9,

obvezno preberi vse to in se več.

Meni se zdi zelo zelo velika odgovornost  - odločiti se za psa in se odločiti, da ga boš vzgojil. Mislim resnično vzgojiti, ne samo tako kvazivzgojiti, ko sliši samo na vsako tretjo in mu vse odpustiš, ker je pač tako “luštkan” in ga imaš tako zelo rada.
Vsak se mora vprašati, ali je res sposoben tega. Vem, da me bodo zdaj vsepovprek napadli, ker da sem za mešančke in proti mladičkom (oboje je res) in ti bom predlagala dve stvari:
- za psa se odloči po njegovem karakterju in ne po njegovem izgledu. Zase vem, da ful padam na čupavce, pa viseča ušesa… ampak je pomembno , da mi je to jasno, ko se odločam. Da si zavestno rečem: „Ja, tale je ful lep, ampak potrebuje to in to in to.“
- ti si zame pasji začetnik in za začetnika se mi zdi dosti bolj elegantna rešitev, da gre po psa v zavetišče. V pravo zavetišče, se razume. Kjer svetujejo po vesti in ni primarno, da se enega cucka rešijo in ga tebi obesijo. Kjer ti svetujejo in odsvetujejo. Kjer ti lahko dajo psa zraven, ki je že sobno čist, mogoče že pozna „sedi“ in vedo, kako je z njegovim lovskim nagonom. Psa za začetnika.

Veš, sama ne maram presenečenj in jasno mi je, da nimam pojma o pasmah in vzrediteljih. Zelo malo mi pomenijo krvne zveze in dedovanje. Nekako sem iz slabih primerov v mojem krogu znancev videla, da lahko „zafuraš“ vsakega psa, pa naj bo čistokrven ali azilski. Posebej tisti, ki glasno poudarjajo, da so začetniki in da zato morajo investirati veliko denarja v psa, da „tako vedo, kaj imajo“, tresnejo mimo. Investirati že, ampak ne denarja, temveč časa.  In v tem ni razlike, azilaš ali čistokrvni.

To, da se mi niti pod razno ne zdi pomembno, da je pes s teboj že od ranega otroštva, sem že večkrat omenila. Ker se splete posebna vez in ker lahko ti kot lastnik v tem nežnem obdobju posebej močno vplivaš na psa in... Zame samo bla bla. Ker sem že prevelikokrat videla, da je ta vpliv na žalost totalno mimo. Kot rečeno: zelo velika odgovornost.

To je samo moje skromno mnenje.
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines