mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 24.08.2024 : 01:28:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: SEN, po domače Binky (še prej pa Senna, po domače Mauči)
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: SEN, po domače Binky (še prej pa Senna, po domače Mauči)  (Prebrano 66273 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #60 : petek, 20.04.2012 : 09:53:26 »

Žužka, v eni sorodnih tem je bila dana tale povezava, ki se mi zdi zelo koristna, tudi za naši lisički, predvsem daljnoročno  Smiley

 
Tule je kar lepo razlozeno: http://dogaware.com/health/kidney.html.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #61 : petek, 20.04.2012 : 11:00:31 »

Hvala Čarka, trenutno bi se res rada čimbolj izobrazila, da najdemo pravo hrano da se nam to ne bi ponovilo. Smiley

Moram pa z veseljem poročat, da je danes prvi dan, ko je normalno lulal!  bravo veselje Se pozna tudi na obnašanju, čeprav že prej ni bil ravno slab, ampak danes že celo jutro divja in laja na kostko, bog ve kaj si sosedje mislijo.  Cheesy
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #62 : petek, 20.04.2012 : 11:34:56 »

Super, da je boljše! Cheesy
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #63 : petek, 20.04.2012 : 13:48:59 »

Torej deluje,fino  Afro
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #64 : petek, 20.04.2012 : 20:40:04 »

Za odtenek zopet slabše, ampak saj po logiki ne morejo kristali kar čez noč izginit ane.  Roll Eyes Je pa definitivno napredek. Smiley
V ponedeljek sva naročena na kontrolo, imava že lonček za lulanco, vprašanja za veta pa tudi že pripravljam.  Tongue
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #65 : petek, 20.04.2012 : 20:56:01 »

Držimo pesti itak še naprej Smiley Binky, dobro lulanje ti želimo ljubezen
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #66 : ponedeljek, 23.04.2012 : 09:49:33 »

Poročilo iz kontrole:

Kot sem ves čas imela na sumu (  Tongue ), gre za struvitne kristale. Roll Eyes Je pa vidno izboljšanje na vnetju in kristalih. V ledvicah še zmeraj ni videt nič. Sedaj pa antibiotike še 3 tedne (če se ne poslabša, potem sledi menjava antibiotika po anitibiogramu)  ter menjava diete na s/d.  Roll Eyes Oziroma sem jaz vzela urinary s/o, ker so briketi. Na konzervah lahko bankrotiram pa še kakšno drisko faševa. Raje brikete namakam. Moram pa kontrolirati ph in če ne bo pod 7, takoj nazaj. Isto velja za kontrolo količine izlulanega, še zmeraj se lahko ostanki kristalov kam zataknejo.
No, sedaj vsaj lahko raziščem o nadaljnji prehrani, imam pa še 5 kil u/d briketov, jih kdo mogoče rabi?  Roll Eyes

Pa odkriti moram še trakce za merjenje ph, kaj mislite lekarna, živalska trgovina (tisti za akvarij)? Huh
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #67 : ponedeljek, 23.04.2012 : 10:21:51 »

Superca  Cheesy

Tudi jaz na tiho upam, da bi šlo za to vrsto kristalov, vendar še vedno čakamo rezultate analize  jezen

Za pH trakce pa ti sporočim, ko bom ugotovila, kje jih lahko nabaviš (skoraj 100% v Sano*****  Wink )

RC S/O pa mu verjetno teknejo, a ne  Smiley
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #68 : ponedeljek, 23.04.2012 : 10:48:38 »

Trakci - preizkušeno Sano****  Wink
Pa čimprejšnje okrevanje  Kiss Kiss.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #69 : ponedeljek, 23.04.2012 : 11:24:37 »

Hvala, grem jih kar nabavit. Danes je imel ph 7, prej pa skoraj 9. (Hvala bogu, mu u/d zgleda ni prav višal ph  Lips Sealed )

Tale povezava na članek malo višje je res super, sem sedaj malo bolj samozavestna, da bomo uspeli "menedžirati" tole situacijo tudi v prihodnje. Smiley Pa še 2 muhi na en mah danes, izobraževanje o kristalih ter vaja bralnega razumevanja angleščine (ker imam danes ravno kolokvij iz tega  Cheesy ). Tudi manj se počutim krivo, ker očitno le niso bili krivi dosedanji briketi. Tudi v prihodnje zgleda ne bomo rabili tako drastično spremeniti prehrane, odpade pa ležanje na mrzlih tleh in lahko postanem vrhunski chef za juhice (voda še za v čevelj ni dobra, ali kako pravijo).  Tongue

RC sva sprobala samo par suhih briketkov in grejo v rito, bova kmalu več namočenih za k tabletki... Sem pa opazila, da ima tudi tiste "ta ogabne" rajši suhe kot z župco. Smola. Tongue

Še enkrat hvala vsem, ker držite pesti!  ljubezen Pickotu pa  Kiss  Kiss , saj smo si verjetno tudi podelili vrsto kristalov, bi bilo zelo čudno, če bi bili drugi kajne?  Huh Naše rite so delikatne, salonske vrste.  ljubezen
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #70 : ponedeljek, 23.04.2012 : 12:36:39 »

Ja, dobijo se v Sano...., najboljši so menda Merck-ovi  Wink
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #71 : nedelja, 13.05.2012 : 14:49:30 »

Naš tamau je pa spet slabše danes.  Sad Lulamo spet po kapljicah, počutje zaenkrat še nespremenjeno. Kljub temu, da smo še na antibiotiku in dieti, urin je bil vedno v mejah priporočenega. Hvala bogu je jutri tako ali tako redna kontrola pri vetu. Pa še drugo dohtarco dobiva, bo vsaj še kakšno mnenje... Se zelo bojim napačne diagnoze že vse od začetka... Undecided
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #72 : nedelja, 13.05.2012 : 17:14:46 »

A so ti kristali posledica presnovnih motenj?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #73 : nedelja, 13.05.2012 : 17:39:39 »

To je pa res en šit, držite se Kiss ...
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #74 : nedelja, 13.05.2012 : 17:46:28 »

A so ti kristali posledica presnovnih motenj?

Hja ... ja in ne. Lahko so posledica hrane, lahko so posledica vnetja (nekatere bakterije same ustvarjajo alkalen urin),  premalo pitja, ...
Drugace pri nizanju pH-ja FUL pomagajo brusnice (+ primerni antibiotiki, razen, ce je urin cisto sterilen). Jaz uporabljam kar humane kapsule od nutrilaba, dobre so pa seveda tudi katerekoli druge. Razni cajcki obicajno ne pridejo v postev, ker jih ne marajo piti.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: SEN, po domače Binky (še prej pa Senna, po domače Mauči)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines