mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 22:19:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: Kako narocamo preko amazon.com
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako narocamo preko amazon.com  (Prebrano 46103 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
Chantall
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 25


« Odgovor #30 : ponedeljek, 10.10.2005 : 20:18:15 »

Če naročaš na Amazon.co.uk znese poštnina okoli 7.98 funtov (=2800sit) + V.A.T., ki pa je odvisen od cene knjige.
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #31 : četrtek, 17.11.2005 : 00:07:13 »

Ojla!

Torej če vas prav razumem, je potrebno ček poslati vnaprej, preden dobiš knjige?
Sem nova na amazonu in se mi ne da prebirati vseh tistih povezav, ki ste jih dali gor.


Lep pozdrav, Ivana
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #32 : četrtek, 22.12.2005 : 17:23:36 »

Živijo,
jaz sem danes naročil dva koledarja in izbral sem plačilo s čekom, šel sem na mojo banko (A banka) izdelali bojo ček v USD in banka bo poslala ček na Amazon in menda je zdaj vse urejeno , bomo videli, komaj čakam  Cheesy
Logiran
_Tyra_
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 159


« Odgovor #33 : četrtek, 23.02.2006 : 16:17:50 »

Pred nekaj dnevi sem naročila nekaj knjig iz amazona. Zanima me, ali mi lahko kdo kaj več pove o carininjenju teh knjig?

Sicer sem si pogledala tale link http://carina.gov.si/slov/katalog/vpras_odg_dav_car_postopki.htm, in moram priznati, da mi ni ravno jasno, kako deluje to v praksi.
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #34 : četrtek, 23.02.2006 : 16:25:27 »

Tyra, če si naročila iz USA potem boš plačala carino. Jaz sem naročil dva koledarja, enega velikega in enega majhnega. Sta res prekrasna in nevem da se pri nas ne spomni nihče kaj takega prodajat. V glavnem vse skupaj me je stalo kar 14.000 sit, nakup, stroški pošiljanja, provizija pri nakazovanju denarja, ker ne plačujem s kreditno kartico, pa še carina in strošek je bil astronomski. Sicer sem zadovoljen in prišlo je hitro in brez zapletov ampak naslednjič bom naročil iz nemške podružnice.
Logiran
_Tyra_
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 159


« Odgovor #35 : četrtek, 23.02.2006 : 16:54:12 »

Hvala lepa za odgovor.

Lepo bi te prosila, če mi poveš koliko si plačal carino - je res le 8,5%?

Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #36 : četrtek, 23.02.2006 : 19:48:37 »

Čisto točno se ne spomnim sam pomojem za knjige nebi smelo biti več. Plačaš pa na pošti ko pošiljko prevzameš, je zraven že račun od carinske uprave.
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #37 : četrtek, 23.02.2006 : 21:03:13 »

Pred kratkim sem naročila 5 knjig iz ameriškega amazona. Poslali so mi jih v večih pošiljkah (mislim, da so bile 4) carino pa sem plačala samo enkrat  Wink
Logiran
_Tyra_
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 159


« Odgovor #38 : petek, 24.02.2006 : 10:24:12 »

Hvala za vse informacije.

Tudi jaz bom dobila naročilo v dveh pošiljkah.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #39 : ponedeljek, 31.07.2006 : 10:58:51 »

No,jaz spet neki ne razumem....narocim knjige in amazon mi poslje naslov in ostale podatke.Grem na Banko in mi recejo da potrebujem se njihov racun in iban kodo! Ma ni to pol isto kot  nakazilo? Kako se sploh rece da dobis ven cek in ne nakazilo preko transakcijskega racuna! Na pomoc!!!
lp
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #40 : ponedeljek, 31.07.2006 : 13:13:38 »

Jaz sem bil v Abanki in najprej tudi niso vedeli kako bi to speljali, potem pa so neko šefico poklicali in je vse naredila. Plačali so s čekom preko Americanexpresa, čeprav jaz nisem imel nobene kreditne kartice, zdaj pa sem si jo naredil samo zaradi teh naročil, ker je veliko enostavnejše in cenejše in hitrejše.
V glavnem povej da želiš plačilo s čekom! Oni izdelajo ček in ga pošljejo tisti banki ki je navedena na računu. Sprintaj si mail, ki ti ga je poslal amazon in ga vzemi sabo. Pa bodi kar pripravljena na mastne provizije, pa še na carino potem ko dobiš zadevo, če naročaš iz Amerike.
Upam da ti bo uspelo Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #41 : ponedeljek, 31.07.2006 : 13:20:22 »

Balu, ali si morda preverila v Literini knjigarni, koliko bi te prisle iste knjige, ce jih narocis pri njih?
Logiran

Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #42 : ponedeljek, 31.07.2006 : 14:18:15 »

Hm,kako pa naj to pogledam...ob reklami ni navedena nobena spletna stran.Sem pa narocila pribl.15 knjig in se mi za vsako lih ne da telefonarit in sprasevat Sad sram Pravzaprav pa nisem niti pomislila...Bom cez kaksne polleta,ko bom spet imela "noro" idejo narocevat knjige in placevat s cekom. Roll Eyes
Ce koga zanima resitev mojega problema pred par urami....gres na glavno banko(na majhnih bankicah teh stvari zgleda da ne poznajo...ocitno se solajo drugje) in po razlaganju na vec okencih ti milostljivo povedo pravilno besedno zvezo,ki ti na koncu odpre magicni svet bancnistva. Torej ne smes razlozit,da bi nakup preko spleta rad placal s cekom ampak da bi rad izvrsil "placilo s cekom" (poudarjeno za to da si boste vsi zapomnili magicno besedno zvezo!! Angry ) Potem pa gre vse po maslo...
Torej ce gre kdo na glavno Kopersko banko v Kopru, sta to okenca 25in 26 in seveda lepo povejte magicno besedo!
Sicer pa je bila gospa pri tem okencu zelooo prijazna in mi je vse lepo razlozila. Zakaj tega ne morejo opraviti drugje,mi ni jasno...zgleda da nimajo svojega Staneta(tako se resnicno imenuje gospod ki pise ceke).
Lp
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #43 : ponedeljek, 31.07.2006 : 14:22:46 »

Ja,sej sama izdaja ceka te stane 1500 sit,pol pa se druge stvari 2000 sit. Imas prav Robin,si bo treba kar kartico nabavit,tako za internet.Res nisem mislila da bo toliko kolobocij...skoda da ze prej nisi omenil "magicne " besedne zveze Cheesy Cheesy
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #44 : ponedeljek, 31.07.2006 : 14:29:57 »

Hehe, Balu, po okencih in pisarnah je vecinoma tako. Eden pozna svoje delo, delo drugega ga ne zanima in ce ne ves magicnih besed ali ce ne trofis takoj pravega okenca, se odisejada zacenja Grin

Mislim, da nimajo posebnih cenikov, saj je knjig toliko, da se ti zmesa Smiley
Jaz bi, recimo, kar seznam napisala v mail in vprasala, kdaj je lahko dostavljeno in koliksna bi bila cena vsega skupaj Wink.

Ko dobis knjige, bomo pa veseli kaksnih komentarjev.
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: Kako narocamo preko amazon.com
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines