mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 18:27:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 800548 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #450 : petek, 04.03.2011 : 11:58:31 »

Še smo tu (nas ni odpihnilo Tongue) in sinoči smo imeli malo "tehničnega pregleda".
Prosimo za razumevanje, ker je naša tehtnica še klasična (na kazalec, ki ni čisto pri miru Tongue ), mirne "razstavne" poze za merjenje pa tudi še ne obvladamo, smo merili najprej otroke, potem pa še Roka ob vratih, s pomočjo vaservage in trikotnika.
Torej, približni rezultati tehničnega pregleda so taki:

Roko, osem mesecev
barva: horjulsko črna
teža: med 15,5 in 16 kg,
plečne višine pribl. 50 - 51 cm,
dolžina v pozi "prostor" od iztegnjenih sprednjih tačk do konca repa: pribl. 115 cm

Jutri pa maškare ... upam, da ga ne bodo preveč prestrašile (bomo nosili klobase po žepih Tongue )
Logiran

Unikatne tablice in portretki
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #451 : petek, 04.03.2011 : 12:20:26 »

Huh, še sreča, da vas ni - mi bi vas ful pogrešali Wink!
MamaF, še dobro, da si imela Roka in njegovih dodatnih 16kg na špagci, brez njega bi verjetno obstajala resna nevarnost, da te okrog kakega kandelabra navije Grin Wink.

P.s.: A se Rokotu tudi kak kostum obeta - glede na mamine ustvarjalske sposobnosti...?
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #452 : petek, 04.03.2011 : 12:35:50 »

FŽ, jaz se letos prav bojim pusta, ti povem po pravici. Moj Roko je tak mali "strahec" , dokler ne spozna "motnje" in v naši vasi je navada, da "pustarji" hodijo od hiše do hiše zeloooo glasno in bučno, pri nas pa sploh naredijo cel žur. Tuhtam, kako mu narediči izkušnjo čimmanj stresno. OK, saj vem .... lahko bi se umaknila z njim na spehod, samo bežati ves čas pred "nevarnostmi" pa tudi ne morem a ne ...
Mi imamo namreč v sprevodu pustarski voz z glasno glasbo in trobljenjem, pa par avtov z raznimi zvočnimi efekti, da ne govorim, da so naše maškare do popoldneva že prilično "dobre volje" Grin

Razmišljam, da bom pustarje pričakala z Rokom zunaj na vrtu, da jih bo videl že od daleč, pa ga bom fuuul hvalila in nagrajevala in se z njim igrala medtem (ko bo še "normalen"). Potem pa se jim bova počasi približala in šla z njimi proti naši hiši. Ker nikakor nočem reskirati, da bi bil on v hiši, pa da navali pustarska raja z maskami in rjovenjem noter, zapirati v drug prostor (kjer spet ne bi štekal, kaj se dogaja) pa ga tudi nima smisla. Pustarje pač obvezno moamo pogostiti, taka je tradicija, sicer nam ne odnesejo zime!

Mogoče bo tudi Roko maškara, ampak samo za vas, za fotko Wink

Če ima katera kak predlog o socializaciji psa in maškar, pa kar na plan z njim Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #453 : nedelja, 06.03.2011 : 17:51:47 »

Dragi moji, danes sem tako ponosna in srečna, da moram eno krasno novico takoj deliti z vami. Evo, piflarja važna se javljata s temle:
  veselje

Kljub temu, da sem se zjutraj zbudila fajn mačkasta od včerajšnjega pustovanja, potem pozabila doma kapo kjub burji zunaj, kljub temu, da sem mu med izpitom pri vaji "sedi" stopila na nogo (mati štorasta Tongue ),sva se v odločilnem trenutku z mojim malim piflarčkom toliko zbrala, da sva si prislužila takle lep zaključek male šole Cheesy

Ko nama je inštruktor povedal obrazložitev ocene, sem se skoraj zjokala, tako naju je lepo pohvalil za ves trud ... in kar je še poseben čudež, za hojo "zraven" sva edina prejela odlično oceno z obrazložitvijo, da so tudi drugi sicer lepo hodili, vendar preveč "robotsko" in je samo Roko res ves čas pogledoval proti meni in sva bila skratla lepo usklajena (ne vem, kako nama je to ratalo, res ... ker v praksi je smrček bolj na tleh kot "pri meni" Grin ). In najboljša sva bila tudi pri "prostoru z odlaganjem" in odpoklicu, ki mu je sledil, pa čeprav sva pred tem en "prostor" malo štorasto izvedla.

Skratka, upam, da ne zamerite, ker se toliko važim Tongue ampak sem res res vesela Cheesy Tale "petka" je malo tudi vaša, ker mi vedno stojite ob strani z nasveti, kadar je treba Kiss Pa Smetkina tudi Kiss
Naš Ivan je spet poskrbel za fotke (jaz sem zjutraj še lastno glavo komaj našla, kje šele fotoaparat), jih bom prilepila, ko mi jih pošlje.
V glavnem, fajn smo se imeli s sošolci, zdaj pa upam, da se bodo v klubu kmalu razjasnile nekatere zadeve okrog inštruktorjev in nadaljevanja šolanja, ker vsi že komaj čakamo, da gremo "v nove piflarske zmage - naprej!" 

Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #454 : nedelja, 06.03.2011 : 18:00:31 »

Razmišljam, da bom pustarje pričakala z Rokom zunaj na vrtu, da jih bo videl že od daleč, pa ga bom fuuul hvalila in nagrajevala in se z njim igrala medtem (ko bo še "normalen"). Potem pa se jim bova počasi približala in šla z njimi proti naši hiši. Ker nikakor nočem reskirati, da bi bil on v hiši, pa da navali pustarska raja z maskami in rjovenjem noter, zapirati v drug prostor (kjer spet ne bi štekal, kaj se dogaja) pa ga tudi nima smisla. Pustarje pač obvezno moamo pogostiti, taka je tradicija, sicer nam ne odnesejo zime!

Mogoče bo tudi Roko maškara, ampak samo za vas, za fotko Wink

No, da ne pozabim (mogoče pride prav kateremu podobnemu "strahcu"), včeraj sem res naredila tako, kot sem zgoraj opisala, le da je Roko že zunaj začel kazati nekatere znake strahu pred maškarami. Revček je bil čisto zmeden, ko so se mu ljubeče približali prijatelji mojih otrok in oba moja (seveda v maskah) in ga nagovarjali, kot ponavadi ... ona pa je kolebal med veseljem ob znanih in njemu ljubih glasovih in med strahom. Ampak OK, se je pustil pobožati, vzel par priboljškov, potem sva šla pa proti hiši, kjer me je kar sam "odpeljal" v sinovo spalnico in se tam namestil v svoj "varni kotiček". Sem zaprla vrata in ga pustila kar tam, potem sem med vsem pustarskim hrupom sicer slišala nekaj lajanja, vendar ni bilo hudega. Ko so vse maškare odšle, sem ga šla iskat v sobo in je bil kar lepo umirjen, tiho, nič kaj hudega ni izgledalo. Seveda je za nagrado sledil en lep dolg sprehod (tokrat izjemoma brez "obvezne" piflarije Tongue ) in potem, ko sem se zvečer še jaz vsa namaškarala, ni kaj dosti porajtal ... je lepo ostal sam doma in mirno spal.
Črnuho moj ljubi Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #455 : nedelja, 06.03.2011 : 18:06:28 »

Čestitke obema!  bravo bravo bravo Afro Afro Afro Cool
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #456 : nedelja, 06.03.2011 : 18:07:50 »

Bravo Rocco in bravo tudi mamaF za diplomo in to tako, z odličjem bravo Afro
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #457 : nedelja, 06.03.2011 : 18:09:08 »

Hvala, luna7 Smiley

PS: Še en kratek filmček naše pustarske galame (zdaj vidite, kaj morajo ubogi takosmati preživeti enkrat letno) ... mačka pravita, da "to ni nič" in da tisti, ki ima mirno vest, tako galamo gladko prespi na varnem Tongue
http://www.youtube.com/watch?v=CtZ6261MP44
Logiran

Unikatne tablice in portretki
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #458 : nedelja, 06.03.2011 : 18:12:16 »

Rocco, ti si res pogumen pes Kiss. Še mene je malo ob posnetku strah ratalo...  Tongue Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #459 : nedelja, 06.03.2011 : 18:18:19 »

 bravo bravo
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #460 : nedelja, 06.03.2011 : 19:11:09 »

Rocco, čestitke za diplomo Kiss!
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #461 : nedelja, 06.03.2011 : 20:35:53 »

Bravo Rocco in mamaF! Zdaj pa lahko v miru naš "sprehod" organizirata. Smiley

K
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #462 : nedelja, 06.03.2011 : 20:37:17 »

Rocco, Piflarček naš, čestitke za tko fajn mamo, ki te tera in motivira, pa za diplomo in vse Kiss Kiss ...
... za tele šeme se pa ne sekiraj, če ti je blo tesno pri srcu, jaz bi se v takemle tud v kakšno omaro v spalnico stisnila...
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #463 : nedelja, 06.03.2011 : 22:16:18 »

Hvala vsem še enkrat Kiss

No, zdaj pa je pred nama nov cilj - še dva tedna do kraškega mitinga Cheesy
Logiran

Unikatne tablice in portretki
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #464 : nedelja, 06.03.2011 : 22:44:10 »

Cestitke se tukaj  Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines