mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 18.06.2024 : 15:26:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Fifi vas pozdravlja
Strani: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 ... 87   Dol
Natisni
Avtor Tema: Fifi vas pozdravlja  (Prebrano 238258 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #915 : sobota, 31.12.2011 : 13:03:16 »

Več kot dovolj bo.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #916 : sobota, 31.12.2011 : 13:20:41 »

Fifi, jaz sem na VF za testiranje vseh klopnih, hemogram, pregled in še kaj dala nekaj čez 100€ (recimo max 150, ker smo bili pozitivni na erlihijo in borelijo, smo dobili še zdravila, ta so bila še max 100€). Tolk za orientacijo.
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #917 : sobota, 31.12.2011 : 13:46:14 »

Hvala vsem. Fifi gre takoj po novem letu na odvzem krvi, dala bova delati hemogram in se dala pregledati na vse klopne bolezni. Pa še temperaturo se ji bo zmerilo. Če bojo testi negativni, bova šla pa tačko slikati, pa bomo potem videli, kako naprej. Upam, da ne bo nič hujšega.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #918 : sobota, 31.12.2011 : 14:57:25 »

Po mojih izkušnjah so se pri klopnih pokazali bistveno hitreje vsi drugi znaki, zelo neizrazito šepanje je prišlo že v akutni fazi, ko bi pes brez zdravil šel v nekaj tednih. Tako da v Fifinem primeru močnop dvomim, da gre za klopne, ampak res so simptomi individualni in za dušni mir pojdi. Na Gorkičevi stane komplet test za oboje 120.
Veliko zdravja.  Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #919 : sobota, 31.12.2011 : 15:17:29 »

Oz. če je klopna, je skoraj gotovo erlihija, za katero je okuženih 70% slovenskih psov, 3/4 lastnikov pa o tem nima pojma in jo njihovi psi prebolijo sami, brez antibiotične terapije. Pri hujši obliki erlihije ali pri boreliji bi se gotovo kazalo še kaj hujšega, ne samo občasno šepanje. Da je moj bolan, se je videlo z Marsa. 
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #920 : sobota, 31.12.2011 : 16:38:33 »

enemu se je pa pokazalo kot minimalni krogec demodexa sicer pa čisto v redu, rezultati krvi so bili katastrofalni, en, ki je bil totalno sesut, apatičen itd. pa je v splošnem mel boljšo sliko.  Roll Eyes
Glede na pogostost erlihije in totalno netipičnih znakov, ki so lahko spremljevalci bolezni, se ni za hecat zaradi tistih par evrov, sploh pri ponavljajočih zadevah. Treba je izločit najverjetnejše in iskat dalje, če je rezultat negativen.
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #921 : ponedeljek, 09.01.2012 : 14:09:17 »

Pretekli teden je šla Fifi na odvzem krvi za hemogram in pregled za vse klopne bolezni. Kri so ji vzeli iz obeh tačk in kri poslali na preiskave. Veterinar me je klical danes zjutraj z delnim rezultatom: anaplazmoza/erlihija - negativna!  Smiley

Čez en teden bojo rezultati še za borelijo, potem pa je rekel, da se moram zglasiti pri njem, da mi stolmači izvide krvne slike in mi da njihovo kopijo. Rekel pa je, da za enkrat niso našli nič nenavadnega, bo pa celotna krvna slika, kot sem že omenil, jasna v roku enega tedna.

Punca tudi ne šepa že nekaj dni, tako da upam, da res ni kaj hujšega. Ampak pri takih stvareh previdnost ni nikoli odveč. Držimo pesti, da bojo čez teden dni novice ponovno dobre.  Smiley

Prvi dan, takoj po odvzemu krvi, je imela za 0.2 stopinje povišano telesno temperaturo, in naša domneva, da je bila punca le tako prestrašena zaradi obiska pri možu v belem in je zato dobila rahlo povišanje temperature se je potrdila naslednji dan, ko so ji ponovno zmerili temperaturo in je bila ta normalna. Smiley

Aleksandrak, hvala za pošiljko! Žogica ji je zelo všeč, jo pridno obdeluje, ampak uničiti je pa ne bo mogla, ker je narejena iz trde plastike. Najbolje je pa to, da ko se jo naveliča, samo stresem notri še nekaj priboljškov, pa je spet akcija! Cheesy Hvala tudi za vrečke za kakce, jih imava že pri koči inštalirane in nama pridejo zelo prav. Pa hvala za priboljške, tako za Fifi, kot tudi zame. Fifi pravi, da so te klobasice (JA!) tanartabulše in da se ona seli v Nemčijo, da jih bo imela v trgovinah. Smiley


Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #922 : ponedeljek, 09.01.2012 : 15:02:20 »

Borelija je še toliko manj, verjemi, ker so tam simptomi še bistveno hujši in jih ne odpraviš brez zdravil, pa zelo stopnjujejo se, v parih tednih pes pogine.  Vsako šepanje še ni klopna.
Povišanje temperature ali pulza pri vetu je normalno.
Je pa sicer morda čisto ok delati preventivne teste na klopne, da veš, da je še zdrava in da še naprej uspešno furata preventivni program. Pri naslednjem psu bom jaz verjetno kar enkrat letno, po koncu sezone, delala teste.
Skratka, vesela za vaju, super. Afro Afro
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #923 : ponedeljek, 09.01.2012 : 15:05:59 »

Je pa sicer morda čisto ok delati preventivne teste na klopne, da veš, da je še zdrava in da še naprej uspešno furata preventivni program. Pri naslednjem psu bom jaz verjetno kar enkrat letno, po koncu sezone, delala teste.
Hm, in potem? Če ni simptomov, se itak ne zdravi. Undecided
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #924 : ponedeljek, 09.01.2012 : 15:10:11 »

Bolj si pozoren na določene znake, če se začne kaj zapletati. Saj veš, kako je to z erlihijo - tudi če ni izrazitih simptomov, je čisto fajn spremljat krvno sliko, iz dravit, če gre kaj narobe.  Jaz sumim, da je bil moj okužen z erlihijo že dosti prej, predno se je izkazalo, da je pozitiven na oboje - in pokazalo se je šele pri okužbi z borelijo.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #925 : ponedeljek, 09.01.2012 : 15:12:33 »

iz dravit - pomeni pravočasno zdravit, ukrepat
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #926 : ponedeljek, 09.01.2012 : 19:23:57 »

Fifika  bravo
Logiran
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #927 : ponedeljek, 09.01.2012 : 22:07:38 »


Aleksandrak, hvala za pošiljko! Žogica ji je zelo všec, jo pridno obdeluje, ampak uniciti je pa ne bo mogla, ker je narejena iz trde plastike. Najbolje je pa to, da ko se jo navelica, samo stresem notri še nekaj priboljškov, pa je spet akcija! Cheesy Hvala tudi za vrecke za kakce, jih imava že pri koci inštalirane in nama pridejo zelo prav. Pa hvala za priboljške, tako za Fifi, kot tudi zame. Fifi pravi, da so te klobasice (JA!) tanartabulše in da se ona seli v Nemcijo, da jih bo imela v trgovinah. Smiley


Fifi,  Kiss Kiss fino, drzimo pesti, da bos ja zdrava! Klobasice vama bomo se poslali, kein Problem, pa kako zogico tudi. Kiss
Wink Ce bi se zaradi klobasic Fifika rada preselila v Nemcijo, ji sporocamo, da si mora obriti lepe nozice najmanj do kolen, ker imamo sneg in potem cupavi izgledamo nekako takole:  Cool


* 251500_139886219433517.jpg (18.45 KB, 300x300 - pogledano 267 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #928 : torek, 10.01.2012 : 09:00:44 »

Fifi,  Kiss Kiss fino, drzimo pesti, da bos ja zdrava! Klobasice vama bomo se poslali, kein Problem, pa kako zogico tudi. Kiss
Wink Ce bi se zaradi klobasic Fifika rada preselila v Nemcijo, ji sporocamo, da si mora obriti lepe nozice najmanj do kolen, ker imamo sneg in potem cupavi izgledamo nekako takole:  Cool

Blagor vam, ker imate sneg! Jaz sem Fifi nabavil gamaše in čevlje z vibram podplatom z namenom, da bi uživala na snegu.... in valda sedaj snega ni. Angry Daj nam ga pošlji kaj, da ne bodo kosmatinci na našem koncu prikrajšani za ledene užitke, a boš?  Roll Eyes Grin Pa naj bo s hitro pošto, da se slučajno ne stopi.  Grin
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #929 : torek, 10.01.2012 : 11:37:52 »

Menda ne bosta dolgo čakala, do naslednjega tedna.  Lips Sealed
Logiran
Strani: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 ... 87   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Fifi vas pozdravlja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines