mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 18.06.2024 : 13:18:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Fifi vas pozdravlja
Strani: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 87   Dol
Natisni
Avtor Tema: Fifi vas pozdravlja  (Prebrano 238221 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #675 : četrtek, 18.08.2011 : 10:48:28 »

Cats,  .
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #676 : četrtek, 18.08.2011 : 10:56:18 »

Cats 
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #677 : četrtek, 18.08.2011 : 12:46:40 »


a je komu kaj jasno v čem je finta, vzrok in izvor pasjega parfumiranja?
za plenilce bi bilo nekako logično, da bi bili čimbolj brez vonja, da jih plen ne opazi prehitro.
mačke se tega držijo, pesjanarji pa počnejo ravno obratno.
V eni od pesjanarski knjig sem prebrala, da naj bi se volkovi in divji psi po iztrebkih svojega potencialnega plena povaljali zato, da zamaskirajo svoj vonj - torej, da so med lovom čim bolj "neopazni" (kar se vonja tiče). Se mi zdi kar logična ta razlaga.
Našim razvajenim kavčarskim kvazi lovcem pa je ta navada očitno ostala čisto tako, ko nam "arhetipski" strah pred kačami, pajki in podobno "golaznijo", ki je tisočletja nazaj grenila žiljenje našim jamskim prednikom.

Zakaj recimo moj Strašni Črni lovski Čuvaj konjsko figo raje pogoltne, kot da bi se z njo naparfumiral, pa v tisti knjigi nič ne piše Evil

Cats pa ima seveda prav, kot vedno
Logiran

Unikatne tablice in portretki
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #678 : četrtek, 18.08.2011 : 13:29:12 »

Mojega konjsko govno tako privlači, da gre za policijskimi konji kot v transu. Nič ne vidi, nič ne sliši, giblje se skrajno odpuljeno, kot zadrogiran na plesišču, pa pleše za njihovimi ritmi kot bi ga imeli prilepljenega.
Ampak mu vseeno ne pustim se valjat po svinjariji, kdo ga bo pa kopal vsak teden. Ali da bi tak - bože ne daj - spal pri meni.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #679 : četrtek, 18.08.2011 : 13:46:38 »

Sančulja, če bi ga pustila k meni na počitnice, bi se revež lahko vsaj naužil prelestnih vonjav - saj si videla v Rokovi temi, koliko konjev imamo v okolici. Bi ga privezale na ogrado pašnika, pa naj se slini Evil (kot se moramo mi pred izložbami včasih Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #680 : četrtek, 18.08.2011 : 13:52:20 »

MamaF, greš stavit, da bi morala plačat novo ogrado ... Evil
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #681 : četrtek, 18.08.2011 : 14:35:28 »

Veste kaj, konjski gnoj sploh ne smrdi (toliko) Tongue, mojadva se sicer ne valjata v njem, ga imata pa skoraj vsak dan za posladek Roll Eyes. Mi je veterinar, ki ima tudi konje rekel, da ni čisto nič narobe, če pes je konjski gnoj, saj z njim dobi koristne bakterije, ki mu jih v briketih/današnji prehrani manjka.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #682 : četrtek, 18.08.2011 : 15:18:47 »

A kakšne zajedalce pa ni možno, da dobi?
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #683 : četrtek, 18.08.2011 : 15:57:39 »

Jaz sem ravno zaradi morebitnih zajedalcev v divjačinskih in konjskih iztrebkih mojega veterinarja gnjavila, če je treba Roka kaj bolj pogosto razglistit, pa mi je rekel, da lahko, če me skrbi, delam tako, kot je v praksi pri lovcih - torej tabletke za razglistenje na 2 meseca namesto na 3 do 4. In zdaj pač počnem tako, čeprav so časi intenzivnega pobiranja vseh mogočih "divjih" drekcev (hvala nevemkomu, da mu pasji, mačji - pri odprtem mačjem wc-ju ali celo človeški niti od daleč ne dišijo) že minili. Zdaj pobere kakega, če je res svež, konjske fige, dva, tri dni stare pa sploh niso več zanimive Wink

@Royalty meni načeloma ne konjski ne kravji ne smrdi - v primerjavi s pasjim oz. kurjim, mačjim, človeškim je prav "blagodišeč" Tongue Bi pa verjetno tudi jaz fasala alergijo na sicer čisto simpatične konjske figice, če bi se moja zverina hotela valjat po njih.
BTW - to je storila ena krasna lepa bela landseerka, s katero smo se naključno srečali ravno ob praznem konjskem pašniku. Jaz sem njenemu lastniku glih razlagala, da bom zdaj zdaj mulca pripela na štrik, ker se mi zdi, da bosta psa nehala divjati in potem bo čas za "malico", on pa meni, da se mu zdi čudno, da se njegova punca še ni začela valjat po tleh ...ko se je to res zgodilo. Roko je šel na malico, landseerka pa na kozmetični tretma Cool

Fifi, oprosti, da ti takole dre***o temo, ampak ... saj sama veš, težka je tale pasja Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #684 : četrtek, 18.08.2011 : 16:56:43 »

Fifi, oprosti, da ti takole dre***o temo, ampak ... saj sama veš, težka je tale pasja Kiss

Mene prav nič ne moti. Zgleda, da s Fifi odpirava zelo aktualne teme. Cool

Imam nekaj za oči si spočit v dokaz, da ne slikam samo Fifi  Smiley:


Sicer se ne tiče psov, ampak je pa narava - od blizu (makro), če koga zanimajo ostale fotke:http://www.mojalbum.com/fifi1/makro-fotografija
Če bo slučajno kak komentar, pa kar v mojalbum napišite, da bo tale tema ostala čimbolj pasja. Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #685 : četrtek, 18.08.2011 : 16:59:02 »

Meni je od vseh rožic Fifica najlepša in najbolj dišeča, tut če je z dr**** namazana.  Smiley
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #686 : četrtek, 18.08.2011 : 17:02:44 »

  Afro
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #687 : četrtek, 18.08.2011 : 18:07:04 »

A kakšne zajedalce pa ni možno, da dobi?

Jaz pri mojih dveh nisem opazila, da bi jih dobila kadarkoli zaradi žretja konjskih fig, ju pa razglistujem čist po normalnem programu, torej na 3 mesece. Je pa tudi res, da so naši konji zdravi, redno razgliščeni in točno vem kaj jejo, zato sem brez skrbi.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #688 : petek, 19.08.2011 : 11:22:20 »

Za tiste, ki se po divjini sprehajate - http://www.pticarji.si/articles.php?lng=sl&pg=68

(Jana, tole je že proti pravilom ane?  sram )
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #689 : petek, 26.08.2011 : 14:15:26 »


Fifi ima spet kratko čupo.  Smiley

Logiran
Strani: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 87   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Fifi vas pozdravlja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines