mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 15:35:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Zasuk želodca
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zasuk želodca  (Prebrano 81277 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #105 : ponedeljek, 31.10.2005 : 12:37:29 »

Pri tistem ljudstvu, kjer je bilo to konkretno napisano (se mi trenutno ne da iskat v knjigi), je zraven slika, kjer so vsi psi okrog enega človeka, ki jim meče hrano. In seveda jo dobijo tisti, ki so bolj spretni, ostali pa so lačni vsaj še naslednjih dva dni. Undecided
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #106 : ponedeljek, 31.10.2005 : 12:41:45 »

Jah, preziveli so le najhitrejsi, tako pri vleki sani, kot pri hranjenju. lp
Logiran

Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #107 : ponedeljek, 31.10.2005 : 14:11:06 »

Tako ... Tisto ljudstvo, kjer je konkretno slika zraven, so Polarni Eskimi iz Severne Grenlandije. Na sliki jih človek hrani s tjulnjevim mesom. Piše pa še, da jih v lovski sezoni hranijo vsak drug dan. Torej v "nelovski" še manjkrat? Huh
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #108 : ponedeljek, 31.10.2005 : 14:28:47 »

Pri različnih ljudstvih različno, vendar tisti, ki so pse rabili samo za vleko, so jih takrat ko jih niso rabili večinoma spustili, da so si lovili sami. Ko so jih polovili, so jih morali včasih pred "uporabo" še malo shujšati. Ko so dobili za jest, so dobili veliko naenkrat, potem pa niso takoj vlekli. Če je kateri dobil zasuk želodca, je pač poginil. selekcija pač. Sicer so pa itek redko dočakali 5 let.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #109 : ponedeljek, 31.10.2005 : 14:51:31 »

Offtopic:

Če koga zanima knjiga: Ljudstva sveta 5 - Severna Amerika, Atlantski otoki s Karibi, Arktika. Založba Mladinska knjiga.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #110 : torek, 01.11.2005 : 13:24:36 »

Žal je v knjižnici le za čitalnico  Sad Sad.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #111 : torek, 01.11.2005 : 20:49:38 »

Mi imamo celo zbirko celo v šolski knjižnici! Smiley In nihče ne teži, da je ne smemo vzeti domov, ker je že stara (letnica 1980).
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #112 : nedelja, 06.11.2005 : 20:12:57 »

Bom pogledala še v domačem kraju, mogoče jo pa dobim  Cheesy.
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #113 : ponedeljek, 21.11.2005 : 13:46:57 »

Bučka se je odločila, da se ima premalo pestro in je včeraj zvečer pridelala še zasuk želodca.. Cry
Kaj se je dogajalo: enkrat v zgodnjem popoldnevu (okoli 11:30), ko naju en čas ni bilo doma, je v kuhinji "našla" krožnik peciva, ki ga definitivno ni samo pogledala. Potem je bila cel dan čisto OK, tudi na sprehod sva šli, skratka, nič nenavadnega. Ob 20ih sem ji dala majhno dozo hrane (precej manjšo, glede na dopoldanski "obrok"), pasirano zelenjavo in kuhano meso. 10 minut po hranjenju se je začela napihovati, bilo ji je slabo, ni vedla kako bi se dala, spahovalo se ji je... Dežurni dr. Zemljič nas je brez odlašanja "povabil" k sebi v dežurstvo (hvala Peibie za nasvet in Katarina  Kiss, za prevoz in podporo!). Do 23ih se je Bučka matrala s slabostjo, bruhanjem, sondiranjem... Želodec ni bil popolnoma zasukam, le delno, tako da jo je še lahko sondiral. Sedaj priporočajo čimprejšnjo fiksacijo želodca, kar je grozno težka odločitev glede na njeno stanje z erlihiozo. Vendar se bo v kratkem treba odločiti, definitivno po kontroli krvi, hemogramu itd.... Kakšno pa je okrevanje po taki operaciji?
No, takole... kot da še nimamo dovolj nas je doletelo še to... Bučka je do včeraj obiske pri veterinarjih odlično prenašala (čeprav jih ni malo), zdaj pa ne več...

LP,Maša
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #114 : ponedeljek, 21.11.2005 : 13:52:59 »

Pa saj ne morem verjeti no kakšna revica je tvoja psička.

Držim pesti za vaju.

Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #115 : ponedeljek, 21.11.2005 : 14:16:09 »

Kriza - tako mi je žal za vaju! Držimo pesti in tačke za čimprejšnje okrevanje...
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #116 : ponedeljek, 21.11.2005 : 14:50:41 »

Kakšno pa je okrevanje po taki operaciji?

vidve pa res nimata sreče  Undecided Cry

Svetujem ti, da se kmalu odločiš za fiksiranje. Definitivno je operacija mnogo težja takrat, ko se želodec zasuka. Žal pa je tako, da večinoma po delnih zasukih pride tudi do popolnega in takrat ni druge rešitve. Sigurno je lažje sedaj  Undecided. Okrevanje pri moji je bilo kar solidno glede na tole  Lips Sealed. Kak mesec po drugi operaciji smo pričeli z normalnim življenjem, ki ga več ali manj živi še danes. Bila je takrat že pozitivna erlihijo  Roll Eyes.

veliko zdravja vama želim
LP Noli
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #117 : ponedeljek, 21.11.2005 : 14:56:15 »

PISMO!!! Pa ravno vama se je moralo to zgoditi (saj ne, da komu privoscim, ampak Buca ima pa res dovolj ze vsega ostalega sranja)!
Situacija je tocno taka kot je bila pri moji Speli.
Mi smo se za operacijo odlocili v roku treh dni. Jaz sem mislila pocakati se kaksen dan (da ne bi bila splosna anestezija na sporedu ravno vsak dan), pa so me vsi prepricevali, naj to naredim cimprej. Naj ti povem (preberi tudi tisto studijo do katere je link v to temo enkrat pripopala Nuki), da se rec v vecini primerov, ko se zelodca ne fiksira (ali je poseg opravljen slampasto, a ne, Noli), ponovi.
Spela je bila prvi dan po operaciji se malo matasta (anestetiki jo vedno zdelajo), ostalo okrevanje je slo pa precej hitro. Jaz sem jo prvi teden po operaciji imela v sluzbi, da je bila pod nadzorom 24h, jedla je pa vsaj 6x dnevno, v majhnih kolicinah. Sprehodi so bili 1 mesec samo na vrvici in kratki. Brikete ji od takrat naprej namakam (sem na lastne oci videla kaj se zgodi, ko se namocijo v zelodcu), hrano se vedno dobiva 3x dnevno. S slednjim sicer verjetno pretiravam, ampak niti najmanj si ne zelim ponovne take izkusnje.
m.

p.s. Drzita se!
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #118 : ponedeljek, 21.11.2005 : 15:04:21 »

Ja, groza me je, da se zadeva ne bi ponovila. Očitno Bučki ne bomo prišparali kakšnega ponovnega obiska, kakor sem nameravala (za danes smo imeli v načrtu pregled skeleta in krvi, pa sem zaradi matranja prestavila). Bomo morali čimprej na hemogram in v končni fazi na operacijo...  Cry O, madona božja, kakšno smolo ima ta pasja reva... Pa taka prijazna luštna punca... Cry Cry Kako me skrbi, kako tale stres vpliva nanjo!!
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #119 : ponedeljek, 21.11.2005 : 15:32:17 »

Katarina Kiss, za prevoz in podporo!).
LP,Maša

ja, tole je pa huda preizkušnja tudi za opazovalca, kaj šele za pesjanko! Itak da ji ni čisto nič jasno, ko se jo v mrzlem večeru popoka v avto in odbrzi z njo na urgenco. Tam so sicer vsi prijazni, vendar se čuti napetost v zraku, saj je še veterinar v dilemi, ker ne ve, kaj bi bilo najbolje narediti.... stikajo glave, šepetajo, gledajo ultrazvok slike, vsake toliko pobožajo pesjanko, ki ji je v tistem trenutku neznosno slabo, od napihnjenosti težko hodi. Pa ji vendarle njen bokserski karakter nekako ne dovoli, da bi se " sesula" in tako marljivo hodi gor pa dol, poskuša bruhati, malo kaka, malo posluša vojno vseh možnih zvokov v svojem trebuščku, mirno prenaša vse dotike, vse pritiske, ki jih veterinar spremlja z mirnim prijaznim glasom. Vidi se, da je punca v stresu, v momentu ima dovolj in jo ucvre proti vratom. A na žalost muk še ni konec, pade namreč odločitev za "sondiranje".... ki je kot rečeno že za opazovalca muka. Nemočen stojiš zraven, poslušaš sondo in veterinarja, ki daje asistentki napotke ti pa nepremično zreš v "respirator" (lahko je tudi kaka druga naprava), ki se po tempu njenega dihanja dviga in spušča. Opazuješ prsni koš in stiskaš pesti, da se vse srečno konča... kar je pa zelo težko, saj po tolikih letih raznovrstnih izkušenj poznaš cel miljon zgodb, ki jih zavestno in skoraj besno odganjaš iz glave....to je pravzaprav edino, kar lahko storiš. Izraz na veterinarjevem obrazu se končno malo omehča, zadovoljen dvigna glavo k asistentki in reče lastnici nekaj spodbudnih besed... Pesjanko z mize, še enkrat slikanje, slika pokaže, da je stanje precej boljše. Med infuzijo se prebuja in gleda okrog sebe, občasno pa še položi svojo utrujeno omotično glavico nazaj na tačke. Zdaj vemo, da je ta hudo mimo. Šele takrat se oddahnemo, začnemo normalno dihati in se zavemo stvari okrog sebe.... in za hip prisluhnemo žalostnemu mijavkanju mucka v kletki, ki je pravzaprav mijavkal ves čas, pa ga nismo zaznali....Zdaj pa nas je priklical nazaj.

Bučki želim čimprejšnje okrevanje, vsem ostalim pa čimmanj takih zgodb....


lp, Katarina
 
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Zasuk želodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines