mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 21:21:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Samo - nedolžni beli oblaček, leteča veverica Ščurk & Co.
Strani: 1 ... 328 329 330 331 332 [333] 334 335 336 337 338 ... 366   Dol
Natisni
Avtor Tema: Samo - nedolžni beli oblaček, leteča veverica Ščurk & Co.  (Prebrano 783205 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4980 : ponedeljek, 17.11.2014 : 16:01:00 »

mamaF, lahko ti jaz naslednjič posodim Regratovega prjatla - garantiram, da boš besedo izziv doživela tudi z druge, temačne strani Grin
Mislim, da je povsem jasno, zakaj še svojega psa prevaram in prišparam ob takih prilikah Tongue Evil

Čeprav - z gospodičem Sol&Poper bi pa lahko fajn pozirala! Imam en točno take barve zimski plašč piiiilimo
Pa če bi mi Đinksova na podlagi analize njegovega obnašanja še taprave navodilE dala, bi ziher tudi en promenadni sprehod skup spravila Wink

Ko boš pa v kakih kamuflažnih cotah in čevlji z derezami, ti pa Čebelco dam za en krog. Wink Cool
Ja, kamot, tega imam itak več kot talepih cunj, definitivno Afro Od sina sem celo podedovala čist taprave kamuflažne hlače in sem jih enkrat oblekla za v nemško šolo Grin Seveda sem največji vtis naredila na reveža Rokota, ki je takrat še posebej pazil, da "poleg" izvaja en meter za mano, jaoooo huh


Zdaj pa resno, zakaj je Regrat meni čist pod kožo zlezel. OK, črn, velik, bleščeč, itak.
Ampak, vam povem, tole je izvrsten "učni" pes. Tapravi demonstrator za primere, ko želiš tečajnikom v nemški ali kaki drugi šoli dotajčit, kolk je pomembna taprava komunikacija s psom. Kako pes dejansko deluje, ČE ima natančna navodila in kako se odziva na pravo intonacijo glasu.
In kako bo itak počel, kar se njemu zdi fajn, če mu ne daš nobene usmeritve.
Recimo, on bi bil krasen primer učenja obiskov, kako si lahko sami pomagajo, da pes ne bo skakal po njih. Ker tale junc valjda bo skakal in se valjal po človeku, če ga bo ta s piksanjem, vriskanjem, ploskanjem in mahanjem z rokami, še spodbujal.
Če pa ga kao ne šmirglaš, bo morda šel iskat nekaj za v gobec, malo čakal, če si ga opazil, potem pa - ko se itak ne boš odzval, bo izklopil vse funkcije in v "stand by mode" popolnoma nemoteče nekje obmiroval. Dokler po pomoti s pretirano navdušenim glasom ne vzklikneš kake magične besede, buh ne dej njegovega imena Grin Takrat gre iz "stand by" takoj na "full power". Ki pa se izklopi takoj, ko je jasno, da zdaj ni pravi čas za akcijo.To me strašno fascinira.
To sploh ni tako kot pri "mojih" borderjih, ki sicer izgledata na "stand by", ampak v resnici pa to ni to. Tam je treba skočit v luft in živčno izsiljevat, naj se nekaj zgodi, še preden človek pomisli, da bi se kaj lahko začelo dogajat. In imata zelo zelo zakasnjeno funkcijo izklopa stopnje "full power". Je kar utrudljivo.

Zame je bilo druženje z Regratom super duper vaja samokontrole, ker sem morala delat točno 180 stopinj drugače kot z Rokotom.
Če moram pri Rokotu biti ob vsaki neprijateljski okoliščini, ki se napoveduje, ful vesela in poskočna, da se sploh normalno premikava naprej, je bilo treba z Regratom ob okoliščinah, ki ga še posebej razveselijo (to je pa itak praktično VSE, na dveh nogah ali na štirih, arhitektura mu je pa tudi vsa všeč, pa naj gre za mostove, jaške ali stolpnice, ane), skuliran in umirjen. Se je treba pogovarjat z njim z glasom Jurija Součka, ki bere Cankarjevo novelo. In mu mirno povedat:"ej, stari, kolk je fajn, ker sva MIDVA skupaj, pustva pri miru vse te turiste, ane" Smiley
V naspotnem primeru bi šli v franže moji štumfi in tudi črn plašček bi ratal hitro "sol&poper" barve Grin
Če se malo zmotiš in preveč navdušeno napoveš "ej, greva tle čez prehod, hitro, hitro, jaaaa, kok si superrrrrr" - imaš na sredi ceste klovnovsko predstavo, itak Grin Ker to srce črno začne migat s tisto svojo ritko, pa poskakovat kot kobilca, pa take Grin No, pa saj ste videle v Bulldogu, ane Wink

Predvsem pa sem še vedno čist paf nad dejstvom, da se je družil z mano, kot da se že 100 let poznava, brez vseh predsodkov. No Jinx sicer pravi temu fenomenu "prodana duša" pevka Meni se zdi pa samo tolk brihen, da zna uživat življenje tukaj in zdaj s polno žlico ljubezen

Super sta z Regratom! Drugic pa se svoje crno zlato Rokota pripelji, da bo malo ljubljanske mestne dame sarmiral.
Hja, Roko bi bil OK za poziranje, ker od vseh stresov rad zamrzne Wink
Sicer pa bomo nujno rabili tvoje inštrukcije, da nam odkriješ tajne, kako vam rata zmeraj tip-top skupinske fotke naredit in to z dvema psoma naenkrat Wink


Logiran

Unikatne tablice in portretki
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #4981 : ponedeljek, 17.11.2014 : 16:21:44 »

Zame je bilo druženje z Regratom super duper vaja samokontrole, ker sem morala delat točno 180 stopinj drugače kot z Rokotom.
Če moram pri Rokotu biti ob vsaki neprijateljski okoliščini, ki se napoveduje, ful vesela in poskočna, da se sploh normalno premikava naprej, je bilo treba z Regratom ob okoliščinah, ki ga še posebej razveselijo (to je pa itak praktično VSE, na dveh nogah ali na štirih, arhitektura mu je pa tudi vsa všeč, pa naj gre za mostove, jaške ali stolpnice, ane), skuliran in umirjen. Se je treba pogovarjat z njim z glasom Jurija Součka, ki bere Cankarjevo novelo.

Veš kaj je pa najboljš? Imet oboje. Kiss Evil Cheesy Potem še psa drug za drugega opravita en košček dela Tongue. Umirjati poskočnega (saj vemo, kaj vse paše pod to besedno zvezo, ane) je še vedno precej lažje kot prepričati prestrašenega, da bo vse ok in naj zavraga že sodeluje ... oboje zahteva potrpljenje in samokontrolo, ampak kot praviš, 180 stopinj razlike je. Kar je meni super, pravzaprav.  Wink
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #4982 : ponedeljek, 17.11.2014 : 16:53:28 »

Še jaz polapismena sem opazila, da je Regrat takoj pripravljen skočit in sodelovat. Na vsak moj "kje si mišek  Kiss" bi on skočil v naročje, vrnil objeme in poljube.
Šele zjutraj mi je potegnilo, da sem matrala psa, ker Samova Šefica ni nič men rekla, samo njemu "MIIR! NEHI! ČAKAŠ!"  Undecided
Sej bi mi loh rekla, nej ga ignoriram, ne pa matrat bogega psa. Resno.
Sej jest bi te tut ubogala.  Wink
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #4983 : ponedeljek, 17.11.2014 : 16:57:31 »

....Se je treba pogovarjat z njim z glasom Jurija Součka, ki bere Cankarjevo novelo.

  Tole moram pa nujno enkrat slišat!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #4984 : ponedeljek, 17.11.2014 : 17:13:54 »

Jest povem po pravici, da sem bila utrujena  Roll Eyes Lips Sealed že od samega gledanja te "will to please", pa "greva delat, a greva, a, pejva no, pejt, pejt"...
ČR je cuker na n-potenco  Kiss Kiss, ampak... fiju... to hendlat.  sram  Shocked
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #4985 : ponedeljek, 17.11.2014 : 17:37:51 »


ČR je cuker na n-potenco  Kiss Kiss, ampak... fiju... to hendlat.  sram  Shocked


Ja, se z Ardečo poTpišem pod tolele  Smiley
Res, bravo njegova Šefica  objem  Afro
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4986 : ponedeljek, 17.11.2014 : 19:59:38 »


Šele zjutraj mi je potegnilo, da sem matrala psa, ker Samova Šefica ni nič men rekla, samo njemu "MIIR! NEHI! ČAKAŠ!"  Undecided
Sej bi mi loh rekla, nej ga ignoriram, ne pa matrat bogega psa. Resno.
Sej jest bi te tut ubogala.  Wink
Nisi ga matrala. On je vesel, če lahko nekaj dela. Meni je razložila, kako to gre pri njemu in tudi če v človeškem svetu nekaj deluje kot "brazvezno matranje", je zanj to eno delo, ki ga je treba pač opravit in to je njemu d-best. Delat namreč.

Veš kaj je pa najboljš? Imet oboje. Kiss Evil Cheesy Potem še psa drug za drugega opravita en košček dela Tongue. Umirjati poskočnega (saj vemo, kaj vse paše pod to besedno zvezo, ane) je še vedno precej lažje kot prepričati prestrašenega, da bo vse ok in naj zavraga že sodeluje ... oboje zahteva potrpljenje in samokontrolo, ampak kot praviš, 180 stopinj razlike je. Kar je meni super, pravzaprav.  Wink
Ja, meni je že hiper borderje čist fajn max eno uro na dan "matrat" oz. sebe z njimi matrat. S poudarkom eno uro na dan. Ko meni paše Wink
Za "Regrat tip kuŠka" bi bila z veseljem kandidat za varstvo enkrat tedensko. Takle, kot je zdaj po zaslugi Šefice, je super Kiss
Za kaj več pa v tem trenutku nimam zadost jajc in znanja, pa tudi tolk se človek navadi na črnogorski ritem življenja, da je nekaj takega v hišo dobit po moje kar korenita sprememba, en teden varstva te bombice bi zahreval dva tedna dipusta, hehe. Bi bilo treba možgane kar fejst v pogon spravljat za kvalitetno takega kuŠka zaposlit 24 ur na dan, sem prepričana Wink

Ampak sem pa res tolk neizmerno uživala tisti čas z njim, pa tolk se mi fajn zdi, da sem se jaz čisto drugače obnašala - ne vem, ta pes te napolni s tistim veseljem, sploh ne znam povedat drugače Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #4987 : ponedeljek, 17.11.2014 : 20:08:11 »

Haha, tale Jurij Souček in Cankar  Roll Eyes sta tudi pri meni v igri.
Imam ene tolk odzivne pasje stranke in potem pozabim, katera je katera in spontano pri vseh začnem cvilkat sram, psi pa u luft, pa z ritjo migat in z repom mahat, revčki na tiste kable pripeti.
Valda takoj pol zamenjam ploščo in dam Součka gor 
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #4988 : ponedeljek, 17.11.2014 : 20:49:42 »

Ja, meni je že hiper borderje čist fajn max eno uro na dan "matrat" oz. sebe z njimi matrat. S poudarkom eno uro na dan. Ko meni paše Wink

To jaz za otroke rečem ... predaja

ne vem, ta pes te napolni s tistim veseljem, sploh ne znam povedat drugače Wink

Ja. Ja!!! To je to!  super Sploh ne vem, kako sem preživela dve leti brez! Mislim, vem, depresija Lips Sealed sram! Flati so klovni, vedno dobre volje in ne glede na vse znajo pokazat, kako je življenje oh in sploh super. Ne glede na vreme, uro, dan v tednu, ne glede na to, kaj se dela, samo da se dogaja ... Naslov članka o flatih v prilogi Delo in dom pred leti je bil Eleganten črn klovn, ki te nauči živeti veselo. To res povzame bistvo. Upam, da se bo No Jinx strinjala Wink.

P. S. Da ne bo pomote: ne poveličujem jih stop. VEM, da bi take lastnosti lahko pripisali še marsikateremu psu, pasemskemu ali mešančku. Ampak ko smo že pri flatih ... Wink
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #4989 : ponedeljek, 17.11.2014 : 21:11:59 »

O, mater, koliko sem imela zdaj za prebrat.  Smiley Napisat pa nimam kaj dosti, ker ste ze vse same povedale.  Wink

Macja nikar se ne sekiraj, kot je napisala mamaF, njemu je kul, samo da dela.
MamaF, hvala za krasno druzenje in da si peljala Regrat na sprehod namesto mene!
SunnyDay, itak da se strinjam s tabo.

Pac, meni tak karakter psa ful ustreza, komu drugemu pa zagotovo ne. Se dobro, da je na svetu toliko razlicnih karakterjev psov, kolikor je razlicnih ljudi.  Smiley
Logiran
retriverka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


WWW
« Odgovor #4990 : torek, 18.11.2014 : 14:37:41 »

Tole je ena slikca, pri kateri zna biti kak lastnik labradorca ali pa zlatega prinašalca malo užaljen... ampak se mi zdi, da se pa mi lastniki flatov kar najdemo v tej sliki. Meni je sploh zakon pri tej pasmi, to kar je opazila že mamaF. Da se znajo dati na Stand by in takoj ko je spet akcija grejo v akcijo. Enostavno imajo prirojeno v genih, da znajo bit nevidni in hkrati vidni.

Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4991 : torek, 18.11.2014 : 15:56:56 »

Enostavno imajo prirojeno v genih, da znajo bit nevidni in hkrati vidni.


Ta pasma mi je zmeraj bolj všeč! Afro
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #4992 : sreda, 26.11.2014 : 16:41:58 »

Mi smo še živi!  Smiley

S pogledom poskušamo premaknit žoge.


Gledamo v luft. Mimogrede, a je obarvanost kože v ušesu normalna?


Spimo v nadstropjih.


Speči angelček.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #4993 : sreda, 26.11.2014 : 17:19:47 »

Tale je pa za SunnyDay.  Cool

Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #4994 : sreda, 26.11.2014 : 20:51:56 »

Nove prigode iz Sibirije ...

V Sibiriji je mraz in zato se nujno potrebuje kurilno olje, da se lahko vsaj delamo, da je toplo. Klicem torej jaz na Petrol in dobim prijaznega operaterja, ki me celo poslusa. Celo dejansko preveri stevilko kartice, da ne bi spet prislo do tega, da ne morem placat, ker je stevilka kartice napacna in to naredi brez vzdihovanja in zavijanja z ocmi. In potem se zacne ...

On:"Joj, gospa, nekaj mw i ternet zafrkava. Malo bo trajalo."
Jaz:"Ni problema."
Mine minuta.
O:"Gospa, se vedno ne dela. Vas lahko med cakanjem mogoce zainteresiram za menjavo elektricnega operaterja?"
J:"Hvala, elektricnega opersterja nimam namena menjat, lahko mi pa poveste, kqko narediti zamenjavo iz olja na plin in kaksni stroski bi to bili?"
On jecljajoce:"Jaas, a ze imate dovod plina, ker potem mislim, da bi bilo treba samo pec zamenjati, se mi zdi."
J:"Tole ni vase podrocje, ne? No dajte mi povedat o elektriki medtem ko cakava na internet."
On si slisno oddahne:"Ja, gospa res ni." in mi zacne razlagati o elektriki.
Mine pet minut.
O:Gospa, cesa takega se nisem dozivel, zgleda, da nam je cisto internet dol vrglo. Se opravicujem. Je mozno, da vi na internetu preverite, ce je slo narocilo skozi?"
J:"Seveda, ni problema." Odprem njihovo spletno stran, se vpisem in mi seveda ne odpre pregleda narocil.
J:"Zgleda, da tudi pri meni ne dela."
O:""Gospa, zelo mi je zal, vas lahko prosim, da poklicete nazaj cez pol ure?"
J:"Ja, seveda, ni problema."

Cez pol ure.
J:"Dober dan, pred pol ure sem govorila z gospodom tem in tem, pa je med narocanjem olja zablokiral vas sistem, zdaj binpa rada uredila narocilo."
Operaterka:"Zal nam se vedno ne dela sistem, lahko prosim poklicete cez pol ure?"
J:"Zal ne, do kdaj pa delate?"
Operaterka:"Do desetih zvecer."
J:"Oslicno, se slisimozvecer."

Pol desetih zvecer.

Cez pol ure.
J:"Dober dan, pred pol ure sem govorila z gospodom tem in tem, pa je med narocanjem olja zablokiral vas sistem, zdaj binpa rada uredila narocilo."
Nov Operater zadircno:"Kam pa?"
Jaz povem naslov.
NO, slisno slabe volje, ker sem ga zmotila med sluzbenim casom:"Kolko litrov?"
Povem koliko.
NO:"Na koliko obrokov?"
Jaz povem na koliko obrokov.
NO:"V redu."
J:"Ni v redu, dsjva prosim preverit se stevilko kartice in se prej, ce ni slo narocilo cez ze popoldne pri drugem operaterju."
NO v hipu izstreli:"Ni slo cez prej narocilo in kartica je na ime to in to."
J:"Pustiva ime na ksrtici, to so neke vezane kartice ena na drugo in imajo vse isto osnovno ime, potem pa jaz ne morem placat, ker ni v narocilu zapisana prava stevilka kartice."
NOz vzdihom:"No povejte zadnje tri stevilke kartice."
Povem.
NO:"Ja, ta stevilka je."
J:"Potem jo je pa ocitno popoldanski operater uspel spremenit."
NO:"Zgleda. Nasvidenje!" in odlozi.
 
Malo pred enajsto zvecer.

Koncno pridem do interneta. Grem na Petrolov internetni racun, da preverim, ce vse stima. In glej ga zlomka - imam eno narocilo za 2.12., kakor ava se dogovorila s prvim operaterjem in eno za 3.12. kakor sva se dogovorila z drugim operaterjem, ker dan prej dostava ni mogoca. Dvigne mi plafon. Zbrisem drugo narocilo, poklicem mamoF, da se spiham. Kiss

Danes dopoldne.

Ponovno klicem Petrol.
J:"Dober dan, mene pa zanima, ce sem uspesno stornirala narocilo to in to."
Operaterka vse preveri in me obvesti, da sem. Odlicno!
J:"Zdaj me pa se zanima, kje lahko clovek pri vas odda pohvale in pritozbe.?"
Ona:"Zakaj pa to rabitr, gospa?"
Jaz ji razlozim skrajsano razlicico zgodbe.
Ona:"Cakajte, vas bom povezala z operaterjem s katerim ste zvecer govorili."
Jaz:"Hvala, ni treba, jaz se nimam vec kaj z njim pogovarjat."
Ona:"Cakajte, vas povezem." In me veze medtem, ko ji ponovno razlagam, da ne, hvala.
Ona:"Zal je ta operater zaseden."
Jaz:"Zelo v redu, ker mu nimam kaj povedat. Zelela bi samo, da se kaj takega v prihodnosti ne ji zgodilo."
Ona osabno:"Sem opazila, ja. Bom zabelezila. Nasvidenje."

Meni njen osaben komentar se bolj dvigne plafon in pisem direktno na Petrol ter razlozim kaj vse se je dogajalo. Pohvalim prvega operaterja in se pritozim nad drugim. Cez kaki dve uri dobim prijazen odgovor odgovornega, da je govoril s ta drugim in da bo le ta od sedaj bolj pozoren, ter predal pohvale prvemu, ki jih je bil zelo vesel.

In sedaj v Sibiriji cakamo na olje in upamo, da bo to, ki ga se imamo zdrzalo do torka.

KONEC



Logiran
Strani: 1 ... 328 329 330 331 332 [333] 334 335 336 337 338 ... 366   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Samo - nedolžni beli oblaček, leteča veverica Ščurk & Co.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines