mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 14:56:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Samo - nedolžni beli oblaček, leteča veverica Ščurk & Co.
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 366   Dol
Natisni
Avtor Tema: Samo - nedolžni beli oblaček, leteča veverica Ščurk & Co.  (Prebrano 775041 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #405 : petek, 17.06.2011 : 12:52:09 »

A ste že kdaj poskusile kinder čokolado zavit v še vročo palačinko, da se stopi. Mmmmmm. (smajli, ki se oblizuje)
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #406 : petek, 17.06.2011 : 12:52:46 »

Meni so najboljše palačinke pri Čadu - mleti orehi in sladkor, nek noro dober čokoladni preliv (mater, nikakor ne morem pogruntat, kako ga naredijo Angry Angry), smetana in sladoled. Na koncu pa počiš, ko to poješ vegi vegi jezen
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #407 : petek, 17.06.2011 : 12:53:49 »

Aja, pa huda kombinacija je tudi nutela, malo stopljena in potresena s Plazma keks drobljenimi piškoti (se že kupijo zdrobljeni).
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #408 : petek, 17.06.2011 : 14:04:53 »

Aja, pa huda kombinacija je tudi nutela, malo stopljena in potresena s Plazma keks drobljenimi piškoti (se že kupijo zdrobljeni).
Ja, ta je res huda, ja... Čeprav meni je klasika (marelična marmelada) še vedno zakon! Tongue
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #409 : petek, 17.06.2011 : 14:15:51 »

Eko, tolk modrujemo o palačinkah, da sem si jih šla naredit. Zdenka sirček in čez nariban sir, malo pogreto, da se sir stopi. (buhseusmilimojekile)
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #410 : petek, 17.06.2011 : 14:26:42 »

Zdaj si mi s tem receptom tako zelo uspešno zatrla lakoto, da ti ni za povedat  Evil
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #411 : petek, 17.06.2011 : 14:28:27 »

  ti se kar delaj norca iz mojih kil, ja.  Tongue
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #412 : petek, 17.06.2011 : 14:35:42 »

Amaterke!  Evil

Tole je zakon.  Azn


Samo, upam, da ti Tvoja naredi eno veliko palačinko, ker pusti, da takole smetimo temo.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #413 : petek, 17.06.2011 : 21:39:03 »

Mmmm, fifi, daj zaupaj recept, če ni skrivnost, ker to... so pa tapravi lušti! Cheesy
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #414 : petek, 17.06.2011 : 23:58:28 »

Ja, Fifi1 - recept prosim!  Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #415 : sreda, 22.06.2011 : 19:42:34 »

Pravkar sem prebrala celotno Samovo temo, ko je bil še v Horjulu. Sem jo takrat spremljala, ampak mi je čisto iz glave ušlo, da si bil ta revček ti, Samo. Veliko mačk nimajo takšne sreče, mnogih premnogih se ta sreča izogne. Zelo sem vesela, da si ti eden izmed srečnežev, Samo lepi  Kiss Kiss Kiss uživaj! Res sem vesela zate in za tvoje, da ste se tako lepo ujeli  Smiley
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #416 : četrtek, 23.06.2011 : 08:28:47 »

Ah, recept ni nič posebnega. Smiley  Tole je recept za 2 osebe, s tem, da vam ostane nekaj kreme. Mirne duše naredite 12 palačink, kar bo dovolj za 4 člansko družino za poobedek, pa še kremo potem porabite vso.

Sestavine za 6 ameriških palačink:

-2 lončka bele gladke moke   
-2 jajca
-2 lončka mleka
-1/2 pecilnega praška
-6 žličk sladkorja
-1 žlička soli

Postopek:

V posodo damo moko, sol in pecilni prašek in vse skupaj dobro pomešamo. V eno posodo damo rumenjake, v drugo beljake, ki jih stepemo v sneg. Rumenjakom dodamo sladkor in mleko, ter zmešamo z mešalnikom. Zmes dodamo posodi z moko, soljo in pecilnim praškom. S kuhalnico dobro premešamo beljake in dobljeno zmes.

Z majhno zajemalko zajamemo zmes in jo zlijemo na sredino teflonske ponve, da se razlije v premer okoli 10 - 12 cm in zapečemo, dokler se ne pojavijo mehurčki. Nato obrnemo in pečemo do zlato rjave barve.


Mascarpone krema:

stepemo 2 dcl smetane (s kremfixom) in ji dodamo 200 - 250 g mascarpone sira ter 1 do 2 vanilijeva sladkorja. Mešamo nežno, odspodaj navzgor s počasnimi gibi, da se nam smetana ne sesede.Po okusu dodatno sladkamo.
No, potem pa samo še mažete vsako palačinko z marmelado, pa dodate kremo, pa nekaj sadja in to ponavljate do vrha. Najboljše je, če je okus marmelade enak svežemu sadju, ki ga dodamo v kremo. Simpl k pasulj. Wink

Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #417 : četrtek, 23.06.2011 : 08:31:59 »

Aja, pa pri snegu iz beljakov tudi pazite, kako ga mešate v ostalo maso, ker drugače palačinke ne bojo puhaste.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #418 : četrtek, 23.06.2011 : 12:52:53 »

@Branka - ja, ja to je Petrolko Samo, ki je bil v osnovi namenjen Xeni, pa se je uspešno izognila temu razbojniku.  Wink Sem šla tudi jaz ponovno prebrat njegovo staro temo. Imam občutek, da ga še bolj čuvam, ko ima takšno zgodbo za sabo. Pa nekako se mi zdi, da bom vse življenje nekaj dolžna Smetki, ker je naredila vse, da lahko tale mala baraba zdaj živi svoje varno mačje življenje pri meni.  ljubezen Smetko pa razumem, da ga je hotla kar malo ven postavit na trenutke, kot je rekla moonbeam, na sneg pa oči zaprt, pa ga sploh ne vidiš. Zna bit pravi mali hudiček, tale moj angelček in res je, ni maček za nekoga, ki si želi naročnega mačka. Smetka je lepo napisala, kakšen je Samo, ko jo je kocka vprašala, zakaj je primeren za Katarino:

"Vem pa, da zna Katarina spoštovat marsikatero lastnost, ki jo Samo ima in mu kje drugje ne bi bila ravno v prid. Npr.: poln je samega sebe, samozavesti ima za izvoz, zna pokazat, ko mu kaj ne paše itd. Če želiš nekoga, ki bo v naročju čepel in predel, potem pač ni za Katarino."

jaz pa dodaja, če pa želiš nekoga, ki se bo k tebi zvečer stisnil in tako gladno predel, da bo vse sosede zbudil, potem sta pa čisto prava eden za drugega.  Wink Skratka, vesela sem, da je pri meni in da je zdrav!

@Fifi1 - hvala za recept, ga moram obvezno sprobat!
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #419 : četrtek, 23.06.2011 : 13:02:55 »

jaz pa dodaja, če pa želiš nekoga, ki se bo k tebi zvečer stisnil in tako gladno predel, da bo vse sosede zbudil, potem sta pa čisto prava eden za drugega.  Wink
Ja, valjda bo šundr delal, revež ubogi zanemarjeni, če je gladan  Angry
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 366   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Samo - nedolžni beli oblaček, leteča veverica Ščurk & Co.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines