mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 26.06.2024 : 15:43:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Silver
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 65   Dol
Natisni
Avtor Tema: Silver  (Prebrano 182245 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #225 : ponedeljek, 18.10.2010 : 17:33:14 »


(naluknjani) angelčki in demoni:



Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #226 : ponedeljek, 18.10.2010 : 17:47:40 »

Pa res je hudiček na tej sliki, no
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #227 : ponedeljek, 18.10.2010 : 17:52:59 »

Se trudi izpast nedolžno, ma ji (hvalabogu, ker je ful facasta) ne uspe pevka
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #228 : ponedeljek, 18.10.2010 : 17:53:35 »

Angelček...ljubčka na preluknjan smrček  Kiss Silver, TI TI !  Angry Wink
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #229 : ponedeljek, 18.10.2010 : 20:52:30 »

 Cheesy Uuuauuu, kakšni nori fotki! Tole bi bilo pa direkt za kakšen nov natečaj v stilu "angelčkov in hudičkov", res Wink
Rada berem o tvojem krdelu in do prihoda Silver je bilo vse tako pravljično, zdaj pa so na sporedu bolj "akcijski! filmi, a ne Smiley

Punce polarne, čisto ste začarale mojo "mačkarko" malenkost Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #230 : ponedeljek, 18.10.2010 : 23:05:09 »

Mogoče pa psi dobro vedo, kdaj so šli čez rob in si prislužili kar so pokasirali.
Vejo, ja. In tudi se mi zdi, da imajo občutek, kolikšna kazen je sorazmerna s prekrškom. In če menijo, da so pravično kaznovani, nič ne travmirajo in ne vlečejo zamere. Prav tako jim je čisto jasno, če jim kaj bolečega narediš po nesreči (cukanje pri česanju ali kaka nerodnost pri igri). No, vsaj jaz tako opažam.

Ampak, ej, za to, da si zvežeš psa za pas, pa moraš biti hraber ali pa se zanesti na svojo stabilnost in na psa. Si ne predstavljam tega izvajat z našim Črtom, ali pa recimo s Štrumfom ali Flipom, kolikor jih poznam iz prebranega.

MamaF, mi je znano to. Sem tudi bolj mačja, pa so mi polarci tako po videzu kot po karakterju zelooo všečni. (Glede potrebe (in zmožnosti) po gibanju se pa idealno poklopim s pastirčki, pa njihov način razmišljanja mi je tudi blizu, tako da je moja izbira pač tu).
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #231 : ponedeljek, 18.10.2010 : 23:10:05 »

Bogi, bogi angelček, naj se ti rane čimprej čisto zacelijo!  Kiss Za demona pa ti, ti barabica mala!  Angry (ja, ja, saj vem, to je v opisu delovnega mesta demonov ...  Evil  Grin ).  Kiss tudi demonki!
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #232 : ponedeljek, 18.10.2010 : 23:11:44 »

Mi je zdajle namisel padlo - kako smolo imajo teli samojedi z videzom...
Še pogriženi se morajo reveži hočeš nočeš veselo na smeh držat Huh Wink!
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #233 : ponedeljek, 18.10.2010 : 23:18:59 »

Mi je zdajle namisel padlo - kako smolo imajo teli samojedi z videzom...
Še pogriženi se morajo reveži hočeš nočeš veselo na smeh držat Huh Wink!

Pa res! Reveži!  Grin
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #234 : ponedeljek, 18.10.2010 : 23:24:42 »

Mi ne pade niti na kraj pameti, da si privežem Flipa nase  Roll Eyes Mogoče imaš pri slednem, ker je daljši, več časa da ukrepaš, če se pes kam zaleti. Pa načeloma, če dela, ja tko skoncentriran nate. Meni je Flip zadnjič eno sceno naredil. Je ena psička začela noreti po poligonu. Flip je bil privezan na tistem železu, zapičenem v zemljo. Najprej je ležal in samo gledal, potem se pa k norc dvigne in zaleti za psico.  Lips Sealed  Itak me ni slišal, ker jo je lovil. Tisto železo pa letelo za njim na povodcu. K sreči se ni nihče poškodoval, ker se je železo snelo dol s povodca. Tko da, privezati psa kamorkoli, fajn za razmisliti, če bo zdržalo  Roll Eyes  
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #235 : torek, 19.10.2010 : 11:35:14 »

Citat
Tko da, privezati psa kamorkoli, fajn za razmisliti, če bo zdržalo  Roll Eyes 
He he, toliko me je pa že skupaj, da me ena tvigica od Silver ne prekucne. Čeprav...bi prav prišel tisti pas z elastiko, ki se ga uporablja pri vlečnih psih kot amortizer. Štrumf je sicer hujši, a če greva delat kakšno poslušnost, si ga upam privezat za pas. Ampak samo nekje na samem, če so okrog psi,  se ne da delat z njim čisto  nič, ne glede na to, na kaj je privezan.

Citat
Mi je zdajle namisel padlo - kako smolo imajo teli samojedi z videzom...
Še pogriženi se morajo reveži hočeš nočeš veselo na smeh držat

O ne. če se hočejo žalostno držat, se tudi držijo žalostno in tudi orenk  žleht znajo zgledat, če hočejo. Brina je dejansko zelo dobre volje in to z razlogom. Namreč...požela je briljantno zmago. Silver jo je sicer res trdo prijela za gobec, ampak to sploh ni pomenilo da je bila poražena. Brina je samo obmirovala in čakala, da jo Silver spusti (pametno, karkoli drugega bi počela, bi dobila grše rane). Potem bi se šele zares počili. Zelo verjetno bi Brina zgubila, saj je stara, debela in okorna. Tako pa je bila Silver do konca ponižana, (Kazen je bila ravno zato tako huda. Nič ne boli, je pa strašljiva in do konca ponižujoča. Če bi se takrat druge psice vmešale, ne bi skočile na Brino, ampak na Silver. V krdelu divjih psov ali volkov bi verjetno sledil izgon pretepenega iz krdela) Brina pa jo je za povrh  odnesla še brez kazni, saj se (še) ni stepla. Luknje na nosu so jo motile edino takrat, ko jih je bilo treba razkužiti, sicer pa nič. Malo je sicer oteklo, ampak danes je že OK.

Citat
do prihoda Silver je bilo vse tako pravljično, zdaj pa so na sporedu bolj "akcijski! filmi, a ne

Življenje v krdelu ni ravno pravljično. So pa mirna obdobja, ko vsak ve kje je njegovo mesto. Takrat ni napetosti in je mir, več ali manj vsak lahko dela kar ga je volja in se med seboj ne grebejo za privilegije. Takrat je  za zunanjega opazovalca hierarhija skoraj neopazna. Temu vedno sledijo nestabilna obdobja, ja takrat pa je akcija. Ko se menja vodja, ko kdo odide ali ko kdo pride. Sploh če je tisti ki pride odrasel, močan in podjeten. Tako da je bila akcija ob prihodu Silverce povsem pričakovana in normalna. Ne takoj, ampak po parih tednih, ko se "udomači". Zdaj je sicer Silverca spet čisto na dnu, pa zanesljivo ne bo dolgo. Samo če bo hotela kaj pridobiti, se bo morala držati pravil, ki veljajo za vse.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #236 : torek, 19.10.2010 : 11:43:45 »

Xena, ko bi ti videla hec pri veterinarju....Sem šla samo po frontline, Silver je bila samo zraven, kar tako.

he he, revca, saj si jo predstavljam, kako se je delala, da je ni.... če se že ni mogla prepričati, da NJEGA ni. Kot rečeno, pri nas bi šla pa bojevnica z vsakim takim brez problema. Tongue
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #237 : torek, 19.10.2010 : 12:55:41 »

Življenje v krdelu ni ravno pravljično. So pa mirna obdobja, ko vsak ve kje je njegovo mesto. Takrat ni napetosti in je mir, več ali manj vsak lahko dela kar ga je volja in se med seboj ne grebejo za privilegije. Takrat je  za zunanjega opazovalca hierarhija skoraj neopazna. Temu vedno sledijo nestabilna obdobja, ja takrat pa je akcija. Ko se menja vodja, ko kdo odide ali ko kdo pride. Sploh če je tisti ki pride odrasel, močan in podjeten. Tako da je bila akcija ob prihodu Silverce povsem pričakovana in normalna. Ne takoj, ampak po parih tednih, ko se "udomači". Zdaj je sicer Silverca spet čisto na dnu, pa zanesljivo ne bo dolgo. Samo če bo hotela kaj pridobiti, se bo morala držati pravil, ki veljajo za vse.

Saj, pravljično bi morala dati v narekovaje.
Sem s tem opisom mislila bolj na tvoje super zapise, ker jaz, ki nimam izkušenje življenja s psom, neizmerno občudujem tvoje poznavanje in "hendlanje" tvojega krdela. In meni se zdi prav "pravljično" eno tako sožitje toliko živali in ljudi, kot ga imate pri vas Wink
Ti znaš tako dobro opisati in razložiti, kaj in zakaj se med tvojimi puncami (in Štrumfom Smiley ) dogaja, da je res užitek brati in se učiti!
Občudovalka mF
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #238 : torek, 19.10.2010 : 13:06:46 »

Saj tako sem tudi razumela.
Ko bi ti vedela, kako zabavno je bilo takrat, ko smo imeli še koze in race....
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #239 : torek, 19.10.2010 : 16:15:14 »

Haha Lanabela tale zadnja faca od Silver je tipičen pogled, saj nisem nič hudega mislila. Mislim, da je dejasnko kuzlica vedela, da se to ne dela in da bo kaznovana. Albo velikokrat izda taka faca, potem pa iščem kaj je sept ušpičila Cheesy.
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 65   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Silver
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines