mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 26.06.2024 : 15:36:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Silver
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 65   Dol
Natisni
Avtor Tema: Silver  (Prebrano 182242 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
malena3
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #210 : torek, 12.10.2010 : 10:29:27 »

Glede na to, da imam podobno kosmatulo doma, lahko rečem, da je duvatorstvo samo varka.
Pri nas je lajal na stop znak Huh? Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #211 : torek, 12.10.2010 : 10:56:04 »

Pri nas se je Štrumf na prvem sprehodu na smrt ustrašil andrejevaga križa pred štreko. Na naslednjem sprehodu ga je samo polajal, na tretjem ga je poscal, potem pa ga ta in drugi prometni znaki niso več zanimali.
Silverca se od takih kolikor toliko normalnih stvari ne boji nič. Se je pa ustrašila nagačene sove (da se nou kakšen zgražal, sova je v nagačenem stanju že okrog 100let), ki je postala nezanimiva takoj, ko je opazila, da ni živa. Tisti dalmatinci pa...jaz ji nič ne zamerim, da se jih je ustrašila. Ne samo da so leteči, tudi veliki so, se bleščijo in  držijo se prav grozeče (iz pasjega zornega kota seveda).
Še nekaj zadev je, ki jih ne mara. Ena od njih so debeli dedci, če se sklanjajo k njej in cvilijo. Takrat najprej grdo gleda, če ne zaleže, se začne napihovati in pihati in če še to ne zaleže zarenči. Če se dedec potem zresni in se normalno obnaša, sta pa takoj prijatelja.
Pa rolarji jo spravijo čisto ob živce, še posebej, če pridejo od zadaj in jo prehitijo. Teh se ne boji, jih pa noče videti pred sabo in amen. Že itak hoče prehiteti prav vsakega, ki ga vidi pred sabo, ampak rolarja pa preprosto MORA.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #212 : torek, 12.10.2010 : 11:38:39 »

Ena od njih so debeli dedci, če se sklanjajo k njej in cvilijo.


  predaja predaja Evil
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #213 : torek, 12.10.2010 : 12:06:06 »

Že itak hoče prehiteti prav vsakega, ki ga vidi pred sabo, ampak rolarja pa preprosto MORA.

Cheesy
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #214 : torek, 12.10.2010 : 13:25:25 »

Še nekaj zadev je, ki jih ne mara. Ena od njih so debeli dedci, če se sklanjajo k njej in cvilijo. Takrat najprej grdo gleda, če ne zaleže, se začne napihovati in pihati in če še to ne zaleže zarenči. Če se dedec potem zresni in se normalno obnaša, sta pa takoj prijatelja.

  Tole sem si zdaj plastično predstavljala.  Grin  Silver, pametna punca, ni kaj! Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #215 : ponedeljek, 18.10.2010 : 15:12:11 »

No tako. Silverca je doživela nekaj strašnega.... Stresla sem jo iz hlač. Začelo se je čisto nedolžno, le malce bolj groba igra z Brino. Pa jima nekaj ni šlo in sta se spričkali. Silverca je prijela Brino za gobec in ni spustila niti na povelje. Pri nas si psice lahko veliko privoščijo, ampak to je pa najstrožejše strogo prepovedano. In je ugotovila, kako zgleda če te huda pošast zgrabi za kožo na hrbtu in potem trešči po tleh. Bojevitost jo je v hipu minila in se je evakuirala v svoj boks takoj, ko se je lahko. Brina je bila videti prav boga z povsem krvavim gobcem. Pa ni bilo hudega, v bistvu samo površinske praske.
Potem sem premišljevala, katero psico sem nazadnje stresla iz hlač in hec, to je bila ravno Brina pred uhuhu vsaj 8 leti, ko sta se spičili z Betko.

Silverca je sicer silno zamerljiva. Ko je enkrat staknila zgolj nakazano  "klofuto", ki to sploh ni bila, se je grdo držala cel dan. Pravzaprav jo niti grdo pogledati ne smeš, se že drži. Zdaj je pa prilezla iz boksa takoj, ko je imela Brina umit in razkužen gobec in se ji prilizovala. Brina se je sicer nekaj kremžila, ampak že zjutraj jo je lahko Silver  umila po celi glavi in ji očistila hrastice.
In zanimivo - tokrat Silver meni ni čisto nič zamerila. V bistvu se je celo naredila neumno in se delala, kot da bi se čisto nič ne zgodilo. Zanimivo. Mogoče pa psi dobro vedo, kdaj so šli čez rob in si prislužili kar so pokasirali.

Je pa bila to edina neumnost, ki jo je naredila. V bistvu je celo zelo pridna. Malo sva začeli delat poslušnost, gre ji kar dobro, samo jaz sem ugotovila, da sploh več ne znam delati tako, da bi imela psa na povodcu. Pa si zavežem sledni povodec okrog pasu. Zgleda sicer smešno, a jaz imam roke frej, Silver ima dovolj prostora, če jo pa slučajno premaga skušnjava in jo piči pogledat kakšne pasje malošolarje pa ne pride daleč.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #216 : ponedeljek, 18.10.2010 : 15:27:35 »

Grrrrda Silverca, pretepaš kolegice Huh! Ji je pa pomoje čisto jasno, da se ne bo smelo več ponovit. In zdej špila angelčka, hehe predaja.

Lej, tole gledam jaz, ker mi v šoli ni jasno, kako jo držat, usmerjat in še nagrajevat hkrati: Ruffwear Flat Out™ Povodec , če ga vgooglaš, ti bo takoj padel ven link, kjer jih prodajajo. Kot izgleda, se ga da pripet na pas, ročaj je pa na zaponko, ki se odpne. 2m je dolg, tudi cena ni nevemkakšna.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #217 : ponedeljek, 18.10.2010 : 15:31:05 »

Še nekaj zadev je, ki jih ne mara. Ena od njih so debeli dedci, če se sklanjajo k njej in cvilijo.

Le zakaj moja Xena ni taka..... ampak ravno kontra.... Roll Eyes pevka

K
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #218 : ponedeljek, 18.10.2010 : 15:44:45 »

Mislim, da Silverca ni hotela brini nič hudega, samo ugriz ji je malo ušel izpod kontrole.

Pa je res lušten, ta povodec. Samo jaz rabim več kot 2m in mi sledni povsem odgovarja - rada imam tudi, da se pes lahko prosto giblje in ima vsaj občutek, da ni privezan. Samo smešno zgleda, drugo je OK.

Xena, ko bi ti videla hec pri veterinarju....Sem šla samo po frontline, Silver je bila samo zraven, kar tako. Veterinar je glih en tak desc, ki ji grejo na jetra. Je pa zato ona njemu silno všeč. Samo čisto prijazno jo je gledal in komentiral barvo njenih oči...ona pa najprej začne napihovat, potem pihat, pa prav debelo renčat....un nesramnež se ji je pa samo režal. Potem se je pa ritensko umaknila v čakalnico in z enim očesom skrivaj škilila v ordinacijo....ko jo je pa pogledal, je pa hitro skrila še ta uč. Za počit.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #219 : ponedeljek, 18.10.2010 : 15:53:04 »

Kako so pa ostali odreagirali, ko je silver spilala  Evil?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #220 : ponedeljek, 18.10.2010 : 15:58:00 »

Betke ni bilo doma, ker če bi bila, bi ji ona pokazala Evil in meni ne bi bilo treba s prstom migniti. ostali so se pa delali da nič ne vidijo nič ne slišijo. Razen Štrumfa, ki se je za vsak slučaj evakuiral v vežo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #221 : ponedeljek, 18.10.2010 : 15:59:10 »

aja, potem, ko se je zadeva umirila, so vsi umivali nesrečno Brino.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #222 : ponedeljek, 18.10.2010 : 16:19:41 »

Ha ha, dobri so  Grin Ce bi bil Flip tam, bi asistiral. Sicer ne vem komu, ampak bi sodeloval  Evil Se dobro, da big Sefice ni bilo doma. Mogoce je pa Silverca glih njeno odsotnost izkoristila  Roll Eyes
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #223 : ponedeljek, 18.10.2010 : 16:25:58 »

Bi znalo bit, ja. O saj bi moje tudi sodelovale, ponavadi je tako, da ko je eden na tleh vsi planejo po njem. Ampak si ne upajo, ker so po vsakem takem ravsu kaznovani vsi. Tukaj ne poznam nobenega pardona - če se pet psov spravi na enega in samo za trenutek izgubijo nadzor nad sabo, potem nimaš več kaj flikat.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #224 : ponedeljek, 18.10.2010 : 16:32:38 »

Ja, res je. Upam, da se bojne rane hitro zacelijo  Kiss  Silverci so pa rogi ziher dol padli, vsaj za nekaj casa  Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 65   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Silver
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines