mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 12:14:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija  (Prebrano 67052 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #225 : sobota, 31.07.2010 : 13:32:08 »

LISA, jaz še vedno vztrajam, sorry: kdo je mačke pospravil v arhiv?
Glede mačk v kopalnici in nobenega zaznavanja stresa pa lahko rečem samo dvoje: ali lažete vsi tisti, ki pravite da stresa ni, ali pa izkušnjam navkljub nimate pojma o mačkah in ga dejansko ne zaznate.

moksa, izvoli, ampak zdaj si pa meni stopila na žulj. Kam naj torej dam Ti-ja? Veterinar v zavetišču je bil kar vesel, ko sem omenila, da ga lahko namestim v kopalnico, ker jo najlažje razkužujem in ker je tam lahko resnično fizično ločen od vseh ostalih. Zavetišče ima ustavljen sprejem. Za na cesto maček vrnit ni bil, niti ne bo. Za evtanizirat tudi ni bil. Torej? A inmaš večjo kopalnico, kot jaz? Več znanja in izkušenj? Izvoli, pridi ga iskat.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #226 : sobota, 31.07.2010 : 13:52:27 »

Bo moksa odgovorila, ampak po moje je bilo to bolj v stilu oziroma analogno trditvi, da s/k ni vedno samo dobra in pozitivna, če veš kaj mislim.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
grenivka
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #227 : sobota, 31.07.2010 : 13:56:06 »

Če prav razumem, Jana, se zavzemate za transparenten birokratski mačji holokavst. Je to res? (Pa prosim, naj bo odgovor kratek).
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.347


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #228 : sobota, 31.07.2010 : 14:02:23 »

Če prav razumem, Jana, se zavzemate za transparenten birokratski mačji holokavst. Je to res? (Pa prosim, naj bo odgovor kratek).

Ne.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.347


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #229 : sobota, 31.07.2010 : 14:07:46 »

moksa, izvoli, ampak zdaj si pa meni stopila na žulj. Kam naj torej dam Ti-ja? Veterinar v zavetišču je bil kar vesel, ko sem omenila, da ga lahko namestim v kopalnico, ker jo najlažje razkužujem in ker je tam lahko resnično fizično ločen od vseh ostalih. Zavetišče ima ustavljen sprejem. Za na cesto maček vrnit ni bil, niti ne bo. Za evtanizirat tudi ni bil. Torej? A inmaš večjo kopalnico, kot jaz? Več znanja in izkušenj? Izvoli, pridi ga iskat.

Ne vem, sicer, kam naj das zdaj Ti-ja, ce pa prav razumem, je bila tvoja osebna odlocitev, da si ga vzela domov. Da ga lahko namestis v kopalnico, si ocitno omenila ti, veterinar se je samo strinjal in sprejel ponudbo.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #230 : sobota, 31.07.2010 : 14:20:10 »

Ne vem, sicer, kam naj das zdaj Ti-ja, ce pa prav razumem, je bila tvoja osebna odlocitev, da si ga vzela domov. Da ga lahko namestis v kopalnico, si ocitno omenila ti, veterinar se je samo strinjal in sprejel ponudbo.

Moja odločitev je bila, da ga ne morem pustit ležat sredi prometne ceste, ja.
In ja, ker se je veterinarju zdelo primerno, da bo za čas karantene v kopalnici, je tam pač pristal.
No, zdej mu ni več treba bit v karanteni, tako da dela gužvo še kje drugje.
Logiran
grenivka
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #231 : sobota, 31.07.2010 : 14:30:40 »

Jana, opažam, da ste z vašo napovedjo novih pravil vnesli razdor. Odbili ste veliko resnih ljudi, npr. iz Mačje hiše. To se mi zdi zelo žalostno.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.347


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #232 : sobota, 31.07.2010 : 14:41:50 »

Jana tele spremembe bi pozdravila, če bi veljale v naprej, vendar v arhiv pospravit toliko živali...žalostno. Manj jih bo objavljenih na netu preko skrbnikov , več oddaj bo iz zavetišč, tudi takole je mogoče brat vse tole, vendar imajo vse enako pravico do življenja.

Se enkrat ponavljam, da nisem v arhiv jaz dala prav nobene teme in nadaljujem, da zaradi mene ne bo objavljenih nic manj tem in nic manj mackov za oddajo od posameznikov in nic vec tem in nic vec mackov za oddajo iz zavetisc. Zaradi mene objavljen niti eden manj na eni in niti eden manj na drugi strani. Prav tako ne bo zaradi mene prav nobeden macek vec ali manj oddan na eni ali drugi strani. Razlika bo samo v tem, da bo odslej v prvem postu teme o oddajanju posameznega macka, ki ga bo oddajal posameznik, pisalo, v katerem zavetiscu je evidentiran in kaksen je dogovor o oddajanju in kontaktni podatki osebe, kjer macek je. Ce dogovora ne bo, se bo pac napisalo, da ga ni bilo mogoce doseci ali da se je vsak sam odlocil drugace. To je popolnoma vse, kar je novega in se mi zdi ze prav idiotsko to ponavljati vedno znova in znova in razlagati tisto, kar je popolnoma jasno in kakor bi moralo biti ze zdaj popolnoma v vseh temah.

Zaradi mene ali tukajsnjih pravil ne bo uspavan niti en macek vec in niti en macek manj. Nobenemu macku in nobenemu cloveku ne kratim prav na noben nacin njune pravice do zivljenja ali ustreznega tretmaja. Ne uspavam nobenih mackov, nisem jaz nikamor namestila nobenega tukajsnjega macka in ga nikoli ne bom in ne odlocam o usodi nobenega tukaj objavljenega macka. Ne sprejemam in ne odlocam o mackih v prav nobenem slovenskem zavetiscu. Namesto nikogar tukaj ali kjerkoli drugje ne odlocam, kam bo nesel macka in tudi tega ne, kam ga bo namestil, ce ga nese domov. O vsem tem odlocate vi, vsak posameznik zase.

Objava ali neobjava na mojpes.netu ne more imeti nikakrsnega vpliva, ce se zavedamo tistega, kar nam je bilo v tej temi ze povedano - preko tega foruma se odda "bore malo oz. nič mačkov". Zato tudi ne razumem vsega razburjanja. Svetovni splet ni omejen samo na mojpes.net in tezko mi bo kdo podtaknil macji pomor, ker pac kaksen macek ne bo vec nasel oglasevalske poti na ta forum.

Lej, yo, ce gremo od zacetka: Tvoja dolznost in ne pravica je pobrati macka sredi ceste in ga nesti v zavetisce. Od tam naprej se pricnejo dolznosti drugih. Ce se kdo cuti dolznega se naprej, potem ponudi svojo kopalnico. Tukaj se prvic odloci povsem sam, brez dolznosti. Ob tem se mora zavedati, da se bo po enem mesecu treba ponovno odlociti. Za nobeno od teh dveh ali kaksne kasnejse vase odlocitve nisem odgovorna ne jaz in ne nihce drug. Si upam reci, da tudi veterinar ali vodja zavetisca ne. Prva odlocitev potegne vse odlocitve za seboj.

Zelim si, da se navadite, da odlocitve lahko prinasajo zrtve. Ko se odlocite, se odlocite sami in ni prav, da posledice svoje odlocitve prelagate na kogarkoli drugega. Ne s tarnanjem, ne z jokcanjem, se najmanj pa s kakrsnimkoli izsiljevanjem ali tolcenjem po custvih ali vesti kogarkoli. Vem, da ni lahko, nisem pa jaz kriva za kakrsnokoli vaso odlocitev. Ker ne odlocam namesto vas.

Grenivka, pravila nimajo koga kaj skrbet in nobenega razdora ne delam jaz. Sem napisala v tej temi vsaj 5x in vsaj tolikokrat tudi razlozila, zakaj ne. Ce koga skrbijo, ne morem pomagat. Samo napoved novih pravil ne more biti nikakrsen razlog za to, da bi bili resni ljudje odbiti, ker ni in ne bo v njih prav nic taksnega, cemur se ne bi dalo zadostiti brez kakrsnihkoli muk ali zadrzkov.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #233 : sobota, 31.07.2010 : 14:57:55 »

moksa, izvoli, ampak zdaj si pa meni stopila na žulj. Kam naj torej dam Ti-ja? Veterinar v zavetišču je bil kar vesel, ko sem omenila, da ga lahko namestim v kopalnico, ker jo najlažje razkužujem in ker je tam lahko resnično fizično ločen od vseh ostalih. Zavetišče ima ustavljen sprejem. Za na cesto maček vrnit ni bil, niti ne bo. Za evtanizirat tudi ni bil. Torej? A inmaš večjo kopalnico, kot jaz? Več znanja in izkušenj? Izvoli, pridi ga iskat.
Yo, stojim za tem, kar sem napisala, ker ko nekdo napiše, da ne zazna nobenega stresa in žalosti pri mačkah (domnevam, da celo bivših prostoživečkah), ki so zaprti v kopalnici, je to zame navaden bulls***. V kolikor pa je nekdo prepričan ali celo ve, da je tak stres sprejemljivejši od nevarnosti, v kateri bi sicer bil maček, če bi ostal v prejšnjih pogojih - v redu. Ampak to še ne pomeni, da maček ni v stresu - tu je bistvena razlika. Bom bolj nazorna, če nisem bila dovolj: kemoterapija je sranje, ampak gotova smrt na drugi strani je še večje. Kar pa ne pomeni, da kemoterapija ni sranje. In še vedno trdim, da je dvotedensko bivanje mačka izključno v povprečni kopalnici stres in se še vedno ne strinjam z LISIno trditvijo.
Jaz mačka v kopalnico ne bi namestila pa pika. V mojo zagotovo ne, pa ni mini mini vrste, imam pa določena merila glede oskrbe in čimmanjšega stresa vseh živali, mimo in preko katerih ne grem in če jim v mojem domu ne morem nuditi tistega, kar smatram, da jim pripada, jih k sebi niti ne vzamem, temveč jim skušam pomagati na druge načine. Kam naj bi ti namestila Ti-ja pa nimam pojma in nimam najmanjšega namena priti iskati ne njega, ne kogarkoli drugega iz že navedenih razlogov: v zdajšnjem stanju ne bi nobeni drugi živali mogla nuditi tisto, kar jaz menim, da jim pripada. Sem poskusila, sem prejšnjo nedeljo bila že skoraj prepričana, da lahko storim konkreten korak v tej smeri, pa me je razum ustavil in  mislim, da sem ravnala pravilno (žal mi je le, da sem nekomu dala upanje, res mi je žal).


Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #234 : sobota, 31.07.2010 : 15:03:30 »

moksa, kako točno si pa ti predstavljaš karanteno?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #235 : sobota, 31.07.2010 : 15:10:45 »

Pri meni doma si je ne predstavljam - razen za svoje lastne živali mogoče. Torej v treh razpoložljivih prostorih, kopalnica izključena. Ker v kopalnici se moji mački ne zadržujejo, jim torej ni domača. V njej se ne zadržujejo, je temna, v njej največkrat teče voda iz tuša (kar jima je izredno neprijetno in dvomim, da sta samo moja dva taka psihiča), je še cel kup močnih markantnih vonjev (parfumi, čistila, razna mleka, olja, laki za nohte in tako po spisku naprej - fensišmensi plac za žival?).
Pravzaprav - pri meni bi prišla v poštev samo veža, ker jo je še najlažje čistiti.
Predstavljam pa si karanteno v zavetišču - za moje razmere edina sprejemljiva.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #236 : sobota, 31.07.2010 : 15:17:17 »

Ammm... Bi šla z mano na naslednji cheking Ti-ja, pa si ogledaš v živo, kako zgleda karantena v zavetišču?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.347


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #237 : sobota, 31.07.2010 : 15:19:58 »

Da nehamo bluzit traparije, vam limam tule pravila za najdene pse, ki veljajo ze sedaj:

3.) našli smo psa (posameznik)

- Oglas lahko objavi vsak posameznik, ki je našel psa, mačka ali drugo žival.
- V oglasu je obvezno navesti, kje je bila žival najdena, kratek opis živali, po možnosti dodati fotografijo ter kontaktne podatke za več informacij (ime in telefon).
- Če gre za navajanje s kakšne druge spletne strani na mojpes.net, je obvezno dodati v oglasu kontaktne podatke (ime in telefon) ter obvezno link na izvorno sporočilo. Take objave so mogoče le v primerih, ko se z njimi strinjajo pisci izvornih sporočil od koder kopiramo na mojpes.net.
- Če gre za kopiranje izvornega sporočila, ki je na mojpes.netu, je obvezno potrebno navesti povezavo na izvorno temo na mojpes.netu, v kolikor kopira kdo drug in ne najditelj živali oz. pisec izvornega sporočila. Najditelj živali ali oseba, ki oglas objavi na mojpes.netu, je brez obveznosti do mojpes.neta pri objavljanju iste tematike kjerkoli drugje na internetu, razen obveščanja v skladu z drugimi točkami.
- Ni dovoljeno objavljati kopij email sporočil, ki jih dobivamo vsi z verižno pošto, saj je vsaj nekdo od vpletenih v reševanje najdene živali lahko tudi registriran član mojpes.neta in lahko sam objavi sporočilo. Ni dovoljeno objavljati oglasov, ki so posledica kopiranj in se ne ve več, kdo v resnici je našel oz. trenutno skrbi za najdeno žival. Ni dovoljeno objavljati oglasov z oglasnika "bolha" in dajati povezav nanj.
- Med oddajanjem živali oz. reševanjem problema nastanitve, je obvezno potrebno tedensko javljanje o stanju (kje se žival nahaja, kaj se dogaja z njo, kaj je novega...).
- Ko je žival oddana novemu ali staremu lastniku, ali pa oddana v zavetišče, je potrebno temo zaključiti z ustreznim obvestilom in je prestavljena v arhiv.


5.) rešujem psa iz okolice, ki je mučen, zapuščen ali brez lastnika (posameznik, društvo)

- Oglas lahko objavi vsak posameznik ali član društva, ki rešuje psa, mačka ali drugo žival.
- V oglasu je obvezno navesti, kje se žival nahaja in kakšen je problem, kratek opis živali, po možnosti dodati fotografijo.

- Če gre za navajanje s kakšne druge spletne strani na mojpes.net, je obvezno dodati link na izvorno sporočilo.
- Če gre za kopiranje izvornega sporočila, ki je na mojpes.netu, je obvezno potrebno navesti povezavo na izvorno temo na mojpes.netu, v kolikor kopira kdo drug in ne tisti, ki žival rešuje ali je pisec izvornega sporočila. Reševalec problema ali oseba, ki oglas objavi na mojpes.netu, je brez obveznosti do mojpes.neta pri objavljanju iste tematike kjerkoli drugje na internetu, razen obveščanja v skladu z drugimi točkami.
- Ni dovoljeno objavljati kopij email sporočil, ki jih dobivamo vsi z verižno pošto, saj je vsaj nekdo od vpletenih v reševanje živali lahko tudi registriran član mojpes.neta in lahko sam objavi sporočilo. Ni dovoljeno objavljati oglasov, ki so posledica kopiranj in se ne ve več, kdo v resnici rešuje žival.
- Med reševanjem problema je obvezno potrebno tedensko javljanje o stanju (kje se žival nahaja, kaj se dogaja z njo, kaj je novega...).
- Ko je žival rešena in nekje nastanjena, se je potrebno v naprej ravnati v skladu z drugo ustrezno kategorijo pravil o oglaševanju (če gre za iskanje novih lastnikov, če je predana v zavetišče...).
- Ko je žival oddana novemu lastniku, oddana v zavetišče ali je za njo kako drugače poskrbljeno, je potrebno temo zaključiti z ustreznim obvestilom in je prestavljena v arhiv.


6.) pes je pod okriljem društva za zaščito živali (društvo)

- Oglas lahko objavi samo član društva, ki je zadolžen za reševanje problema v oglasu navedene živali ali je v društvu zadolžen za objavljanje podatkov o živalih, ki so za oddajo.
- V oglasu je obvezno navesti kratek opis živali in po možnosti dodati fotografijo ter obvezno kontaktne podatke društva (naziv društva in kontaktno telefonsko številko) kot tudi osebe, ki je zadolžena za kontaktiranje (ime in telefon). Lahko je to oseba, pri kateri je žival trenutno nastanjena, lahko je oseba iz društva, ki posreduje informacije,... v vsakem primeru mora biti v oglasu navedena tudi njena povezanost z živaljo.

- Če gre za navajanje s kakšne druge spletne strani na mojpes.net, je obvezno dodati v oglasu kontaktne podatke (ime in telefon) ter obvezno link na izvorno sporočilo. Take objave so mogoče le v primerih, ko se z njimi strinjajo pisci izvornih sporočil od koder kopiramo na mojpes.net.
- Če gre za kopiranje izvornega sporočila, ki je na mojpes.netu, je obvezno potrebno navesti povezavo na izvorno temo na mojpes.netu, v kolikor kopira kdo drug in ne član društva, ki je objavil izvorno sporočilo. Oseba, ki oglas objavi na mojpes.netu, je brez obveznosti do mojpes.neta pri objavljanju iste tematike kjerkoli drugje na internetu, razen obveščanja v skladu z drugimi točkami.
- Med oddajanjem živali oz. reševanjem problema nastanitve, je obvezno potrebno tedensko javljanje o stanju (kje se žival nahaja, kaj se dogaja z njo, kaj je novega...).
- Ko je žival oddana v nov dom ali v zavetišče, je potrebno temo zaključiti z ustreznim obvestilom in je prestavljena v arhiv.

vir: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,12999.0.html

MH ni drustvo, temvec zavod za oskrbo mack in osvescanje (vir Ajpes). Kot razumem zakonodajo, se trenutno lahko ukvarja z osvescanjem in drugimi registriranimi dejavnostmi, z oskrbo pa se bo, ko bo izpolnjevala pogoje za zavetisce za zivali v skladu s Pravilnikom o pogojih za zavetisca za zapuscene zivali in drugimi predpisi. Ce kaj narobe razumem, me popravite, prosim.

Priznam, da je kontrola z moje strani povsem zatajila in priznam, da sem za to kriva izkljucno jaz. Vendar, pravila veljajo ze vse od 4.2.2007. Do sedaj se ni se nihce razburil zaradi njih. Zdaj pa kar naenkrat pravite, da bom kriva za macji pomor. Ne bom, le pravila bomo upostevali vsi, od prvega do zadnjega in tem pravilom, ki ze veljajo, bomo dodali tistega, da mora biti o najdbi zivali obvesceno pristojno zavetisce.

Torej, ce je se kakrsenkoli razlog za skakanje v luft, izvolite.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #238 : sobota, 31.07.2010 : 15:32:07 »

Yo, približno se mi sanja, kaj želiš povedati, vendar ne spremeni dejstva, da je v kopalnici zaprt maček pod stresom, da je povprečna kopalnica kot bivalni prostor za mačka popolnoma neprimerna. Jaz zelo dobro vem, da vloge zavetišča ne morem prevzeti, pa če se dam na pol ali če si zdaj samo čik prižgem. Če kdorkoli zase misli, da lahko prevzame, nadgradi in izboljša vlogo zavetišča - naj izvoli, moje stališče pa ostaja popolnoma nespremenjeno. Ne iz trme, pač pa z razlogom. In ponavljam, že ne vem katerikrat: nisem se jaz odločila, da kogarkoli vzamem domov in ga namestim v kopalnico in prav zaradi tega ne morem nekomu, ki se je tako odločil, zdaj deliti nasvete, kam z njim. Povedala sem svoje stališče o kopalnicah in mačkih, več od tega ne vem kaj naj še storim. Lahko bi ti odgovorila z isto mero: če danes srečaš še enega, dva, pet mačk v takem stanju - kam jih boš dala? V kopalnico? Ali vztrajaš v zavetišču? Ki je, mimogrede, skupaj z uradnim veterinarjem, dolžno spoštovati 31.člen ZZZiv.

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #239 : sobota, 31.07.2010 : 15:58:19 »

Yo, približno se mi sanja, kaj želiš povedati, vendar ne spremeni dejstva, da je v kopalnici zaprt maček pod stresom, da je povprečna kopalnica kot bivalni prostor za mačka popolnoma neprimerna. Jaz zelo dobro vem, da vloge zavetišča ne morem prevzeti, pa če se dam na pol ali če si zdaj samo čik prižgem. Če kdorkoli zase misli, da lahko prevzame, nadgradi in izboljša vlogo zavetišča - naj izvoli, moje stališče pa ostaja popolnoma nespremenjeno. Ne iz trme, pač pa z razlogom. In ponavljam, že ne vem katerikrat: nisem se jaz odločila, da kogarkoli vzamem domov in ga namestim v kopalnico in prav zaradi tega ne morem nekomu, ki se je tako odločil, zdaj deliti nasvete, kam z njim. Povedala sem svoje stališče o kopalnicah in mačkih, več od tega ne vem kaj naj še storim. Lahko bi ti odgovorila z isto mero: če danes srečaš še enega, dva, pet mačk v takem stanju - kam jih boš dala? V kopalnico? Ali vztrajaš v zavetišču? Ki je, mimogrede, skupaj z uradnim veterinarjem, dolžno spoštovati 31.člen ZZZiv.



Očitno nimaš pojma, o čem govoriš in kakšno je dejansko stanje.
In ja, še 5 dodatnih mačk v najmanjši kopalnici bi se "bolje imelo", kot v prenosnih boksih in živolovkah, zloženih en vrh drugega, z nalimanimi pildki, kdaj in kaj kdo rabi. Pa to ni kritika niti, tako je trenutno stanje.
Če se ti pa konkretno Ti zdi pod stresom povej, pa ga fliknem na cesto. Prav dolgo res ne bo pod stresom, maš prav.
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines